Hollanda Sanatçı Vizesi

Z. Mert 13/02/20, 17:32
Hollanda sanatçı vizesi sanatçı olduğumu belgeleyen ne tür evraklar lazım? Sanatçı vizesi nasıl alınır?
Vize Merkezi

Merhaba efendim, sanatçı vizesi Hollanda’ya sanat ve kültür etkinliklere katılım sağlayacak sanatçıların başvurusunu gidiş amacını açıklar şekilde evraklarılarıyla beraber yaptığı başvuru türüdür. Eğer sanatçı bir etkinliğe katılım sağlamayacaksa turistik vize başvurusu yapabilir. Maddi bir gelir sağlayacak ise mutlaka ticari davetiyesinin bulunması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse; konsere gidecek bir ses sanatçısının konser organizasyonunu yapan kurumdan mutlaka davetiyesi gelmesi gerekmekte ve ticari vize başvuru yapması gerekmektedir. Nitekim maddi kazanç sağlayacak tüm başvurularda ticari vize başvurusu yapılmalıdır.

Hollanda için sanatçı vizesi alınabilmesi için başvuru sahibi sanatçı olduğuna dair tüm belgelerini ve gelir belgelerini eksiksiz sunmalıdır. Daha önce yaptığı işlere dair belgelerini de ekstradan sunabilir.
Hollanda başvuru formunu online eksiksiz olarak doldurulmalı evraklarla birlikte Başvuru merkezinden randevu alarak başvuru yapmalıdır. Gidiş amacının acık ve akıcı şekilde anlatan dilekçelerle dosya sağlamlaştırılabilir freelence çalışan sanatçılar ise daha önceki SGK giriş çıkışlarını göstermek adına mutlaka sigorta hizmet dökümü sunmalıdır. Sigorta hizmet dökümü ıslak imzalı kabul edilmemekle birlikte e-devletten barkodlu alınmalıdır.

Hollanda Konsolosluğu’nun sanatçı vizelerine olumlu bakma sebeplerinden en önemlisi geri dönüş garantisi görmesidir. Kişinin gidiş amacı açıklayıcı ve net anlatılma durumlarında genel olarak vize onayı yoğunluktadır.

Sanatçı vizesi Hollanda işlem süresi diğer başvuru kategoriyle aynıdır. Herhangi bir farklılık yoktur. 

Hollanda sanatçı vizesi evrakları

-Pasaport (Seyahat bitikten sonra en az 3 ay geçerli olmalı )
-2 Adet arkası beyaz onlu biyometrik fotoğraf
-Kimlik fotokopisi
-Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-devletten barkodlu alınmalı)
-İşe giriş bildirgesi (SGK’lı çalışanlar için geçerlidir.)
-Son 3 aylık maaş bordrosu kaşe imzalı (SGK’lı çalışanlar için geçerlidir.)
-Bir kuruma bağlı ise (İşyeri evrakları Ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası) SGK’lı çalışanlar için geçerlidir.
-Sanatsal alanda kimlik kartı veya oda aydı
-Daha önceden yaptığı işlerin görsel çıktıları
-Hollanda’daki kurum ya da organizasyondan gelen davet mektubu
-Otel-uçak rezervasyonları 
-Banka hesap dökümleri son 3 aylık güncel minimum 5 bin TL bakiyeli ıslak imzalı kaşeli bankanın imza sirküleriyle beraber

Belgelerle beraber dosyanızı eksiksiz bir şekilde hazırlayarak başvurunuzu gerçekleştirebilmekteyiz.

Hollanda sanatçı vizesi daha fazla ve detaylı bilgi için Vize Merkezi uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x