İtalya Transit Vize

İtalya Transit Vize

İtalya transit vize başka bir ülkeye İtalya üzerinden geçiş yapılırken kullanılan kısa süreli tanımlanan vize türüdür. Bu vize türü için de gerçekleştirilmesi gereken işlemler söz konusudur. Öncelikle İtalya'dan geçiş yapacağınız sürenin transit vize için uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir. Eğer transit vize için belirlenen süre aşılacak ise başvurunuzu İtalya turistik vize üzerinden gerçekleştirmeniz gerekecektir. İtalya bu süreyi 24 saat olarak belirlemiştir.

İtalya Transit Vize Başvurusu

İtalyabaşvurusu direkt olarak Konsolosluğa gerçekleştirilemezken başvuru merkezleri veya akredite seyahat acenteleri üzerinde başvuru hizmeti alabilirsiniz.İtalya Vize başvuru evraklarınızın güncel tarihli olması zorunludur. Eksik evraklarla yapılacak vize başvurularınız kabul edilmeyecektir. Vize uyum koşullarını eksiksiz olarak tamamlamanızı tavsiye ediyoruz. Başvuru işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde tamamlanması vize alışınızı garanti etmemektedir. İtalya Vize başvuruları hakkında verilecek kararlar İtalya Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır. Kurumumuzun, vize başvurularının değerlendirme süresine, verilecek olan vize süresine müdahelesi söz konusu olamaz.

İtalya Vize başvurularında bölge sınırlaması bulunmaktadır. Başvuru sahibi ikamet etmekte olduğu şehre hizmet veren ilgili İtalya Vize başvuru merkezine müracaat gerçekleştirmesi gerekecektir.İstanbul, Edirne, Sakarya, Tekirdağ Amasya, Ardahan, Artvin, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Düzce, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Ordu, , Samsun, Sinop, Sivas, , Yalova, Yozgat, Zonguldak illerinden yapılacak İtalya Ticari vize başvuruları İtalya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılır.

Ankara, Bolu, Çankırı, Eskişehir, Kırşehir, Kırıkkale, Kütahya, Nevşehir, illerinden yapılan İtalya vize başvuruları İtalya Ankara Konsolosluğu tarafından değerlendirilir. Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bitlis, Burdur, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, Hatay, İçel, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Kilis, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Muş, Niğde, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Uşak, Van illerinden yapılan başvuruların kararı İtalya vizesi İzmir Konsolosluğunun inisiyatifindedir. İtalya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği İtalya vize başvurularını akredite vize ve seyahat acenteleri üzerinden kabul etmektedir. Ancak İtalya Ticari vizesinin sonuçlanmasındaki tek yetkili kurum, ikamet ettiğiniz şehri görev alanı içinde bulunduran İtalya Konsolosluğu ve İtalya Büyükelçiliğidir.

İtalya Transit Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Kişisel Evraklar: Pasaport, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama bilet dokümanları ya da rezervasyonları, İtalya vize başvuru formu, pasaportta vize işlenmiş sayfaların fotokopisi vb.
 • Finansal Evraklar: 6 aylık Banka hesap dökümü, tapu, araç ruhsatı vb.
 • Mesleki Evraklar: Çalışan, işveren, çiftçi, serbest meslek sahibi, şoför, devlet memuru gibi farklı meslek gruplarına göre temin edilmesi gereken evraklar vardır.
 • Ek Evraklar: Schengen vize başvuruları için yapılması zorunlu seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama rezervasyonlarını ek hizmet olarak siz değerli yolcularımıza sunmaktayız. Otel rezervasyonları nasıl yapılmalı, uçak, tren, otobüs biletlerini vize başvurularından ne kadar önce alınmalı gibi merak ettiğiniz her konuyu çağrı merkezimizi arayarak vize yetkililerimize detaylı olarak sorabilirsiniz.

*Kişinin bulunduğu duruma göre ek olarak hazırlaması gereken belgelere Vize Merkezi ofisleriyle iletişim kurarak ulaşabilirsiniz.

İtalya Vize Merkezi Ofisleri İletişim

İtalya ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İtalya Transit vize 2021
  y.o, 13 Oca 2021, 17:38

  İtalya ülkesi üzerinden Güney Amerika Kolombiya’da bulunan iş ortaklarımızın daveti üzerine 1 ay sonra gitmem gerekiyor. Ülkeden ülkeye değişmesi sebebiyle bazı ülkeler geçişlerde vize istiyormuş. Bundan önce farklı ülkelerden gittim istenmedi. İtalya transit vize 2021 başvurusu yapmam gerekir mi? Kurallar nedir? Yapılacak ise neler yaparak vize başvurusu yapacağız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Transit Vizesi
  F.GÜR, 16 Eyl 2020, 15:11

  İtalya üzerinden Mısıra seyahat edeceğim. İtalya’da kalacağım süre 6 saat olacak. İtalya transit vizesi almam gerekir mi? İtalya Schengen vizesi mi almam gerekir? Transit vize için hangi evrakları sunmam gerekir? Bilgilendirmenizi rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Transit Vize
  M. eksi, 01 Kas 2018, 22:54

  İtalya transit vize için gerekli olan evraklar nelerdir? Schengen vizesi almam halinde transit vize gibi kullanabiliyor muyum? Bildiğim kadarı ile transit vize ile terminal bölgesinden çıkamıyormuşuz böyle bir durum ancak mağdurda olmak istemiyorum açıkçası. Daha önce İtalya schengen vizem vardı ancak bitti şimdi prosedürü kolaysa sizin aracılığınız ile transit başvuruda bulunacağım.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya transit vizesine ihtiyacım var mı?
  z. gülin böncü, 21 Tem 2018, 22:01

  10 Ağustos 2018 ve 30 Eylül 2018 tarihlerinde İtalya üzerinden aktarmalı Brezilya gidiş dönüş uçuşum bulunmaktadır. Umuma mahsus (bordo) pasaportum mevcuttur. Aktarma sürelerim 11 saat ve 7 saattir. Bu uçuşlar için transit vizeye ihtiyacım var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İtalya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp