Kayseri

Telefon

+90 (850) 460 15 65

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İtalya Vize Merkezi, Kayseri

İtalya vize merkezi Kayseri şubesi olarak başvuru sürecini ve hazırlayacağınız evraklar konusunda size destek sağlıyoruz. Sayfamızda, Kayseri'den İtalya vize başvurusu nasıl yapılır sorusuna dair tüm cevapları bulabilirsiniz.

Kayseri şubesi, İtalya vizesi için tüm ilçelere ayrıca çevre illere hizmet sağlamaktadır. Ayrıca çevre illerden başvuru yapmak isteyenler de yine Kayseri Vize Merkezi şubesiyle iletişime geçebilir. Bölgeye kalifiye hizmet sağlayan vize merkezi olarak Kayseri ve civarındaki illerden başvuruları kabul edip, konsolosluk yetkililerine iletiyoruz.

İtalya'a Seyahat İçin Vize Gerekli Mi?

İtalya'a gitmek için vize almak gerekmektedir. Bazı pasaport sahipleri, 90 günle sınırlı olmak kaydıyla yapacağı seyahatler için vize almak zorunda değildir. Ancak Bordo Pasaport sahibi kişiler, İtalya seyahati için vize almak zorundadır. İtalya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ülkeye giriş için vize talep ediyor.

Kişiler, vize başvurularını kısa ya da uzun süreli seyahatler için uygun şekilde yapmalıdır. Çünkü vize türleri, seyahat nedenlerine göre sınıflandırılmıştır. Kısa süreli seyahatler için İtalya vizesi almak gerekmeyebilir.

Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) pasaportunuz varsa, 90 güne kadar olan seyahatleriniz için vize almanıza gerek yoktur. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibiyseniz kısa ya da uzun süreli olması farketmeksizin İtalya vizesi almak zorundasınız.

Kayseri İtalya Vize Türleri

Kayseri'den İtalya vizesi başvurusu yapacak kişiler, öncelikle vize türleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Konsolosluk genel anlamda vize türlerini 2 grupta incelemektedir. 90 günle sınırlı olan seyahatler kısa süreli (C Tipi), 90 günden uzun seyahatler ise uzun süreli (D Tipi) vize grubunda değerlendirilir. D tipi vize için herkesin başvurusu kabul edilmemektedir. Bu vize grubuna başvuruda bulunmak için bazı kriterleri taşıyor olmak gerekmekte. D Tipi İtalya vizesi başvurusu yapacak olanlar;

  • İtalya vatandaşlarından birinin aile üyesi olmalıdır,
  • Erasmus Projesi kapsamında İtalya'da eğitim görecek olmalıdır,
  • Aile birleşimi için İtalya'ya gidecek olmalıdır,
  • İtalya'da iş kurmuş olmalı ya da ülkede ticari faaliyetler yürütüyor olmalıdır.

C Tipi vize kategorisine ise isteyen herkes başvurabilmektedir. İtalya vizesi Kayseri şubesi, başvuru şartları ve evrak hazırlığı konusunda her zaman desteğe hazırdır. C Tipi İtalya vize türleri kendi içinde;

şeklinde gruplandırılmıştır.

Vize Merkezi Kayseri şubemize 0 850 460 15 65 telefon numaramızı arayarak iletişime geçebilir ve İtalya vize başvuru süreci hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kayseri İtalya Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kayseri İtalya vizesi başvuru evrakları, kişilerin pasaport türüne, mesleki durumuna, seyahat nedenine ve vize türüne göre şekillenmektedir. İtalya'da ne kadar süre kalınacağı da, evrak hazırlığında etki eden faktörlerden biridir. Evraklar kişilerin özelliklerine göre belirlenmektedir. Konsolosluk genel evraklara ek evraklar da isteyebilir. İtalya vize merkezi Kayseri şubesi, başvuru sürecinde size ihtiyacınız olan danışmanlık hizmetini sağlayarak evrak hazırlığınızı doğru şekilde yapmanız için destek sağlayacaktır.

Pasaport: Her vize türüne başvuru için istisnasız gereken belgedir. Ancak başvuruda sorun çıkmaması için pasaport tarihine dikkat edilmelidir. Pasaportun iki sayfasının boş olması da başvuru kriterlerinden biridir.

İtalya vize başvuru formu: Başvuru formu da pasaport gibi kısa ya da uzun süreli tüm başvurularda istenmektedir. Hatta başvuru evraklarının temelini oluşturur. Bu formda kişilerin adı-soyadı, mesleki durumu, finansal durumu, seyahat nedeni, cinsiyeti, pasaport numarası ve vize türü gibi bilgiler istenir. İtalyanca ya da İngilizce olarak doldurulabilecek evraktaki bilgilerin tutarlı ve doğru bilgiler olması gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurunuz olumsuz şekilde sonuçlanabilir.

  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Seyahat sağlık sigortası,
  • Otel rezervasyon bilgileri,
  • Biometrik fotoğraf,
  • Mesleki ve finansal evraklar,
  • Banka hesap dökümü, İtalya vize başvurusu Kayseri bölgesi için istenen genel evraklardır.
İtalya Vize Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?

İtalya vize başvuruları için ülkemizde İstanbul, Ankara, Edirne ve Bursa olmak üzere 4 ilde konsolosluk bulunmaktadır. Oturduğunuz şehre ve alacağınız vizenin türüne göre başvurularınızı Vize Merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. Kayseri ve civarından yapacağınız başvurularda Kayseri Vize Merkezi gerekli danışmanlık hizmetini verecektir. Bize [email protected] Mail adresimizden yazabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İtalya vize başvurusu Kayseri ili için evraklarınızı eksiksiz ve doğru şekilde teslim ettiğiniz takdirde başvurunuz 5 ya da 15 gün içinde sonuçlanır. D Tipi vize başvurularının sonuçlanma süresi daha uzundur. D vizesi alırken oturum izni verildiğinden, konsolosluk gerekli hallerde kişileri mülakata çağırabilir. Bununla birlikte detaylı değerlendirme için ekstra evrak da isteyebilir.

İtalya turist vizesi 5 gün gibi bir sürede sonuçlanırken diğer vize türleri ortalama 15 gün içinde sonuçlanır. D Tipi vize başvurusunun sonuçlanması ise 45 günü bulabilmektedir. İtalya'da farklı vize türleri için yapılacak başvurular, seyahat zamanından 3 ay öncesine kadar yapılabilir. Kayseri'den İtalya vize başvurusu için hazırlıkların erken tarihte yapılması, seyahat planlarında aksama yaşanmasını önleyecektir.

İtalya vize merkezi Kayseri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp