Konya

Telefon

+90 (332) 225 43 91

E-posta

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Çalışma Saatleri

Hollanda Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Kıymetli ziyaretçilerimiz,

Gerçekleştirmeyi hedeflemekte olduğunuz Hollanda ziyaretiniz öncesinde almakta zorunda olduğunuz Hollanda Schengen Vizesi ile alakalı olarak Vize Merkezi Konya şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoşgeldiniz.

İlerleyen sayfalarımızın devamında Hollanda Schengen Vize başvurusu için ihtiyacınız olacak evrakların güncel listelerine, vize başvurularının hangi süreçlerden geçeceğine ve vize başvuru ücretlerine kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Konya ve Afyon, Aydın, Bitlis, Burdur, Denizli, Isparta, Mersin, Muğla gibi çevre illerde yaşayanlar Hollanda vize başvurularını Konya Vize Merkezine yapabileceklerdir.

Hollanda vize başvuruları için danışmanlık hizmetimizden faydalanabilmek ve detaylı bilgi sahibi olmak için Vize Merkezi Konya şubemize [email protected]adresi üzerinde e-posta göndererek bizlere ulaşabileceğiniz gibi 0(332)225 43 91 numaralı telefonu tuşlayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Kimler İçin Gereklidir?- Konya

İlk olarak 15 Haziran 1985 yılında içerisinde Hollanda’nın da yer aldığı 5 avrupa ülkesi arasında imzalanmış olan Schengen Anlaşması dahilinde günümüzde toplamda 26 farklı ülke yer almaktadır.

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Hollanda ziyaretleri öncesinde vize almak ile mükelleftirler. Fakat daha öncesinde hali hazırda geçerliliği devam etmekte olan herhangi bir Scengen Vizesine sahip olan vatandaşlarımız ziyaretlerini sahip oldukları vizeleri ile gerçekleştirebilmektedirler.

Diplomatik ( Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahip olan vatandaşlarımızın ise 180 günlük süre içerisinde 90 gün konaklamayı aşmayacak olan ziyaretlerini vizeden muaf olarak gerçekleştirmeleri mümkündür.

Hollanda Schengen Vize başvurularında sadece, ülkemiz sınırları içerisinde yer alan Hollanda dış temsilcilikleri diplomatik yetki sahibidirler. İlgili konsolosluk sayfalarına giderek konsoloslukların tatil günlerine, adreslerine ve iletişim numaralarına kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkündür.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu harici ülkemizde Hollanda’ ya ait olan fahri konsoloslukları da bulunmaktadır fakat fahri konsolosluklarının vize başvuru süreçlerinde herhangi bir diplomatik yetkisi bulunmamaktadır. Bizlere başvurduğunuz başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasında yetki sahibi olan kurumlar İstanbul ve Ankara’ da yer alan dış temsilciliklerdir.
Hollanda konsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması bulunmaktadır, konsoloslukların görev bölgesi içerisinde bulunan illerimizin tam listeleri konsolosluk sayfalarında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bu konu hakkında detaylı ve kapsamlı bilgi sahibi olmak istiyorsanız konsolosluk bilgilerini içerdiğimiz sayfamızı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Belgeler- Konya

Hollanda Vize başvurusunda bulunurken seyahatinize uygun olan vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Vize türleri kendi içerisinde farklı evraklara da ihtiyaç duymaktadır. Başvuru yapacak olduğunuz vize türünü doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlamanız büyük bir önem taşımaktadır.

Uzmanlarımız aracılığı ile sunulmuş olan bilgilerin paylaşılmış olduğu Hollanda Vize türleri sayfaları aşağıda maddeler halinde sizlere aktarılmıştır. Bu başlıklara tıklamanız halinde gerekli evrakların listelerine, evrakların nereden temin edileceğine ve başvurusunu gerçekleştirecek olduğunuz vize türleri hakkında bilgi sahibi olacağınızı göreceksiniz.

Ziyaretinize uygun olan vize türünün hangisi olduğu konusunda herhangi bir fikir sahibi olmakta zorluk çekiyor veya sizlere uygun olan vize çeşidinin yukarıda yer alan başlıklar içerisinde bulunmadığını düşünüyorsanız eğer Vize İşlemleri sayfamızı inceleyebileceğiniz gibi Vize Merkezi Konya şubemizde sizlere hizmet veren danışmanlarımızdan rehberlik isteğinde bulunmak için 0 (332)225 43 91 numarasını tuşlayabileceğiniz gibi [email protected] adresine e-posta göndererek de iletişim sağlamanız mümkündür.

Hollanda Vizesi Nasıl Yapılır?- Konya

Vize merkezi ofisleri aracılığı ile yapacak olduğunuz Hollanda Schengen Vize başvurularınızın birçok aşamasında uzmanlarımız size eşlik edecek ve herhangi bir zahmete girmeden tecrübeli ekipmanlarımız eşliğinde sonuç odaklı bir çalışma yürütüceğinizi göreceksiniz.Hollanda Vize başvurularınızı 4 kısa adımda kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün olabilmektedir.

1. Aşama: Hollanda Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması

Başvurunuzu gerçekleştirmek için öncelikli olarak gerekli evrakların tamamlanması gerekmektedir. Uzmanlarımız vize çeşidine göre özel olarak belirlenmiş evrak listelerini sizlere mail yolu ile ulaştırabileceklerdir. Gönderilmiş olan evrakların tamamlanmasının ardından gerekli kontroller yapılmakta ve herhangi bir eksik veya hata olması durumunda sizlere iletişime geçilerek en kısa süre zaman zarfında bu konunun düzeltilmesi sağlanacaktır.

2. Adım : Hollanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Evrakların tamamlanmasının ardından başvuru işlemlerinin başlaması için Hollanda Vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Sizden talep ettiğimiz başvuru ücreti içerisinde; işlem ücretleri, tüm harç bedelleri, danışmanlık bedeli ve diğer giderler yer almaktadır.

Hollanda Vize başvuru ücretini dilerseniz şubemizi ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilir dilerseniz de banka hesap numaralarına EFT veya havale olarak da yatırabilmeniz mümkündür.

2024 güncel Hollanda Vize başvuru ücretleri konusunda detaylı bilgi edinmek için Vize Merkezi Konya şubemizi 0(332)225 43 91 numarasını tuşlayarak arayabileceğiniz gibi [email protected]​ mail adresine e-posta atarak da uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunmanız mümkündür.

3. Adım: Biyometrik Verilerin ve Dosyanızın Sunulması

Uzmanlarımız gerekli işlemlerin yapılması sonrasında konsolosluğun uygunluğuna göre sizler için en erken tarihe bir randevu almaktadır. Sizler için ayırt edilmiş olan bu tarih v saatte konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Hollanda Vize departmanımızda hizmet vermekte olan vize danışmanlarımız sizlere eşlik edecek ve sizler parmak izi verme işlemini gerçekleştirirken dosyalarınızın gerekli makamlara ulaşmasını sağlayacaklardır.

4. Adım: Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Hollanda konsolosluğu tarafından değerlendirilmesi yapılmış olan Hollanda Schengen Vizenizin takibi vize uzmanlarımız yapacak ve pasaportunuzu konsolusluktan teslim alacaklardır. Vizenizin sonuçlanması ve pasaportunuzun teslim alınmasının ardından sizlerle irtibata geçilecek ve pasaportunuzun sizlere ulaşaması sağlanacaktır.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?- Konya

Hollanda Schengen Vize başvurunuz gerekli evrakların tamamlanması, parmak izi verme işlemlerinin sorunsuz bir şekilde halledilmesi ve dosya sunumunun eksiksiz bir şekilde yapılmasının ardından ortalama olarak konsolosluk yoğunluğu veya ek evrak talebi olmaması durumunda ortalama olarak 4 ila 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat konsolosluklar da oluşabilecek yoğunluklar, Hollanda resmi tatil günleri veya konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması nbu neticelendirme zaman zarfını etkileyebilecek etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız vize başvuru işlemleriniz ile ilgili olarak görüşmek için danışmanlarımız en az 1 ay öncesinden başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.

Vize Merkezi Konya ofisimizde hizmet vermekte olan danışmanlarımızı [email protected] adresine dilerseniz mail göndererek ulaşabilir dilerseniz de 0 (332) 225 43 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak da sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Vize başvuru aşamalarınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Hollanda ziyaretinizde Vize Merkezi Konya şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Hollanda Vize Merkezi Konya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp