Hollanda Vize İşlemleri

Hollanda Vize İşlemleri

Değerli ziyaretçimiz Hollanda Vize İşlemleri sayfamıza hoş geldiniz.

Vize Merkezi, Hollanda vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Hollanda’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.

Hollanda Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Aşağıdaki adımları takip ederek Hollanda vize işlemlerinizi Vize Merkezi danışmanlığında kolay, hızlı ve güvenilir yolla alabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Hollanda Schengen Vizesine Başvurmalı mıdır?

Hollanda Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Hollanda’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Hollanda Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Hollanda vizesi için başvuru gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşları veya Türkiye devletinde ikamet eden yabancı uyruklu kişiler Hollanda Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirmek istemeleri halinde vize başvurularını direk olarak Konsolosluğa gerçekleştiremeyeceklerdir. Hollanda Konsolosluğu, Schengen vizesi müracaatlarını (istisnai durumlar dışında) anlaşmalı kurumlar ve anlaşmalı kurum akreditasyonu bulunan A tipi seyahat acenteleri üzerinden kabul etmektedir.

Hollanda Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Hollanda Turistik Vizesi, Hollanda Ticari Vizesi, Hollanda Aile Ziyareti Vizesi, Hollanda Kültür / Sanat Etkinlikleri Vizesi, Hollanda Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize, Hollanda Tır Şoförü Vizesi, Hollanda Transit Vize, Hollanda Evlenme Vizesi, Hollanda Birlikte Yaşama Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.

Hollanda vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Hollanda Schengen Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hollanda Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır.

Hollanda vizesi evrakları, başvuruda bulunan kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Hollanda vize başvuru sahibi, Hollanda seyahatinin amacını belirlemesi sonrası meslek durumuna ve seyahat amacına yönelik başvuru evraklarını Vize Merkezi Hollanda sayfamızın Vize İşlemleri bölümünde bulabilirsiniz. Başvuru sahibinin mesleki pozisyonunda ve seyahatinin amacıyla ilgili spesifik durumlar ise Hollanda vizesi başvurusu için hazırlanması gereken evraklara ek olarak yeni evrakların dahil olmasına neden olabilecektir. Bu sebeple; değerli ziyaretçilerimiz mevcut durumunuzu, seyahat tarihlerinizi, çalışma koşullarınızı ve medeni durumunuza yönelik bilgileri lütfen temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız.

Ayrıca, Vize Merkezi - Hollanda Schengen Vize Departmanı Çağrı Merkezini arayarak Hollanda Schengen vize başvuru evraklarını Temsilcilerimizden bir ''bilgi e-maili'' olarak talep edebilirsiniz. Vize Merkezi - Hollanda Vize Departmanı hazırlanması gereken evrakların güncel halini sizlerle e-posta olarak paylaşacaktır. Durumunuza uygun Hollanda vizesi başvuru evraklarınızı e-posta hesabınızda bulabilirsiniz. Durumunuza uygun ve vize başvurunuzu yakından ilgilendiren evrakları sizlerle paylaşabilmemiz için lütfen Çağrı Merkezi temsilcilerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara doğru yanıtlar verilmesi gerektiğini hatırlatırız. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

Hollanda Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Hollanda vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 30 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu gözönünde bulundurularak, Hollanda seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur. VIP vize başvuru işlemi, randevuyu öne alan ve konforlu bir hizmettir. Süreler, konsolosluk resmi tatil günlerini, yabancı pasaportları ve konsolosluğun yoğunluğa bağlı olarak ek değerlendirme sürelerini kapsamaz. Hollanda Başkonsolosluğu İstanbul ve Hollanda Büyükelçiliği Ankara görev alanı dışında ikamet edenlerin vize başvuru işlemleri daha uzun sürebilir.

Hollanda Vizesi Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Hollanda Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır. Hollanda'ya gitmek isteyen kişiler Hollanda vizesi başvurularını gerçekleştirebilmeleri için vize randevusu almaları gerekmektedir. Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri vize randevusu bulunmayan kişilerin vize başvurularını istisnai durumlar dışında kabul etmemektedir. Hollanda vizesi başvurusu için randevular Hollanda Konsolosluk sisteminin yoğunluğuna göre ileri bir tarihe verilebilirken vize başvurularınızı ülkeye olan seyahat tarihinizden en az 1 ay en fazla 3 ay önceden yapmaya özen gösteriniz.

Hollanda vizesi başvurularınız için almış olduğunuz randevu saati ve tarihiniz sadece o tarih ve saatte vize başvurunuzu gerçekleştirmek üzere verilen bir randevudur. Randevu saatinde vize başvurusunu gerçekleştirememiş kişilerin yeni bir vize randevusu edinmeleri gerekmektedir. Hollanda vize başvurularınız için durumunuza uygun randevu saati ve tarihi konusunda temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Hollanda Vize İşlemleri temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Temsilcilerimiz seyahat tarihinize ve durumunuza uygun önceliklerinizi göz önünde bulundurarak uygun olan ilk iş gününde vize randevu onayınızı alacaktır.

Hollanda vize merkezi ofisleri

Hollanda ile ilgili sizden gelen sorular

51 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Hollanda vize başvurusunda kripto para kullanabilir miyim?
  G. Kantarcı, 11 Oca 2023, 18:34

  Banka hesaplarımda bloke bulunuyor ancak kripto dünyasında ayrı bir bakiyem mevcut. Hollanda vize başvurusunda kripto para kullanabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Vizesi Nereden Alınır?
  B. Derin, 12 Mar 2020, 16:48

  Merhaba. Hollanda vizesi nereden alınır? Bu konuda sizden mi yardım alacağız yoksa direkt konsolosluklara mı gideceğiz? Süreç nasıl işliyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Vize Çeşitleri
  E. Boyacı, 12 Mar 2020, 16:32

  Merhaba. Hollanda vize çeşitleri nelerdir? Hangi vize ile giriş yaparsak ne kadar kalış süresi alabiliriz? Cevabınız için teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Vizesi Kolay Mı?
  O. Erbil, 12 Mar 2020, 11:34

  Merhaba. Hollanda vizesi kolay mı? Hangi durumlarda kolayca vize sahibi oluruz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amsterdam İçin Vize
  Ş. Sarıca, 12 Mar 2020, 10:38

  Merhaba. Amsterdam için vize almak istersek neler yapmamız lazım? Gerekenler nelerdir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Vizesi Parmak İzi
  S. Doğan, 11 Mar 2020, 17:06

  Hollanda vizesi parmak izi istiyor mu? Parmak izi vereceksek nerede vereceğiz? Cevabınız için teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yeşil Pasaporta Hollanda Vizesi
  R. Yağmacı, 11 Mar 2020, 16:17

  Merhaba. Yeşil Pasaporta Hollanda vizesi almak gerekiyor mu? Bu konuda bilgi verir misiniz? Cevabınız için teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Türkmen Vatandaşları İçin Hollanda Vizesi
  G. Ulak, 11 Mar 2020, 15:35

  Türkiye’de yaşayan Türkmen vatandaşları için Hollanda vizesi başvuru yapmak isterse nelere dikkat etmeli?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Katar Vatandaşları İçin Hollanda Vizesi
  E. Evgen, 11 Mar 2020, 15:16

  Merhaba. Katar vatandaşları için Hollanda vizesi uygulaması var mı? 2 yıldır Türkiye’deyim. Nasıl yaparım? Cevabınız için teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Lübnan Vatandaşları İçin Hollanda Vizesi
  Y. Yaşar, 11 Mar 2020, 14:34

  Lübnan vatandaşları için Hollanda vizesi almak zor mu? Türkiye’den nasıl alabilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Dubai Vatandaşları İçin Hollanda Vizesi
  K. Kesik, 11 Mar 2020, 13:48

  Merhaba. Dubai vatandaşları için Hollanda vizesi var mı? Ben şuan İstanbul’dayım gidebilir miyim? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Suriye Vatandaşları İçin Hollanda Vizesi
  C. Apaydın, 11 Mar 2020, 12:06

  Merhaba. Suriye vatandaşları için Hollanda vizesi almak isterse oturum kartı dışında neler lazım? Cevabınız için teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Özbek Vatandaşları İçin Hollanda Vizesi
  B. Aşkın, 11 Mar 2020, 11:21

  Antalya’da yaşayan Özbek vatandaşları için Hollanda vizesi almak istersek ne yapmalıyız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Irak Vatandaşları İçin Hollanda Vizesi
  B. Kural, 11 Mar 2020, 10:58

  Merhaba. Türkiye’de yaşayan Irak vatandaşları için Hollanda vizesi başvurusu yapmak isterse ne yapmalıdır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • İran Vatandaşları İçin Hollanda Vizesi
  A. Oğulcan, 10 Mar 2020, 14:21

  İran vatandaşları için Hollanda vizesi için Türkiye’den başvuru yapabilir mi? Neler lazım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Serbest Meslek Sahibi Olanlara Hollanda Vizesi
  D. Sönmez, 10 Mar 2020, 12:12

  Serbest meslek sahibi olanlara Hollanda vizesi başvurusu yapmak için hangi belgeler lazım? Ücreti ne kadar?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Resmi Geliri Olmayanlara Hollanda Vizesi
  D. Başcan, 10 Mar 2020, 11:36

  Merhaba. Resmi geliri olmayanlara Hollanda vizesi nasıl alınır? Hangi tür vize başvurusu yapmak gerekir ve masraflar için nasıl bir belge almalıyım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kira Geliri İle Hollanda Vizesi
  D. Alkan, 10 Mar 2020, 11:13

  Normal bir sigortam yok fakat kirada bir dükkanım var. Dükkan kira geliri ile Hollanda vizesi alma şansım var mı? Cevabınız için teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Freelance Çalışanlar İçin Hollanda Vizesi
  M. Eskioğlu, 10 Mar 2020, 10:11

  Merhaba. Serbest olarak fotoğrafçılık yapıyorum. Freelance çalışanlar için Hollanda vizesi alma durumu var mı? Ne şekilde bir başvuru yapmam gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Vizesi Kaç Günlük?
  C. Küçük, 09 Mar 2020, 17:46

  Merhaba. Hollanda vizesi kaç günlük verilen bir vize? Tatil planını vizeden önce mi sonra mı yapalım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Hollanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp