48 saatte İtalya vizesi

48 saatte İtalya vizesi

İtalya’ya acil seyahat etme planı bulunan yolcularımız için 48 saatte İtalya vizesi, bir diğer adıyla Vip İtalya vizesi seçeneği bulunmaktadır. Acil İtalya Vizesi, İtalya vize başvurularında randevusuz bir başvuru imkanı sağlanırken, VIP vize başvurusunun vize çıkış süresini kısaltmadığını önemle dikkatinize sunarız. Bu süre, konsolosluk resmi tatil günlerini, yabancı pasaportları ve konsolosluğun yoğunluğa bağlı olarak ek değerlendirme sürelerini kapsamaz. 48 saatte İtalya vizesi başvuru işlemleriniz ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen İtalya Vize Merkezi temsilcilerimiz ile irtibata geçiniz. Menüde ikamet ettiğiniz şehirdeki veya ikamet ettiğiniz şehre en yakın Vize Merkezi şubelerinin iletişim bilgilerini görebilirsiniz. İtalya VIP vize hizmeti sadece randevu tarihinizi öne çekmektedir. Randevu sonrası vizenizin sonuçlanma süresine etki etmemektedir.

Acil İtalya Vizesi için gerekli olan evraklar kişisel, finansal ve mesleki evraklardan oluşmaktadır. Kişisel evrakları her başvuru sahibinin şahsen hazırlaması gerekirken, mesleki evraklar ise her meslek grubuna göre farklılık göstermektedir. Vize Merkezi, VIP İtalya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak Türkiye'nin her şehrinden yapılacak başvurular için doğru evrakları toparlama, form doldurma, dilekçe hazırlama ve randevu alma desteği verir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. VIP İtalya Vizesi için gerekli vize evrakları (kişisel, mesleki, finansal) başvuran durumuna göre ve döneme göre değişebilmektedir.

Acil İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Ülkeye dönüşünüzden sonra 3 ay daha geçerli pasaportunuzun olması gerekmektedir. Soyadı değişikliği gibi durumlarda pasaportunuzda güncel bilgilerinizin bulunması gerekmektedir.
 • Başvuru formu (tüm bilgilerinizi doğru beyan etmeniz önemlidir)
 • Seyahat sağlık sigortası seyahatten önce başlayıp sonraki gün bitmesi gerekiyor.
 • Ulaşım belgeleri gidiş dönüş uçak rezervasyonu
 • Araç ile seyahat olacaksa araca ait ruhsat, yeşil sigorta, ehliyet ve güzergah bilgilerinin yazılı imzalı dilekçe.
 • Konaklama ya da Davetiye belgeleri (konaklamayı nasıl sağlayacağınıza göre değişiklik göstermektedir)Davetiyeniz olması durumunda imza örneği sunmalısınız.
 • Çalışan iseniz çalışma ve izin belgenizi kaşeli imzalı temin etmeniz gerekmektedir.
 • Çalıştığınız kuruma ait dilekçenizi imzalayan kişinin imza örneği
 • Güncel faaliyet belgesinin aslı ya da e imzalısı
 • Vergi levhası
 • Sicil gazetesi
 • İşe giriş bildirgesi ve SGK tescil dökümü
 • 6 aylık bakiyeli banka dökümü kaşeli ıslak imzalı
 • Varsa tapu ve ek gelir evrakları
 • Güncel pasaportunuzun işlem görmüş tüm sayfalarının fotokopileri

*Altı çizili evraklar şirket sahibinin tamamlaması gereken evraklardır.

*Kişinin bulunduğu duruma göre ek olarak hazırlaması gereken belgelere Vize Merkezi ofisleriyle iletişim kurarak ulaşabilirsiniz.

İtalya Vizesi İçin Parmak İzi Uygulaması

İtalya Schengen vize başvurularında biyometrik verileri ibraz etme zorunluluğu vardır. Schengen vize başvuru işlemlerinde 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Parmak İzi Uygulamasına (VIS) başlanmıştır. Schengen kuralları gereğince İtalya vize başvurusunda bulunan yolcularımızın randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde biyometrik verilerini beyan etmek üzere hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gün ve saatinizde başvuru asistanımız sizlere eşlik ederek İtalya vize başvuru işlemlerinizin sorunsuz biçimde gerçekleşmesi için yardımcı olacaktır.

Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi Türkiye Cumhuriyeti Devleti makamları içindir ve İtalya Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır.

İtalya vize başvurunuz için beyan ettiğiniz tüm bilgileriniz Vize Bilgi Sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 5 yıl (59 ay) içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir sonraki vize başvurularında bazı istisnalar dışında parmak izi beyan etmesine gerek yoktur. Parmak izleriniz henüz kayıt altına alınmadıysa sizleri parmak izi beyanında bulunmaya davet edeceğiz. 12 yaş ve altı başvuru sahiplerinin parmak izi beyanında hazır bulunmalarına gerek yoktur.
İtalya vize başvurunuz için parmak izi beyanında bulunan yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan etmek durumunda kalabilirler. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.

Sağlık sebebi nedeniyle parmak izinde tüm parmaklarını kullanamayan kişiler bunu konsolosluğa bildirir ve sağlıklı parmaklarıyla bu işlemi sonlandırırlar. Biyometrik fotoğraf çektirdiğinizde dini sebeple başınızı kapatma ihtiyacı duyuyorsanız biyometrik fotoğrafınız başınızın üst kısmı, alnınız ve çeneniz açık bir şekilde olmalıdır.

Acil İtalya Vizesi Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alınır?

1.Adım – Müşteri Temsilcilerimizi arayınız.

Vize Merkezi - İtalya Vize Departmanı Müşteri Temsilcilerimizi arayarak Yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlayacakları evrakların içeren bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi – İtalya Vize Departmanı yetkililerimizin, tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.
Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.

Vize Merkezi – İtalya Vize Departmanı tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun Merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi – İtalya Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Adım – Biyometri bilgi beyanı

Vize Merkezi – İtalya Vize Departmanı son 59 ay içinde herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biyometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VIS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

6. Adım – Pasaport teslimi

Vize Merkezi – İtalya Vize Departmanı, biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. İtalya vize başvuru işlemleri 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, Konsolosluk resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya Merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlayacaktır.

İtalya ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İtalya Ekspres Vize
  r. öz, 23 Haz 2021, 01:40

  İtalya ekspres vize uygulaması bulunuyor mu? Kaç günde sonuçlanabiliyor ben başvuruda pasaportumun çok beklemesini istemiyorum, pasaportumda İngiltere vizem var Londra’ya seyahat etme durum söz konusu, schengen vizemi aldıktan sonra önce İngiltere’ye gideceğim sonra İtalya seyahatimi gerçekleştireceğim açıkçası bir hafta kadar işlemde pasaportumu tutmak istemiyorum işlem hakkında bilgi verir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Vip Vize
  k.p, 23 Haz 2021, 01:13

  Ticari vizeye ihtiyacım olacak kısa sürede seyahat tarihimi belirlemeye çalışıyoruz toplantılarım çok fazla diye uygun bir tarih ayarlamaya çalışıyorum ancak prosedürlerin uzamasını çok istemiyorum önden evrakları hazır edip gönderebilirim ancak seyahat tarihim netleşince davet mektubu iletebilirim İtalya vip vize hizmeti hakkında bilgi verirseniz bende süreyi hesaplayabilirim. Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Express vize kimler alabilir?
  B. H., 24 May 2018, 19:53

  Merhaba , 15 yaşındaki kızım 1 haftalığına İtalya ziyareti yapmak istiyor, express vize için uygun mudur?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Acil italya vizesi
  N. Guneylioglu, 10 Şub 2017, 13:50

  Merhaba Annem Italya'da hastanede yatıyor. Benim oraya gitmem gerekiyor. En kolay vize alabilirim? Tesekkur ederim

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İtalya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp