Hollanda Vize Çeşitleri

E. Boyacı 12/03/20, 16:32
Merhaba. Hollanda vize çeşitleri nelerdir? Hangi vize ile giriş yaparsak ne kadar kalış süresi alabiliriz? Cevabınız için teşekkürler.
Vize Merkezi

Merhaba. Hollanda vizesi kısa dönem ve uzun dönem vizeler olarak 2 ‘ye ayrılmaktadır. Uzun dönem vizeleri Hollanda vize başvuru merkezini arayarak Konsolosluk için randevu talep ederek alınmaktadır. Uzun dönem vizeleri direkt olarak konsolosluklar tarafından alınmaktadır. Uzun dönem vizeleri; aile birleşimi– çalışma izni–uzun dönem eğitim–uzun dönem staj vs. gibi sıralanmaktadır.

Kısa dönem vizeler; Hollanda başvuru merkezinden yapılmaktadır. Hollanda vizesi türleri turistik vize, ticari vize, aile-arkadaş ziyareti, kısa dönem eğitim ve sportif vize olarak birçok vize çeşidi bulunmaktadır.

Arkadaş ve davetiyenin akrabadan gelmesi durumunda akraba ziyareti, bir şirketten gelme durumunda ticari vize başvurusu yapılmalıdır. Tüm vize türlerinde Hollanda vize süresini konsolosluk belirlemektedir. Hollanda vizesinde kalış süresi vize türüne bağlı olmamakla birlikte vizenin ne kadar verildiği ile alakalıdır. Hollanda Konsolosluğu ticari veya turistik vizede ne kalış verdi ise o süreyi aşmamak gerekir.

Örneğin; Hollanda Konsolosluğu 6 ay 90 gün kalışlı bir vize verme durumunda başvuru sahibi 60 gün içerisinde maksimum 90 gün konaklayabilir. Giriş çıkış sayısını da konsolosluk belirlemektedir. Multi vermesi durumunda başvuru sahibi 6 ay içerisinde birden fazla giriş çıkış yaparak 90 günü tamamlayabilmektedir. Yalnız 1 yıl multi verilen vizede durum değişmektedir. 1 yıl ve üzeri verilen Hollanda vizelerinde ilk 6 ay içerisinde 90, diğer 6 ay içerisinde 90 gün kalış hakkı sağlamaktadır. Yani 1 yıl içerisinde 180 gün kalış süreniz mevcuttur ve bunu iki 6 aya bölmektedir.

Hollanda vize işlemleri her başvuruda aynıdır. İşlem süresi ortalama randevuya girdikten sonra 5-15 iş günü sürmektedir. Hollanda’ya seyahat edecek başvuru sahipleri seyahatinden minimum 1 ay önce başvurmaları gerekmektedir.

Hollanda vize çeşitlerini öğrenmek için vize merkezini arayarak ve ziyaret ederek profesyonel destek alabilirsiniz. Vizenizin takibi ve Hollanda vize başvurusu için danışmanlık alarak vize işlemlerinizi eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Böyle vize alımınız olumlu sonuçlanabilir.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x