Çanakkale

Telefon/Faks

+90 850 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Hollanda Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz, 

Gerçekleştirmeyi hedeflemekte olduğunuz Hollanda seyahatiniz öncesinde almak zorunda olduğunuz Hollanda Schengen Vizesi hakkında Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfanın devamında Hollanda Schengen Vize başvurusu için ihtiyacınız olacak olan evrakların güncel listelerine, vize başvurularının hangi süreçlerden geçeceğine ve vize başvuru ücretlerine kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Çanakkale Merkez başta olmak üzere Biga, Çan, Bozcaada, Bayramiç, Ezine, Yenice, Gökçeada, Eceabat, Ayvacık, Gelibolu, Lapseki ilçelerimiz ve çevre iller olan Bursa, Tekirdağ, Edirne, İzmir, Balıkesir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Hollanda Schengen Vize Başvurularınızı sonuç odaklı bir şekilde hazırlamanız için vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Hollanda Vize başvuruları için danışmanlık hizmetimizden faydalanabilmek ve detaylı bilgi alabilmek için Vize Merkezi Çanakkale ofisimize canakkale@vizemerkezi.com adresi üzerinde e-posta göndererek bizlere ulaşabileceğiniz gibi 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

İlk olarak 14 Haziran 1985 yılında içerisinde Hollanda'nın da bulunduğu 5 Avrupa ülkesi arasında imzalanmış olan Schengen Anlaşması dahilinde günümüzde toplam 26 farklı ülke bulunmaktadır. 

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Hollanda seyahatleri öncesinde vize almak ile mükelleftirler. Ancak daha öncesinde hali hazırda geçerliliği devam etmekte olan herhangi bir Schengen Vizesine sahip olan vatandaşlarımız seyahatlerini sahip oldukları vizeleri ile gerçekleştirebilmektedirler.

Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahibi olan vatandaşlarımızın ise 180 günlük süre içerisinde 90 gün konaklamayı aşmayacak olan ziyaretlerini vizeden muaf olarak gerçekleştirebilmektedirler.

Hollanda Schengen Vize başvurularında yalnızca, ülkemiz sınırları içerisinde mevcut olan Hollanda dış temsilcilikleri diplomatik yetkiye sahiptirler. İlgili konsolosluk sayfasına giderek konsoloslukların tatil günlerine, adreslerine ve iletişim numaralarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca ülkemiz sınırları içerisinde Hollanda'ya ait fahri konsolosluklar da bulunmaktadır ancak fahri konsoloslukların vize başvuru süreçlerinde herhangi  bir diplomatik yetkileri mevcut değildir. Başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasında yetkili olan kurumlar İstanbul ve Ankara'da yer alan dış temsilciliklerdir.

Hollanda  konsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması bulunmaktadır, konsoloslukların görev bölgesi dahilinde olan illerimizin tam listesi konsolosluk sayfalarında bulunmaktadır.

Konsolosluk bilgilerini ele almış olduğumuz sayfamızı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hollanda Vize Merkezi İletişim

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

Hollanda Vize Başvurusunda bulunurken seyahatinize uygun olan vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Vize türleri kendi içlerinde farklı evraklara ihtiyaç duymaktadır. Başvuru yapacak olduğunuz vize türünü doğru bir şekilde belirlemiş olmanız büyük önem taşımaktadır.

Uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan bilgilerin paylaşılmış olduğu Hollanda Vize türleri sayfaları aşağıda ana başlıklar halinde sizlere sunulmuştur. Bu başlıklara tıklayarak gerekli evrakların listelerine, evrakların nereden temin edileceğine ve başvurusunu gerçekleştirecek olduğunuz vize türü hakkında detaylı bilgilere kolaylıkla erişebileceksiniz.

Seyahatinize uygun olan vize türünün hangisi olduğu konusunda herhangi bir fikir sahibi olamıyor ya da sizlere uygun olan vize türünün yukarıda listelenmiş olan başlıklar içerisinde yer almadığını düşünüyorsanız eğer Vize İşlemleri sayfamızı inceleyebileceğiniz gibi Vize Merkezi Çanakkale ofisimizde hizmet veren uzmanlarımızdan rehberlik talep etmek için 0850 241 14 91 numarasını tuşlayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. 

Hollanda Vizesi Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Vize Merkezi şubeleri aracılığı ile yapacak olduğunuz Hollanda Schengen Vize başvurularınızın çoğu aşamasında uzmanlarımız sizlere eşlik edecek ve herhangi bir zahmete girmeden tecrübeli ekibimiz eşliğinde sonuç odaklı bir çalışma yürütmüş olacaksınız. Hollanda Vize başvurularınız 4 kısa adımda basit bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. 

  • 1. Adım: Hollanda Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Başvurunuzu gerçekleştirebilmek için öncelikli olarak gerekli evrakların tamamlanması gerekmektedir. Uzmanlarımız vize türüne göre özel olarak belirlenmiş evrak listelerini sizlere mail yolu ile ulaştıracaklardır. Gönderilmiş olan evrakların tamamlanması sonrasında gerekli kontroller yapılmakta ve herhangi bir eksik ya da hata olması halinde sizlerle iletişime geçilerek en kısa zamanda düzeltilmesi sağlanacaktır.

  • 2. Adım: Hollanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Evrakların tamamlanması sonrasında başvuru işlemlerinin başlaması için Hollanda Vize Başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Talep edilen başvuru ücreti içerisinde; tüm harç bedelleri, işlem ücretleri, danışmanlık bedeli ve diğer giderler yer almaktadır.

Hollanda Vize başvuru ücretini dilerseniz ofisimiz ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilir dilerseniz de banka hesap numaralarına havale ya da EFT olarak yatırabilirsiniz.

Güncel Hollanda vize başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi edinmek için Vize Merkezi Çanakkale ofisimizi 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

  • 3. Adım: Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Uzmanlarımız gerekli işlemlerin yapılması sonrasında Konsolosluğun uygunluğuna göre en erken tarihe bir randevu alacaklardır. Belirtilen tarih ve saatte konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Hollanda Vize departmanımızda hizmet vermekte olan vize danışmanlarımız sizlere eşlik edecek ve sizler parmak izi verme işlemini gerçekleştirirken dosyalarınızın ilgili makamlara ulaşmasını sağlayacaklardır.

  • 4. Adım: Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Hollanda Konsolosluğu tarafından değerlendirmesi yapılmış olan Hollanda Schengen Vizenizin takibi vize uzmanlarımız yapacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alacaklardır. Vizenizin sonuçlanması ve pasaportunuzun teslim alınması sonrasında sizlerle irtibata geçilecek ve pasaportun sizlere ulaştırılması sağlanacaktır.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Hollanda Schengen Vize başvurunuz, gerekli evrakların tamamlanması, parmak izi verme işlemlerinin problemsiz bir şekilde gerçekleşmesi ve dosya sunumunun eksiksiz bir şekilde yapılması sonrasında ortalama olarak konsolosluk yoğunluğu ya da ek evrak talebi olmaması halinde ortalama olarak 4 ila 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması ya da Hollanda Resmi tatil günleri bu sonuçlanma süresini etkileyebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.
Vize Merkezi Çanakkale şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Hollanda ziyaretinizde Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Hollanda Vize Merkezi Çanakkale

Hollanda ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x