Hollanda Şoför Vizesi

Hollanda Şoför Vizesi

Vize Merkezi olarak bu vize türünde HİZMET VERMEMEKTEYİZ.Hollanda Şoför vizesi, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Hollanda’yı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bu vize kategorisi, Türkiye’de kayıtlı araçlar ile Hollanda’ya uluslararası kargo ve yolcu taşımacılığı hizmetleri veren sürücüler içindir. Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

Hollanda Vize Başvuru Merkezleri’nde bölge sınırlaması yoktur. Başvuru sahipleri istedikleri başvuru merkezinden başvurularını yapıp, pasaportlarını teslim alabilirler. Schengen vizesi, yabancı ülke vatandaşlarının Hollanda’yı ve Schengen Bölgesi’ndeki diğer ülkeleri sınırlı bir süre ziyaret etmesine izin vermek amacıyla verilmektedir. Eğer Schengen Bölgesi’nde uzun bir süre (90 günden fazla) kalmak istiyorsanız direkt olarak Elçilik / Başkonsolosluk’tan uzun dönem vizeye başvuru yapmanız gerekmektedir.

Hollanda Şoför Vizesi Başvurusu

Hollanda şoför vize başvurusu yapmak adına bazı hususlar vardır. Öncelikle şoför vizesi hususi araçlar veya tırla Schengen’e üye olan ülkelere giriş yapmak veya Schengen’e üye ülkelerden varılacak noktaya gitmek için alınan vize türüdür. Bu vize türüne yoğunlukla Türkiye’de kaydı bulunan araçlarla Hollanda’ya uluslararası yolcu ve yük taşıyan şoförler başvuru yapmaktadır. Eğer bu amaçlara sahipseniz, şoför vizesi Hollanda için başvuru yapmanız gerekmektedir.

Şoför vizesi Hollanda için gerekli evraklar diğer vize türlerinin evraklarından farklıdır. Hollanda’ya gitmek için evrak listesi vize türünüze göre değişkenlik göstermektedir. Şoför vizesi evraklarınızı bir araya getirirken en güncel ve doğru şekilde olduğundan emin olmalısınız. Tüm bu belgeler başvuru sırasında teslim edildikten sonraki süreçte Hollanda Konsolosluğu ek belge talebinde bulunabilir. Bu gibi durumlarda konsolosluk tarafından istenen belgeleri en kısa zamanda temin edip teslim etmelisiniz.

Öte yandan sahip olduğunuz pasaporttaki isim mevcut kimlik bilgilerinizle uyuşmuyor ise başvuru öncesi pasaportunuzu güncellemelisiniz. Aksi takdirde başvurunuz işleme alınamamaktadır.

Hollanda şoför vize başvurusu 2024 yılı için bu şekildedir. Vize sonucunuzun olumlu olması için ayrıntılara dikkat etmeniz ve mutlaka profesyonel destek almanız gerekmektedir.

Hollanda Şoför Vizesi Evrak Listesi 2024

 • Pasaportun aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.,
 • Vize Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz, dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen vize başvuru formu. Başvuru sahibi 18 yaşının altındaysa başvuru formuna her iki velinin (veya yasal velinin) imzası gerekmektedir.
 • 1 adet fotoğraf: Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş(6 aydan daha eski olmayan), arka fon beyaz bir adet biyometrik fotoğraf (35x45 ebat)
 • Vize ücreti: Vize ücreti nakit olarak başvuru merkezimizde ödenmektedir. 0-12 yaş arası ücretsizdir.
 • Acente/Firma Yetkilendirme Yazısı: Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır. (Başvuru şahsen yapıldığında gerek yoktur.)
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.
 • Uçak Bileti Rezervasyonu: Gidiş dönüş uçak rezervasyonu veya ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler. (ruhsat,ehliyet,araç sigortası ).
 • Otel Rezervasyonu: Tüm seyahat süresini kapsayan onaylı otel rezervasyonu, otel rezervasyon tarihlerinin, rezerve edilen gidiş -dönüş uçuş tarihleri ile uyumlu olması gerekir. Diğer Schengen ülkeleri de ziyaret edilecekse lütfen seyahat programını da dosyanıza ekleyiniz .
 • Seyahat programı: Başka Schengen ülkelerine de seyahat ediliyorsa, detaylı seyahat planı gösterir evrak.
 • Ticari davetiye: Hollanda’da ziyaret edeceğiniz şirketten/kurumdan adınıza antetli kağıtta imzalı davetiye. Davet eden şirketin/kurumun iletişim bilgileri, masrafların kimin tarafından karşılanacağı, konaklama bilgileri ile seyahat tarihleri ve sebepleri ayrıntılı bir biçimde belirtilmiş olmalıdır.
 • Fuar katılım belgesi: Fuar davetiyesi veya giriş kaydı gösterir evraklar.
 • Basvuru sahibi çalışan ise: İşvereninizden antetli kağıtta iş yerindeki pozisyonu, seyahat amacı ve seyahat tarihleri belirten görev belgesi, SGK işe giriş bildirgesi ve 4A hizmet dökümü.
 • Maaş Bordroları: Son 3 aylık olmalıdır.
 • İş yeri sahibi ise: Vergi levhası, ticaret gazetesi kaydı, ilgili meslek odası sicil kaydı, şirket imza sirküleri.
 • Kamu personeli ise: Çalıştığınız kurumdan yazı.
 • Çiftçi ise: Ziraat odası sicil kaydı, ekili tarım alanınızın veya toprağınızın bulunduğuna dair belge
 • Emekli ise: Emeklilik belgesi/emekli banka cüzdanı.
 • Öğrenci ise: Türkiye’deki okulundan öğrenci olduğunu gösterir evrak. Resmi tatiller dışında seyahat etmek isteyen ve devam zorunluluğu bulunan öğrencilerden okuldan izin yazısı.
 • Çalışmayan kişilerden: Geçiminizi sağlayan kişinin evrakları.
 • Başvuru sahibi şoför ise: Şirket teminat yazısı ve şirketin üyesi olması halinde UND tara fından verilen teminat yazısı, şoförlerin/ça lışanların listesi, C2 belgesi, uluslararası ehliyet, Hollanda’daki şirketten davet mektubu ya da iş ortaklığı belgesi. TIR numarası da belirtilm iş olan eski ve güncel CMR kayıtları.
 • Finansal Durumu Gösterir Belgeler: Mali durumunuzu gösteren son dönemlere ait evraklar: banka hesap dökümleri, tapular, ruhsatlar, kira kontratları, şirketin h esap cüzdanı.
 • Pasaport fotokopileri: Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların bütün işlenmiş sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.) varsa eski Schengen, İngiltere, Amerika ve Kanada vizelerinin fotokopileri.
 • Yabancılar için ikamet belgesi: Türk vatandaşı olmayanlardan oturum izni.

Hollanda Şoför Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda şoför vizesi başvuruları işlem süresi Konsolosluğun yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama işlem süresi 30 iş günü arası değişkenlik göstermektedir. Bu süre uzayabilir veya kısalabilmektedir. Hollanda şoför vizesi Hollanda Konsolosluğu başvuru merkezinden yapılabilmektedir.

Hollanda Şoför Vize Başvuru Formu

Hollanda şoför vizesi başvurusu yapmadan önce mutlak suretle online doldurulan başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Ayrıca aynı zamanda online form her başvuru sahibi için doldurulmalı ve eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir.

Vize Başvurusu İçin Bölge Ayrı Mı?

Hollanda şoför vize başvuruları için Hollanda Konsolosluğu'nun bölge ayrımı bulunmamakla beraber dilediğiniz Vize Merkezi şubelerinden başvuru için danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Hollanda Şoför Vizesi Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alınır?

 • Hollanda şoför vizesi Vize Merkezi aracılığıyla nasıl alınır hakkında yapmanız gereken adımlar bulunmaktadır. Bu adımları uygulayarak kurumumuzdan alacağınız profesyonel destekle vize alım süreciniz hiçbir problem yaşanmadan ilerleyecektir.
 • Çağrı merkezimizden ülke uzmanlarımıza ulaşın ve mevcut statünüz, durumunuz hakkında bilgi verin. Kendiniz hakkında bilgi verirken, mevcut maddi durumunuz hakkında detaylı bilgi verdiğiniz takdirde, müşteri temsilcilerimiz size daha iyi bir hizmet verebilecektir.
 • Ülke uzmanlarımızla yaptığınız görüşmenin ardından mail adresinize yönlendirilen evrak listesini eksiksiz bir şekilde, tamamen güncel ve yanlış bilgi olmadan bir araya getirmelisiniz. Hatalı belgelerle yapılan başvuru vize reddine sebep olacaktır.
 • Hollanda için şoför vizesi alırken yapmanız gereken bir diğer adım, ülke uzmanlarımız tarafından yollanan maildeki belgeleri hazırladıktan sonra size en yakın şubemize iletmeniz ya da teslim etmenizdir. Hazırladığınız evrakları şubemize elden teslim edebilirsiniz ya da yine size en yakın şubemize kargo yoluyla yollayabilirsiniz. Kargo ve kurye masrafları size ait olacaktır.
 • Evraklarınızın teslimi sonrası, ülke uzmanlarımız yolladığınız evrakları kontrol edecek ve başvurunuz için evrakları hazır hale getirecektir. Yanlış veya eksik belgeye rastlanması durumunda ülke uzmanlarımız tarafından bilgilendirileceksiniz ve uzmanlarımız sizden konsolosluk randevusu saat ve günü için onay alacaktır.
 • Tüm işlemleriniz vize uzmanlarımız tarafından kontrol edilecek, işlemlerinizin tamamlanmasının ardından pasaportun teslimatınız yapılacaktır. Pasaportunuzu istediğiniz şekilde; ya şubemizden ya da kargo yoluyla bizzat alabilirsiniz.

Hollanda Vize hizmet vermiyoruz

Hollanda ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Hollanda Şoför Vizesi
  M. Ali Gündoğdu, 18 Şub 2020, 10:50

  Hollanda Şoför vizesi için neler gerekli? İş yaptığımız şirketten bir belge almak gerekiyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Hollanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp