Hollanda Geri Dönüş Vizesi

Hollanda Geri Dönüş Vizesi

Vize Merkezi bu vize türü için HİZMET VERMEMEKTEDİR. Bu vize türü; Hollanda kimliği ya da oturum kartına sahip olan ve kartlarını çaldıran veya kaybeden aynı zamanda kartlarının süresi dolan kişilerin başvuru yaptığı bir vize çeşididir. Bu vize türüne başvuru yapacak kişilerin bu kategoriye girdiklerini gösteren tüm belgelerini eksiksiz bir şekilde tamamlaması gerekmektedir.

Geri Dönüş Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi

 • Pasaportun aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.
 • Vize Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz, dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen vize başvuru formu. Başvuru sahibi 18 yaşının altındaysa başvuru formuna her iki velinin (veya yasal velinin) imzası gerekmektedir.
 • Bir adet fotoğraf: Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş(6 aydan daha eski olmayan), arka fon beyaz bir adet biyometrik fotoğraf (35x45 ebat)
 • Vize ücreti: Vize ücreti nakit olarak başvuru merkezimizde ödenmektedir. 0-12 yaş arası ücretsizdir.
 • Acente/Firma Yetkilendirme Yazısı: Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır. (Başvuru şahsen yapıldığında gerek yoktur.)
 • Çalıntı ya da kayıp belgesi: Oturum izninizin kayıp ya da çalıntı olması durumunda polis tutanağı.
 • Oturum izninin süresi dolma durumunda: Oturum izninizin geçerlilik süresi geçti ise: oturum izninizin aslı + fotokopisi, Hollanda’dan veya Schengen bölgesinden çıkış tarihinizi gösteren belge (pasaportta çıkış damgası, uçak biletleri vs.)
 • Açıklayıcı dilekçe: Türkiye’ye giriş tarihiniz, Türkiye’de ne kadar ve neden kaldığınızı anlatır dilekçe .
 • Giriş çıkış yazısı: Eğer pasaportunuzda ülkeye son giriş damgası okunaklı değil ise veya giriş yaptığınız pasaport kayıp olması durumunda, T.C. Emniyet Müdürlüğünden giriş çıkış tarihlerinizi gösteren döküm.
 • Pasaport fotokopileri: Yeni pasaportun ve varsa, eski pasaportların bütün işlenmiş sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.) varsa eski Schengen, İngiltere, Amerika ve Kanada vizelerinin fotokopileri.

Hollanda Vize Merkezi hizmet vermiyoruz

Hollanda ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Hollanda geri dönüş vizesi
  Ş. Orhan, 19 Şub 2020, 14:41

  Hollanda geri dönüş vizesi hangi durumlar için alınan bir vize? Biraz bilgi verir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Hollanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp