İtalya Express Vizesi

İtalya Express Vizesi

Hızlı vize olarak da bilinen İtalya Express vizesi, özel ihtiyaçları doğrultusunda aciliyeti olan kişilerin başvurabileceği bir vize tipidir. Ancak İtalya Express vizesi, yalnızca randevusuz doğrudan başvuru imkanı sağlanmaktadır. Bunun dışında bu vize tipine başvuran kişilerin seyahat sürelerinde, vize sonuçlarında ya da vize onay süreçlerinde herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Çünkü vize onay süreci, tamamıyla konsolosluklara bağlı olarak sonuçlandırılmaktadır. Benzer şekilde seyahat süreleri ve vize sonuçları ise başvurulan vize tipine ve konsolosluk kararına bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.

Bu yazı içerisinde ise İtalya Express vizesi kapsamında; acil İtalya vizesi başvurusu yaparken gereken belgeler ve İtalya acil vize ücreti konularına değinmiş olacağız. Hepsi ve daha fazlası için yanının devamını okuyabilirsiniz. Ayrıca konuyla ilişkili olarak; internet sitemizde yer alan, 48 saatte İtalya vizesi yazımıza da göz atabilirsiniz.

Vize Merkezi olarak bizler, sizlere ilk elden güvenilir ve kaliteli bir hizmet sunmaktan yana her daim memnuniyet duyacağız!

Acil İtalya Vizesi Başvurusu Yaparken Gereken Belgeler

İtalya Express vizesi için gereken evraklar noktasında pek çok detaydan ve belgeden bahsedilebilir. Bunun temel nedeni seyahat nedenlerinin farklılıklarından kaynaklanmaktadır. Fakat İtalya Express vizesi ile diğer İtalya vizelerinin evrakları arasında ciddi bir farklılık gözetilmemektedir. Dolayısıyla aşağıdaki liste üzerinden bu evrakları ve püf noktalarını rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Pasaport

Pasaportunuzun seyahat bitiminden sonra 3 ay daha geçerliliğinin olması ve güncel tutulması gerekmektedir. Örneğin, evlilik ya da boşanma kaynaklı soyadı değişimlerinde mutlaka pasaportunuzu da yenilemelisiniz. Yanı sıra pasaportunuzun içinde en az 2 sayfalık boş alan olması da mecburidir.

Fotoğraf

2 adet biyometrik fotoğraf, gerekli evraklar arasında gösterilebilir. Fakat burada dikkat edilecek husus, fotoğraf çekimi esnasında beyaz arka fon kullanmak ve yüzü kapatan herhangi bir aksesuara yer vermemektir. Kısaca bu fotoğrafların 35 x 45 mm ölçülerinde, biyometrik niteliklere uygun şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir.

Başvuru Formu

Başvuru formları aracı kurumun desteği ile doldurulan özellikli belgelerdir. Dolayısıyla eksiksiz ve tamamıyla doğru doldurulmaları önem arz etmektedir. Bunun bir nedeni de başvuru formlarının, tüm başvuru özetine değinmeleri ve özellikle seyahat amacını açıkça ortaya sermeleridir.

Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus kayıt örnekleri tam vukuatlı olacak şekilde düzenlenmeli ve ibraz edilmelidir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, e-devlet üzerinden barkodlu veya direk nüfus müdürlüğünden alabileceğiniz belgelerdir. Tüm ailenizi ve tüm ailenizin bilgilerini içermesi bakımından doğrudan gereklidir.

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortaları aracı kurumların desteğiyle kolaylıkla yaptırılabilmektedirler. Fakat buradaki önemli detay şudur: Sigortanızın tüm seyahat sürenizi kapsaması (seyahat başlangıcının bir gün öncesinden seyahat bitiminin bir gün sonrasına kadar) ve en az 30.000€ teminatlı olması gerekmektedir. Bu sigorta esasen seyahat esnasında yaşayabileceğiniz sağlık problemlerini ve cenaze halinde nakil işlemlerini kapsamaktadır.

Konaklama ve Rezervasyon Bilgileri

Seyahat sürenizce kalacağınız oteller, kullanacağınız ulaşım araçları, katılacağınız etkinlikler ve benzeri tüm seyahat planlarınızın; başvuru esnasında başvuru belgeleri arasında ibraz edilmesi gerekmektedir.

Gelir ve Ek Gelir Belgeleri

Bir diğer belge ise gelir belgeleridir. Bu belgeler içerisinde; maaş bordroları, banka hesap dökümleri ve / veya kira, araç ruhsatı vb. ek gelirler yer almalıdır. Çalışan, işveren veya emekli konumlarına göre kişilerin ilgili belgeleri ilk elden temin ederek sunmaları gerekmektedir.
Bu belgelerin yanı sıra kişinin seyahat amacına, yaşına ve statüsüne bağlı olarak başka evraklar da talep edilebilmektedir. Dolayısıyla daha detaylı bilgi almak isteyebilirsiniz. Bu durumda internet sitemizde yer alan, İtalya vizesi evrakları sayfasına göz atabilirsiniz.

48 Saatte İtalya Vizesi

48 saatte İtalya vizesi, bilinen diğer adıyla Vip İtalya vizesi olarak da geçmektedir. Acil ya da hızlı İtalya vizesi alabilmek adına gerekli olan evraklar ise kişisel, mesleki ve finansal olarak üç gruba ayrılmaktadır. Esasen hiçbir evrak farkı görülmemesine karşın; kişisel evraklar şahsen, mesleki ve finansal evraklar ise çoğunlukla meslek gruplarına göre düzenlenmektedir.

Fakat evrak toparlamak uğruna uzun saatler uğraşmanız gerekemez. Çünkü Vize Merkezi sizlere; evrakların düzenli biçimde toparlanması, form ile dilekçelerin hazırlanması ve randevu alma gibi hizmetler sunacaktır. Sizler de bu sayede Vize Merkezi aracılığıyla yapacağınız tüm başvurularda etkili bir destek alarak, süreci kolaylaştırabilirsiniz.

Destek almanız dahilinde, İtalya Express vize başvurusu sizin için şu aşamalardan oluşacaktır:

  • İlk aşamada bizimle iletişime geçerek, gerekli ön bilgiyi temsilcilerimizden sağlayabilirsiniz.
  • Akabinde tarafınıza iletilecek olan mail üzerindeki evrakları hazırlamalısınız.
  • Daha sonra ise evraklarınızı ulaştırmak için bizzat ofisimize uğrayabilir veya kargo yoluyla gönderebilirsiniz.
  • Vize uzmanlarımız tarafından incelenen evraklarda herhangi bir sorun yoksa bir sonraki aşamaya geçilecektir. Fakat eksik veya yanlış olan herhangi bir olumsuzluk durumu söz konusu ise tarafınıza bilgi verilecek ve gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
  • Eğer bu aşamaya kadar her şey yolundaysa, biyometrik parmak izi için randevu alınacak ve akabinde evraklar sunulacaktır.
  • En son aşamada ise başvurunuz sonuçlandığında, yine Vize Merkezi temsilcilerinin aracılığıyla bilgilendirilmiş olacaksınız.

İtalya Acil Vize Ücreti Ne Kadar?

İtalya Express vizesi konularının arasında en çok sorulan sorulardan bir tanesi de şudur: İtalya acil vize ücreti ne kadar? Öncelikle İtalya Express vize ücreti noktasında ne yazık ki kesin bir rakamdan bahsetmek mümkün değildir. Çünkü pek çok başvuru, kendi içerisinde değerlendirilmekte ve harç bedelleri vize tiplerine göre değişkenlik göstermektedir.

Ayrıca harç bedelleri, konsolosluklar tarafından şekillendirilen ve yıl içerinde değişim gösterebilen ödemelerdir. Yine de en doğru bilgiye ulaşmak adına; internet sitemizde yer alan İtalya vize ücretleri yazısını okuyabilir veya [email protected] aracılığıyla doğrudan bize ulaşabilirsiniz.

vize hizmeti vermiyoruz

İtalya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

İtalya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp