Hollanda Antilleri Vizesi

Hollanda Antilleri ülkeleri Aruba, Curaçao ve st Maarten ve Hollanda Antilleri adaları Bonaire, St Eustatius ve Saba.

Hollanla Kraliyeti Karayip Adalarina 90 günden kısa süreli seyahat edecek olan, Gri (Görev), Kırmızı (Diplomatik) ve Yeşil (Hususi) pasaporta sahip olan kişiler, vizesiz seyahat edebilirler. Bu tür pasaport sahiplerinin vize alma zorunlulukları yoktur. Ancak, Büyükelçilik ve Başkonsolosluk seyahat süresini kapsayan seyahat ve sağlık sigortası yaptırmanızı ve muhtemel sınır kontrolü için belgenin bir nüshasını yanında taşımanızı önermektedir

Vize muafiyeti olan kategoriler (Karayip bölgesi):

  • Geçerli ve seyahat süresini kapsayan bir Schengen vizesine sahip olan olanlar.
  • ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, İsviçre veya herhangi bir Schengen ülkesi oturumuna sahip olanlar,
  • St Maarten Fransız bölgesinden oturum sahibi olanlar,
  • Bonaire, St Eustatius ve Saba gibi Hollanda Krallığı Antillerinden herhangi birinin oturumuna sahip olanlar,
  • Vize zorunluluğu yaş ayrımı yapılmaksızın çocuklar için de geçerlidir. Çocukların da ayrı stickerı olması gerekmekte, yani ayrı pasaportları olmalıdır. 6 yaşın altındaki çocuklar için vize ücreti alınmamaktadır.
  • Hollanda vatandaşı ile evli olsa dahi, kişinin milliyeti vize gerektiriyorsa vize başvurusunda bulunması ve vize ücreti ödemesi gerekmektedir.

Aşağıda belirtilen ülke vatandaşlarının Hollanda Antilleri için vize almasına gerek yoktur:

Andora, Antigua & Barbuda, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Bahamalar, Barbados, Belçika, Belize, Brunei, Bulgaristan, Kanada, Şili, Kosta Rika, Hırvatistan, Güney Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Dominik, Ekvator, El Salvador, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Grenada, Yunanistan, Guatemala, Guyana (St Maarten İçin Vize Gereklidir), Hondurasi Hong Kong: İngiliz Denizaşırı Pasaportu Sahibi, Hong Kong: Özel Yönetim Bölgesi Pasaportu Sahipleri, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İsrail, İtalya, Jamaika (Aruba Ve St Maarten İçin Vize Gereklidir), Japonya, Litvanya, Lihtenştayn, Letonya, Lüksemburg, Makao: Özel Yönetim Bölgesi Pasaportu Sahipleri, Malezya, Malta, Mauritius, Meksika, Monako, Yeni Zelanda, Nikaragua, Norveç, Panama, Paraguay, Portekiz, Romanya, San Marino, Seyşeller, Singapur, Slovakya, Slovenya, Güney Kore, İspanya, St Kitts Ve Nevis, St Lucia, St Vincent Ve Grenadines, Surinam, İsveç, İsviçre, Tayvan, Trinidad Ve Tobago, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Uruguay, Vatikan Şehri Ve Venezuella.

Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

Hollanda Antilleri Vizesi İçin Gereken Evraklar

1. Pasaportun aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.
2. Vize Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz, dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış
3. Bir adet fotoğraf: Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş (6 aydan daha eski olmayan), arka fon beyaz bir adet biyometrik fotoğraf (35x45 ebat)
4. Seyahat Sağlık Sigortası: Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, tüm dünyada geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.
5. Uçak Bileti Rezervasyonu: Gidiş dönüş uçak rezervasyonu veya ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler. (ruhsat,ehliyet,araç sigortası)
6. Otel Rezervasyonu: Tüm seyahat süresini kapsayan onaylı otel rezervasyonu, otel rezervasyon tarihlerinin, rezerve edilen gidiş -dönüş uçuş tarihleri ile uyumlu olması gerekir.
7. Davetiye: Eğer adalardan bir davetiye söz konusu ise tasdiklenmiş davetiye.
8. Muvafakatname : Reşit olmayan başvuru sahipleri için gerekli noter onaylı yazı. Anne veya babası ya da her ikisi olmadan seyahat edecek çocuklar için yeni tarihli ve noter

9. Finansal Durumu Gösterir Belgeler: Mali durumunuzu gösteren son dönemlere ait evraklar: banka hesap dökümleri, tapular, ruhsatlar, kira kontratları vb.

10. Pasaport fotokopileri: Yeni pasaportun ve, varsa, eski pasaportların bütün işlenmiş sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.) varsa eski Schengen, İngiltere, Amerika ve Kanada vizelerinin fotokopileri.

11. Yabancılar için ikamet belgesi: Türk vatandaşı olmayanların oturum izni.

12. Zorunlu belgelere ek olarak, 18 yaş altı (reşit olmayan) başvuru sahipleri için aşağıdaki belgeler gerekmektedir:

  • Yurtdışı seyahat için, başvuru formu anne ve baba tarafından veya yasal vasi tarafından imzalanacak. Başvuru sahibi sadece ebeveynlerin birinin koruması altında ise, bu gerekliliği gösteren bir belge eklenmelidir.
  • Başvuru sahibi çocuk ile ilgili anne ve babasının imzaladığı Muvafakatname gereklidir ve Noter tarafından onaylanmak zorundadır. Ebeveynlerden birisi çocuğa refakat ediyor ise yine kalan anne veya baba tarafindan imzlanmış ve Noter tarafından onaylanmış muvafakatname eklenmelidir. Reşit olmayanlar için (18 yaş altı): Yasal velisini gösterir belgeler (Kimlik cüzdanı fotokopisi, tam tekmil vukuatlı nufüs kayıt örneği vb.)

Basvuru sahibi çalışan ise: İşvereninizden görevinizi de belirtilmiş olan izin belgesi, SGK işe giriş bildirgesi ve 4A hizmet dökümü. Maaş Bordroları: Son 3 aylık olmalıdır.

İş yeri sahibi ise: Vergi levhası, ticaret gazetesi kaydı, ilgili meslek odası sicil kaydı.

Kamu personeli ise: Çalıştığınız kurumdan yazı.

Çiftçi ise: Ziraat odası sicil kaydı, ekili tarım alanınızın veya toprağınızın bulunduğuna dair belge .

Emekli ise: Emeklilik belgesi/emekli banka cüzdanı.

Öğrenci ise: Türkiye’deki okulundan öğrenci olduğunu gösterir evrak. Resmi tatiller dışında seyahat etmek isteyen ve devam zorunluluğu bulunan öğrencilerden okuldan izin yazısı.

Çalışmayan kişilerden: Geçiminizi sağlayan kişinin evrakları.

Yükleniyor...
Telefon