Ankara

Telefon

+90 (312) 970 05 60

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İtalya Vize Merkezi, Ankara

Ankara'dan İtalya'a gidecek olanlar, ülkeyi ziyaret için vize almalıdır. İtalya Vize Merkezi Ankara şubemizden başvuru için ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Başvuru işlemlerini başlatmak ya da konuyla ilgili bilgi almak için ofisimizi ziyaret edebileceğiniz gibi iletişim bilgilerimizden de bize ulaşabilirsiniz.

Ankara'dan İtalya vize başvurusu işlemlerinizi şubemiz aracılığıyla kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Ankara merkez, ilçe ve semtlerinden başvuru için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir. Başvuru merkezi hizmetleri kapsamında öncelikle amacınıza yönelik olarak alacağınız vize türü belirlenir, sonrasında da gereken evrak listesi tarafınıza gönderilir.

Sadece Ankara'dan değil Eskişehir, Nevşehir, Konya, Niğde, Sivas, Çorum, Kayseri, Kırıkkale, Afyon, Diyarbakır, Mardin, Malatya, Batman, Elazığ, Gaziantep, Ağrı ve Van illerinden yapılacak başvurular da, Ankara Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

Kısa süreli vize tipi (C Tipi) için şahsen başvuru yapılmasına gerek yoktur. Belgelerinizi kargo aracılığıyla İtalya vizesi Ankara başvuru merkezimize ulaştırabilir, işlemler bittiğinizde de vizenizi yine kargo yoluyla teslim alabilirsiniz. İşin detaylarını bilen, güncel gelişmelere hakim uzman personelimiz, seyahat amacınıza göre başvurunuzu doğru şekilde nasıl yapabileceğiniz konusunda sizi bilgilendirerek işlem sürecini sıkıntısız şekilde atlatmanızı sağlayacaktır.

İtalya Vizesi Ankara Başvuru İşlemleri

İtalya vizesi Ankara başvuruları için istenen evraklar, diğer bölgelerden yapılacak başvurulara göre birtakım farklılıklar içerebilir. Danışmanlarımızla iletişime geçip İtalya'ı ziyaret nedeninizi ve hangi şehirde ikamet ettiğinizi bildirerek ne tür belgeleri hazırlamanız gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz.

Seyahat sebebinizi öğrendikten sonra hazırlamanız gereken evraklar size kargo veya mail yoluyla bildirilir. Hazırladığınız evrakları ofisimize gönderdiğinizde, uzman danışman ekibimiz gerekli incelemeyi yapar, hatalı ya da eksik bir nokta varsa siz bildirir.

İtalya Vize Başvuru Formunun Doldurulması

Ankara İtalya vize başvurusu yapacak olan kişiler, evrak hazırlığının öncelikli aşaması olarak başvuru formunu doldurmalıdır. Formdaki alanların net okunacak şekilde doldurulması önem taşımaktadır. Başvuru formundaki bilgiler İtalyanca ve İngilizce olarak doldurulabilir. Bu form, başvuru sahibi tarafından eksiksiz şekilde ve doğru bilgilerle doldurulup imzalanmalıdır.

Başvuru formu, değerlendirme sürecine etki edecek en önemli evraktır. Konsolosluk değerlendirme yaparken, başvuru formundaki bilgilerle kişiden istenen diğer evraklardaki bilgilerin tutarlılığına dikkat eder. Bilgilerde bir tutarsızlık olduğu tespit edilirse, vize başvurusu reddedilebilir.

Ankara İtalya Vizesi Başvurusu İçin Gereken Evraklar

Ankara İtalya vizesi için gerekli evraklar, bireysel ve mesleki evraklar olarak ikiye ayrılır. Bireysel evraklar, tüm vize türleri için talep edilen;

 • 10 yıldan eski olmayan ve seyahat bitiminden sonra 6 ay daha geçerliliğini koruyacak olan pasaport,
 • İtalya vize başvuru formu,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Biometrik fotoğraf,
 • İkametgah,
 • Banka hesap dökümünden oluşan evraklardır.
 • Mesleki evraklar ise;
 • Eğer kişi bir şirkette çalışıyorsa 3 aylık maaş bordrosunu belgelere eklemelidir.
 • Şirket sahibi olanlardan şirket faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi istenir.
 • Emekliler emeklilik belgesi, öğrenciler öğrenci belgelerini sunmak zorundadır.
 • 18 yaşından küçük olanlardan, ebeveyn onaylı muvafakatnameyi sunmalıdır.

Turistik, ticari ya da ziyaret vizelerine göre evraklarda değişiklik olabilir. İtalya vize başvurusu Ankara ofisi, evrak hazırlığını doğru şekilde yapmanız konusunda yardımcı olacaktır.

İtalya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Ankara İtalya vize başvurusu sonuçlanma süresi, alınacak vizenin türüne bağlıdır. Turistik vizeler, 5 gün gibi kısa bir sürede sonuçlanırken D Tipi (Oturum Vizesi) daha uzun bir sürede sonuçlanabilir. Konsolosluğa iletilen evrakların incelenmesine bağlı olarak süre uzayabilir ya da kısalabilir.

Konsolosluğun yoğunluğu ve resmi tatil günleri de sürece etki edeceğinden başvuruların seyahat tarihinden bir ay kadar önce başlatılması faydalı olacaktır.

İtalya Vizesi Ankara Vize Merkezi

İtalya vizesi Ankara başvurularınızı doğrudan konsolosluğa yapmak istediğinizde, konsolosluğun kargoyla evrak kabul etmediğini bilmelisiniz. Eğer başvuru için Vize Merkezi aracılığıyla ilerlemeyi tercih ederseniz, uzman danışmanlar sürecin her aşamasını sizin için yönetecektir. Vize Merkezi Ankara şubesi olarak biz, hazırlamanız gereken evrak listesini size mail ya da kargo aracılığıyla ulaştırırız. Siz evrakları hazırlayıp bize ulaştırdığınız takdirde, başvuruyu şahsen sizin adınıza biz yapar, sürecin de yakından takipçisi oluruz. Bize mail [email protected]adresimizze yazarak ya da teleefon +90 312 970 05 60 nolu numaramızdan arayarak ulaşabilirsiniz.

Ankara İtalya Vize Başvuru Reddi

Diğer tüm şehirlerden olduğu gibi Ankara'dan İtalya vize başvurusu yapanlar da ret sonucu alabilir. Bunun çeşitli nedenleri vardır. Yanlış vize türüne başvuru yapılması, kişinin maddi durumunun yetersiz oluşu, evrak eksikliği, belgelerdeki bilgilerin tutarsızlığı gibi nedenlerden dolayı İtalya vize başvurusu reddedilebilir.

Başvurunun olumsuz şekilde sonuçlandığı, kişiye konsolosluk tarafından gönderilen mektupla bildirilir. Kişi, ret sebebine göre hazırlığını yaparak 14 gün içinde itirazda bulunabilir. Başvuru sahibi itirazını, yazacağı dilekçeyle bildirir. Ancak başvurunun tekrar reddedilmemesi için dilekçenin dikkatli şekilde yazılması gerekmektedir. Ankara İtalya Vize Merkezi, her aşamada olduğu gibi bu aşamada da gerekli desteği sağlayacaktır. Uzmanlar rehberliğinde yapılacak başvuruların olumsuz sonuçlanma gibi bir riski bulunmamaktadır.

İtalya vize merkezi Ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp