Hollanda vize merkezine hoş geldiniz. Hollanda vize işlemlerinizi hızlıca sonuçlandırmak, sorunsuz ve çözüm odaklı vize hizmeti almak için +902129700552 iletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vizesi

Vize Merkezi, Hollanda vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Vize Merkezi, Hollanda vize işlemlerini yıllara dayanan tecrübesiyle gerçekleştiren ve profesyonel bir bakış açısıyla vize danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Vize Merkezi Hollanda Bölümü, Schengen Hollanda vizesi başvurunuzun sonuca odaklı takibini yaparak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size destek verir. Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Büyükelçiliği tarafından belirlenen Hollanda Schengen vizesi için gerekli belgelere Vize Merkezi Hollanda web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Hollanda vize başvurunuzu hemen gerçekleştirmek isterseniz Vize Merkezi temsilcilerimize e-mail veya telefonla ulaşarak Hollanda vizesi için güncel evrak listesini talep edebilirsiniz.

Hollanda Vizesi

Hollanda vizesi başvurusunda 90 gün kuralı uygulanıyor. Hollanda, Schengen’e dahil ülke olduğundan seyahat esnasında Umumi (Bordo) pasaportunuzda Schengen vizesinin hazır bulundurulması zorunlu tutuluyor. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri 90 günü aşmamak koşuluyla Hollanda’ya vizesiz seyahat edebiliyorlar. Hollanda vizesi başvuru sürecinde başvuru için gerekli evrakları toplayıp başvuruyu bireysel olarak yapabileceğiniz gibi Vize Merkezi’nin konusunda uzman ülke temsilcileri aracılığıyla da yapabilirsiniz. Böylece eksik, yanlış veya güncel olmayan evrak sorunu ile karşılaşmadan kolaylıkla randevunuzu oluşturmuş olacaksınız. Hollanda vize başvurusu sürecini sizin için biz takip ediyor olacağız.

Hollanda Vizesi Başvuru Evrakları

Hollanda vizesi başvurusu için eksiksiz ibraz edilmesi gereken evraklar şöyle:

 • Pasaport: Hollanda Konsolosluğu’na vize başvurusu esnasında pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması gerekiyor. Bununla birlikte pasaportunuzun içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunması ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olması koşulu aranıyor.
 • Vize Başvuru Formu: Hollanda vize başvurusu esnasında başvuru sahibinden istenen Vize Başvuru Formu’nun doldurulmasıdır. Söz konusu form el yazısı veya bilgisayar çıktısı olarak başvuru sahibi tarafından doldurulabiliyor. Başvuru sahibi 18 yaşının altındaysa başvuru formunda ebeveynlerinin imzasının bulunması gerekiyor.
 • Fotoğraf: Başvuru formunuza yapıştırılmak üzere bir adet biyometrik fotoğrafı hazırda bulundurmanız gerekiyor. İbraz edilen fotoğrafların standartlara uygun (yüz görünür), 6 aydan daha eski olmaması, arka fon beyaz (35x45 ebat) olması gerekiyor.
 • Acente/Firma Yetkilendirme Yazısı: Hollanda Konsolosluğu’na sizin adınıza başvuru yapacak kişinin imzasının ve bilgilerinin olduğu bir form ibraz edilmesi gerekiyor. Başvuru şahsen yapılıyorsa bu belgenin ibrazı zorunlu değil.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat süresini içeren, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası yapılması gerekiyor.
 • Uçak Bileti: Gidiş dönüş uçak rezervasyonunu gösteren bir çıktının da dosyaya eklenmesi gerekiyor. Uçak biletini satın alma koşulu gözetilmiyor.
 • Otel Rezervasyonu: Hollanda’ya seyahatiniz süresince kalacağınız otelin rezervasyon bilgisini içeren bir çıktı da dosyada yer almalı. Otel rezervasyonundaki tarihler ile dilekçenizde ibraz etmiş olduğunuz tarihin birbiriyle uyumlu olması gerekiyor.
 • Banka Hesap Bilgisi: Banka hesap dökümü, tapular, ruhsatlar, kira kontratları, araba ruhsatı.
 • Pasaport fotokopileri: Adınıza düzenlenmiş pasaportların işlenmiş tüm sayfalarının fotokopilerinin ibraz edilmesi önemli.
 • Maaş Bordroları: Hollanda Konsolosluğu’na ibraz edilmiş olan maaş bordrolarınız son 3 ayı kapsamalı.
 • Çalışan ise: İşvereninizden görevinizin de belirtilmiş olduğu SGK işe giriş bildirgesi ve 4A hizmet dökümü alınması gerekiyor.
 • İş yeri sahibi ise: Vergi levhası, ticaret gazetesi kaydı, ilgili meslek odası sicil kaydı dosyaya eklenmeli.
 • Kamu personeli ise: Görev yapılan kamu kurumundan bir yazıyı da dosyaya eklemek gerekiyor.
 • Çiftçi ise : Ziraat odası sicil kaydı, ekili tarım alanınızın veya toprağınızın bulunduğuna dair belgenin ibrazı zorunlu.
 • Başvuru sahibi emekli ise: Emeklilik belgesi veya emeklinin banka cüzdanı.
 • Öğrenci ise: Eğitiminin devam ettiği okulundan öğrenci olduğunu gösterir evrak.
 • Çalışmıyor iseniz: Hollanda’ya seyahatiniz esnasında masraflarınızı karşılayacak olan kişinin evraklarını da dosyaya eklemeniz gerekecek. Bu kişi seyahatinizin sponsoru olarak değerlendiriliyor.

Hollanda vizesi

Hollanda Vizesi Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda belirtilen evrak listesi, vize başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilebilmesi için konsolosluk tarafından talep edilen evrakların bilgisini içerir. Başvuru sahibinin durumuna göre konsolosluk vize bölümünce yeni evraklar talep edilebilir.

Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler Vize Merkezi tarafından tamamlanacaktır. Hazırlamış olduğunuz belgeleri lütfen adresimize ulaştırınız. Evrak teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Kargo ve kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet ödemeleri başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.

Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları Vize Merkezi ülke temsilcilerimiz aracılığıyla uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi konusunda sizi bilgilendiriyor olacağız.

Vize Merkezi’nde görevli temsilcilerimiz Hollanda Konsolosluğu’nun görevlendirdiği aracı kurum tarafından verilen randevu tarihi alma işlemi için herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Hollanda vize ücreti vize türüne göre farklılık gösteriyor. Hollanda vize departmanı temsilcilerimizle iletişime geçerek hali hazırda geçerli vize ücretlerini öğrenebilirsiniz. Acil Hollanda vizesine gereksinimiz var ise vize randevunuzun daha erken tarihlere alınabilmesi için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Çocuklarınızla yapacağınız seyahatlerde 12 yaş altında olan çocuklardan konsolosluk vize talep etmiyor ancak aracı kuruma bir başvuru hizmet bedelinin ödenmesi gerekiyor.

Eksik veya hatalı belge ile yapılacak başvurular, vize işlem süresinin uzamasına, bazı durumlarda vize başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına yol açabilir. Bu nedenle Hollanda vize başvurusu dosyanızın tam ve eksizsiz hazırlanmış olması büyük önem taşıyor. Eksik veya hatalı evrak bildirimi durumunda konsolosluk, sizden yeni ek evrak talep edilebilir.

Başvuru belgelerinin tamamlanmış olması vize alacağınız anlamına gelmiyor. Hollanda vize başvurularınız hakkında verilecek karar Hollanda Konsolosluğu’nun inisiyatifinde olacaktır.

Hollanda Vize Başvurusu Adımları

Hollanda vize başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla yapmak için takip edeceğiniz adımlar aşağıda yer almaktadır:

 • Hollanda vizesi konusunda uzman temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi’nde görevli Hollanda Vize Departmanı Temsilcilerini arayarak süreci başlatabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimizin sorularına verdiğiniz yanıtlara göre gerekli evrakların bilgisinin bulunduğu e-mail, mail adresinize gönderilecektir.
 • Hollanda vizesine dair bilgi mailinde bulunan gerekli evrakları hazırlayınız. Vize Merkezi’nde görevli Hollanda Vizesi Departmanı yetkililerimizin mail adresinize gönderdiği bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.
 • Hollanda vizesi için hazırladığınız evraklarınızı kargo ile ya da elden Vize Merkezi yetkililerine teslim edebilirsiniz. Hollanda Vize Departmanı tarafından durumunuza uygun olarak size yönlendirilmiş olan bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek bize ulaştırabilirsiniz. Evraklarınızı elden teslim yoluyla değil de kargo ile  de gönderebilirsiniz. Bu seçeneği kullanacaksanız kargonuzun takip numarasını bir yere not etmenizi öneriyoruz.
 • Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında iletişim Hollanda Vize Departmanımız, vize başvuru dosyanızı inceledikten sonra size bir bilgi maili gönderilecektir. Eksik veya hatalı evraklarınızın bilgisini bu mail aracılığıyla sizinle paylaşıyor olacağız. Mailde size süreç hakında da bilgi verilecektir.
 • Biyometri bilgi beyanıHollanda Vize Departmanı 25 Eylül 2014 tarihinden sonra herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini, biyometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Söz konusu tarihten sonra Schengen vizesi almış olanların parmak izi bilgileri 5 yıl süreyle geçerli olacağından parmaz izi için başvuru merkezine gitmeleri gerekmiyor. Vize Merkezi yetkilileri biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık edecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.
 • Pasaport teslimi: Hollanda Konsolosluğu Vize Departmanı, biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan başvuru sahiplerinin işlem sürecini tamamladıktan sonra 3-4 iş günü içinde pasaportun teslimini gerçekleştiriyor. Resmi tatil günlerinde bu süre değişebiliyor.

Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin isteği üzerine kargo veya şahsen teslimatla olacaktır.

Hollanda Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği vize başvurusunu İstanbul’daki Hollanda Başkonsolosluğu ve Ankara’daki Hollanda Büyükelçiliği’nden kabul ediyor. Hollanda Konsolosluğu Ankara Vize Bölümü çalışma saatleri Pazartesi-Perşembe 08:45-12:30 arası, Cuma 08.30-13.00 saatleri arasında randevu ile hizmet veriyor. Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu Vize Bölümü başvuruları Pazartesi - Cuma: 08.30 - 11.30 saatleri arasında kabul ediliyor. Hollanda vize başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla da yapabilirsiniz. Vize Merkezi'nin çalışma saatleri Pazartesi-Cuma 8.30-18:00, Cumartesi 10:00-14.00 saatleri arasındadır.

Hollanda Vize Başvurusu Dilekçesi

Hollanda ziyareti için Schengen vizesi başvurusunda hazırlamanız gereken evraklar arasında bulunan dilekçeyi İngilizce yazmanız gerekiyor. Dilekçenizde Hollanda’ya gerçekleştireceğiniz seyahatin hangi tarihler arasında olacağı, ne amaçla gidildiği ve seyahat  masraflarını kimin karşılayacağı bilgisinin olması gerekiyor. Dilekçenizde detaylı bilgilendirme yapmanız ve dilekçeyi destekleyen evrakları ibraz etmeniz önem taşıyor.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda seyahatiniz için Schengen vizesi başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Söz konusu başvuru için hazırlamanız gereken evrakların tesliminden sonraki 4-5 iş günü içinde pasaportunuzu teslim alabiliyorsunuz. Bu süreç eksik veya yanlış evrak söz konusu olduğunda konsolosluğun inisiytifi ile uzayabiliyor. Evraklarınızın doğru şekilde teslimi ve takibi Vize Merkezi çalışanlarınca yapılabiliyor. Randevunuzun alınması ve süreçlerin takibinin ardından pasaportunuz ile birlikte evraklarınız da konsolosluğun yetkilendirdiği aracı kuruma teslim ediliyor. Vizenizin hazır olması durumunda pasaportunuz kurumdan alınıp isteğiniz doğrultusunda kurye ile veya elden teslim ediliyor.

Hollanda Vizesi Seyahat Amacı

90 güne kadar olan seyahatlarinizde Hollanda Konsolosluğu’nun görevlendirdiği kuruma vize başvurusu için evraklarınızı teslim ederken seyahat amacınızı belirtir bir dilekçe yazılması isteniyor. Hollanda vizesi talep dilekçesinde verdiğinizi bilgilere göre seyahat amacınız ve başvuru yaptığınız vize türünü de belirlemiş olursunuz. Hollanda vize başvurusu için talep edilebilecek vize türleri ise şöyle sıralanıyor: Turistik vize, Ticari vize, Aile ve arkadaş ziyareti vizesi, Hollanda Schengen vizesi, Şoför vizesi, Transit vize, Denizci vizesi, Kültürel -Sanat-Spor-Konferans ve Araştırma Faaliyetleri vizesi, Hollanda Antilleri vizesi.

Hollanda Vize Başvurusunu En Kolay Nasıl Yapılır?

Hollanda’ya seyahatiniz için vize başvurunuzu bireysel olarak yapmayı tercih etmiyorsanız danışmanlık hizmeti veren bir aracı kurumla yapabilirsiniz. Vize Merkezi bu aracı kurumlardan bir tanesi. Vize Merkezi’nde görevli temsilcilerimiz size bu konuda yardımcı olacaklardır. Vize başvuru talebi ile ilgili bilgilendirme mailinde hazırlamanız gereken evraklar sırasıyla belirtilmiş olacak. Bu evrakları hazırlayıp elden veya kargo ile Vize Merkezi’nde görev yapan ülke sorumlusu arkadaşlarımıza iletebilirsiniz. Evraklarınızın güncelliği ve doğruluğuna dair bilgilendirme telefon veya e-mail ile tarafınıza yapılacaktır. Bu konuda daha fazla bilgi alabilmek için Çağrı Merkezi’ndeki arkadaşlarımızla görüşebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalı?

Hollanda vizesi için işlemlerinizin eksiksiz ve sorunsuz yürütülebilmesi için 4 hafta öncesinden başvuru yapmanız uygun olacaktır. Konsolosluğun başvuruyu kabulünde yoğunluk yaşanabileceğinden ne kadar erken sürede işlem başlatılırsa o derece sorunsuz ilerleyebilmesi sağlanır. Evraklarınız eksiksiz teslim edilmiş olsa bile konsolosluk/büyükelçiliğin ek evrak talebi olabileceğinden işlem süresi uzayabilir. Bu bilgileri göz önünde bulundurarak başvuru sürecinizi başlatmanız beklenir.

Hollanda vize ücreti

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda, Avrupa Birliği üye devlerinden biri olduğundan, T.C. vatandaşları ilk başvurularında Hollanda’da 6 ay içinde 90 gün kalmalarına olanak veren Hollanda Schengen vizesi başvurusunda bulunmalıdırlar. Türkiye’de Umuma Mahsus Pasaport sahiplerine Hollanda Schengen vizesi için ilk başvurularında istisnai durumlar dışında tanınan süre bu olmakla birlikte, daha sonraki Schengen vize başvuruları daha uzun süreler için vize alınabilmektedir.

Hollanda vize başvurusu, Hollanda’nın dış temsilcilikleri olan Hollanda Konsolosluğunun ve Büyükelçiliğinin akredite ettiği vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Hollanda Konsolosluğu ve Büyükelçiliği kısa süreli yani C tipi vize başvurularında doğrudan kendilerine ve şahsen yapılan başvuruları kabul etmemektedir. Hollanda vize randevusu ve parmak izi verme işlemi (VIS için biyometri kaydı) vize başvuru merkezlerinde gerçekleştirilmektedir. Ancak Hollanda vizesinin sonucunda karar beyan eden tek yetkili kurum Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda Konsolosluğudur. Bu noktada Vize Merkezi vize danışmanlığında uzman bir firma olarak vize sonucu hakkında karar beyan etme yetkisine sahip değildir ve Konsolosluk veya Büyükelçiliğin verdiği ret yanıtlarından sorumlu değildir. Vize Merkezi vize başvuru sürecinin kolay ve sorunsuz yollarla takibini sağlayarak kendisinden vize danışmanlık hizmeti alan siz değerli müşterilerimize yardımcı olmakla yükümlüdür.

Hollanda Schengen vizesi almak isteyen vatandaşlar öncelikle mesleki durum veya sosyal durumlarına uygun vize evraklarıyla başvuruda bulunabilirler. Seyahat amacının belirlenmesi Hollanda vize başvurusunun ilk aşamalarından itibaren büyük önem arzeder. Kısa süreli Hollanda vize başvurularında seyahat amacınız başvuruda bulunacağınız vize türüyle yakında alakalıdır. Örneğin aile ziyareti için başvuruda bulunacaksanız Hollanda’da ziyarette bulunacağınız yakınınız tarafından gönderilen davetiyenin başvuru evrakları arasında olması şarttır. Benzer şekilde ticari bir amaçla ancak bir fuar ya da konferans daveti üzerine seyahat etmeniz icap ediyorsa, davet eden kuruluştan bir davetiye yazısı almanız gerekmektedir.

Hollanda vizesi almak için turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, konferans fuar vizesi kategorilerindeki işlemlerinizi Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ticari, turistik, kültürel etkinlik, aile, akraba ve arkadaş ziyareti ve eğitim & öğrenim amaçlı vizeleri için gerekli güncel evrakları Vize Merkezi'nden talep edebilirsiniz.

Hollanda vize başvurularında Türkiye’de bölge ayrımı yapılmamaktadır. Bu nedenle evraklarınız Vize Merkezine kargo veya kurye yoluyla gönderdiğiniz taktirde vize talebiniz hemen işleme alınır. Ayrıntılı bilgi için lütfen Vize Merkezi danışmanlarımızla iletişime geçin.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Hollanda Vize Merkezi web sayfamızda Hollanda Schengen vizesi için gerekli evrakları, Vize İşlemleri bölümünün alt menüsünde yer alan vize türleri içinde bulacaksınız. Hollanda turistik vizesi, Hollanda ticari vizesi, Hollanda aile ziyareti vizesi için gerekli olan belgelerin yanında, vize başvurusu sırasında dikkat edilmesi gereken unsurları ve Vize Merkezinin, Hollanda vizenizi alma sürecinde verdiği danışmanlık hizmetine dair bilgilere bu bölümden ulaşabilirsiniz. Hollanda vizesi için durumunuza uygun en güncel gerekli evrakları talep etmek için Vize Merkezi danışmanlarımıza e-mail veya telefonla ulaşarak talepte bulunabilirsiniz.  

Hollanda vizesi için başvuruda bulunacak kişiler seyahat amaçlarının kapsamına uygun Hollanda turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi, fuar ve konferans katılım, eğitim vizesi, tıbbi tedavi vizesi gibi vize kategorilerinde başvurularını gerçekleştirirler. Bu vize türlerindeki evraklar kişinin çalışma durumu veya sosyal durumuna göre değişiklik gösterebilir ve bazı durumlarda bu kriter göz önünde bulundurularak Hollanda Konsolosluğu'ndan ek evrak talebi gelebilir.

Hollanda vizesi başvurularında kullanacağınız pasaportların yıpranmamış olması ve yeni vize etiketinin yapıştırılması için boş sayfalarının olması gerekmektedir. Ayrıca pasaportun seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olması talep edilir.
Hollanda Schengen vize başvuru formunu web sayfamızın Form ve Dilekçe bölümünde görüntüleyebilirsiniz. Hollanda vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş olmasını yanında başvuru sırasında sunduğunuz diğer evraklardaki bilgilerle de uyumlu olması gerekmektedir. Hollanda vize başvuru evraklarının uyum içinde olması sonradan sorun yaşanmaması açısından önemli olup, evrak takibi Vize Merkezinin görev alanı içindedir.

Hollanda Schengen vize talebinde bulunduğunuzda Hollanda Konsolosluğunun bir diğer dikkate aldığı nokta son 3 aya ait banka hesap hareketleriniz ve banka hesabınızda yeterli miktarda para bulunmasıdır. Aynı zaman Türkiye’ye geri dönmenizi gerektirecek maddi ve manevi bağlıklarında ispat edilmesi gerekir. Mesleki ve sosyal duruma göre tapu, araç ruhsatı, kira kontratı gibi belgelerinizi Hollanda vize başvurusu sırasında sunmanız doğru olur.

Hollanda vizesi için gereken turistik ve ticari dilekçelerle ilgili bilgilere Vize Merkezi Hollanda sayfamızdaki Form & Dilekçe bölümünden ulaşabilirsiniz. Hollanda vizesi talebi için yazılan dilekçede seyahat masraflarını kimin karşılayacağı, gidiş-dönüş tarihleri ve ne amaçla gidildiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Eğer vize talebinde bulunan kişi seyahat masraflarını kendi karşılıyorsa, banka hesap dökümü ve maaş bordroları gibi belgelerle bu ispat edilmektedir. Eğer kişi şirket sahibi ise ticari sicil gazetesi, faaliyet belgesi, vergi levhası gibi resmi evrakların mutlak surette ibraz edilmesi gerekmektedir. Hollanda seyahatinin masrafları başka biri tarafından karşılanacaksa, bu durum bir sponsorluk yazısı ile belirtilir ve sponsor olacak şahsın belgeleri Hollanda vize başvuru evrakları arasına eklenir. Sponsorluğu üstlenen kişinin birinci dereceden akraba olması şartı vardır. Sponsorun sunacağı evraklar mesleki durumuna göre düzenlenir.

İstanbul Vize Merkezi Hollanda Vize departmanının yanında Hollanda Vizesi Antalya, Hollanda Vizesi Bursa, Hollanda Vizesi Edirne, Hollanda Vizesi İzmir ve Gaziantep şubelerimize e-posta ve telefon yoluyla ulaşarak Hollanda vizesi için gereken güncel evrakları talep ederek işlemlerinizin sorunsuz ve sonuca odaklı şekilde tarafımızdan gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Büyükelçiliği gerekli gördüğü ölçüde ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Hollanda vize başvurularında ek evrak talebi, konsoloslukların ve vize başvuru merkezlerinin kapalı olduğu veya tatil olduğu tarihleri gözönünde bulundurarak başvurunuzu yapmalısınız. Eksik ve tutarsız bilgilerle yapılan başvurular ret ile sonuçlanır. Bu noktada bir kez daha belirmekte fayda görüyoruz ki Hollanda Schengen vizesinin sonucuna dair karar veren tek yetkili kuruluş Hollanda Konsolosluğudur.

Hollanda Vizesi Randevusu

Hollanda vizesi randevu tarihini alma Vize Merkezinin görevleri arasındadır. Vize başvuru evraklarınızı eksiksiz şekilde teslim ettikten sonra vize randevu tarihiniz temsilcilerimiz tarafından size bildirilmektedir. Hollanda vize randevu günü şahsen vize başvuru merkezine gelerek biyometrik verinizi sunmanız gerekmektedir. Biyometri işleminin amacı parmak izi bilginizin Schengen vize veri tabanına kaydedilmesi Schengen vize yönetmeliğinin kurallarından biridir. daha önceden Schengen vizesi almamış olan başvuru sahiplerinin parmak izi verme işlemini mutlaka yapması gerekmektedir. 25 Eylül 2014 tarihinde alınan bir kararla Schengen vize işlemlerinde, vize başvuru sahiplerinin parmak izlerini biyometrik veri olarak sunmaları zorunlu hale getirilmiştir. Ancak Schengen ülkeleri arasında yapılan ikili anlaşmalara göre de biyometrik veri sunumu farklılık gösterebilir. Biyometri verisi genellikle 59 ay süreyle geçerli olmakla birlikte Schengen ülkeleri arasında eğer ikili bir anlaşma var ise, bir Schgen ülkesinin parmak izi verisi diğeri için geçerli olmayabilir ve bu durumda yeniden başvuracağınız ülkenin aracı firması üzerinden biyometrik veriyi sunmanız gerekebilir. Hollanda vize başvurusu sürecinde 12 yaş altındaki çocuklar parmak izi beyan işleminden muaf tutulmaktadırlar. İstisnai durumlarla ilgili olarak, Hollanda vize başvurunuzdan önce Vize Merkezi temsilcilerimizden ayrıntılı bilgi ve danışmanlık yardımı alabilirsiniz.

Hollanda Vize Ücreti

Hollanda vize ücreti, başvuru yaptığınız vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Hollanda vize ücretleriyle ilgili olarak Vize Merkezi Hollanda temsilcimizle iletişime geçerek güncel ücretleri öğrenebilirsiniz. Acil Hollanda vizesi durumlarında Konsolosluğun talep ettiği ücretlere ek olarak masraf maliyetleri alınabilmektedir. Aracı kurum hizmet bedelleri ve kargo ücreti gibi masraflar vize harcına ek olarak talep edilebilmektedir.

Hollanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Hollanda Öğrenci Vizesi Ücreti
D. Doğru 13/03/20, 14:58
Hollanda Vizesi Ne Kadar?
F. Günok 12/03/20, 17:25
Hollanda Vizesi Nereden Alınır?
B. Derin 12/03/20, 16:48
Hollanda Vize Çeşitleri
E. Boyacı 12/03/20, 16:32
Hollanda Ticari Vize Dilekçe Örneği
M. Algül 12/03/20, 15:52
Telefon
x