İtalya Ticari Vize Dilekçe Örneği

İtalya Ticari Vize Dilekçe Örneği

İtalya'ya Ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili İtalya Konsolosluğuna hitaben İtalya Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. İtalya Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

 • İtalya Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
 • İtalya Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse İtalya’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa İtalya Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
 • İtalya Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
 • İtalya'ya seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında İtalya Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
 • İtalya Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
 • İtalya Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

İtalya Ticari Vize Dilekçe Örneği

İtalya Ticari Vize Dilekçe örneğini indirmek için: 

1. Linke tıklayınız. 
2. Dilekçe örneği açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz. 

VEYA

1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz 
3. İtalya Ticari Vize Dilekçe örneğini bilgisayarınıza kaydedin.

İtalya Vize Merkezi Ofisleri İletişim

İtalya ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İtalya vizesi dilekçe
  N. Baltacı, 13 Nis 2020, 18:13

  Bir firmada muhasebeci olarak çalışmaktayım. Firma yetkilimiz ile İtalya‘ya ticari vize başvurusu yapmak istiyoruz. Fakat İtalya ticari vize başvurusu yaparken İtalya vizesi dilekçe detayları farklıymış nasıl yazabiliriz? Birde bir arkadaşımız da İtalya‘ya turistik seyahat edecek, onun vize talep dilekçesinde nelere dikkat etmeliyiz. Vize başvurumuzu sizinle beraber yaparsak vize dilekçesi yazma konusunda hizmet veriyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İtalya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp