Gaziantep

Telefon

+90 (342) 255 54 35

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İtalya Vize Merkezi, Gaziantep

İtalya vize prosedürlerinin yakından takipçisi olan Vize Merkezi, tüm ülkelerin vize prosedürlerinde olduğu gibi İtalya vize alımı konusunda da danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Ülkemizin her yerinden İtalya vize başvurularınızı merkezimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. İtalya vize merkezi Gaziantep şubesi, Gaziantep ve çevresine vize başvurusunda yardımcı olmaktadır. Gaziantep'ten vize başvurusuyla ilgili tüm prosedürlere sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Gaziantep vize merkezi şubesi olarak merkez ve ilçelerden yapacağınız başvuruları kabul ediyoruz. İslahiye, Oğuzeli, Karkamış, Şehitkamil, Yavuzeli, Nurdağı, Nizip ve Araban ilçelerinden başvurularınızı merkezimiz aracılığıyla yapabilirsiniz. Gaziantep'te İtalya Konsolosluğu bulunmadığı için başvurularınızı yapmakta zorlanmayın. Bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde süreciniz çok hızlı şekilde ilerleyecek, sorunsuz vize alımıyla sonuçlanacaktır.

İtalya'ya Gitmek İçin Vize Gerekli Mi?

İtalya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını sahip oldukları pasaport türü ve ülkeye yapacakları seyahatin süresine göre vize uygulamasına tabi tutmaktadır. İtalya seyahatiniz için sahip olduğunuz vize ve ülkede kalacağınız süreye bağlı olarak vize uygulamasından muaf olabilirsiniz.

Eğer Gri, Siyah veya Yeşil Pasaport sahibiyseniz, 90 güne kadar yapacağınız seyahatlerde vize uygulamasından muaf olabilirsiniz. Ancak 90 günü aşacak seyahatler için vize almanız gerekiyor. Bordo Pasaport sahipleri ise kısa ya da uzun süreli seyahatler farketmeksizin her durumda vize almalıdır. İtalya seyahati için ihtiyacınız olan vizeyi, İtalya Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz aracılığıyla alabilirsiniz.

Gaziantep İtalya Vize Türleri

İtalya vize türleri bölgelere göre değişiklik göstermez. Sadece İstanbul, Edirne, Bursa ve Ankara'da bulunan konsoloslukların işleyişi birbirinden farklılık gösterebilir. İtalya'ya gidecek olanlar, seyahat amacı ve süresine göre kısa ya da uzun süreli vize türüne başvuru yapabilir. Konsolosluk, kısa süreli vize başvurularını C Tipi vize başvurusu kapsamında değerlendirir. Kısa süreli İtalya vize başvurusu Gaziantep için transit vize, ziyaret vizesi, turistik vize ve ticari vize kategorileri için yapılabilir.

Eğer İtalya'da uzun süre ikamet edecekseniz uzun süreli vize türüne başvurmalısınız. Oturum iznini de kapsayan uzun süreli vize başvurusu, D Tipi vize için yapılır. Bu vize türünün prosedürleri C vizesine göre daha farklıdır, değerlendirme süreci de uzun sürer.

 • Bulgar vatandaşıyla evli olanlar,
 • İtalya'da iş kuranlar,
 • İtalya'da eğitim alacaklar, Erasmus Projesi dolayısıyla İtalya'ya gidecek olanlar,
 • Aile birleşimi başvurusu yapacak olanlar D vizesine başvurmalıdır.

İtalya Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

İtalya'ya seyahat planınız varsa, alacağınız vize türüne göre evrak hazırlamanız gerekmektedir. Ülkede kalacağınız süreye göre de hazırlayacağınız evraklar farklılık gösterebilir. Kişilerin mesleki durumu, evrak hazırlık sürecine etki eden faktörlerden biridir. Gaziantep İtalya vize başvuru merkezimizi arayarak alacağınız vize türünü ve hazırlayacağınız evrakları öğrenebilirsiniz. Yetkili danışmanız size hazırlayacağınız evrakları liste halinde gönderecektir. Vize Merkezi'ne [email protected] mail adresimizden ya da +90 342 255 54 35telefon numaramızdan ulaşabilirisiniz.

İtalya vize başvurusu için hazırlayacağınız evraklar bazı kriterlere göre değişiklik gösterse de genel anlamda şu şekildedir:

 • İtalya vize başvuru formu: İstisnasız her başvuru türü için istenmektedir. İtalyanca ya da İngilizce doldurulur. Başvuru formunda isim soyisim, seyahat süresi, pasaport türü, vize türü ve medeni durum gibi bilgiler istenir. Bu bilgilerin doğru şekilde cevaplanması, başvurunun reddedilmemesi için büyük önem taşımaktadır.
 • Pasaport: Vize başvurusunda pasaportun aslı istenir. Başvuru şartı olarak pasaportun 2 sayfasının boş olması gerekmektedir. Seyahat bitiminden itibaren pasaportun 6 ay süreyle geçerliliğini koruması yasal zorunluluktur.
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Konaklama bilgileri ile davetiye
 • Mesleki evraklar
 • Banka hesap dökümüdür.

Gaziantep İtalya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Ülkemizde İtalya vize başvurusu için 4 ilde yetkili temsilcilik bulunmaktadır. İstanbul, Ankara, Edirne ve Bursa'da bulunan konsolosluklar, yetki alanına göre başvuruları kabul eder. Gaziantep İtalya vize başvurusu ise, yetkili vize merkezi aracılığıyla yapılabilir.

Kısa süreli vize başvuruları için başvuruda şahsen bulunmanız gerekmemektedir. Ancak uzun süreli vize başvurusu için konsolosluk isterse başvuru sahiplerini mülakata çağırabilir. Her durumda Gaziantep Vize Merkezi, süreci sizin adınıza yöneterek destek sağlayacaktır. İtalya vize başvurunuzu Gaziantep şubesi aracılığıyla kolayca yapabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İtalya vize başvurusu 5 ya da 15 gün içinde sonuçlanır. Bu süre kısa süreli başvurular için geçerlidir. Uzun süreli vize başvurusunun sonuçlanması 45 günü bulabilir. Çünkü D Tipi vize kapsamında değerlendirilen uzun süreli vize başvurusunda inceleme süreci detaylıdır. Kişiler bu süre zarfında mülakata çağrılabilir, kendilerinden ek evraklar istenebilir. Bu da süreci uzatır.

Eğer kısa süreli vize türlerinden birine başvurduysanız ve gerekli evrakları hazırladıysanız, başvurunuz en geç 15 gün içinde sonuçlanır. Ancak, konsolosluğun yoğunluğu ve resmi tatil günlerini de hesaba katarsak, başvuruları seyahat tarihinden 30 gün önce başlatmak faydalı olacaktır. Özellikle bayram ve resmi tatillerin öncesinde ve sonrasında konsoloslukta yoğunluk yaşandığını da bilmelisiniz. Gaziantep İtalya vize başvuru merkezi, alacağınız vize türü, hazırlayacağınız evraklar, atacağınız adımlar ve sonuçlanma süresi hakkında her detayda gereken desteği sağlayacaktır.

İtalya vize merkezi Gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp