Ticari Vize Dilekçe Örneği

Hollanda’ya ticari iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Hollanda Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Hollanda Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

  • Hollanda Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
  • Hollanda Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Hollanda’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Hollanda Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
  • Hollanda Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
  • Hollanda'ya seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Hollanda Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
  • Hollanda Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Hollanda Ticari Vize Dilekçe ÖrneğiHollanda Ticari Vize Dilekçe Örneği

Hollanda Vize Merkezi İletişim

Yükleniyor...