Hollanda Ticari Vize

Hollanda Ticari Vize

Hollanda Konsolosluğu koşullara göre Hollanda ticari vize evraklarını değiştirebilmekte ve gerektiği durumlarda vize başvuru sahiplerinden ek evrak talep edebilmektedir.Hollanda ticari vize evraklarının güncel haline ulaşmak için temsilcilerimizi arayınız.Hollanda Ticari vize başvurularınızı Vize Merkezi danışmanlığında yapabilirsiniz.Holllanda ticari vizenizi kolay ve problem yaşamadan gerçekleştirmek için Vize Merkezi temsilcilerimiz sizlere destek verecektir.

Hollanda Ticari Vizesi

Hollanda ticari vizesi ile kısa süreliğine Hollanda’yı ziyaret edebilirsiniz. Pasaportunuzu hazır ettiyseniz aşağıda sıralanan evrakları hazırlamak kalıyor. Bu vize türünü talep ettiğinizde Hollanda’yı iş görüşmeleri, iş toplantısına katılmak gibi ticari faaliyetleri sürdürmek için ziyaret etmek istediğiniz anlaşılır. Hollanda ticari vizesi mesleki bir faaliyeti icra etmek için ziyaretinize izin vermez.

Hollanda Konsolosluğu ziyaretinizin amacını belirtir dilekçeniz ile birlikte bazı evrakları ibraz etmenizi isteyecektir. Davet mektubunun kaşeli ve imzalı olması şartı aranıyor ancak ıslak imzalı olması koşulu getirilmemiş, davet mektubu taratılıp mail yoluyla başvuru sahibine gönderilebiliyor. Hollanda ticari vizesi başvurularını Vize Merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. Evrakların güncelliği konusunda Vize Merkezi’nin ülke sorumluları ile görüşebilirsiniz. Size bir telefon mesafesi kadar yakın olacağız.

Hollanda ticari vizesi başvurusunda bölge sınırlaması bulunmuyor. Hollanda ticari vizesi başvuru sahipleri istedikleri Başvuru Merkezi’nden başvurularını yapıp başvuru sürecini tamamladıktan sonra pasaportlarını teslim alabilirler.Hollanda konsolosluğu ticari vize başvurularını 30 içinde sonuçlandırıyor. Ancak konsolosluğun talebi durumunda ek evraklar gerekirse bu süre uzayabiliyor.

Hollanda Ticari Vizesi Başvurusu 2024

 • Hollanda ticari vize talebinde bulunan kişinin Hollanda’ya planlanan seyahatinin mesleki gerekliliği çalışanı veya sahibi olarak bağlı bulunduğu şirket tarafından konfirme edilmiş; bir iş organizasyonuna (kongre, fuar, eğitim, seminer vb.) dahil olmak üzere veya katkı sağlamak amacıyla ya da Hollanda’ya ticari bir faaliyette bulunmak için seyahat etmeyi planlayan yolcuların başvurduğu vize türüdür. Hollanda ticari vize talebinde bulunan kişinin hazırlayacağı, sahibi veya çalışanı olduğu şirket bilgilerini içeren ek evraklar mevcuttur.
 • Hollanda’ya ticari amaçla seyahat etmeyi planlıyorsanız Hollanda’daki şirketten gelecek davet mektubunu başvuru dosyasına eklemeyi unutmayınız. Eğer bir şirket çalışanı olarak Hollanda ticari vize başvurusunda bulunacaksanız davet mektubuna ek olarak; bağlı bulunduğunuz şirketten temin edeceğiniz antetli kağıda, yurt dışına hangi sebeple seyahat edeceğinizi açık bir şekilde belirttiğiniz metni de Hollanda vizesi başvuru dosyanıza eklemeniz gerektiğini hatırlatırız.
 • Önemli Not: Şirket sahibi yazacağı dilekçede Hollanda’ya seyahat edecek personelinin şirkette izinli olduğu tarihleri ve personelin Türkiye’deki işine devam edeceğini belirtmeli, belgeyi kaşeli ve ıslak imzalı olarak hazırlamalıdır.
 • Hollanda ticari vizesine şirket sahibi olarak başvuru yapacaksanız da Hollanda Konsolosluğu’na hitaben şirketin antetli kağıdına hazırlayacağınız dilekçe metninde seyahat amacınızı, tarihlerinizi belirtmeyi; kağıdı ıslak imzalı ve kaşelenmiş bir şekilde vize başvuru dosyasına eklemeyi unutmayınız.
 • Hollanda Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda Hollanda ticari vize talebinde bulunan kişileri mülakata çağırmaktadır. Hollanda ticari vize talebinizi kurumumuz üzerinden gerçekleştirmeniz durumunda Hollanda Vize Merkezi yetkilimiz mülakat sürecinde size eşlik edecek ve gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır. Mülakatın olumsuz değerlendirilmesi durumundan kurumumuz sorumlu değildir.
 • Ticari amaçla Hollanda’ya gerçekleştireceğiniz seyahatinizin devamında diğer Schengen ülkelerini de ziyaret etmeyi planlıyorsanız, diğer ülkelerin rezervasyon bilgileri hakkındaki detayları da başvuru dosyanıza eklemenizi tavsiye ederiz.

Hollanda Vize Evrakları

Hollanda Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.
 • Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz, dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen vize başvuru formu. Başvuru sahibi 18 yaşının altındaysa başvuru formuna her iki velinin (veya yasal velinin) imzası gerekmektedir.
 • Vize talep dilekçesi (Konsolosluğa hitaben, şirketin antetli kağıdına, kaşe ve ıslak imzalı, çalışanın görev başlangıç tarihi, şirketteki pozisyonu, seyahat tarihlerini içeren)
 • Fotoğraf: Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş(6 aydan daha eski olmayan), arka fon beyaz iki adet biyometrik fotoğraf (35X45 ebat)
 • Vize ücreti: Vize ücreti nakit olarak başvuru merkezinde ödenmektedir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.
 • Acente/Firma Yetkilendirme Yazısı: Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır. (Başvuru şahsen yapıldığında gerek yoktur.)
 • Finansal Durumu Gösterir Belgeler: Mali durumu gösteren son dönemlere ait evraklar: banka hesap dökümleri, tapular, ruhsatlar, kira kontratları vb.
 • Şirketin Banka hesap özeti: (En az 35.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
 • Pasaport fotokopileri: Yeni pasaportun ve, varsa, eski pasaportların bütün işlenmiş sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.) varsa eski Schengen, İngiltere, Amerika ve Kanada vizelerinin fotokopileri.
 • Otel Rezervasyonu:Tüm seyahat süresini kapsayan onaylı otel rezervasyonu, otel rezervasyon tarihlerinin, rezerve edilen gidiş -dönüş uçuş tarihleri ile uyumlu olması gerekir. Diğer Schengen ülkeleri de ziyaret edilecekse lütfen seyahat programını da dosyanıza ekleyiniz
 • Uçak Bileti Rezervasyonu: Gidiş dönüş uçak rezervasyonu veya ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler. (ruhsat,ehliyet,araç sigortası)
 • Yabancılar için ikamet belgesi : Türk vatandaşı olmayanlardan ikamet tezkeresi.

Başvuru sahibi çalışan ise;

 • İşveren izin belgesi
 • SGK işe giriş bildirgesi ve hizmet dökümü.
 • Davetiye
 • Şirketin banka hesap dökümü
 • Güncel tarihli şirket evrakları (Faaliyet belgesi 1 aydan eski olmamalı, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)

Serbest meslek ise;

 • Vergi levhası,
 • Ticaret gazetesi kaydı,
 • İlgili meslek odası sicil kaydı.
 • Maaş Bordroları: Son 3 aylık olmalıdır
 • Şirketin Banka hesap özeti (En az 35.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

Kamu personeli ise;

 • Kurum yazısı

Çiftçi ise;

 • Ziraat odası sicil kaydı
 • Ekili tarım alanınızın veya toprağınızın bulunduğuna dair belge

Emekli ise;

 • Emeklilik belgesi/emekli banka cüzdanı.

Başvuru sahibi şoför ise;

 • Şirket teminat yazısı ve şirketin üyesi olması halinde UND tarafından verilen teminat yazısı
 • Şoförlerin/çalışanların listesi,
 • C2 belgesi,
 • Uluslararası ehliyet,
 • Hollanda’daki şirketten davet mektubu ya da iş ortaklığı belgesi.
 • TIR numarası da belirtilmiş olan eski ve güncel CMR kayıtları

Hollanda Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Hollanda ticari vize başvuruları randevudan sonra ortalama 30 iş günü sürmektedir. Bu süre kısalabilir ya da uzayabilmektedir. Bu sebeple başvurunuzu 2 ay önceden yapmanız önerilmektedir.

Hollanda Ticari Vize Ücreti

Hollanda ticari vize başvuruları Hollanda konsolosluğunun resmi başvuru merkezi tarafından kabul edilmektedir. Bu sebeple vize ücreti 2 kategoride ödenmektedir Konsolosluk harcı 80€ başvuru merkezi hizmet bedeli 40€ olmak üzere Vize Merkezi danışmanlık ücreti olan 70€ ödeme yapmanız gerekmektedir.

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda ticari vize başvuru formu her başvuru sahibi adına Hollanda konsolosluğunun resmi sitesinden online doldurulmaktadır. Başvuru formları doldurulurken doğru ve eksiksiz olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde redde sebebiyet verebilmektedir.

Bursa, Edirne, Ankara, İzmir, Edirne, Gaziantep nereden başvurulur, konsolosluk ya da başvuru merkez üzerinden nasıl vize başvurusu yapılır?

Hollanda başvuru esnasında bölge ayrımı bulunmamakla beraber dilediğiniz Vize Merkezi şubelerimizden sizlere hizmet verebilmekteyiz.

Hollanda Ticari Vizenizi Vize Merkezi Aracılığıyla Nasıl Alabilirsiniz?

1. Adım – Çağrı Merkezimizi arayınız.

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı Çağrı Merkezimi arayarak Yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlanacak evrak listesini içeren bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.
Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak başvurular vize işlem sürenizin uzamasına hatta vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı tarafından durumunuza uygun olarak yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargonuzun takip numarasını talep ediniz. Kargonuzun tarafımıza ulaşması sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilmiş olan mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız paylaşılacaktır. Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda bilgilendirilecek ve onayınız alınacaktır.

5. Adım – Biometri bilgi beyanı

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı 2020/2021 yılında herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Vize Merkezi yetkilileri biometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.
Lütfen Dikkat! Pasaportunda 2020/2021 yılında alınmış Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

6. Adım – Pasaport teslimi

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı, biometrik bilgilerin beyan etmiş veya biometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Hollanda Turistik Vize başvuru işlemleri 30 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin uzun işlem sürelerini, Konsolosluk resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek sürelerini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontrol edilecektir.

Pasaportların teslimatı ise başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya şahsen teslimatla olacaktır.

Hollanda Vize Merkezi Şubeler

Hollanda ile ilgili sizden gelen sorular

7 sorudan en popüler 7 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Hollanda Ticari Vize
  E. İ, 29 Eki 2023, 22:43

  Selamlar, Hollanda ticari vize başvurusunda bulunmam gerekiyor. Fakat oldukça kirli bilgi mevcut ve kafam çok karıştı. Öncelikle Hollanda’da sözleşmeli çalıştığımız bir firma ile toplantı için kasım ayında toplantı için gideceğim. Bana ticari bir davet geldi. Hollanda’ya ticari vize başvurusu esnasında masraflarım çalıştığım firma tarafından karşılanacak. Benim işe girişim çok yeni 3 haftamı doldurdum. Ve istenilen evrak listesinde son 3 aylık maaş bordrosu isteniyor. Ben bordro sunamıyorum bu konu bana sıkıntı yaratır mı? Bunun için ek yapmam gereken bir durum var mı? Aynı zamanda işlem süresi ne kadar sürüyor bilgi rica ediyorum. Kolay gelsin, güzel çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Ticari Vize Başvurusu
  y. t, 19 Eki 2023, 08:54

  Merhabalar, Hollanda ticari vize başvurusu yapmak istiyorum. Hollanda ticari vize ile orada giderek şirket açabilir miyim? Bu vize türü ile orada hangi işlemleri yapabilirim? Ben hem Hollanda’da birkaç firma ile görüşüp hem de kendilerinden ürün alacağım fakat bir davetim yok bu davet olmadan vize başvurusu yapmam mümkün mü? Aynı zamanda çalışma durumuma göre evrakların değişkenlik gösterdiğiyle ilgili bir bilgi okudum internet sayfanızda bu ne kadar doğru? Bilgi rica ediyorum, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Ticari Vize Randevusu
  u. y, 18 Eki 2023, 18:19

  Selamlar, Hollanda’ya bir seyahat planım mevcut ben bir firmada elektrik teknisyeni olarak yaklaşık 3 yıldır çalışıyorum. Hollanda’ya ticari bir vize başvurusu yapmam gerekiyor. Hollanda’da çalıştığımız bir firma ile iş toplantısını yapmam gerekiyor. Hollanda ticari vize randevusu ne zaman ve nereden alınır? Aynı zamanda Hollanda’daki firmadan ne gibi belgeler almam gerekiyor? Ve son olarak banka hesap dökümü kaç gün önceden alınmalı? Şimdiden teşekkür ediyorum, Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?
  h. n, 03 Eki 2023, 16:08

  Merhabalar, Hollanda’ya bir müzikhol için turistik seyahatim olacak. Fakat seyahat tarihime çok az kaldı ve Hollanda vize randevuları hala kapalı, bir süredir takip ediyorum. Hollanda vize randevusundan sonra Hollanda turistik vizesi kaç günde çıkar? Ayrıca Hollanda açılmama durumunda Yunanistan vize başvurusu yapsam ve Yunanistan vizesi alsam Hollanda’ya direk uçuş yapabilir miyim? Bu konuda beni aydınlatır mısınız? çok sevinirim uzun süredir bu Müzikholü bekliyorum ve kaçırmak istemiyorum. Şimdiden yönlendirmeniz için teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Ticari Vize Nasıl Alınır?
  u. n, 03 Eki 2023, 15:40

  Merhabalar, Hollanda’da ile 4 yıldır aktif çalışan bir firmada, yaklaşık 2 yıldır çalışıyorum. Satın alma sorumlusu olarak maaşım Türkiye ortalamasına göre iyi sayılır. Hollanda’daki firmanın daveti üzerine işverenim ile beraber Hollanda’ya seyahat planımız var. Başvuru yaparken seyahat masraflarımı şirketin karşılaması ve Hollanda'daki firmadan davet alma durumumda vizemin çıkması garanti olur mu? Benim daha önce hiç vizem yok, işverenimin birçok vizesi var. Bu durum benim lehime olur mu? Bir çalışan olarak Hollanda ticari vize nasıl alınır? Ayrıca işverenim ve Hollanda’daki firma benim için hangi belgeleri sunmalıdır? Bilgi için şimdiden teşekkürler, saygılar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ticari vize ile Hollanda'da çalışabilir miyim?
  G.L, 18 Mar 2022, 14:40

  Merhabalar, Hollanda’dan alınmış 1 yıllık ticari vizem mevcut ben Hollanda’da bir firma ile anlaşarak Ticari vize ile giderek o firmada 1 yıl boyunca aylık belli bir maaşa çalışabilir miyim? Türkiye’den Hollanda çalışma vizesi başvurusu yapılamadığını öğrendim. Benim geçerli bir vizem var ben bu vize ile Hollanda’ya giderek o firmada çalışsam sorun yaşar mıyım? Ticari vize ile Hollanda’da çalışabilir miyim? Ayrıca bu vizeyi yeni aldım yaklaşık 1 ay oldu 1 yıl vize almıştım ve hala süresi var. Ya da ben elimdeki 1 yıllık ticari vizeyi çalışma iznine çevirme ihtimalim olur mu? Bana detaylı bilgi verir misiniz? Ne yapmam gerekiyor, Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Ticari Vize
  M. Takı, 13 Şub 2020, 11:56

  Selam bir ticari fuar için gitmem gerekiyor da Hollanda ticari vize için mi başvuru yapmam gerekecek? Ticari vize nerede geçerli? Bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Hollanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp