Trabzon

Telefon

+90 (850) 460 17 50

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İtalya Vize Merkezi, Trabzon

İtalya Vize Merkezi Trabzon şubesi, Trabzon'dan İtalya vizesi için başvuru yapacak olanlara rehberlik etmektedir. Ofisimiz, Çaykara, Çarşıbaşı, Dernekpazarı, Arsin, Araklı, Akçaabat, Ortahisar, Maçka, Of, Vakfıkebir, Yomra, Tonya, Sürmene, Beşikdüzü, Düzköy ve Hayrat ilçelerinden İtalya vize başvurularını kabul etmektedir. Ofisimize destek için başvurduğunuz andan itibaren işlemleriniz başlatılır ve sizin adınıza her bir adımı titizlikle yerine getirilir.

Konsolosluk tarafından sizden istenen evrakları sorunsuz şekilde hazırlamanız için alacağınız destekle vize işlemleri sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Her ilde İtalya Konsolosluğu bulunmadığından, İtalya Vize Merkezi Trabzon başvuruları için bir avantajdır. Başvuru merkezi desteğiyle işlemleri bizzat başvuruda bulunmak zorunda kalmadan ya da herhangi bir zahmete katlanmadan gerçekleştirebilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Trabzon

İtalya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talebinde bulunmaktadır. Dolayısıyla ülkeyi seyahat planı yapanların vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Trabzon'da İtalya Konsolosluğu bulunmadığı için başvurularınız Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Vize prosedürlerine ve güncel gelişmelere hakim olan personelimiz, vizenizi sorunsuz şekilde almanızı sağlayacaktır.

İtalya Vize Merkezi Trabzon şubemizi arayarak ya da mail aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz. İtalya vize başvurusunu Trabzon merkez ve ilçeleriyle çevre illerinden de yapabilirsiniz. Vize başvurusu için oldurmanız gereken evrakların neler olduğunu öğrenmek ve danışmanlık hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İtalya Vizesi İçin Trabzon'dan Vize Almak Gerekli Mi?

İtalya'ya seyahat için pasaport türüne göre başvuruda bulunulur. Seyahatin kısa süreli olup olmamasına ve pasaport türüne göre kişiler vizeden muaf olabilir. Seyahat nedeniniz ve ülkede kalacağınız süre, alacağınız vize türünü belirleyen faktörlerdir. Bu bağlamda Yeşil Pasaport sahipleri İtalya vizesinden muaftır. Siyah ve Gri Pasaport sahipleri de aynı şekilde vize uygulamasından muaf tutulmaktadır. Ancak bu muafiyet, 90 günden az süreli seyahatler için geçerlidir. Ülkede 90 günden fazla kalacak olan Yeşil, Gri ve Siyah Pasaport sahiplerinin bu durumda vize alması gerekebilir.

Bordo Pasaport sahipleri ise her durumda (kısa ya da uzun süreli seyahatlerde) vize almak zorundadır. Trabzon'dan İtalya vize başvurusu için +90 850 460 17 50 telefon numaramızdan bizi arayarak ya da [email protected] mail adresimizden yazarak Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Yetkililerimiz, vize sürecinizi kolay şekilde ve sorunsuz olarak geçirmenize yardımcı olarak İtalya vizenizi kısa sürede alacaktır.

İtalya Vize Başvuru Formu Trabzon

İtalya vize başvuru formu Trabzon ve çevre illerden başvurularda istenen temel evraklar arasındadır. Bu formda kişisel bilgiler ile seyahat bilgileri yer alır. Bu nedenle eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekir. Vize başvuru formu İtalyanca ya da İngilizce şekilde doldurulabileceği gibi Türkçe olarak da doldurulabilir. İtalya Konsolosluğu, değerlendirme sürecinde başvuru sahiplerini tanırken bu belgeden faydalanır. Bu nedenle başvuru formu evrak hazırlığının anahtarıdır. Vize başvuru formu ve diğer tüm evrakların doldurulma aşamasında Vize Merkezi Trabzon şubesinden destek alabilirsiniz.

İtalya Vizesi Gaziantep Başvuru Evrakları

İtalya vizesi için hazırlayacağınız evrakları yine başvuru merkezimizden öğrenebilirsiniz. Çünkü seyahat süresi ve nedenine bağlı olarak alınacak vize türüne göre evraklar değişiklik gösterir. Vize Merkezi yetkilimize seyahat nedeninizi belirttiğinizde, almanız gereken vize türü belirlenecektir. Buna bağlı olarak da hazırlayacağınız evraklar şekillenecek ve size gönderilecektir. Sizin yapmanız gereken, belgeleri doğru ve eksiksiz şekilde doldurmaktadır. Evrak teslimi öncesi ofis yetkililerimiz son kontrolleri yaparak herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik olup olmadığını tespit edecektir.

Genel anlamda;

  • pasaport,
  • biometrik fotoğraf,
  • başvuru formu,
  • tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • seyahat sağlık sigortası,
  • banka hesap dökümü,
  • otel rezervasyonu ve davetiye bilgileri

istisnasız her vize başvurusunda talep edilmektedir. Alınacak vize türüne göre ek evraklar da isteneceğinden, Trabzon Vize Merkezi'nden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Trabzon İtalya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Trabzon İtalya vize başvurusu sonuçlanma süresi değişiklik gösterebilir. Ancak başvuruların ortalama 15 iş gününde sonuçlandığını söyleyebiliriz. Bu süre, kısa süreli vize başvuruları için geçerlidir. Yani ziyaret, ticaret, transit ve turistik amaçlı vize alımı için yapılacak başvurular, konsoloslukta yoğunluk olmadığı ve başvuru resmi tatil günlerine denk gelmediği sürece 15 içinde sonuçlanır. İtalya turist çekmek isteyen bir ülke olduğundan en hızlı sonuçlanan vize türü turist vizesidir. Bu kategoriye başvurduğunuz takdirde 5 iş gününde vizenizi alabilirsiniz.

D Tipi uzun süreli vize başvuruları daha uzun sürede sonuçlanır. Çünkü bu vize türü oturum iznini de kapsar. Bu nedenle mülakatlar ve ek evraklarla değerlendirme süreci uzun sürer.

Trabzon İtalya Vize Reddi

İtalya Konsolosluğu yaptığı değerlendirmeler sonucunda İtalya vize başvurunuzu reddedebilir. Evraklarınızda eksiklik tespit edilmişse, maddi durumunuz yetersiz görülmüşse, hesap dökümlerinizde sıkıntı çıkmışsa, pasaportunuz eski ya da yıpranmışsa vize başvurunuz reddedilebilir. Bu durumda tabi ki itiraz hakkınız var. 15 gün içinde bir dilekçeyle itirazınızı yapabilirsiniz. Ancak vize ücretinin geri iade edilmeyeceğini bilmelisiniz. İtalya Vize Merkezi Trabzon şubemizle iletişime geçerek itiraz dilekçenizi oluşturabilirsiniz. Başvurunuzu profesyonel kişilerle yaptığınız takdirde, yeniden olumsuz olarak sonuçlanma riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

İtalya vize merkezi trabzon

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp