Transit Vize

Transit vize Türkiye´den hareketle Schengen ülkesi olmayan üçüncü bir ülkeye giderken Hollanda’da bir havalimanında uluslararası transit bölümünü terk etmeden ve pasaport kontrolünden geçmeden aktarma yapmak ya da kara yoluyla üçüncü bir ülkeye gitmek için kullanılır. Hollanda transit vizesi kısa dönem için verilen vize grubuna dâhildir. Hollanda Schengen bölgesi üyesi olduğu için Hollanda ticari vizesi Schengen başvurusuyla alınır. Hollanda vizesi alırken biometri ve VİS işlemlerinizin doğru olmasına, doğru vize türüne başvuru yapmaya dikkat etmenizde fayda vardır. Aşağıda Hollanda vize evrakları listesini bulabilir, ayrıntılar ve Hollanda turistik vizesi hakkındaki sorularınız için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

Hollanda Transit Vizesi Evrak Listesi 2016

Hollanda transit vizesi almak için temel vize evraklarınıza ek olarak aşağıdaki belgeleri temin etmelisiniz.

  • Gidilecek ülkeye ait uçak rezervasyonu ya da öngörülen seyahat planını gösteren belgeler.
  • Gidilecek ülkenin vizesi aslı ve fotokopisi.
  • Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş(6 aydan eski olmayan), beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 ebatlarında). Fotoğrafın arkasına isim soy isim yazılması gerekir.
  • Sonuç Belgesi başvurunuzun hangi yabancı dilde incelenmesini istediğinize dair imzalanmış dil seçim belgesi. Bu belge aşağıdaki web adresinden temin edilebilir
  • 1 adet dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu

Pasaport Kriterleri

Pasaport kriterleri Hollanda transit vizesine başvurmadan önce tamamlamanız gereken adımları içerir.  Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalıdır. Pasaportun planlanan dönüş tarihinden itibaren 3 ay geçerliliği olmalıdır. Pasaportun içerisinde en az 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların bütün işlenmiş sayfalarının fotokopileri çekilmelidir.

Yükleniyor...
Telefon