Diyarbakır

Telefon

+90 (850) 460 15 77

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İtalya Vize Merkezi, Diyarbakır

İtalya vizesi Diyarbakır başvurularını şubemiz aracılığıyla yapabilirsiniz. Seyahat nedenini bize bildirip hazırlamanız gereken evrakları maille alabilirsiniz. İtalya Konsoloslukları'nın yetki alanları değişkendir. Dolayısıyla her ilde İtalya Konsolosluğu bulunmamaktadır. Diyarbakır'da da yoktur. İtalya vize başvurularınızı doğru şekilde yapabilmek için başvuru merkezimizden destek alabilirsiniz. Randevu talebinizi ilettikten sonra evrak hazırlığı ile süreci devam ettirirsiniz.

İtalya Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?

İtalya Edirne tarafından sınır komşumuzdur. Bu nedenle ülkemiz vatandaşları tarafından sık şekilde ziyaret edilmektedir. Ülkeyi ziyaret edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, öncelikle vize almak zorundadır. Ancak kişilerin sahip olduğu pasaport türüne göre vizeden muafiyet olabilir. Diyarbakır Vize Merkezi ile iletişime geçtiğiniz takdirde, pasaport türünüze göre vize almak zorunda olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

İtalya vizesi Diyarbakır şubesi size vizeden muaf olup olmadığınızı bildirir. Eğer Diyarbakır ve çevresinde ikamet ediyorsanız ve İtalya vizesi alacaksanız, ofisimiz süreci en hızlı ve sorunsuz şekilde atlatmanız konusunda yardımcı olacaktır.

İtalya Vize Türleri Diyarbakır

İtalya vizesi alacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat nedenine göre istediği vize türüne başvurabilir. Bu noktada seyahat amacına göre uygun vize türüne başvuru yapılması önem arz etmektedir. Seyahat amacına uygun olmayacak şekilde yapılacak başvurular vize reddiyle sonuçlanabilir. Örneğin; İtalya'ı Erasmus Projesi kapsamında ziyaret edecekseniz, eğitim vizesi almalısınız. Eğer farklı bir vize türüne başvuru yaparsanız, evraklarınızda tutarsızlık tespit edileceğinden başvurunuz reddedilebilir.

İtalya vize türleri Diyarbakır için şu şekildedir:

Diyarbakır İtalya Vizesi İşlemleri

Diyarbakır İtalya vizesi başvuru işlemleri randevu alımıyla başlar, evrak hazırlığıyla devam eder. Evraklar eksiksiz şekilde hazırlandıktan sonra teslim edilir. Akabinde dosya hazırlanması ve başvurunun yapılması işlemleri gerçekleştirilir.

İtalya Vize Merkezi Diyarbakır işlemleri kapsamında başvurunun takibinin yapılması ve sonucun alınması da vardır. Başvuru sonuçlandıktan sonra vizesi kişiye danışmanlarımız tarafından teslim edilir.

Diyarbakır Vize Merkezi

Diyarbakır'dan İtalya vizesi başvurusu yapmak için yetkililerimizle iletişime geçtiğiniz takdirde size öncelikle seyahat nedeniniz sorulacaktır. Hazırlamanız gereken evraklar, seyahat nedenine göre belirlenip size maille iletilecektir. Siz bu evrakları eksiksiz ve doğru şekilde doldurmakla yükümlüsünüz. Belgelerinizi yine tarafımıza teslim ederek hata yapma riskini önlemiş olursunuz. Uzman danışmanlarımız evraklarınızın kontrolünü sağlar, herhangi bir yanlışlık olması durumunda size gereken bilgilendirmeyi yapar.

Evrak hazırlığı, teslimi ve sonuçlanma sürecinin tamamı Vize Merkezi takibindedir.

İtalya Vize Başvuru Evrakları Diyarbakır

İtalya vizesi Diyarbakır başvuru evrakları, kişilerin seyahat nedenine göre belirlenen evraklardan oluşmaktadır. Belgeler, alınacak vize türüyle uyumlu şekilde hazırlanır. Bu nedenle sürecin ilk aşaması, seyahat nedeninin belirlenmesidir. İtalya vize başvuru evrakları vize kategorilerine göre değişmekte olup genel anlamda tüm başvurularda istenen belgeler şu şekildedir:

  • Pasaport
  • Başvuru formu
  • Biyometrik fotoğraf
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Banka hesap dökümü
  • Otel rezervasyon bilgileridir.

Diyarbakır İtalya Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

En erken sonuçlanan vize başvuru türü İtalya turist vizesidir. İtalya turistik değerlerini göstererek ülke ekonomisini kalkındırma amacı güttüğü için turist vizesi 5 gün gibi kısa bir sürede sonuçlanıyor. Diğer kısa süreli vize türleri de konsolosluğun yoğunluğuyla doğru orantılı olarak 15 iş günü içinde sonuçlanır. Diyarbakır ya da çevresinden D Tipi İtalya vizesi başvurusu yapanlar, 45 gün kadar beklemek zorunda kalabilir. Çünkü D vizesi oturum izni için alınan vize türü olduğundan, değerlendirme süreci uzun sürmektedir.

İtalya Seyahati Yapacak Olanlar Nelere Dikkat Etmelidir?

İtalya Edirne sınır kapımızda bulunuyor. Bu nedenle ziyaretçisi de çok olmakta. Seyahatlerin kısa sürede arabayla yapılabilir olması, ülkeyi farklı amaçlara yönelik olarak ziyaret etmek isteyenlerin sayısını da arttırıyor. Ancak ülkeler arası diplomatik ilişkiler ve vize prosedürlerinden dolayı İtalya seyahatinin belli başlı prosedürleri var.

Öncelikle İtalya seyahati yapacak kişinin kullanacağı araç kendi aracı olmalıdır. Başkasına ait araçlar ancak vekalet yoluyla kullanılarak ülkeye giriş yapılabilir. Bir de ehliyet ve araçların uluslararası kullanım iznine tabi olması gerekiyor. Son olarak İtalya'a kendi aracıyla gidecek kişilerin taşıt pulu alması zorunludur.

Diyarbakır İtalya Vize Merkezi Hizmet Kapsamı

Diyarbakır İtalya vize merkezi, alanında uzman danışmanlarla hizmet sağlar. Başvurunun ilk aşamasından son aşamasına kadar profesyonel danışmanlardan destek alabilirsiniz. Kesintisiz danışman desteği, İtalya vize başvurunuzu aklınızda soru işareti bırakmadan yapmanızı sağlayacaktır.

Diyarbakır İtalya Vize Başvuru Reddi

Başvuru evraklarının eksik ya da hatalı şekilde teslim edilmesi İtalya vize reddi ile sonuçlanabilir. Ya da konsolosluk kişilerin maddi durumunu yetersiz görebilir. Ancak ne olursa olsun vize başvurusu reddedildiğinde ödenen ücret kişilere geri iade edilmez. Vize reddi aldığınızda olumsuz sonuca neden olan sorunu düzeltip başvurunuzu yeniden yapmanız mümkündür. Vize reddiyle karşılaştığınızda yine Diyarbakır Vize Merkezi uzmanlarımızı +90 850 460 15 77telefon numaramızdan arayarak ihtiyacınız olan danışmanlık desteğini alabilirsiniz.

İtalya vize merkezi Diyarbakır

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp