Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi için gereken güncel evrak listesini Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişim kurarak talep ediniz. Güncel evrak listesi tarafımızdan e-posta adresinize gönderilecektir. Hollanda Konsolosluğu, Hollanda Schengen vizesi için gereken evrak listesinde değişiklik yapabilmektedir. Vize Merkezi deneyimli kadrosuyla Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesiniz sorunsuz bir şekilde almanız için destek olmaktan mutluluk duyacaktır.

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Hollanda, aile ve arkadaş ziyareti için kısa süreliğine vize alınmasını zorunlu tutuyor. Hollanda’da yaşayan aile bireyleri ile arkadaşları ziyaret etmek isteyen kişi konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçede ziyaret amacını belirtmek durumunda. Bu yol ile başvuru sahibine hangi tür vizenin verilebileceğine karar veriliyor. Hollanda Schengen bölgesinde olduğundan vize başvuru sonucunda başvuru sahibine Schengen vizesi düzenleniyor.

Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken bir başka husus da davet mektubudur. Hollanda’da yaşayan aile bireyleri veya arkadaşlarınız vize başvuru dosyasına eklenmek üzere bir davet mektubu yolluyorlar. Bu mektubun Hollanda’da yaşayan yakınlarınızın kendi cümleleri ile yazılmış olması önem taşıyor. Mektubun davet edilen kişiye hitaben yazılması, kişinin geliş amacı ve seyahat tarihinin belirtilmesi gerekiyor.

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi Başvurusu

Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile Hollanda’da yaşayan akraba, aile ferdi ve arkadaşlarınızda kalarak özel ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.Hollanda aile arkadaş ziyareti vizesi kısa dönem için verilen vize grubuna dâhildir. Hollanda Schengen bölgesi üyesi olduğu için Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi Schengen başvurusuyla alınır. Hollanda vizesi alırken biometri ve VİS işlemlerinizin doğru olmasına, doğru vize türüne başvuru yapmaya dikkat etmenizde fayda vardır. Aile ve arkadaş ziyareti vizenizi alırken en önemli hususlardan biri davetiyedir. Aile arkadaş ziyareti için davetiye basit bir dille ve kalınacak adreslerin açıkça beyan edilmesiyle doldurulur. Aşağıda Hollanda vize evrakları listesini bulabilir, ayrıntılar ve Hollanda turistik vizesi hakkındaki sorularınız için Vize Merkezimizi arayabilirsiniz.

Hollanda Aile/Arkadaş Ziyareti Schengen Vize başvurusunda pasaportun geçerlilik şartları; seyahat sonrası en az 3 ay geçerli süreye sahip olmalı ve Hollanda Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi’nin basılabilmesi için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Pasaport 10 yıldan daha eski tarihli ve yıpranmış-deforme olmamalıdır.

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesi başvurusunda her aile ferdi için ayrı vize başvurusu yapılması gereklidir. Bir iş yerinde SSK’lı olarak çalışmayan ve belirli bir maddi geliri olmayan kişiler seyahat masraflarını karşılayacak birinci dereceden yakınlarının gelir durumu ile ilgili evrak listesine bakmalıdır. Hollanda Aile ve Arkadaş ziyareti vizesi almak isteyen öğrenci ve ev hanımı gibi kendi geçimini sağlayamayacak durumda olan kişilerin seyahat masraflarını karşılayacak olanlar bir sponsorluk yazısıyla bu durumu dilekçe formatında yazmalı ve imzalamalıdır. Sponsor ayrıca finansal ve mesleki belgeleri de sponsorluk dilekçesi ile birlikte başvuru dosyasında yer almalıdır.

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyaret vizesi almak için aşağıda, Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenen evrak listelerinin bulunduğu dosyayı tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Aile başvurularında, çocuklar da dahil, herkes için ayrı bir başvuru formu ve dosya oluşturulmalıdır. Reşit olmayan kişilerin imzalarını yasal velileri atmalıdır.

Hollanda Konsolosluğu’na, Hollanda Aile/Arkadaş Ziyaret Vizes başvurusu yapacak kişinin şahsen vize talebini belirten dilekçe; Hollanda Konsolosluğu’na hitaben, planlanan Hollanda seyahatinin sebebini açıklayıcı bir şekilde ve ülkenin kendi dilinde hazırlanmalıdır. Vize Talep sahibinin ekonomik durumunun iyi olması ya da yakın bir geçmişte AB'de seyahat etmiş olması halinde, mali imkanların belgelenmesi yeterli olacaktır. Şartların bu şekilde olmadığı durumlarda, ziyaret edilecek kişiye başvuru sahibi adına bankaya teminat yatırması tavsiye edilmektedir. Başvuru anında teminatın orijinal sureti ibraz edilmelidir. Talep sahibinin bunu ibraz edememesi durumunda, mali imkanlara sahip olduğunu ispat etmelidir.Hollanda Konsolosluğu vize talebi ile ilgili karar vermeden önce vize talep edenleri konsolosluk görevlisi ile kişisel görüşmeye çağırabilir, başka doğrulayıcı belgeleri talep etme hakkını saklı tutar.

Hollanda Vize Evrakları

Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Evrak Listesi

 • Pasaport aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.
 • Vize Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz, dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen vize başvuru formu. Başvuru sahibi 18 yaşının altındaysa başvuru formuna her iki velinin (veya yasal velinin) imzası gerekmektedir. Vize başvuru formu için tıklayınız.
 • Fotoğraf : Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş(6 aydan daha eski olmayan), arka fon beyaz iki adet biyometrik fotoğraf (35X45 ebat)
 • Vize ücreti: Vize ücreti nakit olarak başvuru merkezinde ödenmektedir. 0-12 yaş arası ücretsizdir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.
 • Acente/Firma Yetkilendirme Yazısı: Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır. (Başvuru şahsen yapıldığında gerek yoktur.)
 • Belediye davetiyesi: Hollanda’dan davet eden şahıstan 3 aydan eski olmayan, tamamen doldurulmuş ve belediye tarafından tasdiklenmiş bir davetiye. Orjinal ve fotokopisi
 • Davet eden şahsa ait evraklar: Davet eden kişinin gelirini gösteren evraklar: son 3 ayın maaş bordroları veya mühasebecisinden aylık net geliri beyannamesi, hesap dökümleri.
 • Hollanda pasaport fotokopisi veya Hollanda oturum kartının önlü arkalı fotokopisi.
 • Davet eden şahıs ile nüfus kayıt örneği: Davet eden kişi ile yakınlık derecenizi gösteren tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Finansal Durumu Gösterir Belgeler: Mali durumu gösteren son dönemlere ait evraklar: banka hesap dökümleri, tapular, ruhsatlar, kira kontratları vb.
 • Çalışmayan kişilerden : Geçimisağlayan kişinin evrakları.
 • Öğrenci durum belgesi: Türkiye’deki okulundan öğrenci olduğunu gösterir evrak. Resmi tatiller dışında seyahat etmek isteyen ve devam zorunluluğu bulunan öğrencilerden okuldan izin yazısı
 • Muvafakatname : Reşit olmayan başvuru sahipleri için gerekli noter onaylı yazı. Anne veya babası ya da her ikisi olmadan seyahat edecek çocuklar için yeni tarihli ve noter tarafından onaylanmış orijinal muvafakatname . Ebeveyn(ler)in kimlik fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.
 • Pasaport fotokopileri: Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların bütün işlenmiş sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.) varsa eski Schengen, İngiltere, Amerika ve Kanada vizelerinin fotokopileri.
 • Yabancılar için ikamet belgesi : Türk vatandaşı olmayanlardan ikamet tezkeresi.
 • Uçak Bileti Rezervasyonu: Gidiş dönüş uçak rezervasyonu veya ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler. (ruhsat,ehliyet,araç sigortası )

Başvuru sahibi çalışan ise:

 • İşverendenizin belgesi
 • SGK işe giriş bildirgesi
 • Hizmet dökümü.

Serbest meslek ise:

 • Vergi levhası,
 • Ticaret gazetesi kaydı,
 • İlgili meslek odası
 • Sicil kaydı ve imza sirküleri.
 • Maaş Bordroları: Son 3 aylık olmalıdır

Kamu personeli ise:

 • Çalıştığınız kurumdan yazı.

Çiftçi ise:

 • Ziraat odası sicil kaydı, ekili tarım alanınızın veya toprağınızın bulunduğuna dair belge

Emekli ise:

 • Emeklilik belgesi/emekli banka cüzdanı.

Yukarıda sayılan evraklara ek olarak konsolosluk yeni evraklar talep edebiliyor. Başvuru sahibinin mesleki durumuna göre evraklar çeşitlilik gösterebiliyor. Vize Merkezi’nde görevli ülke sorumlusu arkadaşlarımızdan konsolosluğun talep ettiği evraklara dair güncel evrak listesini talep edebilirsiniz.

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda aile arkadaş ziyaret vizeleri başvuru yapıldıktan sonra ortalama 30 iş günüdür. Bu işlem süresi Konsolosluğun yoğunluğuna ve tatil günlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Ücreti

Hollanda aile arkadaş ziyareti vizesi ücreti Hollanda Konsolosluğu harcı ve Hollanda vize başvuru merkezi hizmet bedeli olmak üzere 2 kategoride alınmaktadır. Aynı zamanda Vize Merkezi danışmanlık bedeli olan 70€ ile danışmanlık ücretine ek olarak 80€ konsolosluk harcı 40€ başvuru merkezi hizmet bedeli ödeme yapmanız gerekmektedir. Konsolosluk harcı olan 80€ yaşa göre değişkenlik gösterirken 0-6 yaş arası çocuklarda 80€ konsolosluk harcı 40 € olarak tahsil edilmektedir.

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize Başvuru Formu

Hollanda aile arkadaş ziyareti vize başvuruları konsolosluğun resmi başvuru merkezi sitesinden online olarak doldurulmaktadır. Başvuru formunda kalınacak yer bilgileri vb. bilgiler eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalı ve başvuru yapılmaktadır.
Vize başvurusu için gereken belgeler

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurularında Bölge Ayrımı Var Mı?

Hollanda aile arkadaş ziyareti vize başvurularını Vize merkezi şubelerimizin tümünden yapabilirsiniz. Hollanda Konsolosluğunun bölge ayrımı bulunmamaktadır. Size en yakın şubemiz ile iletişime geçerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Davetiye Mektubu

Hollanda aile arkadaş akraba ziyareti vizesi için yazılacak davetiye mektubu sponsorunuzun kendi cümleleriyle yazılmalıdır. Mektubun davet edilen kişiye yazılması, gidiş nedeni, ne kadar kalınacağı ve mektubu imzalayan kişi ve/veya müracaatçıyı davet eden kişi ile müracaatçının arasındaki yakınlık derecesinin belirtilmesi gereklidir. Bu mektupların noter tasdikli olması gerekli değildir. Davetiyede kişinin neden davet edildiği, kim tarafından davet edildiği, ne kadar ve nerede konaklayacağı açıkça belirtilmesi gerekmektedir. Aile ve Arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda mutlaka istenecek evrak davetiye mektubudur. Hollanda’daki belediyeden alınmış davetiyenin aslı ibraz edilmelidir.

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizenizi Vize Merkezi aracılığıyla nasıl alabilirsiniz?

1. Adım – Çağrı Merkezimizi arayınız.

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı Çağrı Merkezimi arayarak Yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlanacak evrak listesini içeren bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.
Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak başvurular vize işlem sürenizin uzamasına hatta vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı tarafından durumunuza uygun olarak yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargonuzun takip numarasını talep ediniz. Kargonuzun tarafımıza ulaşması sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilmiş olan mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız paylaşılacaktır. Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda bilgilendirilecek ve onayınız alınacaktır.

5. Adım – Biometri bilgi beyanı

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı 2020 / 2021 yılında herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Vize Merkezi yetkilileri biometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.
Lütfen Dikkat! Pasaportunda 2020 / 2021 yılında alınmış Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

6. Adım – Pasaport teslimi

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı, biometrik bilgilerin beyan etmiş veya biometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Hollanda Turistik Vize başvuru işlemleri 25 ila 30 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin uzun işlem sürelerini, Konsolosluk resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek sürelerini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontrol edilecektir.

Pasaportların teslimatı ise başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya şahsen teslimatla olacaktır.

Hollanda Vize Merkezi Şubeler

Hollanda ile ilgili sizden gelen sorular

9 sorudan en popüler 9 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Hollanda Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize Randevusu
  A. E, 28 Eki 2023, 14:26

  Merhabalar, Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vize randevusu ne zamana alabiliyoruz, süreç nasıl ilerlemektedir? Mart ayında gideceğim şimdiden mi başvuru yapmam gerekir? Randevu için destek veriyor musunuz, destek verdiğiniz zaman nasıl ilerlemem gerekiyor? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize Kaç Günde Çıkar?
  b. n, 28 Eki 2023, 14:13

  Merhabalar Son zamanlarda vize sonuçlanma sürelerinde uzamalar olduğuna dair haberlere denk geldim. Yapacağım başvuru için açıkçası endişelendiğimden dolayı sizden destek almak isterim. "Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vize kaç günde çıkar?" kısmında bana bilgi vermenizi rica edeceğim iyi çalışmalar kolaylıklar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Aile Ve Arkadaş Vize Başvurusu
  t. g, 27 Eki 2023, 15:01

  Merhabalar, Hollanda’da yaşayan ablam şu an hamile ve yaklaşık 42 gün sonra doğum yapacak. Bana bir davet yolladı ve ben Hollanda’ya onun doğumda yanında olmak için Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vize başvurusu yapmak istiyorum. Ben İstanbul’da özel bir üniversitede 3 sınıf tıp öğrencisiyim. Annem ve babam emekli ve garantörlerim onlar olacak. Bu başvuru esnasında benim anne ve babamdan temin etmem gereken belgeler neler olacak? Başvuru yapma durumumda ret olasılığım çok mu yüksek? İlk defa başvuru yapacağım ve ret olasılığını düşürmek amacıyla ne gibi belgeler sunmam bana fayda sağlar? Sizden bilgi rica ediyorum, İyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi
  A.S., 17 Eki 2022, 21:27

  Kardeşim bana Hollanda’dan davetiye yolluyor elime gelmek üzere Hollanda Kardeş ziyareti vizesi için ne yapmam gerekiyor ve neler hazırlamalıyım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda akraba ziyareti vizesi
  S. Ceyhan, 27 Şub 2020, 10:18

  Hollanda akraba ziyareti vizesi için neler gerekli? Akraba olması için soyadı gerekli mi? Ne kadar yakın bir akraba olmalıdır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Arkadaş Ziyareti Vizesi
  A. Tam, 20 Şub 2020, 17:15

  Hollanda arkadaş ziyareti vizesi için neler gereklidir? Ücret bilgisi de rica ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Çalışmayan Kişiler Hollanda Ziyaret Vizesi Alabilir Mi?
  i. Özkan, 03 Oca 2019, 23:48

  2013 yılında Hollandaya kardeşimin daveti üzerine gittim. Zamanında da geri döndüm. Bu hafta tekrar davetiyem gelecek yalnız 2013 yılında bağkurluydum. Şuan resmi belgelendireceğim bir yerde çalışmıyorum. Evim, arabam var ki bu 2013 yılındakiyle aynı. Banka hesap hareketlerim iyi fena değil. Evliyim 4 çocuğum var sizce vize almam 100 de kaç saygılarımla.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi nasıl alınır?
  S. bilen, 07 Kas 2017, 12:06

  Ben Hollanda'daki amcamları ziyarete gideceğim. Öğrenci değilim askerden yeni geldim. Çalışmıyorum. Ne tür bir yol izlemem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda aile ziyareti vizesi
  A. Larnap, 09 Ağu 2016, 11:41

  Hollanda aile ziyareti vizesi için akrabalık derecesi nasıl olmalı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Hollanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp