İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İtalya'ya seyahat edecek kişilerin öncelikli olarak İtalya vize başvurusunu sağlıklı bir şekilde tamamlaması gerekir. İşlemler tüm adımları ile titizlikle yürütülmelidir. Eksiksiz dosya teslimi ve verilen bilgilerin teyit edilebilir oluşu son derece önemlidir. Uzmanlarımız tarafından hazırlanan yazımız aracılığıyla İtalya vize başvurusu nasıl yapılır? sorunuzun cevabını bulacaksınız.

İtalya, Avrupa Birliği üye devletlerinden biri olduğundan, T.C. vatandaşları İtalya'ya kısa süreli yapılacak ziyaretlerde ülkede 6 ay içinde 90 gün kalma imkanı veren İtalya Schengen vizesi için başvuruda bulunmalıdırlar.T.C. Bordo pasaport ya da diğer bir adıyla Umuma Mahsus pasaport sahipleri için geçerli olan Schengen vizesi, vize sahibine 180 gün içinde 90 gün konaklama imkanı sunar.

İtalya vize başvurusu yapacak kişiler öncelikle seyahat amaçlarının kapsamında güncel vize başvuru evraklarını hazırlamalıdırlar.  Meslek ve sosyal statü de evrakların içeriğiyle yakından ilgilidir. İtalya vize başvurusu için gereken evraklar meslek tipine ve çalıştığınız iş yerindeki pozisyonunuza göre değişiklik gösterebilir. İtalya için herkesten talep edilen genel vize evraklarına meslek ve sosyal durumunuza (Şirket sahipleri, şirket çalışanları, doktorlar, avukatlar, ev hanımı vb.) göre ek evraklarla başvurmanız gerekir. Bu konuyla ilgili bilgi ve evrak listesini Vize Merkezi İtalya sayfamızda “Vize İşlemleri” başlığı altında görebilirsiniz.

Vize Başvurunuzu Vize Merkezi ile Nasıl Yapabilirsiniz?

Vize Merkezi sizin adınıza İtalya vizesi ve diğer Schengen vize başvurularınızı yapma yetkinliğine sahiptir.

İtalya Schengen vize başvuru formunu doldurunuz.

İtalya seyahati için öncelikle Schengen vize başvuru formu doldurulması gerekir. Başvuru formunu doldururken eksik bir bilgi yazmamaya özen gösteriniz. Eksik bilgi ya da evrak teslim etmeniz durumunda başvuru süreci boyunca zaman kaybı yaşayabilirsiniz. Başvuru formu doldurulduktan sonra gerekli yerlere imza atınız. İtalya vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlamanız için hizmet vermekteyiz.

Kişisel evraklarınızı kargo ile ofisimize gönderiniz.

İtalya Schengen vizesi için gerekli olan güncel bilgileri Schengen vize uzmanlarımızı arayarak öğrenebilirsiniz. İtalya Büyükelçiliği'nin belirlemiş olduğu İtalya Vize Belgelerini ve İtalya vize ücretini çağrı merkezlerimizi arayarak bilgi maili olarak talep edebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda tarafınıza İtalya Schengen Vizesi için gerekli olan evraklar listesi ulaşacaktır. Evraklarınızı hazırladıktan sonra ofisimize kargo ile ulaştırınız. Ofis yetkililerimiz İtalya vize belgelerinizi kontrol ettikten sonra başvuru sürecinizi başlatmaktadır.

Başvurunun gerçekleştirilmesi

İtalya Vize başvurusu için gerekli olan evraklarınız Vize Merkezi'ne ulaştığında yetkililerimiz son kontrollerini yapmakta ve eksik ya da hatalı bir belge varsa hemen sizleri durumdan haberdar etmektedir. Bölge sınırlaması olmadan Türkiye'nin her bölgesinden Ankara ve İstanbul ofislerimizin herhangi birinden İtalya Schengen vizesine başvurabilirsiniz. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra son 3 yıl içinde Schengen ülkeleri için verilmiş parmak iziniz varsa şahsen gelmenize gerek kalmadan alanında uzman Vize Merkezi yetkililerimiz aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Pasaport teslimi

Vize işlem sürecinizin olumlu sonuçlanması halinde vizenizin işlenmiş olduğu pasaportu bulunduğunuz yere kargo ile gönderme hizmetimiz vardır. Vize değerlendirme ve sonuçlandırma aşamasında tek yetkili mercii Slovenya Büyükelçiliği'dir. Pasaportunuz elinize ulaştığı anda lütfen vize işlenmiş olan sayfayı kontrol ediniz.

İtalya Vize Merkezi Ofisleri İletişim

İtalya ile ilgili sizden gelen sorular

15 sorudan en popüler 15 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • VFS Randevu İtalya
  E.DENİZ, 29 Eyl 2020, 17:38

  İtalya’ya kuzenimle turistik seyahatte bulunmak istiyoruz. Kuzenim özel bir üniversitede öğretim görevlisi ben bir şirkette muhasebe sorumlusu olarak çalışmaktayız. İzmir de ikamet ediyoruz, vize başvurumuz için vfs randevu İtalya için nasıl işlem yapmalıyız. Randevu işlemlerimizi şahsen mi yapmamız gerekiyor. Hangi evrakları hazırlamamız gerekir. Vize prosedürü hakkında bilgilendirme rica ederim

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İdata İtalya Vize Başvuru
  F.AYLA, 29 Eyl 2020, 16:14

  İtalya’da yaşayan babamı ziyaret etmek istiyorum. İstanbul’da ikamet ediyorum şahsım adına şirketim var. İtalya’da 1 haftalığına ziyaret edip geri dönmek istiyorum. İdata İtalya vize başvuru süreci nasıl ilerliyor. İlk defa başvuru yapacağım. Hangi evrakları hazırlamamız gerekir. Bilgilendirme yapmanızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya vizesi almak
  S.ACAR, 08 Eyl 2020, 16:33

  İtalya’ya fuar ziyaretinde bulunmak istiyorum. Çalıştığım firma beni İtalya yapılacak olan tekstil fuarına ziyarette bulunacağım. İtalya vizesi almak istiyorum. Hangi tür vize başvurusu yapmam gerekir. Hangi evrakları hazırlamam gerekir. Bilgilendirme yapmanızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya’ya vize
  D.CAN, 08 Eyl 2020, 16:19

  Otelde resepsiyon şefi olarak görev yapmaktayım. Daha önce işim gereği birçok seyahatlerde bulundum. İtalya‘ya vize başvurusunda bulunmak istiyorum. İtalya turistik vize başvurumu sizin aracılığınızla şahsen gelmeme gerek olmadan yapabilir miyiz? Hangi tür evrakları hazırlamam gerekir? Vize ücret bilgilendirmesi yapmanızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İdata İtalya Vize
  C.GONCA, 05 Eyl 2020, 12:18

  İtalya’ya kısa süreli eğitim için seyahat etmek istiyorum. İstanbul’da ikamet etmekteyim. Eğitim masraflarımı emekli ve aynı zamanda şirket sahibi olan babam karşılayacak. Vize başvurumu İdata İtalya vize başvuru merkezinden mi yapmam gerekiyor. Randevu almam gerekiyor mu? Sizin aracılığınızla yapsam nasıl yardımcı olabilirsiniz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İdata İtalya randevu
  A.YILMAZ, 05 Eyl 2020, 10:49

  Şirket yetkilimiz İtalya ‘da iş bağlantımız olan firmaya kısa süreli ticari faaliyetlerde bulunmak üzere seyahat etmek istemektedir. İtalya ticari vize başvurusu yaparken hangi evrakları hazırlamamız gerekiyor. Şirketimiz İstanbul’da İdata İtalya randevu işlemleri yapıyor olarak okudum. Vize başvurumuzu sizin aracılığınız ile yapabilir miyiz? Bilgilendirme yapmanızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İdata İtalya
  A.P, 04 Eyl 2020, 12:59

  İtalya ‘ya ticari görüşmeler yapmak üzere vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Mobilya sektöründe yaklaşık 5 yıldır çalışıyorum ve İtalya ‘da görüşmeler yaptığımız firmaya seyahatte bulunacağım. Şirketimiz İstanbul’da vize başvurumu İdata İtalya üzerinden mi yapmak durumundayım. Vize başvurumu sizin aracılığınız ile yapabilir miyiz? Yardımcı olursanız sevinirim

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya vize başvuru için gerekli evrak ve süreç nasıl oluyor ?
  H. Hasaltun, 31 Tem 2018, 12:52

  Eşimle birlikte 14-22 Ekim tarihlerinde İtalya’ya gitmek istiyoruz. Eskişehir’de ikamet ediyoruz. Gerekli vize evraklar ve süreç hakkında bilgi alabilir miyim? İyi çalışmalar. Saygılarımla.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya vize başvurusu nereden yapılır?
  T. BICER, 23 Haz 2018, 03:06

  Ağustos ayı çıkışlı ETS İtalya turuna başvurdum. Kahramanmaraş'ta oturuyorum. Devlet memuruyum. Vize başvurusunu Gaziantep'ten yapmam gerekiyormuş. Fakat İtalya, Gaziantep'teki vize başvuruları için kota açmıyor. Gaziantep'ten yapılacak İtalya vizesi başvurularının ne zaman açılacağı konusunda bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya vizesi için hangi şehirden başvuru yapmam gerekiyor ?
  s. Laçin, 15 Nis 2018, 18:41

  Merhaba, ben Kayseride üniversitede okuyan bir üniversite öğrencisiyim. Bir tur şirketiyle 18 ülke turu yapacağım italya merkezli bir vize başvurusu yapacağım. Ancak tur şirketi zonguldak ikametgahlı olmama rağmen izmirden yapmam gerektiğini söyledi. Kayseride okuduğum için önce ikametgahımı oraya almamı sonra izmirden yapmamı söyledi. Ancak İkametgahım zonguldakta bulunmakta. Geçen sene Bulgaristan için vizemi Ankaradan almıştım kayseride okumama rağmen. Acaba vize başvuru mu nereden yapmam gerekiyor. İyi günler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya vizesini nasıl alırım?
  H. Demirbaş, 26 Tem 2017, 21:59

  Kesinti yapılan emekli maaşım var. Gelinime ait evde oturuyorum. Evliyim ve banka hesabım yok. İtalya vizesi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Turistik Vizesi Nereden Alabilirim?
  E.Y., 09 Haz 2017, 23:44

  Sayın yetkili; İtalya turistik vizesi almak istiyorum. Adana'da ikamet ediyorum, İtalya turistik vize başvurumu nereden yapabilirim? Geçen yıl Fransa vizesi için parmak izi verdim, tekrar parmak izi vermem gerekiyor mu? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Vize Başvurusu Nereden Yapılır?
  e. keskin, 25 May 2017, 00:18

  Merhaba, İtalya'ya gerçekleştirmeyi planladığımız seyahatimiz için İtalya Schengen vizesi almak istiyoruz. İzmir'de ikamet ediyoruz, İtalya vize başvurusunu nereden yapabiliriz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İtalya Schengen Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?
  G. Sultan, 24 May 2017, 15:44

  Merhaba, 22 günlük Interrail gezim için her güne otel rezervasyonu yapmam şart mı? Nasıl bir işlem gerçekleştirmem gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kıbrıs'ta Yaşıyorum İtalya Vizesine Nereden ve Nasıl Başvurabilirim?
  M.A.G., 19 Oca 2017, 17:50

  Merhaba Vize Merkezi, Nisan ayında İtalya'ya 6 arkadaşımla beraber Schengen vizesi alarak bir haftalık gezi yapmayı planlıyoruz. Ben Kıbrıs'da yaşıyorum, burada konsolosluk yok sanırım. İtalya vizesi işlem sürecinde ne yapmamız gerekiyor? Gerekli evraklar nelerdir? İlk defa Schengen vizesine başvuracağım nasıl bir yol izlemem gerek yardımcı olabilir misiniz? İyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İtalya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp