Hollanda Vize Ücretleri

Hollanda Vize Ücretleri

Hollanda vizesi ücretleri vize türüne göre değişiklik göstermektedir. 6 yaş altı çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir. Hollanda Konsolosluğu kriterlerine göre belirlenen vize ücreti konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezi ücretlerini içerir. Hollanda vize başvuruları vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir. Kısa süreli yani Hollanda Schengen vizesi kapsamında turistik, aile ziyareti ve ticari vizelerin ücreti uzun süreli D tipi vizelerden farklı olmaktadır. Vize alım sürecinde Hollanda vize ücretinin Hollanda Konsolosluğu ve vize başvuru merkezlerinden teyit edilmesi tavsiye olunur. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek, sorunsuz bir Hollanda vize başvurusu gerçekleştirmek ve güncel vize ücretleri için lütfen Vize Merkezi ile iletişime geçiniz.

Hollanda vizesi 2024 fiyatları için iletişim bölümünde yer alan ofislerimizi arayarak Vize Merkezi’ne danışabilirsiniz.

Vize danışmanlık ücretimiz 70 euro olup ek hizmetlerimizi aşağıdan inceleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Ücretleri 2024

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış sağlayıcılar adına tahsil edilmektedir.

Vize Türü

Konsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti

Turistik Vize

120€

Ticari Vize

120€

Transit Vize

120€

Ziyaret Vizesi

120€

Kültürel Vize

120€

Şoför Vizesi

120€

0-6 Yaş Arası

35€

6-12 Yaş Arası

75€

Antilleri Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Gemici Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Erasmus Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Geri Dönüş Vizesi

Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

Önemli Not:

*Erasmus vizesi ücretleri duruma göre değişiklik göstermektedir, detaylı bilgi için vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

** Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

Hollanda Vizesi Danışmanlık Bedeli 2024

Hollanda vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan vize türleri için başvurularda 70 € danışmanlık bedeli almaktadır.

Hizmet

Hizmet Bedeli

Genel Vize Danışmanlık Hizmeti

 • Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi
 • Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti
 • Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti
 • Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti
 • Randevu Alma Hizmeti
 • Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
 • 10 Günlük Seyahat Sağlık Sigortası

70 EUR

Bu danışmanlık bedelinin kapsadığı hizmetler;

Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi; Başvuran kişinin statü, meslek grubu ve seyahat amacına göre evrak listesinin düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılmasıdır. Konsolosluk tarafından belirlenmiş her seyahat amacına ve meslek grubuna ayrı olarak bir evrak listesi vardır. Bu evrak listesinin güncel olması ve doğru bir şekilde hazırlanması vize başvurunuzun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti; Gerekli evrak listesinin hazırlanma sürecinde evrakların doğru anlaşılması, hazırlık sürecinde ara bilgilendirmeler, nereden temin edilmesi gerektiğinin net bilinmesi, her belgenin muadili var ise bununla alakalı bilgilendirmeler yapılması hizmetidir. Bu süreçte dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiği, banka hesaplarının detayları, otel/uçak rezervasyonlarının ne şekilde olması gerektiği, sigorta ile alakalı sorular, e-devlet üzerinden alınacak belgelerin içerik ve detayları gibi birçok konu hakkında akıllarda soru işaretleri oluşmaktadır. Bundan dolayı bir başvuru sürecinde müşteri ile ülke uzmanlarımız arasında ortalama 45-60 dakika arasında 7-8 adet görüşme yapılmaktadır.

Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti; Evrak listeniz size ulaştıktan sonra evraklarınızı ofisimize getirebilir, ülke uzmanlarımız ile yüz yüze görüşerek süreç hakkında tüm detayları görüşebilirsiniz. Evraklarınız kontrol edilirken siz VIP bir ortamda çay/kahve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Evrakların uyumlu olup olmadığı, başvurunun yapılıp yapılamayacağının ekspertizinin yapılması, başvuru yapılıp yapılmayacağının kararının verilmesi hizmetidir. Eğer başvuru yapılmaya uygun değil ise sadece danışmanlık bedeli olarak 500 ₺ ödenir.

Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti; Evraklarınızın hazırlanması ve formlarınızın doldurulması sonrası başvuru dosyanız konsolosluğun istediği sırada doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Dosyanız sizin konsolosluğa karsı en büyük referansınızdır. Vize başvuru formlarınızın doldurulması ileri düzey İngilizce bilgisine sahip ülke uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Online olarak 37 soruluk formunuz doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulur. Dosyanızın anlaşılır bir şekilde sıralanması, finansal ve kişisel bilgilerinizin ayrıştırılması, çalışma belgelerinizin doğru bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile rezervasyonlarınızın doğru bir şekilde dosyaya konulması ile en güncel ve eksiksiz bir şekilde dosyanızın başvuruya hazır hale getirilmesi uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Randevu Alma Hizmeti; Vize mülakatınız için size uygun en yakın tarih için randevu oluşturma hizmetidir. Dönemsel olarak yoğunluklar göz önünde bulundurularak size en uygun randevu tarihi ülke uzmanlarımız tarafından sistemden takip edilir ve randevunuz oluşturulur.

Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti; Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemez ve randevu tarihinde başvuruda yanınızda getirmek isterseniz formlarınızın doldurulabilmesi için fotokopilerini bırakabilirsiniz. Ayrıca başvuru dosyanızda olması gereken kimlik- pasaport fotokopileriniz ve eski vizelerinizin görüntüsü gibi fotokopi hizmetlerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden alacağınız belgeleri de yine aynı şekilde ofisimizden yazdırabilirsiniz.

Karşılama Hizmeti; Randevu tarihinizde mülakatınız öncesi ülke uzmanımız sizi konsolosluk binası önünde karşılayacağı hizmettir. Mülakat konsolosluk yetkililerine kendinizi ve seyahat amacınızı anlatacağınız, size sorulan sorulara doğru ve başvurunuza uygun bir şekilde cevap vermeniz gereken bir süreçtir. Bu süreci en sağlıklı ve stressiz bir şekilde atlatabilmeniz için uzmanımız sizi konsolosluk kapısında karşılar, sorulacak sorularla alakalı olarak sizi mülakata hazır hale getirir ve kedinizi doğru anlatmanız adına püf noktaları size iletir.

EK HİZMETLERİMİZ

Hizmet

Hizmet Bedeli

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti

20€

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti

200₺

Başvuru Formu Doldurma Hizmeti

20€

Vize - Pasaport Kurye Hizmeti

500₺

İngilizce Motivasyon Mektubu

1.000₺

Vize Kapınızda Hizmeti

100€

Otel- Uçak Rezervasyonu (yolcunun kartıyla rezervasyon yapılır.)

30€

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti; Hollanda seyahatlerinizde zorunlu bir hizmet olmamakla birlikte başınıza gelebilecek her türlü sağlık durumlarında kullanabileceğiniz …… TL/€ teminatlı 30 günlük seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan 20 euro karşılığında temin edebilirsiniz. Sigorta bedeli tercih edeceğiniz teminat kapsamına ve süreye göre değişiklik gösterebilir. Kurumumuzdan yapılan seyahat sağlık sigortası kapsamı ve teminatları için tıklayınız.

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti; Vize başvuru evraklarınızı ya da pasaportunuzu kargo ile gönderilmesi durumunda ödeyeceğiniz hizmet bedeli 200 Türk Lirası'dır.

Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti; Vize başvurusunda bulunacaksınız fakat daha önce yabancı dilde form doldurmadınız ve bu sebeple ret almak istemiyorsunuz ya da bu formu doldurmaya ayıracak zamanınız yok. Operasyon ekibimiz sizden gelen evrak ve bilgiler doğrultusunda sizin için formunuzu doldurarak vize başvuru dosyanızı hazır hale getirir. Siz sadece kontrol ederek gerekli kısımları imzalarsınız. 20 € karşılığında bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Vize- Pasaport Kurye Hizmeti; Adresinizden evraklarınızın alınması, size gönderilen belge ya da evrakların teslimi hizmetidir. Gelecek olan kişi vize danışmanı ya da ülke uzmanı olmamakla birlikte sadece evraklarınızın güvenli bir şekilde size ulaştırılması ya da sizden teslim alması konusunda sorumludur. Vize başvuru süreciyle alakalı herhangi bir yorumda bulunamaz. Talep ettiğiniz gün için kuryenin uygun olduğu saat aralığında aynı gün teslimatlar gerçekleştirilir. Vize – pasaport kurye hizmeti İstanbul / Şişli ofisimizden 20 KM civarındaki müşterilerimiz için geçerlidir. Bu mesafedeki kurye hizmeti 500 Türk Lirası şeklinde ücretlendirilir.

İngilizce Motivasyon Mektubu; Vize başvuru sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Gitme amacınızın doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, geri döneceğinize dair ispatlarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu net bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir. Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz 1.000 Türk Lirası olarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Editörlerimiz tarafından durumunuzun açıklanacağı, 7 paragraflık bir dilekçe yazılarak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgiyoruz.

Vize Kapınızda Hizmeti; Çok yoğunsunuz, başvuru evraklarını bize iletme, formlarla alakalı detaylı görüşme yapmak için dahi zaman bulamıyorsanız, kişisel evraklarınızı kuryeye teslim etmek istemiyorsanız veya evraklarınızın güvenlik nedeniyle dışarı çıkmasını istemiyorsanız ülke uzmanlarımız adresinize gelerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Evraklarınızın kontrolü, başvuru formunuzun doldurulması, dosyanızın hazırlanması, randevunuzun alınması hizmetlerinin tamamını sizinle birlikte gerçekleştirmektedir. Bu hizmetimizden 100 euro ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

Hollanda Vize Ücreti Hakkında Bilgiler

 • Hollanda vize ücreti iade edilmez
 • Hollanda vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz
 • Hollanda vize ücreti tek başvuru için ödenmektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
 • Hollanda vize ücretini sadece Hollanda vizesi için kullanabilirsiniz.

Hollanda vizesi hayal değil

Hollanda ile ilgili sizden gelen sorular

14 sorudan en popüler 14 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Hollanda Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize Ücreti
  g. h, 28 Eki 2023, 14:07

  Teyzem evlenerek Hollanda'ya yerleşti, bu yaz teyzemin yanına gitmek istiyorum. Teyzem davetiyemi gönderdi. Benim bu başvuruda konsolosluğa ücret ödemem gerecek midir? Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vize ücreti ne kadar toplam da bana bilgi vermenizi rica etsem? Size ne kadar ödeme yapmam gerekir? Destek için teşekkürler kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Ticari Vize Ücreti
  k. f, 18 Eki 2023, 17:45

  Merhabalar, Arkadaşımın vasıtasıyla size yazıyorum. Daha önce sizden vize başvurusu yapmış ve çok memnun kalmış. Ben de sizden danışmanlık talep ediyorum. Hollanda ticari vize ücreti kişi başı olarak mı ödeniyor? Ben ve 3 çalışanım ile beraber Hollanda’da aktif çalıştığım bir firmayı ziyaret için gideceğiz. Fakat toplam Hollanda ticari vizesi ücreti ne kadar olacak bunla ilgili sizden bilgi rica ediyorum. Ayrıca son olarak başvuruya şahsen gelmemiz gerekiyor mu? Daha önce hiç yurtdışına çıkmadık. Ret olma durumunda ücretimizin ne kadarını iade ediliyor? Bilgi ve danışmanlık rica ediyorum teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda vize ücreti
  M.K, 08 Mar 2022, 13:42

  Merhabalar, Hollanda’ya ticari amaçla bir çalışanımız ve işverenimiz seyahat edecekler. Hollanda vize ücreti kişi başı ne kadar ve nereye ödeme yapmamız gerekiyor? Başvuru esnasında hangi belgeleri hazırlamamız gerekiyor? Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Vize Ücreti 2021
  k.p, 23 Nis 2021, 17:32

  İyi çalışmalar, Vize ücretleri yapacağım vize başvurusuna göre değişiyor mu sadece vize harç ücreti mi ödüyoruz ücretlendirmenin çeşitleri ve Hollanda vize ücreti 2021 hakkında bilgi verir misiniz? Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Vize Fiyatları 2021
  k. paksoyoğulları, 23 Nis 2021, 17:14

  Merhaba, 19 yaşındayım ödeyeceğim vize ücreti nedir ücretlerde farklılıklar bulunuyor mu? Hollanda vize fiyatları 2021 için değişti mi? Ödeyeceğim vize ücretinin içerisinde hangi hizmetler yer alıyor? Danışmanlık hizmeti ücretiniz hakkında bilgi vermenizi rica ederim sizinle başvuru yapabilirim. Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Vizesi Kaç Para 2021
  k.s, 23 Nis 2021, 14:46

  İş seyahatimi gerçekleştirmek üzere Hollanda’ya gitmem gerekecek tarihlerim net değil 3 ay içerisinde düşünüyoruz. Vize başvurum için danışmanlık hizmeti alabilirim sizden. Sanırım Ticari vizeye başvuruda bulunmalıyım. Hollanda vizesi kaç para 2021 bilgi istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Öğrenci Vizesi Ücreti
  D. Doğru, 13 Mar 2020, 14:58

  Merhaba efendim, Hollanda öğrenci vizesi ücreti ne kadar? Önümüzdeki sene için şimdiden üniversite bakıyorum. Eğitim ve yerleşme gibi konularda ne kadar harcamam yapacağımı hesaplıyorum da ona ne kadar vermem gerekecek?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Vizesi Ne Kadar?
  F. Günok, 12 Mar 2020, 17:25

  Hollanda vizesi ne kadar? Ücretler için bilgi verebilir misiniz? Nereye ne kadar ödeyeceğiz falan bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Konsolosluğu Vize Ücreti
  D. Çakır, 12 Mar 2020, 10:12

  Merhaba. Hollanda konsolosluğu vize ücreti ne kadar? Bunun dışında başvurular için nereye ne kadar ödeme yapacağım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Turistik Vize Ücreti
  A. Keskin, 02 Mar 2020, 17:22

  Merhaba. Hollanda Turistik vize ücreti ne kadar? Hangi seçenekler ücreti değiştirmektedir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Schengen Vize Ücreti
  V. Demir, 25 Şub 2020, 17:15

  Hollanda Schengen vize ücreti için bilgi verebilir misiniz? Ücret ne kadar?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda vize fiyatları
  U. Kaygusuz, 10 Şub 2020, 10:59

  Selam, Hollanda vize fiyatları neye göre değişmektedir? Vize fiyatlara neler dahildir? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda vize ücreti 2020
  K. Ovacık, 05 Şub 2020, 15:55

  Merhabalar, Yeni yılda vize ücretlerine de zam geldi mi? Hollanda vize ücreti 2020 yılında nedir? Sizden bilgi bekliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda vizesi ücreti ne kadar?
  B.D., 11 Ara 2018, 10:11

  Merhaba, Mart ayında yüksek lisans sebebiyle Hollanda'ya gideceğim, ödemem gereken vize ücreti nedir bilgilendirirseniz sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Hollanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp