Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 52

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Hollanda Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

İspanya Vize Merkezi, Edirne

Vize Merkezi Edirne Ofisimize Hoş geldiniz.

Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, illeri ve Çorlu, Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu Süleymanpaşa, Çerkezköy, Kapaklı, Ergene, Hayrabolu, Malkara, Marmara Ereğlisi ilçelerinden yapılacak Hollanda vize başvuruları Edirne Vize Merkezi aracılığı ile yapılabilmektedir.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, Hollanda vizesine Edirne’den başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır. Hollanda vizenizi kolay bir şekilde Edirne’den alabilmek için aşağıda belirtilen bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Edirne’den alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya edirne@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Hollanda Vizenizi Edirne’den Alabilmek için Takip Etmeniz Gereken 5 Adım

 1. Adım: Edirne Çağrı Merkezimizi arayın.
 2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
 3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın.
 4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verileriniz beyan edin.
 5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Hollanda vizesi Edirne Başvuruları için Hazırlanması Gereken Evraklar Hakkında

Hollanda vizesi Edirne başvuruları sırasında meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Meslek durumunuza göre şekillenecek İspanya Schengen vizesi için istenen belgeleri sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. İspanya Edirne vize başvuru formunu yazdırabilir ve Edirne Hollanda vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! Hollanda vize başvuru kabulü yapılabilmesi için Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sebeple eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca müşteri temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden Hollanda Konsolosluğuna hitaben durumu anlatır bir mektup yazması talep edilebilir.

Hollanda Vize Başvurularınız için Edirne Ofisimize Yapılacak Ziyaretler Hakkında

Hollanda vizesine Edirne’den başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebileceklerdir. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Edirne ofisimizi;

 • Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.30 saatleri arasında,
 • Cumartesi günü 08.30 / 18.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Hollanda vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Hollanda Vizesi Randevusu Hakkında

Edirne’den yapılacak Hollanda vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. İspanya vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Hollanda Vizesine Edirne’den Yapılacak Başvurularda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başvuru için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin.

 • Hollanda vizesine Edirne’den yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Hollanda vizesine Edirne’den yapacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’dan yapılacak başvurulara oranla daha uzun bir süreye ihtiyacınız olabilir. Hollanda Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. İspanya vizesine Edirne’den yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.
 • Dikkat! Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.

Hollanda'yaseyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapın.

 • Hollanda vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin. Hollanda’da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise İspanya aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.
 • Hollanda'da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz İspanya turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. İspanya’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz İspanya ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

 • Hollanda vizenizi sorunsuz bir şekilde Edirne’den alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun.

 • Hollanda vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. İspanya Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları hakkında

 • Hollanda vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.
 • Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

Hollandavize İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

 • Hollanda vizesine Edirne’den başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin inisiyatifinde bulunur.
 • Hollanda vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Edirne’den Hollanda vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler bir mülakat uygulamasına tabi değildir. Sadece vize başvuruları sırasında biyometrik verilerini beyan etmeleri gerekirken ancak Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

 • Hollanda vizesine Edirne’den yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

HollandaVize başvurusu kaç günde sonuçlanır?

 • Edirne’den yapacağınız Hollanda vize başvurularınız 7 ila 15 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.
 • Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.
 • Vize Merkezi Edirne ofisimiz, Hollanda vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

Hollanda Vize Merkezi Edirne

Vize Merkezi Personel

Hollanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

4 Yorum Hollanda vizesi Edirne İ.Ö 17/06/21, 12:49
Merhabalar, Daha önce sizinle Almanya vize işlemi yapmıştım 2 sene önce oldukça yardımcı oldunuz öncelikle teşekkür ediyorum. Edirne’de ikamet ediyorum. Ve önümüzdeki ay Hollanda’ya turistik seyahat planlıyorum. Hollanda vizesi Edirne den başvuru yapabilir miyim? İstanbul’a gelmem gerekir mi? Ya da vize başvurumu benim yerime evrakları yollasam siz yapabilir misiniz? Bilgi alabilirsem çok sevinirim, iyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5782