Antalya

Telefon

+90 (242) 255 51 97

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İtalya Vize Merkezi, Antalya

Antalya'da ikamet edip de İtalya vizesi almak isteyenlerin profesyonel desteğe ihtiyaçları olacaktır. İtalya vizesi Antalya ofisi vize işlemlerinin en kolay şekilde gerçekleştirilebilmesi için hizmet vermektedir. Birçok ülkenin olduğu gibi İtalya'nın sınırlarına girmek için de vize alınması gerekiyor. Vize almak içinse öncelikle başvuru yapılmalıdır. Vize başvurusunu Antalya İtalya vize merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. Bu sayede yasal prosedürler ve işlemlerin her aşaması sizin adınıza profesyonel kişiler tarafından yapılmış olur.

Vize başvurusu yapacağınız zaman İtalya'yı neden ziyaret etmek istediğinizi belirtmelisiniz. Vize alımı için konsolosluk tarafından sizden istenen belgeleri eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Aksi halde vize başvurunuz reddedilebilir, ya da değerlendirme süreci uzayabilir.

İtalya Vize Türleri Nelerdir?

Antalya'dan İtalya vize başvurusu yapmadan önce seyahat sebebinizi belirlemeli ve uygun vize türünü seçmelisiniz. Sonrasında seyahat süreniz de göz önünde bulundurularak belirlenen vize çeşidiyle başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İtalya vize türleri 90 günden kısa ve 90 günden fazla olmak üzere iki başlık altında incelenir. Süresi 90 günü geçmeyecek olan seyahatler kısa süreli C Tipi vize kapsamında değerlendirilir. 90 günden uzun sürecek seyahatler ise uzun süreli D Tipi vize grubundadır. Vize başvuruları daha çok C vizesi grubuna yapılır. Bu vize türüne başvuracak kişiler, kendi içinde kategorilere ayrılan vize türlerinden amacına uygun olana başvurabilirler.

C Tipi vize dahilinde değerlendirilen vize türleridir. Ziyaret vizesi, aile ya da arkadaş ziyareti ve resmi ziyaret amaçlarına yönelik olabilir.

İtalya'da uzun süre kalmayı düşünene Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, D vizesine başvurmalıdır. D Tipi vize genelde oturum izni için alınır. Bu vize türüne;

  • İtalya vatandaşı aile üyesi olanlar,
  • Aile birleşimi talebinde bulunanlar,
  • İtalya'da iş kuranlar, şirket sahibi olanlar ya da bu ülkede ticaret yapanlar,
  • Erasmus Projesi dolayısıyla İtalya'ya gidecek olanlar ya da ülkede eğitim görenler başvurabilir.

İtalya vize başvurusu Antalya şubesi, alacağınız vize türünün belirlenmesinde de işlemleri nasıl daha hızlı ve kolay şekilde halledebileceğiniz konusunda da destek sağlamaktadır.

İtalya Vize Başvurusu Antalya Nereye Yapılır?

İtalya vize başvurusu ülkemiz sınırlarında belirli illerde bulunan konsolosluklara yapılabilir. Ancak her ilde İtalya Konsolosluğu bulunmamaktadır. Antalya civarı için İtalya vize başvurusu için ofisimizden yardım isteyebilirsiniz. Bununla birlikte İstanbul, İzmir, Ankara ve Edirne'de bulunan konsoloslukların işleyişi ve prosedürleri farklılık gösterebilir. Antalya Vize Merkezi şubemiz, işlemleriniz için en yakın konsolosluğa başvurunuzu iletecektir. Sizin bizzat başvuru yapmanıza gerek kalmamaktadır. Antalya İtalya vize başvuru merkezimiz sizin adınıza tüm aşamaları yerine getirip süreci takip ederek vize alım işlemlerinizi tamamlamaktadır. İtalya'nın kapı vizesi uygulamasının bulunmadığını da bilmelisiniz. Eğer belirli bir tarihte İtalya seyahati planınız varsa, vizenizi seyahat tarihinizden önce ülkemiz sınırları içinden almalısınız.

İtalya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İtalya vize başvurusu değerlendirme süreci evrak tesliminden sonra başlar. Konsolosluk, vize türüne göre evrakların uygun olup olmadığını denetler, başvuru formundaki bilgilerle diğer evraklardaki bilgilerin tutarlılığına bakar. Değerlendirme süreci yaklaşık 15 gün sürer. D Tipi vize oturum izni vizesi olduğu için değerlendirme süreci biraz uzun sürebilir. Hatta bunun için kişilerin konsolosluğa bizzat gitmesi de gerekebilir. Bu bağlamda D vizesi 45-50 günlük bir sürede sonuçlanır.

İtalya vizesi Antalya ofisi olarak vize başvurularınızı seyahat tarihinizden bir ay kadar önce başlatmanızı tavsiye etmekteyiz. Konsolosluğun yoğunluğu ve tatil günleri dolayısıyla vize alım süreciniz biraz uzayabilir.

İtalya Vize Reddi Antalya

Antalya İtalya vize reddi, değerlendirme sürecinde karşılaşabileceğiniz olasılıklardan biridir. Konsolosluk evrak eksikliği, tutarsızlığı ya da maddi durumunuzun yetersizliği gibi durumlardan dolayı başvurunuzu reddedebilir. Bu gibi durumlarda itiraz hakkınız vardır. İtiraz hakkınız, vize başvurunuz reddedildikten sonra 15 günle sınırlıdır.

Vize başvurunuz reddedildiğinde başvurunuzu tekrardan ret sebebini düzelterek yapabilirsiniz. İtalya vize merkezi Antalya ofisiyle vize reddinize itiraz oluşturabilir, ikinci başvurunuzu daha sağlam şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İtalya vize işlemlerine hakim olan ve güncel gelişmeleri iyi bilen ekibimiz, süreci büyük bir hassasiyetle yürütecektir.

Antalya Vize Merkezi

Antalya vize merkezi olarak İtalya vize alım sürecinde ihtiyacınız olan desteği bizden alabilirsiniz. +90 242 255 51 97Telefon numaramızı arayayak, Antalya Vize Merkezi şubemize ulaşabilirsiniz. Uzman yetkililerimiz konuyla ilgili tüm sorularınız cevaplayacak, her aşamada profesyonel destek sağlayacaktır. İtalya vize başvurunuzu ofisimiz ile yapabilir, vizenizi herhangi bir sorun yaşamadan kolayca alabilirsiniz.

Uzmanlarımız İtalya vizesi ve güncel prosedürlerle ilgili tüm detaylara hakimdir. İtalya ile ilgili sorularınızı [email protected] mail adresimize yazabilirsiniz.Kişisel ve mesleki durumunuza göre almanız gereken vize türünü, izlemeniz gereken adımları bizden öğrenebilirsiniz. Tüm işlemleri uzaktan yürütmek, başvuru anında fiziki olarak orda bulunmak zorunda olmamak da ayrı bir avantajdır. Vize sürecini uzmanlarımız yönetir, sonuç açıklandığında da vizenizi kargo yoluyla adresinize gönderir. Başvuru süreci ve yasal işlemlerle ilgili tüm bilgiler, detaylı olarak sayfamızda mevcuttur.

İtalya vize merkezi Antalya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp