Altunizade

Telefon

+90 (216) 706 01 60

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İtalya Vize Merkezi, Altunizade

İtalya vizesi, herhangi bir amaçtan dolayı ülkeyi ziyaret edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken izin belgesidir. Vize başvurusunu herkes, oturduğu bölgede bulunan konsolosluklara yapabilir. Bursa ve İstanbul Konsoloslukları, Türkiye'nin her yerinden yapılacak İtalya vizesi başvurularını kabul etmektedir. Onun haricinde çeşitli illerin farklı bölgelerinde bulunan Vize Merkezi şubeleri, başvurular için ideal bir rehber olabilir. Altunizade tarafından oturanlar, İtalya vize merkezi Altunizade şubesi ile başvuru işlemlerini halledebilir.

Vize Merkezi Altunizade'de oturanlar için İtalya vize başvurusu hakkında hem detaylı bilgi sağlar hem de ihtiyaçlara göre hizmet desteği verir. Altunizade İtalya vize başvuru merkezi hafta içi sabah 08:30-18:00 arasında, Cumartesi de 10:00-14:00 arasında Tuzla, Anadolu Yakası, Kadıköy ve Bostancı için hizmet sağlamaktadır.

İtalya Vizesi Altunizade Başvuru Merkezi

Altunizade'de ikamet ediyorsanız ve herhangi bir nedenden dolayı İtalya'ya seyahat etmeniz gerektiyse, yapmanız gereken ilk iş, İtalya vize başvurusu yapmaktır. Esas itibariyle İtalya vizesi almak çok karışık bir süreç değildir. Ancak işin içeriğini bilmeyenler için yanlış yapmaya sebebiyet verebilecek kadar detaylıdır. Bunun için Altunizade İtalya vize merkezi desteği almak faydalı olabilir.

Vize Merkezi, İtalya'ya seyahat gerçekleştirecek vatandaşlara, seyahatini sorunsuz şekilde yapabilmesi için hazırlayacağı evraklar ve atması gereken adımlar konusunda destek olur. Altunizade'den İtalya vize başvurusu yapacak olanların aklına birçok soru takılmaktadır. Hangi evrakların hazırlanması gerektiği, başvuruların nasıl yapılacağı, kaç günde sonuçlanacağı, ücretleri ve başvurunun reddedilme riskinin ne olduğu gibi sorular, başvuru sahiplerini telaşlandırır.

Başvuru merkezinden tüm bu soruların yanıtıyla birlikte, başvuru süreciniz boyunca her konuda destek alabilirsiniz.

Altunizade'den İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Altunizade İtalya vize başvurusu için bizimle [email protected] mail adresimizle de iletişime geçerek izlemeniz gereken adımları öğrenebilirsiniz. Bunun için öncelikle başvuracağınız vize türünü bilmeniz gerekiyor. Çünkü hazırlamanız gereken evraklar alacağınız vizenin türüne göre belirlenecektir. Başvurunuz için belirlenen evrakları hazırlayıp şubemize ulaştırırsanız, ekiplerimiz dosyanızı incelemeye alarak eksik ya da hatalı bir kısım varsa sizi bilgilendirir.

Başvurunuzu zamanında ve doğru şekilde yapabilmeniz için titiz bir çalışma yürüten ekibimiz, sizin adınıza Altunizade İtalya vize randevu alma işlemini de yapar. Sonraki süreçte randevu günü ve saatinde size eşlik ederek başvurunuzu sağlıklı şekilde tamamlamanız konusunda yardımcı olur.

Sonraki süreç değerlendirme sürecidir. Konsolosluk değerlendirme yaptıktan sonra başvuru sonucu tarafınıza bildirilir.

Altunizade İtalya Vize Başvuru İşlemleri

Altunizade İtalya vize başvuru işlemleri için vize kategorilendirmesi kısa süreli ve uzun süreli vize türleri olmak üzere iki şekilde yapılmıştır. Kısa süreli vize türü (C Tipi) alan kişi, İtalya'da 180 gün içinde maksimum 90 gün konaklama hakkına sahip olur.

Ülkede 90 günden daha uzun kalacak kişiler, uzun süreli (C Tipi) vize başvurusu yapmalıdır. Bu vize türünü alanlar, ülkede 6 ay içinde 180 gün aralıksız konaklama imkanını elde edebilir. Onun haricinde İtalya vizesi; ziyaret, ticaret, transit ve turistik vize şeklinde sınıflandırılmıştır. Her bir vize türü için yerine getirilmesi gereken genel şartlar olduğu gibi, kategoriler arasında içeriğe göre farklılıklar da olabilir.

Kişilerin hazırlaması gereken evraklar mesleki durumuna ve seyahat amacına göre değişir. Amacınıza uygun evrakları hazırlamazsanız, başvurunuzun reddedilme riski yüksek olacaktır. Altunizade İtalya vize başvuru merkezi olarak hazırlamanız gereken evraklar hakkında sizi doğru şekilde bilgilendirip gereken desteği sağlayacağımızı bilmenizi isteriz. İtalya vizesi için gereken evraklar, yetkili makamlar tarafından dönem dönem güncellenir. Bu nedenle en doğru bilgiye, vize merkezimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Başvuru yapmak için hazırlık sürecinizi başlatmadan önce danışmanlarımızla görüşerek seyahat nedeninizle uyumlu evrak listesinin tarafınıza gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Altunizade İtalya Vize Başvurusu Hakkında Merak Edilenler

Altunizade İtalya vizesi alacak kişiler, çeşitli konularda bilgi sahibi olmak istemektedirler. İtalya vizesiyle Avrupa ülkelerine gidilip gidilemeyeceği de bunlardan biri. İtalya 1993 yılından bu yana Avrupa Birliği ve Schengen üyesidir.

İtalya Vizesi Altunizade

Altunizade'den kısa ya da uzun süreli İtalya vize başvurularınızı Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Merkezimiz, Anadolu Yakası'ndan yapılacak başvurularda vatandaşlara destek olma yetkisine sahiptir. İtalya Altunizade vize işlemleri konusunda herhangi bir sorun yaşamadan süreci atlatmak isterseniz, ofisimizi +90 216 706 01 60 telefon numarasından arayarak destek talebinde bulunabilirsiniz. Danışmanlarımızla yapacağınız görüşmeler neticesinde güncel evrak listesini öğrenebilir, vize alma prosedürleri hakkında detaylı şekilde bilgi edinebilirsiniz.

İtalya Konsolosluğu vize işlemlerini ikamet bölgelerine göre gerçekleştirir. Altunizade'de oturan vatandaşlarımız, başvurularını vize merkezimiz aracılığıyla yapabilir. Bizi arayıp seyahat amacınızı bildirdiğiniz takdirde, yönlendirmelerimiz ve desteğimiz sayesinde diğer adımları kolayca geçebilirsiniz.

Altunizade İtalya Vize Başvuru Sonucu

Evraklarınızı doğru şekilde hazırlayıp teslim ettiğiniz takdirde 7 iş günü içinde sonucu alabilirsiniz. Başvurunuzu değerlendirme yetkisi, konsolosluğa aittir. Yetkililer, evraklarınızın hatalı ya da eksik şekilde hazırlandığını sebep göstererek başvurunuzu reddedebilir. Bu durumda itiraz hakkınızı kullanarak doğru evraklarla tekrar başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzun tekrar reddedilmemesi için yetkililerimizle birlikte çözüm odaklı olarak ilerleyebilirsiniz. İtalya Altunizade vize başvuru merkezimiz, başvurunuzun ret sebebine göre destek sağlar.

İtalya Vize Merkezi Altunizade

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp