İtalya Vize Ücretleri

İtalya Vize Ücretleri

İtalya vizesi ücreti vize türüne göre değişiklik göstermektedir. 6 yaş altı çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir. İtalya Konsolosluğu kriterlerine göre belirlenen vize ücreti konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezi ücretlerini içerir. İtalya vize başvuruları vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir. Kısa süreli yani İtalya Schengen vizesi kapsamında turistik, aile ziyareti ve ticari vizelerin ücreti uzun süreli D tipi vizelerden farklı olmaktadır. Vize alım sürecinde İtalya vize ücretinin İtalya Konsolosluğu ve vize başvuru merkezlerinden teyit edilmesi tavsiye olunur. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek, sorunsuz bir İtalya vize başvurusu gerçekleştirmek ve güncel vize ücretleri için lütfen Vize Merkezi ile iletişime geçiniz.

İtalya vizesi 2024 fiyatları için iletişim bölümünde yer alan ofislerimizi arayarak Vize Merkezi’ne danışabilirsiniz.

Vize danışmanlık ücretimiz 100 Euro olup ek hizmetlerimizi aşağıdan inceleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

İtalya Vizesi Ücretleri 2024

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış sağlayıcılar adına tahsil edilmektedir.

Vize Türü

Konsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti

Turistik Vize

120€

Ticari Viz

120€

Ziyaret Vizesi

120€

Kültürel Vize

120€

Eğitim Vizesi

120€

0-6 Yaş Arası

55€

6-12 Yaş Arası

65€

Erasmus

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Gemici Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Aile Birleşimi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Önemli Not:

* Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

İtalya Vizesi Danışmanlık Bedeli 2024

İtalya vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan vize türleri için başvurularda 100 € danışmanlık bedeli almaktadır.

Hizmet

Hizmet Bedeli

Genel Vize Danışmanlık Hizmeti

 • Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi
 • Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti
 • Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti
 • Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti
 • Randevu Alma Hizmeti
 • Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
 • 10 Günlük Seyahat Sağlık Sigortası

100 EUR

Bu danışmanlık bedelinin kapsadığı hizmetler;

Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi; Başvuran kişinin statü, meslek grubu ve seyahat amacına göre evrak listesinin düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılmasıdır. Konsolosluk tarafından belirlenmiş her seyahat amacına ve meslek grubuna ayrı olarak bir evrak listesi vardır. Bu evrak listesinin güncel olması ve doğru bir şekilde hazırlanması vize başvurunuzun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti; Gerekli evrak listesinin hazırlanma sürecinde evrakların doğru anlaşılması, hazırlık sürecinde ara bilgilendirmeler, nereden temin edilmesi gerektiğinin net bilinmesi, her belgenin muadili var ise bununla alakalı bilgilendirmeler yapılması hizmetidir. Bu süreçte dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiği, banka hesaplarının detayları, otel/uçak rezervasyonlarının ne şekilde olması gerektiği, sigorta ile alakalı sorular, e-devlet üzerinden alınacak belgelerin içerik ve detayları gibi birçok konu hakkında akıllarda soru işaretleri oluşmaktadır. Bundan dolayı bir başvuru sürecinde müşteri ile ülke uzmanlarımız arasında ortalama 45-60 dakika arasında 7-8 adet görüşme yapılmaktadır.

Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti; Evrak listeniz size ulaştıktan sonra evraklarınızı ofisimize getirebilir, ülke uzmanlarımız ile yüz yüze görüşerek süreç hakkında tüm detayları görüşebilirsiniz. Evraklarınız kontrol edilirken siz VIP bir ortamda çay/kahve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Evrakların uyumlu olup olmadığı, başvurunun yapılıp yapılamayacağının ekspertizinin yapılması, başvuru yapılıp yapılmayacağının kararının verilmesi hizmetidir. Eğer başvuru yapılmaya uygun değil ise sadece danışmanlık bedeli olarak sadece 500 TL ödenir.

Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti; Evraklarınızın hazırlanması ve formlarınızın doldurulması sonrası başvuru dosyanız konsolosluğun istediği sırada doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Dosyanız sizin konsolosluğa karsı en büyük referansınızdır. Vize başvuru formlarınızın doldurulması ileri düzey İngilizce bilgisine sahip ülke uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Online olarak 37 soruluk formunuz doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulur. Dosyanızın anlaşılır bir şekilde sıralanması, finansal ve kişisel bilgilerinizin ayrıştırılması, çalışma belgelerinizin doğru bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile rezervasyonlarınızın doğru bir şekilde dosyaya konulması ile en güncel ve eksiksiz bir şekilde dosyanızın başvuruya hazır hale getirilmesi uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Randevu Alma Hizmeti; Vize mülakatınız için size uygun en yakın tarih için randevu oluşturma hizmetidir. Dönemsel olarak yoğunluklar göz önünde bulundurularak size en uygun randevu tarihi ülke uzmanlarımız tarafından sistemden takip edilir ve randevunuz oluşturulur.

Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti; Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemez ve randevu tarihinde başvuruda yanınızda getirmek isterseniz formlarınızın doldurulabilmesi için fotokopilerini bırakabilirsiniz. Ayrıca başvuru dosyanızda olması gereken kimlik- pasaport fotokopileriniz ve eski vizelerinizin görüntüsü gibi fotokopi hizmetlerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden alacağınız belgeleri de yine aynı şekilde ofisimizden yazdırabilirsiniz.

EK HİZMETLERİMİZ

Hizmet

Hizmet Bedeli

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti

20€

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti

200₺

Başvuru Formu Doldurma Hizmeti

20€

Vize - Pasaport Kurye Hizmeti

500₺

İngilizce Motivasyon Mektubu

1.000₺

Vize Kapınızda Hizmeti

100€

Otel- Uçak Rezervasyonu (yolcunun kartıyla rezervasyon yapılır.)

30€

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti; İtalya seyahatlerinizde zorunlu bir hizmet olmamakla birlikte başınıza gelebilecek her türlü sağlık durumlarında kullanabileceğiniz …… TL/€ teminatlı 30 günlük seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan karşılığında 20 euro karşılığında temin edebilirsiniz. Sigorta bedeli tercih edeceğiniz teminat kapsamına ve süreye göre değişiklik gösterebilir. Kurumumuzdan yapılan seyahat sağlık sigortası kapsamı ve teminatları için tıklayınız.

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti; Vize başvuru evraklarınızı ya da pasaportunuzu kargo ile gönderilmesi durumunda ödeyeceğiniz hizmet bedeli 200 Türk Lirası'dır.

Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti; Vize başvurusunda bulunacaksınız fakat daha önce yabancı dilde form doldurmadınız ve bu sebeple ret almak istemiyorsunuz ya da bu formu doldurmaya ayıracak zamanınız yok. Operasyon ekibimiz sizden gelen evrak ve bilgiler doğrultusunda sizin için formunuzu doldurarak vize başvuru dosyanızı hazır hale getirir. Siz sadece kontrol ederek gerekli kısımları imzalarsınız. 20 € karşılığında bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Vize- Pasaport Kurye Hizmeti; Adresinizden evraklarınızın alınması, size gönderilen belge ya da evrakların teslimi hizmetidir. Gelecek olan kişi vize danışmanı ya da ülke uzmanı olmamakla birlikte sadece evraklarınızın güvenli bir şekilde size ulaştırılması ya da sizden teslim alması konusunda sorumludur. Vize başvuru süreciyle alakalı herhangi bir yorumda bulunamaz. Talep ettiğiniz gün için kuryenin uygun olduğu saat aralığında aynı gün teslimatlar gerçekleştirilir. Vize – pasaport kurye hizmeti İstanbul / Şişli ofisimizden 20 KM civarındaki müşterilerimiz için geçerlidir. Bu mesafedeki kurye hizmeti 500 Türk Lirası şeklinde ücretlendirilir.

İngilizce Motivasyon Mektubu; Vize başvuru sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Gitme amacınızın doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, geri döneceğinize dair ispatlarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu net bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir. Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz 1.000 Türk Lirası olarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Editörlerimiz tarafından durumunuzun açıklanacağı, 7 paragraflık bir dilekçe yazılarak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgiyoruz.

Vize Kapınızda Hizmeti; Çok yoğunsunuz, başvuru evraklarını bize iletme, formlarla alakalı detaylı görüşme yapmak için dahi zaman bulamıyorsanız, kişisel evraklarınızı kuryeye teslim etmek istemiyorsanız veya evraklarınızın güvenlik nedeniyle dışarı çıkmasını istemiyorsanız ülke uzmanlarımız adresinize gelerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Evraklarınızın kontrolü, başvuru formunuzun doldurulması, dosyanızın hazırlanması, randevunuzun alınması hizmetlerinin tamamını sizinle birlikte gerçekleştirmektedir. Bu hizmetimizden 100 euro ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

İtalya Vize Ücreti Hakkında Bilgiler

 • İtalya vize ücreti iade edilmez
 • İtalya vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz
 • İtalya vize ücreti tek başvuru için ödenmektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
 • İtalya vize ücretini sadece İtalya vizesi için kullanabilirsiniz.

İtalya Vize Merkezi Ofisleri İletişim

İtalya ile ilgili sizden gelen sorular

18 sorudan en popüler 18 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İtalya Aile Arkadaş Ziyareti Vize Ücreti
  L. K, 14 Ara 2023, 08:47

  Merhaba İtalya için konsolosluğa harç ödemesi yapılıyor mu? Okuduğuma göre artık ödeme almıyorlarmış doğru mudur? İtalya aile arkadaş ziyareti vize ücreti ne kadar bu yazılanlar doğru değilse bana yardımcı olursanız çok sevinirim esenlikle kalın.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya vizesi kaç para 2022
  Ş.K, 17 Şub 2022, 14:42

  Merhabalar, İtalya’ya turistik amaçlı eşim ile beraber seyahat planımız mevcut yaklaşık 2 3 ay sonra yaza doğru olacak seyahatimiz her ikimizde devlet memuruyuz. Öncelikle İtalya vizesi kaç para 2022 yılında bir değişiklik oldu mu? Güncel bilgi rica ediyorum, güzel çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Vize Ücreti 2021
  u.k, 09 Nis 2021, 12:32

  Merhaba, İtalya vize ücreti 2021 hakkında bilgi verir misiniz ne kadardır? 12 yaşında oğlum ve 2 yaşında kızım için vize ücretini öğrenebilir miyim? Ücretlendirmenin çeşitleri nasıl? Siz bizim adımıza vize başvurumuzu gerçekleştirirseniz size ne kadar ödeme yapmalıyız. Şimdiden teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Vizesi Kaç Para 2021
  s.n, 09 Nis 2021, 10:52

  Merhabalar, daha önce alınmış schengen vizem bulunuyor ancak İtalya üzerinden almadım süresi geçen yıl bitti ticari vize almıştım bu yıl şirketim temmuz ayı için İtalya’da düzenlenecek iş toplantısında katılmam için teklif sundular. Ticari olarak İtalya’ya gitmem gerekiyor ve vizeye ihtiyacım olacak. İtalya vizesi kaç para 2021 bilgi rica ederim. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya vize fiyatları 2021
  l.g, 13 Oca 2021, 17:48

  Merhabalar, İtalya için yapılacak olan bir işe seyahati var ve bundan sonrada yıl içerisinde sürekli gidiş gelişler olacaktır. Bu noktada uzun süreli vize almak isteniyor. Ben şirket yetkilim adına danışmanı olarak sorgulamak istedim. Hem ekonomik olarak hem de sürekli uğraşmamak adına uzun süreli vize alımı ve vize başvurularında hazırlık sürecine ilişkin bilgiler istiyoruz. Ek olarak İtalya vize fiyatları 2021 yılı değişmeler oldu mu? Varsa bilgilendire bilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • VFS İtalya Vize Ücreti
  Z.fikret, 23 Eyl 2020, 13:33

  İtalya’ya arkadaşımla birlikte turistik seyahatte bulunmak istiyoruz. Muğla’da ikamet ediyorum, otelde resepsiyon şefi olarak çalışmaktayım. Arkadaşım İzmir’de çalışmakta ve ikamet etmektedir. Vize başvuru işlemlerimizi İzmir Vfs’ den mi yapmamız gerekir. Vfs İtalya vize ücreti ne kadar ödememiz gerekir? Vize başvurumuz Vize Merkezin'den yapabilir miyiz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Turistik Vize Ücreti
  V.ERKOYUNCU, 21 Eyl 2020, 15:44

  Kız arkadaşımla birlikte İtalya’ya turistik vize başvurusunda bulunmak istiyoruz. Kız arkadaşım devlet memuru ben özel bir şirkette yönetici olarak çalışıyorum. İtalya turistik vize ücreti 2020 yılında değişiklik göster dimi? Ne kadar ödeme yapmamız gerekiyor. Evrak ve vize ücretleri hakkında bilgilendirme yapmanızı rica ederim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Vize Başvuru Ücreti
  E.SANCAR, 15 Eyl 2020, 16:43

  İtalya’ya tıbbı konferansa katılmak için seyahatte bulunmak istiyorum. Üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmaktayım. Devlet memuruyum İtalya vize başvuru ücreti alıyor mu? Ne kadar ödeme yapmam gerekir? İtalya’dan almam gereken evraklar nelerdir. Gerekli olan evrak listesi ve fiyat bilgilendirme yapmanızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya vize fiyatları
  S.DERYA, 14 Eyl 2020, 15:31

  Şirketimizin genel müdürü İtalya’da bulunan iş ortağımızı ziyarette bulunacaklar. İtalya vize fiyatları konusunda bilgi alabilir miyim? 2020 yılında evrak ve fiyatlarda değişiklik yapıldı mı? Bilgilendirme yapmanızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Schengen vizesi ücreti
  A.capli, 09 Eyl 2020, 15:45

  İtalya’ya eşim ve çocuğumla birlikte turistik ziyarette bulunmak istiyoruz. Eşim şirket çalışanı ben bankacıyım. Çocuğum 5 yaşında İtalya Schengen vizesi ücreti olarak ne kadar ödeme yapmalıyız. Çocuklardan ücret alınıyor mu? Vize ücreti ve evraklar konusunda bilgilendirme yapmanızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İdata İtalya vize ücreti
  V.ACER, 07 Eyl 2020, 17:57

  Emekliyim İtalya’da yaşayan oğlumun yanına ziyarette bulunmak istiyorum. İtalya vize başvurularını İdata üzerinden mi yapacağız. İdata İtalya vize ücreti ne kadar? Sizin üzerinizden vize başvurusu yapsak ne kadar ödeme yapmam gerekir? Fiyat ve evrak için bilgilendirme yapmanızı rica ederiz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya turist vizesi ücreti
  N. Kalyon, 13 Nis 2020, 19:22

  Devlet üniversitesinde akademisyen olarak görev yapmaktayım. Eşim ve 2 çocuğumla birlikte yaz tatilinde İtalya‘ya turistik seyahat planlıyoruz. Eşim de devlet memuru olup çocuklarım 2 ve 9 yaşındalar. İtalya turist vizesi ücreti araştırırken farklı fiyat ve başvuru türlerine ait fiyatları gördüm kafam karıştı. Öncelikle İtalya’da vip başvuru diye bir başvuru var. Vip başvuru ne demek? Vize başvurumuzu sizinle yaparsak ne kadar ödeme yapmamız gerekir. Eşim ve çocuklarım dahil ne kadar vize ücreti ödemeliyim? Sizden başvuru yaparsak ek ücret vs başka ücretler alıyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Ticari Vize Ücreti
  Selim, 13 Nis 2020, 16:56

  Şirketimizde görevli olan teknik elemanlarımız ile birlikte Eylül ayında İtalya’da katılacağımız fuar için ticari vize başvurusunda bulunmak istiyoruz. Vize başvurusu yapacak olan elemanlarımızın bazılarını yeni işe aldık bazıları da iş sözleşmesi ile vize başvurusu yapacaklar. Şirket yetkililerimiz de vize başvurusu yapacaklar. VIP başvuru diye bir şey gördüm. VIP başvuru türünü yapabilir miyiz? İtalya ticari vize ücreti detayları nelerdir? Bilgilendirme yapmanızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Vize Ücreti 2020
  S.A, 07 Nis 2020, 17:17

  Merhaba İtalya’ya ailemle beraber bir seyahat planlamak istiyoruz. Eşim ve 2 çocuğumla birlikte seyahat etmek istiyoruz. Çocuklarım 2 ve 9 yaşındalar. İtalya vize ücreti 2020 yılında değiştiği ile ilgili haberler okudum. Vize başvurumuzu yapacağız fakat İtalya Konsolosluğuna ve başvuru merkezi sayfalarını inceledim. Başvuru merkezi sayfalarında ek fiyat talepleri var kafam karıştı İtalya vize başvurumuz için bizim ödememiz gereken ücret bilgisini paylaşmanızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Vize Ücreti Nereye Yatırılır
  Davut, 15 Şub 2019, 22:16

  iyi gunler itlaya vizesi icin vize ucretini nereden yatirabilirim? Herhangi bir bankaya gidip italya vizesi icin basvuru ucreti yatiracagim demek yeterli olacak mi? yoksa internet sitesinden kredi karti ile odeme mumkun mu? tesekkurler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Vize Ücreti
  B. S., 09 Kas 2018, 14:49

  Merhaba, İtalya vize ücreti ne kadar?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya vize ücreti ne kadar?
  M. C. Kurşun, 02 May 2018, 14:07

  Merhaba, İtalya vize işlemi için ücret nedir ?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Vizesi Ücreti Nedir?
  R.C., 01 Mar 2018, 12:13

  Merhaba, İtalya Schengen Vizesi almak istiyorum. Uçak biletimi 10-16 mayıs tarihleri arasına aldım. SSK'lı çalışanım, İtalya Schengen Vize başvurusu yapmak için hangi evraklar gerekli? Vize ücreti dışında sizin talep ettiğiniz ücret nedir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İtalya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp