Kültürel-Sanat- Spor- Konferans ve Araştırma Faaliyetleri Vizesi

Hollanda Schengen bölgesine dahil olduğundan Hollanda vize başvurularınız Schengen vizesi olarak verilecektir. Hollanda’ya kültürel faaliyetler, organizasyonlar, spor müsabakaları ve sportif aktiviteleri, konferans, seminer gibi etkinlikleri gerçekleştirmek amacıyla seyahat edecek yolcular için Kültürel-sportif-konferans vizesi başlığı altında Hollanda vize başvurusu yapabilir. Hollanda vize başvurunuzu yaparken dikkat emeniz gereken önemli nokta, Hollanda vize sürenizi iyi kullanmaktır. Birden çok ülkeye seyahat edecekseniz Hollanda vizenizi aldıktan sonra gideceğiniz ilk ülke Hollanda olmalıdır. Hollanda vizesi sahibi kişiler seyahatlerini Hollanda’dan başlatmak koşuluyla diğer Schengen ülkelerine de seyahat edebilmektedirler.

Hollanda Kültürel- Sportif- Konferans Vize Evrakları 2016

  • Hollanda Kültürel- Sportif- Konferans vizesi için konsolosluğun istediği ana evrakların yanında vize amacına uygun ek evraklar istenmektedir.
  • Hollanda Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak iş yeri sahipleri Şirketin antetli kâğıdına Hollanda resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış vize başvuru yazısı, imza sirküleri, resmi gazete, ticaret sicil kaydı ve vergi levhasını başvuru evraklarına eklemelidir. Şirket çalışanları ise İş yeri izin belgesi, işe giriş belgesi ve üç aylık SGK dökümünü ibraz etmelidir.
  • Hollanda Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak emekliler emeklilik belgelerini ve emekli maaşlarının yattığı banka hesap bilgilerini ibraz etmelidir.
  • Hollanda Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak öğrenciler öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisini, okuldan aldıkları izin belgesini ve ailelerinin seyahatlerine destek olacağına dair evraklarını başvuru dosyasına eklemeliler.
  • Reşit olmayanlar Hollanda Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacakları takdirde yasal velisini gösteren belgeleri, muvafaknamelerini ibraz etmeliler.
  • Hollanda Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak yabancı uyruklu vatandaşlar seyahat dönüşünden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olan Türkiye oturma/ikametgah izninin fotokopisini konsoloslukla paylaşmalıdır.

 

Yükleniyor...
Telefon