İtalya Vize Ücretleri

İtalya vizesi için başvuru yapan Türk Vatandaşlarının İtalya Konsolosluğu vize bölümü tarafından belirlenen vize harcını ödemesi zorunludur. İtalya Konsolosluğu istisnai olarak sadece 12 yaş altı çocuklardan vize harcı talep etmemektedir. Vize başvurusu için yatırılan bu harç bedeli vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumunda başvuru sahibine geri ödenmez. İtalya vize ücreti vize kategorisine ve ülkede kalış süresine göre de farklılık gösterebilir. Vize Merkezi temsilcimizle iletişime geçtiğiniz taktirde, İtalya vizesi için gereken evrak listesi ile birlikte 2019 İtalya vize ücretleri de tarafınıza bildirilecektir.

Vize Merkezi İtalya Vizesi Ücretleri

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış temsilcilikler (Konsolosluk/Elçilik) adına tahsil edilmektedir. 

Vize Türleri Toplam Ücret
Turistik Vizesi 120 Euro
Transit Vize 120 Euro
Kültürel Vize 120 Euro
Gemici Vizesi 140 Euro
Şoför Vizesi 150 Euro
Aile Birleşimi Vizesi 125 Euro
Erasmus Vizesi 250 Euro
Serbest Çalışan İçin Turistik Vize  140 Euro
VIP Vize 230 Euro+KDV

 

Önemli Not:

  *Erasmus vizesi ücretleri duruma göre değişiklik göstermektedir, detaylı bilgi için vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

** Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

***Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Gürcistan, Moldova, Rusya, Sırbistan, Ukrayna vatandaşları farklı ücretlendirilmektedir.

italya vizesi iletişim

İtalya vizesi ücretleri seyahat amacına, başvuruda bulunulan vize kategorisine, seyahatin süresine ve başvuran durumuna göre değişiklik gösterebilir. Vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekontun, başvuru belgeleri arasında bulunması zorunludur. Dekontun orijinalinin vize başvuru dosyasında bulunması gerekmektedir.İtalya vize başvurusunda bulunmak ve İtalya vize ücretinizi ödemek istiyorsanız mutlaka sizin için doğru olan vize kategorisine başvuru yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Size uygun olmayan vize kategorisinde başvuruda bulunmanız ve ücreti yatırmanız durumunda hem vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacak hem de vize başvuru ücretiniz yanacaktır. Bu sebeple vize başvuru işlemlerinizde Vize Merkezi'nde görevli İtalya Vize Uzmanlarımızdan yardım almanızı önermekteyiz. Vize Merkezi telefonla ya da e-mail ile yapılan bilgilendirmeler için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Vize Uzmanlarımızla destek hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

İtalya Vize Ücreti Hakkında Bilgiler

İtalya vize ücreti iade edilmez
İtalya vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz
İtalya vize ücreti tek başvuru için öndemektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
İtalya vize ücretini sadece İtalya vizesi için kullanabilirsiniz. 

Yükleniyor...
Telefon