İtalya Turistik Vize

İtalya Turistik Vize

İtalya Turistik Vizesi Avrupa genelinde en çok vize başvuru alan vize türlerinden biridir. Roma, Milano ve Napoli gibi tarihi ve turistik şehirlerin bulunduğu İtalya Türk vatandaşları için de cazip seyahat destinasyonlarından biridir. Schengen vize prosedürü uygulanan bu vize türüne dair işlemler de yine aynı adımlar kapsamında yürütülmektedir.

Vize Merkezi, İtalya vize başvuruları için de danışmanlık hizmeti vermektedir. Ssayfamızın devamında İtalya turitik vize başvurusu hususunda genel fikir edinebilir; kişiye özel evrak listenize ve diğer başvuru detaylarına dair bilgiye uzmanlarımızdan alacağınız danışmanlık kapsamında erişebilirsiniz.

İtalya Turistik Vizesi Başvurusu

İtalya Schengen Vize başvuruları direkt olarak Konsolosluğa gerçekleştirilemezken başvuru merkezleri veya akredite seyahat acenteleri üzerinde başvuru hizmeti alabilirsiniz. İtalya Turistik Vize başvuru evraklarınızın güncel tarihli olması zorunludur. Vize uyum koşullarını eksiksiz olarak tamamlamanızı tavsiye ediyoruz. Başvuru işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde tamamlanması vize alışınızı garanti etmemektedir. İtalya Vize başvuruları hakkında verilecek kararlar İtalya Konsolosluğunun insiyatifi altındadır. Kurumumuzun, vize başvurularının değerlendirme süresine, verilecek olan vize süresine müdahalesi söz konusu değildir.

İtalya Vize başvurularında bölge sınırlaması bulunmaktadır. Başvuru sahibi ikamet etmekte olduğu şehre hizmet veren ilgili İtalya Vize başvuru merkezine müracaat gerçekleştirmesi gerekecektir. İstanbul, Edirne, Sakarya, Tekirdağ Amasya, Ardahan, Artvin, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Düzce, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Ordu, , Samsun, Sinop, Sivas, , Yalova, Yozgat, Zonguldak illerinden yapılacak İtalya turistik vize başvuruları İtalya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılır.

Ankara, Bolu, ÇanAcil İtalya Vizesikırı, Eskişehir, Kırşehir, Kırıkkale, Kütahya, Nevşehir, illerinden yapılan İtalya vize başvuruları İtalya Ankara Konsolosluğu tarafından değerlendirilir. Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bitlis, Burdur, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, Hatay, İçel, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Kilis, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Muş, Niğde, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Uşak, Van illerinden yapılan başvuruların kararı İtalya vizesi İzmir Konsolosluğunun inisiyatifindedir. İtalya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği İtalya vize başvurularını akredite vize ve seyahat acenteleri üzerinden kabul etmektedir. Ancak İtalya turistik vizesinin sonuçlanmasındaki tek yetkili kurum, ikamet ettiğiniz şehri görev alanı içinde bulunduran İtalya Konsolosluğu ve İtalya Büyükelçiliği'dir.

İtalya Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport seyahatiniz sonrası 3 ay daha geçerli olmalı. Pasaportta vize işlenmiş sayfaların fotokopisi vb.
 • Kimlik fotokopisi
 • Biometrik fotoğraf
 • Seyahat sağlık sigortası.
 • Ulaşım, konaklama bilet rezervasyonları,
 • İtalya Schengen Başvuru formu
 • Finansal Evraklar: 6 aylık Banka hesap dökümü, varsa tapu fotokopisi, araç ruhsatı vb.
 • Mesleki Evraklar: Çalışan, işveren, çiftçi, serbest meslek sahibi, şoför, devlet memuru, emekli gibi farklı meslek gruplarına göre temin edilmesi gereken evraklar vardır.
 • Ek Evraklar: Schengen vize başvuruları için yapılması zorunlu seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama rezervasyonlarını ek hizmet olarak siz değerli yolcularımıza sunmaktayız. Otel rezervasyonları nasıl yapılmalı, Araç seyahatimde neler gerekli, uçak, tren, otobüs biletlerini vize başvurularından ne kadar önce alınmalı gibi merak ettiğiniz her konuyu çağrı merkezimizi arayarak vize yetkililerimize detaylı olarak sorabilirsiniz.

*Kişinin bulunduğu duruma göre ek olarak hazırlaması gereken belgelere Vize Merkezi ofisleriyle iletişim kurarak ulaşabilirsiniz.

İtalya Turistik Vizenizi Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alabilirsiniz?

1.Adım – Müşteri Temsilcimizi arayınız.

Vize Merkezi – İtalya Vize Departmanı Çağrı Merkezimi arayarak Yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlanacak evrak listesini içeren bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi – İtalya Vize Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.

Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak başvurular vize işlem sürenizin uzamasına hatta vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapınız.

Vize Merkezi – İtalya Vize Departmanı tarafından durumunuza uygun olarak yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargonuzun takip numarasını talep ediniz. Kargonuzun tarafımıza ulaşması sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi – İtalya Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilmiş olan mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız paylaşılacaktır. Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda bilgilendirilecek ve onayınız alınacaktır.

5. Adım – Biyometri bilgi beyanı

Vize Merkezi – İtalya Vize Departmanı son 59 ay içinde herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Vize Merkezi yetkilileri biometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda son 5 yıl içinde alınmış Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur. Parmak izinizin alındığı vizenizde Türkçe karakterler bulunuyorsa İtalya Schengen başvurunuz için tekrar parmak izinizin alınması gerekmektedir.

6. Adım – Pasaport teslimi

Vize Merkezi – İtalya Vize Departmanı, biometrik bilgilerini beyan etmiş veya biometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. İtalya Turistik Vize başvuru işlemleri 3 ila 15 çalışma günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin tahmini olarak bu süreye artı 15 gün eklemeleri göz önünde bulundurulmalıdır. Konsolosluk ve Türkiye resmi tatil günlerindeki işlem yoğunluğu ve Konsolosluğun işlem değerlendirmede ek süre gerektiği durumlar olduğu unutulmamalıdır. Tüm bu işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontrol edilebilmektedir. Pasaportların teslimatı ise başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya şahsen teslimatla sağlanmaktadır.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İtalya Turistik Vize işlemleri randevu tarihi sonrası 30 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. İtalya Turistik Vize başvurularınıza seyahat tarihinizden en az 4 hafta önce başlamış olmaya özen gösteriniz. İtalya Konsolosluğunun yoğunluğu ve tatil günleri de (bayram ve kutlamadan dolayı kapalı olduğu günler) çıkış süresini etkilemektedir. Ayrıca konsolosluk bazı durumlarda İtalya vizesi başvuru sahibinden ek evrak talebinde bulunabilir ki bu da çıkış süresini uzatabilir. Bu sebepten sunduğunuz vize evraklarının tam ve eksiksiz olduğundan ve eksik evrak talebi durumlarda hazırlıklı olduğunuzdan emin olunuz. Vize Merkezi sizin adınıza İtaya vize işlemlerinizin takibinde yetkin bir kurumdur. Müşteri temsilcilerimize sol menüde şehirlere göre düzenlenen iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

İtalya Turistik Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • İtalya turistik vize; kişiye maksimum 90 gün konaklama izni veren bir vizedir. İlk Schengen vize başvurularında 90 gün konaklamalı vize onayı istisnai durumlar dışında verilmemektedir. Schengen vize; tüm Schengen üye ülke vize kuralı olarak vizelerin doğru kullanım oranlarına göre kademe kademe artarken uzun süreli vize taleplerinizde bu bilgileri göz önünde bulundurmaya dikkat ediniz.
 • İtalya vize başvuru kabullerinde bölge sınırlaması bulunmaktadır. Başvuru sahibi ikamet etmekte oldukları şehir’e hizmet veren İtalyan temsilciliğine müracaat etmelidir. Başvuru sahipleri ikamet etmekte oldukları şehire hizmet vermeyen İtalya Konsolosluğuna başvuru gerçekleştiremezler.
 • Vize başvuru işlemleriniz öncesi Müşteri Temsilcimizi arayarak başvuru yapmanız gereken ilin bilgisini edinebilirsiniz.

* İtalya Konsolosluğu, turistik vize başvurularını 30 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlandırmaktadır. Söz konusu süreler ön görülen sürelerdir ve Konsolosluk çalışma programına göre uzayabilmektedir. Türkiye ikamet iznine sahip yabancı uyruklu kişilerin vize başvuruları yukarıda belirtilen ön görülen işlem sonuçlanma sürelerine dâhil değildir. Yabancı pasaporta sahip kişilerin işlemleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına göre daha uzun sürede sonuçlanacaktır. Azerbaycan pasaportuna sahip kişilerin İtalya vize başvuruları ise diğer yabancı ülke vatandaşlarına oranla daha kısa sürede sonuçlanabilmektedir.

!!! Türkiye ve İtalya haricinde 3. Bir ülkeye ait belgelerin konsolosluk tarafından doğruluğu teyit edilemeyeceği göz önünde bulundurulmalıdır. 3. Ülkeye ait belgelerin alındığı ülkedeki İtalya konsoloslukları tarafından onaylanması belgenin geçerli olmasını sağlayacaktır ( 3. Ülkeden gelen belgelerin noter tarafından İngilizce veya İtalyancaya çevrilmiş olması işlem sürenizi hızlandırabilir).

** İtalya turistik vize başvurularında bulunacak kişi başvuru işlemlerine bu ülkeye olan seyahat tarihinden en az 3 hafta önce başvuru yapması tavsiye edilmektedir. Seyahat tarihinizden maksimum 6 ay önce başvuru yapma hakkınızın bulunduğunu dikkatinize sunarız.

*** 18 Yaşından küçük vize başvuru sahiplerinin başvuru evrakları arasında Noter onaylı Muvafakatname belgesini ibraz etmeleri zorunludur. 18 Yaşından küçük başvuru sahipleri anne ve babası ile birlikte seyahat etsin ya da etmesin Muvafakatname belgesini başvuru işlemleri için temin etmeleri gerekecektir. Muvafakatnamenin seyahat tarihini kapsaması ve güncel olması gereklidir.

Lütfen dikkat! Ebeveynler ayrılmış ve 18 yaşından küçük başvuru sahibinin yasal velayeti sadece bir ebeveynde olsa bile anne ve baba tarafından noter onaylı ıslak imzalı muvafakatnamenin aslının sunulması zorunludur. Ebeveynlerden birisinin mahkeme kararı ile çocuğu görmesi dahi engellenmiş olduğu durumlar da bu bildiri kapsamı dışında kalmaktadır.

İtalya Vize Ücretleri

İtalya ile ilgili sizden gelen sorular

18 sorudan en popüler 18 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İtalya Turistik Vize Randevusu
  E. N, 13 Ara 2023, 12:40

  Merhaba benim adım Pelin. Bursa’da ikamet ediyorum. Erkek arkadaşımla beraber planlamış olduğumuz bir İtalya seyahatimiz var. Bundan dolayı İtalya turistik vizesi randevusu almak istiyorum. Erkek arkadaşım işi gereği İstanbul’da yaşıyor. İkimiz de aynı şehirden İtalya turistik vize randevusu alabilir miyiz? İnternette bölge ayrımı olduğuna dair yazılar okudum ama bununla alakalı olarak bizim de buna göre İtalya turistik vizesi randevusu alırken hangi bölgeden randevumuzu almamız gerekiyor. İtalya turistik vizesi randevusu konuda beni bilgilendirebilir misiniz teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?
  Ş. Ş, 13 Ara 2023, 11:53

  Merhaba Adım Gizem. İstanbul’da özel bir şirkette İnsan kaynakları sorumlusu olarak çalışıyorum, eşimin devlet memuru olarak çalışıyor. 17 – 21 Şubat tarihleri arasında eşimin yıllık izin dönemine denk gelecek şekilde İtalya’ya uçak biletlerimizi aldık. Turistik olarak vize başvurusunda bulunmak istiyoruz. Bu seyahatimiz için ne kadar süre önceden başvuru yapabiliriz. İtalya turistik vize kaç günde çıkar. İşlem süresi ve evraklar konusunda yardımcı oluyor musunuz? Bu konuda yardımlarınızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Turistik Vize Başvurusu
  v. e, 13 Ara 2023, 11:32

  Merhabalar, İtalya’ya turistik bir seyahati olacak. İtalya turistik vize başvurusu yaparken sunmam gereken banka hesap dökümümde ortalama ne kadar bir tutar olmalı? Aynı zamanda ben emekliyim banka hesap dökümüm yeterli olur mu? İtalya turistik vizesi başvurusu için ek olarak hangi belgeleri sunmam gerekiyor? Ve son olarak ben Edirne’de ikamet etmekteyim başvurumu buradan yapma imkanım var mıdır? İlk defa vize başvurusu yapacağım. İstanbul’a gelmem gerekir mi? Bilgi rica edebilir miyim? Şimdiden teşekkür eder kolaylıklar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya turistik ziyaret vizesi davetiye mektubu
  N. D., 12 Oca 2023, 12:09

  İtalya turistik vizesi alırken arkadaşım davet mektubu iletecek. İlk defa yurtdışına çıkacağım. İtalya’da oturum ve çalışma izni olan arkadaşım bana konaklama için davet mektubu iletecek. İtalya turistik ziyaret vizesi davetiye mektubu yazılırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Eş Sponsorluğu ile İtalya Turistik Vizesi
  C.Ş., 10 Oca 2023, 16:36

  Merhaba benim halihazırda Almanya'dan 1 yıllık Schengen vizem var. Eylülde bitiyor. Eşim için de İtalya'ya turistik ziyaret amaçlı vize çıkarmak istiyorum. Kendisi çalışmıyor. Eş sponsorluğu ile İtalya turistik vizesi alabilir miyiz? Tüm uçuş konaklama rezervasyon vs. evrakları ile dilekçe ve başvurulara ek hangi evrakları eklemeliyim? Eşim için de vize çıkarabilme şansım nedir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Turistik Vize
  Ş. Ulubey, 13 Haz 2021, 01:20

  İtalya turistik vize evrak listesi devlet memurları için nelerdir? Belediye’de çalışıyorum Floransa, Milano, Venedik, Bolonya şehirleri için tur programı satın alacağım bu belgeyi satın aldıktan sonra mı vize başvurusunda bulunmalıyım rezervasyonu kabul ediliyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Vize Randevu
  b. çınar, 12 Haz 2021, 18:25

  İtalya vize randevu işlemi nereden alınıyor randevu olmadan başvuru işlemi kabul edilmiyor mu? Sizinle çalışmamız halinde tüm bu işlemleri karşılıyorsunuz değil mi? Kadıköy’de oturuyorum başvuru için ofise de gelebilirim. Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Turistik Vizesi
  s. ceyda, 12 Haz 2021, 18:16

  İtalya turistik vizesi ücreti ne kadar, çalışanlar için hangi evrakları şirketten alınmalıdır? Tur ile gitmeyeceğim roma da 4 günlük bir seyahat düşünüyorum otel rezervasyonu sunabilirim siz seyahat poliçesi yapabiliyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Turistik Vize 2021
  a.f, 15 Oca 2021, 17:44

  Bizler emekli bir çift olarak İtalya’nın Roma, Milano ve Venedik şehirlerinde gezmek üzere 1 haftalık bir program çizdik. Öncesinde genelde vizesiz ülkelere seyahatlerimiz oluyordu. İlk olarak Avrupa için İtalya’yı tercih ettik. İtalya turistik vize 2021 yılı için olan tüm evraklar ve ücretlendirmeler hakkında yardımlarınızı bekliyoruz. Sizler ile işlem yapmak için nasıl bir çalışma yapabiliriz? Yardımlarınızı bekleriz teşekkürler ederiz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Venedik Vizeli Mi?
  C.MUTLU, 17 Eyl 2020, 13:51

  Eşim ve ben İtalya Venedik ziyareti yapmak istiyoruz. Eşim ev hanımı ben bir şirkette tasarım sorumlusu olarak çalışıyorum. İlk defa yurt dışına çıkacağız. Venedik vizeli mi? Vize var ise hangi tür işlemleri yapmamız gerekir. Yardımlarınızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya'ya turistik vize
  F.ERTEM, 11 Eyl 2020, 09:44

  Kız arkadaşımla birlikte İtalya'ya turistik vize başvurusu yapmak istiyoruz. Benim kendi şirketim var kız arkadaşım özel bir bankada çalışıyor. Daha önce birçok kez Avrupa seyahatlerimiz oldu. Vize başvurusu yapmak için şahsen gelmemize gerek var mı? Hangi evrakları hazırlamamız gerekiyor? Siz yardımcı oluyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Turist Vizesi
  B.K, 08 Nis 2020, 18:28

  Merhaba Ben özel bir üniversitede öğretim görevlisiyim. Eşim ve çocuğumla birlikte Temmuz ayında İtalya’ya seyahat etmek istiyoruz. Eşim devlet memuru ve çocuğumuz 6 yaşında öğrenci. İtalya turist vizesi almak istiyoruz. İtalya vizesi için gerekli belgeler nelerdir? İtalya vizesine ne zaman başvuru yapmalıyım kaç günde vize sonuçlanıyor? Yaz döneminde başka ülkelere de seyahat etmek istediğimiz den uzun süreli vize almak istiyoruz bunun için nasıl vize başvurusu yapmalıyız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Turistik İtalya Seyahati
  D.G., 13 Kas 2018, 03:53

  Merhabalar! İtalya'ya kısa süreli (tahmini 1 hafta) olmak üzere gezme/turistik amaçlı gitmek istiyorum. Neler yapmalıyım? Hali hazırda Anadolu Üniversitesi(yeni adıyla Eskişehir Teknik Üniversitesi) Elektrik-Elektronik Mühendisliği okuyorum. Gezi amacım kız arkadaşım orada gönüllü işitme engelliler öğretmenliği yapıyor hem onu ziyaret etmek istiyorum hem de fırsatım olursa İtalya'daki otomobil fabrikaları ve müzelerini ziyaret etmek istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Turistik Vizesi İçin Nasıl Gelir Gösterilir?
  Bolut, 30 Eki 2018, 13:22

  Merhaba, İtalya'ya seyahat etmeyi planlıyorum. İtalya Turistik Vizesi başvurusu yapacağım, bakada ne kadar gelir göstermem gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Turistik Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekiyor?
  M.K., 24 Oca 2018, 19:44

  Merhaba, eşimle İtalya'ya turist amaçlı gezmeye gitmek istiyoruz. SGK'lı olarak çalışmaktayım. İtalya Turistik Vizesi için gerekli evraklar nelerdir, nereden ve nasıl başvuru yapabilirim? İtalya Schengen Vizesi için en doğru bilgileri paylaşmanızı istiyorum. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  S.U., 22 May 2017, 14:17

  Merhabalar öncelikle, size bir konuda danışmak istiyorum. Ben 16 Temmuz-29 Temmuz arası İtalya'nın Parma kentinde kültürel gönüllülük projesi/kampına katılacağım. Konaklama durumum Kamp tarafından karşılanacak ve İtalya'dan bir davetiyem mevcut. Üniversite öğrencisiyim. Kamp bittikten sonra ise 3-4 gün boyunca kültürel-tarihi mekanları gezmek için, gidiş biletimi 16 Temmuz dönüş biletimi ise 31 Temmuz olarak aldım. Gönüllü Hizmeti vizesi için hangi vize kategorisine başvuru yapmalıyım, gerekli evraklar nelerdir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Sponsorlu Turistik Vize
  F.A., 11 May 2017, 16:10

  İstanbul'da yaşıyorum. İtalya'ya 12/06/2017 tarihinde 7 günlük bir seyahat planladım. Ancak sponsor evrakları konusunda sıkıntı yaşıyorum. Annem gayrimenkul çalışanı bu yüzden düzenli bir maaş gösteremiyoruz. Babam da vefat ettiği için ondan da yararlanamıyorum. Annemin babası emekli onu sponsor olarak gösterebilir miyim ? Eğer gösterebilirsem benden istenilen evraklar tam olarak nedir ? Noterden ve bankadan tam olarak almam gereken evraklar nedir ? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya'ya balayı için turistik vize
  İ. UÇAR, 25 Nis 2017, 17:03

  Şu an ki nişanlımla 29.07.2017 tarihinde evleneceğiz. Aynı gün resmi nikahımız olacak. 6 Ağustos-13 Ağustos 2017 tarihleri arasında İtalya'da balayı tatilimize çıkmak istiyoruz. Evlendikten sonra vize pasaport işlemleri çok zor olacağından mevcut pasaportlarımız ve yapacağımız başvuru sonucu alacağımız vizelerle bu seyahati gerçekleştirebilir miyiz? Yani medeni halimizdeki değişiklik, eşimin soyadı değişikliği vs. konular bizim vizemizde-giriş çıkışlarımızda sorun yaratır mı? Bizimle ilgili verebileceğiniz bir tavsiyeniz var mıdır? Evlilik cüzdanımızın yanımızda olması pasaport ve vizemizde değişiklik yapmamamızı telafi eder mi? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İtalya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp