Çorlu

Telefon

+90 (850) 460 15 30

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İtalya Vize Merkezi, Çorlu

İtalya Vize Merkezi Çorlu, Çorlu'dan İtalya vizesi almak için başvuruda bulunacak olanlara destek sağlamaktadır. Çorlu'da ikamet edenler, ihtiyacı olan bilgi ve hizmet desteğini Vize Merkezi şubesinden alabilir. Edirne ile organize şekilde çalışan Çorlu şubesi, başvuruların hızlı şekilde tamamlanmasında kilit rol oynamaktadır.

Çorlu'dan Başvuru Yapacak Olanlardan İtalya Vize İstiyor Mu?

İtalya'a seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak durumundadır. Gri, Siyah ve Yeşil Pasaport sahipleri 90 günle sınırlı olmak kaydıyla İtalya vizesinden muaf olabilir. Bordo pasaport sahipleri prosedürlere uygun şekilde vize başvurusu yapmalıdır. Bunun için seyahat nedeni ve buna uygun şekilde alınacak vize türü belirlenmelidir. İçeriğe uygun şekilde evrak hazırlığı yapılması ve randevu alınması da sonraki işlemlerdir.

İtalya vize başvuru işlemleri randevu alınmadan yapılmamaktadır. Bunun için Çorlu Vize Merkezi İtalya vize randevusu alınmalıdır. Danışmanlar rehberliğinde hareket edildiğinde başvuru işlemleri çok daha kolay şekilde yapılabilecektir.

İtalya Vize Türleri Çorlu

İtalya vize türleri kişilerin başvuru nedenine göre sınıflandırılmıştır. Her yıl T.C. vatandaşlarının farklı sebeplerden dolayı yoğun şekilde ziyaret ettiği ülke vize türlerini;

Vize türlerinin kategorilendirilmiş olması, evrak hazırlığı konusunda dikkatli, olmayı gerektirir. Çünkü Çorlu'dan İtalya vize başvurusu, seyahat nedenine göre uygun vize türüne yapılmalıdır.

Ayrıca İtalya vize türleri, kişilerin ülkede kalış süresine bağlı olarak dört gruba ayrılmıştır. A Tipi, B Tipi, C Tipi ve D Tipi şeklinde sınıflandırılan vize türleri, bazı kriterlere göre oluşturulmuştur. Ülkeye turistik amaçlı gidenler ve kısa süre kalacak olanlar B ya da C Tipi İtalya vizesi başvurusu yapmalıdır. Bu vize türü kişilere, ülkede 90 güne kadar konaklama hakkı verir, geçerliliği 180 gündür.

İtalya'da kalış süresi uzun olacaksa başvurulması gereken vize türü D Tipi vizedir. Bu vize türü, ülkede 180 gün konaklamak isteyenlere verilmektedir.

İtalya ziyaretinden sonra bu ülke üzerinden Hırvatistan veya Romanya'ya seyahat planı yapanlar, A Tipi vize almalıdır.

Her vize türü için alınması gereken evraklar farklıdır. Bu nedenle hangi vize türü için hangi evrakların hazırlanması gerektiğini, Çorlu İtalya Vize Merkezi danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

İtalya Vize Merkezi Çorlu Bölgesi İçin Hangi Evraklar Gerekiyor?

Çorlu'dan İtalya vize başvurusu yapmak için gereken evraklar;

  • Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulacak başvuru formu,
  • Vize talep dilekçesi,
  • 10 yıldan eski olmayan pasaport,
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Adli sicil kaydı,
  • Kişinin bulaşıcı hastalık taşımadığına dair sağlık raporu,
  • Uçak ve otel rezervasyon bilgileri,
  • Seyahat sağlık sigortası.

Başvuru için gereken genel belgeler bu şekildedir. Evraklar kişilerin özel ve mesleki durumları ile alacakları vize türüne göre değişiklik gösterebilir.

İtalya Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Kişiler İtalya vize başvurusunu seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar yapabilir. İtalya vize sonuçlanma süresi ortalama bir haftadır. Turist vizesi, diğer vize türlerine göre birkaç gün daha erken sonuçlanabilir.

Başvuruların seyahat tarihinden bir ay önce yapılması, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı zaman kazanmak açısından avantajlı olacaktır.

Çorlu İtalya Vize Reddi

İtalya Konsolosluğu, vize başvurularını değerlendirme ve karar vermede tek başına yetkilidir. Eğer başvuru ret kararıyla sonuçlanırsa başvuru sahibine konsolosluk tarafından bir mektup gönderilir. Bu mektupta ret sebebi belirtilir. Başvurular genellikle evrak hatası ya da eksikliği nedeniyle reddedilir. Pasaportun yırtılmış ya da 10 yıldan eski olması da ret sebepleri arasındadır.

Eğer vize reddi gibi olumsuz bir durumla karşılaşmışsanız, çözümlenmesi gereken sorunu giderdikten sonra 15 gün içinde itiraz hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu noktada Vize Merkezi desteği almak, başvurunun ikinci kez reddedilme riskini önleyecektir.

İtalya Vizesi Çorlu'dan Kolay Şekilde Nasıl Alınır?

Çorlu ve çevresinde oturup da İtalya için Çorlu'dan en kolay şekilde nasıl vize alınacağını merak edenlerin sayısı çok fazla. Çorlu'dan vize alacak kişiler başvurularını konsolosluğa yapabileceği gibi vize başvuru merkezleri aracılığıyla da yapabilir. Çorlu Vize Merkezi desteğiyle yapılacak başvurular, hızlı şekilde sonuçlanacağı gibi vize reddi gibi olumsuz durumlarla karşılaşma riski de ortadan kalkacaktır.

Vize Merkezi danışmanları, Çorlu'dan İtalya vizesi alma sürecinin her aşamasında gerekli desteği sağlayacaktır. İtalya vizesi alacak kişiler, işlemlerin ilk aşaması için randevu almalıdır. Randevu tarihi gelene kadar kişi, kendinden istenen evrakları eksiksiz ve hatasız şekilde hazırlayarak teslim etmelidir.

İtalya Çorlu vize merkezinden destek almak için [email protected] adresimize yazabilir ya da +90 850 460 15 30 telefon numaramızı arayarak bize ulaşabilirsiniz. Danışmanlık yetkilileri, vize türüne göre uygun evrakların hazırlanması, randevunun alınması, uçak ve otel gibi gerekli rezervasyonların yapılması gibi sürecin tüm aşamalarında destek sağlar. Konsolosluk tarafından başvuru sonucunun kararı verilene kadar süreç, Vize Merkezi Çorlu şube çalışanlarının denetimindedir. İtalya vize başvurusunu Çorlu'dan yapacak kişiler, vize merkezimizi arayarak istediği bilgi ve hizmet desteğini alabilirler.

İtayla vize merkezi Çorlu

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp