Hollanda Vizesi

Vize Merkezi Hollanda vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Hollanda vize türlerinde yani Hollanda vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Hollanda vize merkezine hoş geldiniz. Hollanda vize işlemlerinizi hızlıca sonuçlandırmak, sorunsuz ve çözüm odaklı vize hizmeti almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi İçin Merak Edilenler

Hollanda Schengen vizesi olanlar diğer ülkelere girebilir mi?

Hollanda vize başvurusu yapan ve Hollanda Schengen vizesi olan tüm başvuru sahipleri giriş ülkesi Hollanda olmak kuralı ile dilerse diğer Schengen bölgesini ziyaret edebilmektedir. Lakin unutmamalıdır ki Vizenizin olması o ülkeye girişinizi garanti etmemektedir.

Hollanda vizesi için otel ve uçak satın almalı mıyım?

Hollanda vize başvuru esnasında otel ve uçak satın alınmak zorunda değildir. Otel ve uçak rezervasyonları yeterli bulunmaktadır. Vizenizin onayı geldikten sonra otel ve uçak biletinizi satın almanız önerilmektedir.

Hollanda vize başvurusu bölge ayrımı

Hollanda vize başvurularında bölge ayrımı bulunmamaktadır. Hollanda vize başvurusu yaparken size en yakın başvuru merkezi bulunan yerden online randevu alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz

Vize Merkezi, Hollanda vizesi başvurularınızda vize danışmanlık şirketi olarak kurumsal ve bireysel hizmeti bulunmaktadır. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret istememektedir. Vize Merkezi, vize başvurusu Hollanda işlemlerinizi uzun yıllara dayanan tecrübesiyle gerçekleştirmekte ve profesyonel bir bakış açısıyla size vize danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Vize Merkezi Hollanda departmanı, Hollanda Schengen vizesi başvurunuzun sonuç odaklı takibini yaparak istediğiniz vizeyi almanızda size destek vermektedir. Hollanda Konsolosluğu ile Hollanda Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş Hollanda Schengen vizesi için gerekli belgelere ve yapılması gerekenlere Vize Merkezi Hollanda internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Hollanda için vize başvurunuzu hemen yapmak isterseniz Vize Merkezi ülke uzmanlarımıza e-mail veya telefonla ulaşarak Hollanda’ya vize için güncel olan evrak listesini talep edebilirsiniz.

Hollanda 90 günü aşmayan seyahatlerinizde Hollanda Konsolosluğu’nun görevlendirmiş olduğu kuruma vize başvurusu için evraklarınızı teslim ederken Hollanda seyahat amacı hakkında bir dilekçe yazmanız gereklidir. Hollanda vize talep dilekçesinde verdiğiniz bilgilere göre seyahat amacınız ve başvuru yaptığınız vize türünü de belirlemiş olursunuz. Hollanda vize türleri ise şu şekildedir: Turistik vize, Ticari vize, Hollanda Schengen vizesi, Aile ve arkadaş ziyareti vizesi, Şoför vizesi, Transit vize, Denizci vizesi, Kültürel -Sanat-Spor-Konferans ve Araştırma Faaliyetleri vizesi, Hollanda Antilleri vizesi.

Hollanda’ya vize başvurusunda 90 gün kuralı vardır. Hollanda, Schengen’e üye bir ülke olduğundan seyahat süresince Umumi (Bordo) pasaportunuzda Schengen vizesinin hazır bulundurulması zorunludur. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri ise 90 günü aşmamak şartıyla Hollanda’ya vize olmadan seyahat edebilmektedirler. Vize başvuru sürecinde başvuru için gereken evrakları toparlayıp başvuruyu şahsen yapabileceğiniz gibi Vize Merkezi’nin departmanında uzman ülke temsilcileri aracılığıyla da yapabilirsiniz. Bu sayede eksik, yanlış veya güncel olmayan herhangi bir evrak sorunu ile karşılaşmadan kolaylıkla randevunuzu oluşturacaksınız. Hollanda vize başvurusu sürecini sizin yerinize biz takip ediyor olacağız.

Hollanda vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak ve vize alım sürecinizde profesyonel destek almak için hemen uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alınır?

 • Hollanda vizesi Vize Merkezi aracılığıyla nasıl alınır hakkında izlemeniz gereken 6 adım bulunmaktadır. Bu adımları izleyerek kurumumuzdan alacak olduğunuz profesyonel destek ile vize alım süreciniz sıkıntısız işleyebilmektedir.
 • İlk olarak çağrı merkezimizden ülke uzmanlarımıza ulaşmanız ve mevcut statünüz ile durumunuz hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Kendiniz hakkında bilgi verirken, bulunduğunuz durumu detaylıca bilgilendirdiğiniz takdirde, müşteri temsilcilerimiz size çok daha iyi yardımcı olabileceklerdir.
 • İkinci olarak, ülke uzmanlarımızla görüşmeniz sonrasında mailinize yönlendirilen evrak listesini hiçbir eksik olmadan, tamamen güncel ve yanlış bilgi içermeyecek şekilde bir araya getirmeniz gerekmektedir. Hatalı belgelerle yapılan başvuru vize almanızı olumsuz etkileyecektir.
 • Hollanda için vize alırken izlemeniz gereken diğer adım ise ülke uzmanlarımız tarafından yollanan evrak listesindeki belgeleri hazırladıktan sonra size en yakın şubemize iletmenizdir. Hazırladığınız evrakları şubemize elden teslim edebildiğiniz gibi, yine size en yakın şubemize kargo yoluyla da gönderebilirsiniz. Kargo ve kurye masrafları ise kurumumuza ait değildir.
 • Evraklarınızın teslimi sonrası adımda ise, ülke uzmanlarımız tarafımıza yolladığınız evrakları kontrol eder ve başvuru için hazır hale getirir. Yanlış veya eksik belge olması durumunda bilgilendirilip, sizden konsolosluk randevusu saat ve günü için onay alınacaktır.
 • Diğer bir adım olarak Hollanda için vize alırken, 2020 ya da 2021 yılından önce herhangi bir parmak izi vermediyseniz, yeni Schengen kurallar gereği ülke uzmanlarımız parmak izi beyanı için parmak izi merkezine çağıracaktır.
 • Dikkat! Pasaportunda Schengen vizesinde ‘’VİS’’ ibaresi bulunan başvuru sahiplerinin istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.
 • Tüm işlem süreniz vize uzmanlarımız tarafından kontrol edilip, işlemlerinizin tamamlanması sonrası pasaportunuzun teslimatı yapılacaktır. Pasaportunuzu istediğiniz şekilde; ya kargo yoluyla ya da şubemizden bizzat alabilirsiniz.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi başvurusu için eksiksiz ibraz edilmesi gereken evraklar şöyle:

 • Pasaport: Hollanda Konsolosluğu’na vize başvurusu esnasında pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması gerekiyor. Bununla birlikte pasaportunuzun içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunması ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olması koşulu aranıyor.

 • Vize Başvuru Formu: Hollanda vize başvurusu esnasında başvuru sahibinden istenen Vize Başvuru Formu’nun doldurulmasıdır. Söz konusu form el yazısı veya bilgisayar çıktısı olarak başvuru sahibi tarafından doldurulabiliyor. Başvuru sahibi 18 yaşının altındaysa başvuru formunda ebeveynlerinin imzasının bulunması gerekiyor.
 • Fotoğraf: Başvuru formunuza yapıştırılmak üzere bir adet biyometrik fotoğrafı hazırda bulundurmanız gerekiyor. İbraz edilen fotoğrafların standartlara uygun (yüz görünür), 6 aydan daha eski olmaması, arka fon beyaz (35x45 ebat) olması gerekiyor.
 • Acente/Firma Yetkilendirme Yazısı: Hollanda Konsolosluğu’na sizin adınıza başvuru yapacak kişinin imzasının ve bilgilerinin olduğu bir form ibraz edilmesi gerekiyor. Başvuru şahsen yapılıyorsa bu belgenin ibrazı zorunlu değil.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat süresini içeren, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası yapılması gerekiyor.
 • Uçak Bileti: Gidiş dönüş uçak rezervasyonunu gösteren bir çıktının da dosyaya eklenmesi gerekiyor. Uçak biletini satın alma koşulu gözetilmiyor.
 • Otel Rezervasyonu: Hollanda’ya seyahatiniz süresince kalacağınız otelin rezervasyon bilgisini içeren bir çıktı da dosyada yer almalı. Otel rezervasyonundaki tarihler ile dilekçenizde ibraz etmiş olduğunuz tarihin birbiriyle uyumlu olması gerekiyor.
 • Banka Hesap Bilgisi: Banka hesap dökümü, tapular, ruhsatlar, kira kontratları, araba ruhsatı.
 • Pasaport fotokopileri: Adınıza düzenlenmiş pasaportların işlenmiş tüm sayfalarının fotokopilerinin ibraz edilmesi önemli.
 • Maaş Bordroları: Hollanda Konsolosluğu’na ibraz edilmiş olan maaş bordrolarınız son 3 ayı kapsamalı.
 • Çalışan ise: İşvereninizden görevinizin de belirtilmiş olduğu SGK işe giriş bildirgesi ve 4A hizmet dökümü alınması gerekiyor.
 • İş yeri sahibi ise: Vergi levhası, ticaret gazetesi kaydı, ilgili meslek odası sicil kaydı dosyaya eklenmeli.
 • Kamu personeli ise: Görev yapılan kamu kurumundan bir yazıyı da dosyaya eklemek gerekiyor.
 • Çiftçi ise : Ziraat odası sicil kaydı, ekili tarım alanınızın veya toprağınızın bulunduğuna dair belgenin ibrazı zorunlu.
 • Başvuru sahibi emekli ise: Emeklilik belgesi veya emeklinin banka cüzdanı.
 • Öğrenci ise: Eğitiminin devam ettiği okulundan öğrenci olduğunu gösterir evrak.
 • Çalışmıyor iseniz: Hollanda’ya seyahatiniz esnasında masraflarınızı karşılayacak olan kişinin evraklarını da dosyaya eklemeniz gerekecek. Bu kişi seyahatinizin sponsoru olarak değerlendiriliyor.

Hollanda Vize Başvurusu 2024

Hollanda, Avrupa Birliği üye devlerinden biri olduğundan, T.C. vatandaşları ilk başvurularında Hollanda’da 6 ay içinde 90 gün kalmalarına olanak veren Hollanda Schengen vizesi başvurusunda bulunmalıdırlar. Türkiye’de Umuma Mahsus Pasaport sahiplerine Hollanda Schengen vizesi için ilk başvurularında istisnai durumlar dışında tanınan süre bu olmakla birlikte, daha sonraki Schengen vize başvuruları daha uzun süreler için vize alınabilmektedir.

Hollanda vize başvurusu, Hollanda’nın dış temsilcilikleri olan Hollanda Konsolosluğunun ve Büyükelçiliğinin akredite ettiği vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Hollanda Konsolosluğu ve Büyükelçiliği kısa süreli yani C tipi vize başvurularında doğrudan kendilerine ve şahsen yapılan başvuruları kabul etmemektedir. Hollanda vize randevusu ve parmak izi verme işlemi (VIS için biyometri kaydı) vize başvuru merkezlerinde gerçekleştirilmektedir. Ancak Hollanda vizesinin sonucunda karar beyan eden tek yetkili kurum Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda Konsolosluğudur. Bu noktada Vize Merkezi vize danışmanlığında uzman bir firma olarak vize sonucu hakkında karar beyan etme yetkisine sahip değildir ve Konsolosluk veya Büyükelçiliğin verdiği ret yanıtlarından sorumlu değildir. Vize Merkezi vize başvuru sürecinin kolay ve sorunsuz yollarla takibini sağlayarak kendisinden vize danışmanlık hizmeti alan siz değerli müşterilerimize yardımcı olmakla yükümlüdür.

Hollanda Schengen vizesi almak isteyen vatandaşlar öncelikle mesleki durum veya sosyal durumlarına uygun vize evraklarıyla başvuruda bulunabilirler. Seyahat amacının belirlenmesi Hollanda vize başvurusunun ilk aşamalarından itibaren büyük önem arzeder. Kısa süreli Hollanda vize başvurularında seyahat amacınız başvuruda bulunacağınız vize türüyle yakında alakalıdır. Örneğin aile ziyareti için başvuruda bulunacaksanız Hollanda’da ziyarette bulunacağınız yakınınız tarafından gönderilen davetiyenin başvuru evrakları arasında olması şarttır. Benzer şekilde ticari bir amaçla ancak bir fuar ya da konferans daveti üzerine seyahat etmeniz icap ediyorsa, davet eden kuruluştan bir davetiye yazısı almanız gerekmektedir.

Hollanda vizesi almak için turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, konferans fuar vizesi kategorilerindeki işlemlerinizi Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ticari, turistik, kültürel etkinlik, aile, akraba ve arkadaş ziyareti ve eğitim & öğrenim amaçlı vizeleri için gerekli güncel evrakları Vize Merkezi'nden talep edebilirsiniz.

Hollanda vize başvurularında Türkiye’de bölge ayrımı yapılmamaktadır. Bu nedenle evraklarınız Vize Merkezine kargo veya kurye yoluyla gönderdiğiniz taktirde vize talebiniz hemen işleme alınır. Ayrıntılı bilgi için lütfen Vize Merkezi danışmanlarımızla iletişime geçin.

Hollanda Schengen vizesi nasıl alınır

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda vize başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı aslında üç konuyu da beraberinde getirmektedir. Öncelikle Hollanda’ya seyahat etmek isteyen kişilerin seyahat gerçekleştirecekleri zaman dilimine dikkat etmeleri gerekmektedir. Hollanda’ya vize başvurusu ne zaman yapılır diye soracak olursanız, minimum 4 hafta öncesinden başvuru yapmak yeterli ve uygun olacaktır. Konsolosluğun yoğun olmasına bir önlem olarak 4 hafta önceden başvurmanız gereklidir ve bu sayede vize işlemleriniz sekteye uğramadan ve zaman kaybı yaşamadan gerçekleşecektir. Ancak diğer bir taraftan konsolosluğun ek evrak talebi işlem sürenizi uzatabilmektedir. Başvuru, bu bilgiler göz önüne alınarak yapılmalıdır.

İkinci önemli husus da Hollanda vize başvurunuzu nereden yapacağınızdır. Hollanda vizesi başvurusu nereden yapılır sorunuzun yanıtı olarak Hollanda büyükelçiliği/konsolosluğu vize başvurusunu İstanbul’da bulunan Hollanda Başkonsolosluğu ve Ankara’da bulunan Hollanda Büyükelçiliği’nden kabul etmektedir. Hollanda Konsolosluğu Ankara Vize Bölümünün çalışma saatleri günden güne değişiklik göstermektedir. Pazartesi-Perşembe 08:45-12:30 arası olan çalışma saati, Cuma günleri için 08.30-13.00 saatleri arasında randevu ile hizmet vermektedir. Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu Vize Bölümü başvuruları Pazartesi Cuma için 08.30 - 11.30 saatleri arasında kabul edilmektedir.

En kolay Hollanda vizesi hususunda Hollanda’ya seyahatiniz için vize başvurunuzu bireysel olarak yapamayacağınızı düşünüyorsanız en iyi seçenek bir danışmanlık hizmeti veren aracı kurumdan destek almanızdır. Vize Merkezi de bu danışmanlık kurumlardan bir tanesidir. Vize Merkezi’nde görevli ülke uzmanlarımız her zaman yanınızdadır. Uzmanlarımız tarafından tarafınıza yollanan bilgilendirme mailinde başvurunuz ile alakalı hazırlamanız gereken evraklar sırasıyla belirtilecektir. Bu evrakları hazırlayıp elden veya kargo ile Vize Merkezi ülke sorumlusu arkadaşlarımıza gönderebilirsiniz. Evraklarınızın güncel olması ve doğruluğu ile alakalı bilgilendirme e-mail ya da telefon ile tarafınıza yapılacaktır. Hollanda vize başvurusu nasıl yapılır sorunuza daha detaylı bir açıklama isterseniz Çağrı Merkezi’ndeki arkadaşlarımızla görüşebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvurusu Adımları

Hollanda vize başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla yapmak için takip edeceğiniz adımlar aşağıda yer almaktadır:

 • Hollanda vizesi konusunda uzman temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi’nde görevli Hollanda Vize Departmanı Temsilcilerini arayarak süreci başlatabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimizin sorularına verdiğiniz yanıtlara göre gerekli evrakların bilgisinin bulunduğu e-mail, mail adresinize gönderilecektir.

 • Hollanda vizesine dair bilgi mailinde bulunan gerekli evrakları hazırlayınız. Vize Merkezi’nde görevli Hollanda Vizesi Departmanı yetkililerimizin mail adresinize gönderdiği bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.
 • Hollanda vizesi için hazırladığınız evraklarınızı kargo ile ya da elden Vize Merkezi yetkililerine teslim edebilirsiniz. Hollanda Vize Departmanı tarafından durumunuza uygun olarak size yönlendirilmiş olan bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek bize ulaştırabilirsiniz. Evraklarınızı elden teslim yoluyla değil de kargo ile de gönderebilirsiniz. Bu seçeneği kullanacaksanız kargonuzun takip numarasını bir yere not etmenizi öneriyoruz.
 • Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında iletişim Hollanda Vize Departmanımız, vize başvuru dosyanızı inceledikten sonra size bir bilgi maili gönderilecektir. Eksik veya hatalı evraklarınızın bilgisini bu mail aracılığıyla sizinle paylaşıyor olacağız. Mailde size süreç hakında da bilgi verilecektir.
 • Biyometri bilgi beyanıHollanda Vize Departmanı 25 Eylül 2014 tarihinden sonra herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini, biyometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Söz konusu tarihten sonra Schengen vizesi almış olanların parmak izi bilgileri 5 yıl süreyle geçerli olacağından parmaz izi için başvuru merkezine gitmeleri gerekmiyor. Vize Merkezi yetkilileri biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık edecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.
 • Pasaport teslimi: Hollanda Konsolosluğu Vize Departmanı, biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan başvuru sahiplerinin işlem sürecini tamamladıktan sonra 3-4 iş günü içinde pasaportun teslimini gerçekleştiriyor. Resmi tatil günlerinde bu süre değişebiliyor.

Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin isteği üzerine kargo veya şahsen teslimatla olacaktır.

Hollanda Vize Başvurusu Dilekçesi

Hollanda ziyareti için Schengen vizesi başvurusunda hazırlamanız gereken evraklar arasında bulunan dilekçeyi İngilizce yazmanız gerekiyor. Dilekçenizde Hollanda’ya gerçekleştireceğiniz seyahatin hangi tarihler arasında olacağı, ne amaçla gidildiği ve seyahat masraflarını kimin karşılayacağı bilgisinin olması gerekiyor. Dilekçenizde detaylı bilgilendirme yapmanız ve dilekçeyi destekleyen evrakları ibraz etmeniz önem taşıyor.

Hollanda Başvuru Formu

Hollanda vize başvurusu form işlemleri sırasında gereken evrakların doğru ve eksiksiz olması, doldurulan dilekçe ve form bilgilerinin yanıltıcı olmaması Hollanda vize başvurunuz sırasında Konsolosluk yetkilileri tarafından çok fazla önem verilen ve dikkat edilen konuların başında gelmektedir. Hollanda başvuru formu vize başvurunuz esnasında kurumumuzdan yardım almanız halinde, ülke uzmanlarımız tarafından doldurulacaktır.

Hollanda vize başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişilerin öncelikli olarak, bilgi sahibi olması gereken konular içinde başvuru sahibinin kişisel bilgilerinin yer aldığı dilekçe ve form içeriklerini eksiksiz, tam ve doğru bilgilerinin bulunması gerektiğidir. Hollanda vize işlemleri esnasında tarafınızdan talep edilen evrak ve belgelerde yer almış olan form talepleri, seyahati gerçekleştirmek isteyen kişinin ülkeye neden ve ne şartlarla gitmek istediğini öğrenmeye yönelik taleplerdir.

Hollanda vize başvurusu yaparken, form ve dilekçe örnekleri için yapmanız gerekenlerin başında ülkeye yapılacak bireysel ziyaret sebebinin net bir şekilde ve eksiksiz olarak belirtilmesi gerekmektedir. Ziyaret sebebi net olarak bilinemeyen vize başvurularının sonuçları konsolosluk çalışanları tarafından olumsuz karşılanmaktadır. Bu nedenlerden dolayı vize başvurusu esnasında form ve dilekçe örnekleri üzerinde dikkatle durulması gerekmektedir.
Form ve dilekçe yazıları eksiksiz tamamlanmış bir vize başvurusunda net ifadeler barındırdığında vize işlemleri esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmadan vize sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

İşleme alınmış vize başvurularınızın önceliği vize işlemleri sırasında tamamlanması istenilen evrak ve belge listesinin kontrolden geçmesidir. Her ülke standartlarına göre değişmekte olan vize başvuru sırasında istenilen evrak ve belgelerin listesi büyükelçilikler, konsolosluklar ve bağlı olan devletin resmi makamları tarafından bu konuda tamamlanmasını beklediği süreçlerin işleyişiyle belirlenmektedir.

Hollanda başvuru formu doldururken başvuru merkezlerinden ve kurumumuzdan profesyonel destek alabilir, işlemlerinizi uzman kadromuzla tamamlayabilirsiniz.

Hollanda Vize Türleri

Hollanda Schengen’e üye ülkeler arasında. Dolayısıyla Hollanda’ya kısa süreli yani 90 günden az olarak seyahatte bulunacak kişilerin, Hollanda Schengen vizesi için başvuru yapmalıdır. Hollanda Schengen Vizesi sahibi kişiler, seyahatlerini Hollanda'dan başlatmak koşuluyla diğer Schengen ülkelerine de Hollanda Schengen vizesi ile seyahat edebilmektedirler. Hollanda vize türleri hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Hollanda vize başvurusunda bulunmak için öncelikli olarak seyahat amacı iyi belirlenmelidir. Başvuru yapacağınız başvuru türü vize alımınızın olumlu sonuçlanması adına büyük bir önem taşımaktadır. Vize türüne göre değişen evraklar ve durumlardan dolayı İtalya'ya seyahat etme amacınıza kesin olarak karar vermelisiniz. Hollanda vize çeşitleri hakkında detaylı bilgi edinmek için bu yazıyı okuyabilir, dilerseniz temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda vize çeşitleri için 10 kategori bulunmaktadır. Bunlar; turistik, aile-arkadaş ziyareti vizesi, ticari, transit, şoför, denizci, geri dönüş, erken emeklilik, Hollanda Antilleri ile kültürel-sanat-spor konferans ve araştırma faaliyetleridir. Eğer Hollanda’ya herhangi bir işi gerçekleştirmek için gidiyorsanız ticari, şoförseniz ve herhangi bir uluslararası taşımacılık yapacaksanız şoför vizesine, Hollanda’da yaşayan bir akrabanızı görmek için de Aile-arkadaş ziyareti vizesine başvurmanız gerekmektedir. Her bir kategori için ayrı ayrı durumlar söz konusudur. Bu hususta türler arası evraklarda farklılıklar, gelir beyanınızda değişiklikler olabilmektedir. Yani; her vize türü için sahip olduğunuz statü size farklı yükümlülükler getirmektedir. Bu yüzden vize türünüze karar verirken Hollanda’ya seyahat amacınızı net olarak belirlemelisiniz.

Vize Merkezi tüm başvurularınızda yanınızdadır. Alanında uzman temsilcilerimizle vize başvurunuzu gerçekleştirebilir, vize alım sürecinizi sıkıntısız yürütebilirsiniz. Gerekli evrak listesini temsilcilerimizden öğrendikten sonra dosyalarınızı bir araya getirerek temsilcilerimize teslim edebilirsiniz. Dosya tesliminizin ardından işlemleriniz onayınız doğrultusunda başlatılacak ve konsolosluk randevusu alınacaktır. Ülke uzmanlarımız tüm vize sürecinizde yanınızda olacaktır. Hollanda vize türleri yazımızı okuduktan ve seyahat amacınızı belirledikten sonra bizi arayabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda vizesi 90 gün üzeri ( Ulusal d-tipi ) vize başvuruları ortalama 1-3 hafta 90 gün altı vize başvuruları ise randevudan sonra ortalama 30 iş gününde sonuçlanmaktadır. Aynı zamanda Hollanda Konsolosluğu dilerse pandemi döneminde bu işlem sürecini uzatma veya daha kısa tutma hakkına sahiptir. Bu süreç eksik veya yanlış evrak söz konusu olduğunda konsolosluğun inisiyatifi ile uzayabiliyor. Evraklarınızın doğru şekilde teslimi ve takibi Vize Merkezi çalışanlarınca yapılabiliyor. Randevunuzun alınması ve süreçlerin takibinin ardından pasaportunuz ile birlikte evraklarınız da konsolosluğun yetkilendirdiği aracı kuruma teslim ediliyor. Vizenizin hazır olması durumunda pasaportunuz kurumdan alınıp isteğiniz doğrultusunda kurye ile veya elden teslim ediliyor.

Hollanda Vizesi Randevusu

Hollanda vizesi randevu tarihini alma Vize Merkezinin görevleri arasındadır. Vize başvuru evraklarınızı eksiksiz şekilde teslim ettikten sonra vize randevu tarihiniz temsilcilerimiz tarafından size bildirilmektedir. Hollanda vize randevu günü şahsen vize başvuru merkezine gelerek biyometrik verinizi sunmanız gerekmektedir. Biyometri işleminin amacı parmak izi bilginizin Schengen vize veri tabanına kaydedilmesi Schengen vize yönetmeliğinin kurallarından biridir. daha önceden Schengen vizesi almamış olan başvuru sahiplerinin parmak izi verme işlemini mutlaka yapması gerekmektedir. 25 Eylül 2014 tarihinde alınan bir kararla Schengen vize işlemlerinde, vize başvuru sahiplerinin parmak izlerini biyometrik veri olarak sunmaları zorunlu hale getirilmiştir.

Ancak Schengen ülkeleri arasında yapılan ikili anlaşmalara göre de biyometrik veri sunumu farklılık gösterebilir. Biyometri verisi genellikle 59 ay süreyle geçerli olmakla birlikte Schengen ülkeleri arasında eğer ikili bir anlaşma var ise, bir Schgen ülkesinin parmak izi verisi diğeri için geçerli olmayabilir ve bu durumda yeniden başvuracağınız ülkenin aracı firması üzerinden biyometrik veriyi sunmanız gerekebilir. Hollanda vize başvurusu sürecinde 12 yaş altındaki çocuklar parmak izi beyan işleminden muaf tutulmaktadırlar. İstisnai durumlarla ilgili olarak, Hollanda vize başvurunuzdan önce Vize Merkezi temsilcilerimizden ayrıntılı bilgi ve danışmanlık yardımı alabilirsiniz.

Hollanda Vize Ücreti 2024

Hollanda vize ücreti, başvuru yaptığınız vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Hollanda vize ücretleriyle ilgili olarak Vize Merkezi Hollanda temsilcimizle iletişime geçerek ya da Hollanda vize ücretleri sayfamızı ziyaret ederken güncel ücretleri öğrenebilirsiniz. Acil Hollanda vizesi durumlarında Konsolosluğun talep ettiği ücretlere ek olarak masraf maliyetleri alınabilmektedir. Aracı kurum hizmet bedelleri ve kargo ücreti gibi masraflar vize harcına ek olarak talep edilebilmektedir.

Hollanda Vizesi Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Yukarıda belirtilen evrak listesi, vize başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilebilmesi için konsolosluk tarafından talep edilen evrakların bilgisini içerir. Başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk vize bölümünce yeni evraklar talep edilebilir.
 • Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler Vize Merkezi tarafından tamamlanacaktır. Hazırlamış olduğunuz belgeleri lütfen adresimize ulaştırınız. Evrak teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Kargo ve kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet ödemeleri başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.
 • Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları Vize Merkezi ülke temsilcilerimiz aracılığıyla uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi konusunda sizi bilgilendiriyor olacağız.
 • Vize Merkezi’nde görevli temsilcilerimiz Hollanda Konsolosluğu’nun görevlendirdiği aracı kurum tarafından verilen randevu tarihi alma işlemi için herhangi bir ücret talep etmemektedir.
 • Hollanda vize ücreti vize türüne göre farklılık gösteriyor. Hollanda vize departmanı temsilcilerimizle iletişime geçerek hali hazırda geçerli vize ücretlerini öğrenebilirsiniz. Acil Hollanda vizesine gereksinimiz var ise vize randevunuzun daha erken tarihlere alınabilmesi için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.
 • Çocuklarınızla yapacağınız seyahatlerde 12 yaş altında olan çocuklardan konsolosluk vize talep etmiyor ancak aracı kuruma bir başvuru hizmet bedelinin ödenmesi gerekiyor.
 • Eksik veya hatalı belge ile yapılacak başvurular, vize işlem süresinin uzamasına, bazı durumlarda vize başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına yol açabilir. Bu nedenle Hollanda vize başvurusu dosyanızın tam ve eksizsiz hazırlanmış olması büyük önem taşıyor. Eksik veya hatalı evrak bildirimi durumunda konsolosluk, sizden yeni ek evrak talep edilebilir.
 • Başvuru belgelerinin tamamlanmış olması vize alacağınız anlamına gelmiyor. Hollanda vize başvurularınız hakkında verilecek karar Hollanda Konsolosluğu’nun inisiyatifinde olacaktır.

Hollanda Vize Reddi

Hollanda Büyükelçiliği’ne ve Hollanda Konsolosluğu’na yapılmış vize başvuruları konsolosluk tarafından istenen şartlar yerine getirilmediği müddetçe vizeyi reddetmektedir. Hollanda vizesi için yapılmış başvurularda sahte, yıpranmış yolculuk belgelerinin sunulması, seyahat amacının kanıtlanamaması, başvuru sahibinin herhangi bir Schengen’e üye ülkeden sınır dışı edilmiş olması vb. durumlarda Hollanda konsolosluğu vize başvurularını reddetmektedir.

Hollanda için vize reddi sebeplerinden bahsedecek olursak bunlardan ilki seyahat belgelerinin konsolosluğa başvuru esnasında istenildiği gibi sunulmaması, hazırlanan belgelerin sayfalarındaki herhangi bir yıpranma olması konsolosluktan direkt olarak vize reddi almanıza sebep olabilir. Diğer etkenler olarak; Hollanda Vizesi başvurusunda bulunanlar, Hollanda’ya yapacakları yolculuğun asıl amacını ve seyahat için gereken şartlara sahip olduklarını belgelemekle yükümlüdürler. Örneğin; kişi Hollanda’ya herhangi bir ailesini ziyaret etmek amacıyla gidiyorsa, Hollanda’da yaşamakta olan yakınlarına ve yapacağı seyahatin durumuna ilişkin belgeler sunması gerekmektedir.

Hollanda vize başvurusunda bulunan kişilerin Hollanda seyahatleri süresince ülkede kalacakları süre zarfında ihtiyaçlarını karşılayacak maddi koşullara sahip olduklarını ve gelirlerinin yasal yollarla elde edildiğini gösteren belgeler sunması gerekmektedir. Schengen Bilgi Sistemi’nde (SIS) Schengen’e üye ülkelerden herhangi birine girişinin yasak olduğuna dair kayıt bulunan kişilerin başvuruları vize reddi alabilmektedir. Geçerli olan ve talep edilen standartlara uygun seyahat sağlık sigortası aldıklarını kanıtlayan belgeler sunmayan kişilerin vize başvuruları Hollanda için vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

Hollanda’ya vize reddi almış kişiler itiraz hakkına sahiptir. İtirazlar yazı ile bildirilerek yapılmaktadır. Vizesi reddedilen kişi eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını yeniden toplayarak Ankara Büyükelçiliği’ne vize reddinin yeniden değerlendirilmesi için talepte bulunabilmektedir. Öte yandan itiraz için bir başka kişiyi işlemlerinizi yapması adına yetkilendirebilmektesiniz. Hollanda vize reddi durumunda ödenmiş olan vize ücretleri geriye iade edilmemektedir.

Hollanda Vizesi Hakkında Önemli Hususlar

 • Hollanda Vize Merkezi web sayfamızda Hollanda Schengen vizesi için gerekli evrakları, Vize İşlemleri bölümünün alt menüsünde yer alan vize türleri içinde bulacaksınız. Hollanda turistik vizesi, Hollanda ticari vizesi, Hollanda aile ziyareti vizesi için gerekli olan belgelerin yanında, vize başvurusu sırasında dikkat edilmesi gereken unsurları ve Vize Merkezinin, Hollanda vizenizi alma sürecinde verdiği danışmanlık hizmetine dair bilgilere bu bölümden ulaşabilirsiniz. Hollanda vizesi için durumunuza uygun en güncel gerekli evrakları talep etmek için Vize Merkezi danışmanlarımıza e-mail veya telefonla ulaşarak talepte bulunabilirsiniz.
 • Hollanda vizesi için başvuruda bulunacak kişiler seyahat amaçlarının kapsamına uygun Hollanda turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi, fuar ve konferans katılım, eğitim vizesi, tıbbi tedavi vizesi gibi vize kategorilerinde başvurularını gerçekleştirirler. Bu vize türlerindeki evraklar kişinin çalışma durumu veya sosyal durumuna göre değişiklik gösterebilir ve bazı durumlarda bu kriter göz önünde bulundurularak Hollanda Konsolosluğu'ndan ek evrak talebi gelebilir.
 • Hollanda vizesi başvurularında kullanacağınız pasaportların yıpranmamış olması ve yeni vize etiketinin yapıştırılması için boş sayfalarının olması gerekmektedir. Ayrıca pasaportun seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olması talep edilir.
 • Hollanda Schengen vize başvuru formunu web sayfamızın Form ve Dilekçe bölümünde görüntüleyebilirsiniz. Hollanda vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş olmasını yanında başvuru sırasında sunduğunuz diğer evraklardaki bilgilerle de uyumlu olması gerekmektedir. Hollanda vize başvuru evraklarının uyum içinde olması sonradan sorun yaşanmaması açısından önemli olup, evrak takibi Vize Merkezinin görev alanı içindedir.
 • Hollanda Schengen vize talebinde bulunduğunuzda Hollanda Konsolosluğunun bir diğer dikkate aldığı nokta son 3 aya ait banka hesap hareketleriniz ve banka hesabınızda yeterli miktarda para bulunmasıdır. Aynı zaman Türkiye’ye geri dönmenizi gerektirecek maddi ve manevi bağlıklarında ispat edilmesi gerekir. Mesleki ve sosyal duruma göre tapu, araç ruhsatı, kira kontratı gibi belgelerinizi Hollanda vize başvurusu sırasında sunmanız doğru olur.
 • Hollanda vizesi için gereken turistik ve ticari dilekçelerle ilgili bilgilere Vize Merkezi Hollanda sayfamızdaki Form & Dilekçe bölümünden ulaşabilirsiniz. Hollanda vizesi talebi için yazılan dilekçede seyahat masraflarını kimin karşılayacağı, gidiş-dönüş tarihleri ve ne amaçla gidildiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Eğer vize talebinde bulunan kişi seyahat masraflarını kendi karşılıyorsa, banka hesap dökümü ve maaş bordroları gibi belgelerle bu ispat edilmektedir. Eğer kişi şirket sahibi ise ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi, vergi levhası gibi resmi evrakların mutlak surette ibraz edilmesi gerekmektedir. Hollanda seyahatinin masrafları başka biri tarafından karşılanacaksa, bu durum bir sponsorluk yazısı ile belirtilir ve sponsor olacak şahsın belgeleri Hollanda vize başvuru evrakları arasına eklenir. Sponsorluğu üstlenen kişinin birinci dereceden akraba olması şartı vardır. Sponsorun sunacağı evraklar mesleki durumuna göre düzenlenir.
 • İstanbul Vize Merkezi Hollanda Vize departmanının yanında Hollanda Vizesi Antalya, Hollanda Vizesi Bursa, Hollanda Vizesi Edirne, Hollanda Vizesi İzmir ve Gaziantep şubelerimize e-posta ve telefon yoluyla ulaşarak Hollanda vizesi için gereken güncel evrakları talep ederek işlemlerinizin sorunsuz ve sonuca odaklı şekilde tarafımızdan gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Büyükelçiliği gerekli gördüğü ölçüde ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Hollanda vize başvurularında ek evrak talebi, konsoloslukların ve vize başvuru merkezlerinin kapalı olduğu veya tatil olduğu tarihleri gözönünde bulundurarak başvurunuzu yapmalısınız. Eksik ve tutarsız bilgilerle yapılan başvurular ret ile sonuçlanır. Bu noktada bir kez daha belirmekte fayda görüyoruz ki Hollanda Schengen vizesinin sonucuna dair karar veren tek yetkili kuruluş Hollanda Konsolosluğudur.

Hollanda vizesi Vize Merkezi aracılığıyla nasıl alınır adımlarından bahsettik. Vize sonucunuzun olumlu olması ve sıkıntısız bir vize alım süreci için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0212 970 05 52

Hollanda ile ilgili sizden gelen sorular

224 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Hollanda Ticari Vize
  E. İ, 29 Eki 2023, 22:43

  Selamlar, Hollanda ticari vize başvurusunda bulunmam gerekiyor. Fakat oldukça kirli bilgi mevcut ve kafam çok karıştı. Öncelikle Hollanda’da sözleşmeli çalıştığımız bir firma ile toplantı için kasım ayında toplantı için gideceğim. Bana ticari bir davet geldi. Hollanda’ya ticari vize başvurusu esnasında masraflarım çalıştığım firma tarafından karşılanacak. Benim işe girişim çok yeni 3 haftamı doldurdum. Ve istenilen evrak listesinde son 3 aylık maaş bordrosu isteniyor. Ben bordro sunamıyorum bu konu bana sıkıntı yaratır mı? Bunun için ek yapmam gereken bir durum var mı? Aynı zamanda işlem süresi ne kadar sürüyor bilgi rica ediyorum. Kolay gelsin, güzel çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize Randevusu
  A. E, 28 Eki 2023, 14:26

  Merhabalar, Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vize randevusu ne zamana alabiliyoruz, süreç nasıl ilerlemektedir? Mart ayında gideceğim şimdiden mi başvuru yapmam gerekir? Randevu için destek veriyor musunuz, destek verdiğiniz zaman nasıl ilerlemem gerekiyor? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize Kaç Günde Çıkar?
  b. n, 28 Eki 2023, 14:13

  Merhabalar Son zamanlarda vize sonuçlanma sürelerinde uzamalar olduğuna dair haberlere denk geldim. Yapacağım başvuru için açıkçası endişelendiğimden dolayı sizden destek almak isterim. "Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vize kaç günde çıkar?" kısmında bana bilgi vermenizi rica edeceğim iyi çalışmalar kolaylıklar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize Ücreti
  g. h, 28 Eki 2023, 14:07

  Teyzem evlenerek Hollanda'ya yerleşti, bu yaz teyzemin yanına gitmek istiyorum. Teyzem davetiyemi gönderdi. Benim bu başvuruda konsolosluğa ücret ödemem gerecek midir? Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vize ücreti ne kadar toplam da bana bilgi vermenizi rica etsem? Size ne kadar ödeme yapmam gerekir? Destek için teşekkürler kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Aile Ve Arkadaş Ziyareti Gerekli Evraklar
  v. b, 27 Eki 2023, 15:26

  Selamlar, Hollanda’da kız arkadaşım var ve yaklaşık 4 yıldır sevgiliyiz daveti üzerine Hollanda’ya kasım sonu gibi seyahat planlıyorum. Ben Türkiye’de bir kurumda Devlet memuru olarak çalışıyorum. Hollanda Aile ve arkadaş ziyareti gerekli evrakalar nelerdir? Ben aynı zamanda daha önce Fransa’da bulundum 2021 yılında vermiş olduğum parmak izim mevcut başvuru esnasında tekrar gelmeme gerek var mı? Yoksa benim yerime vize başvurusunu siz yapabilir misiniz? Bilgi rica ediyorum, teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Hollanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp