Hollanda vize ücreti 2020

K. Ovacık 05/02/20, 15:55
Merhabalar, Yeni yılda vize ücretlerine de zam geldi mi? Hollanda vize ücreti 2020 yılında nedir? Sizden bilgi bekliyorum.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Hollanda vize ücreti içinde yer alan konsolosluk harcı 80 Euro’dur. Hollanda vize başvurusu direkt konsoloslukla yapılamamakla birlikte sadece konsolosluk harcı bulunmamaktadır. Aynı zamanda başvuru merkezi hizmet bedeli bulunmaktadır. Hollanda vize başvuru ücreti 2020 yılında, başvuru sahibinin başvurduğu vize kategorisi, kişinin vatandaşlığına ve yaşına göre değişebiliyor. 12 yaş ve üzeri yetişkin Türk vatandaşları için konsolosluk harcı 2018 yılında 382 TL iken 2019-2020 yılında 392 TL, başvuru merkezi hizmet bedeli 2018 yılında 152 TL iken 2019-2020 yılında 118 TL olarak 2 kategoride ödenmektedir. Ayrıca günün kuruna göre farlılık gösterebilir. 0-12 yaş için konsolosluk harcı alınmamaktadır. Başvuru hizmet bedeli 118 TL ödenmektedir. 

Başvuru merkezinde oluşabilecek hizmetler; fotoğraf (25 TL) - fotokopi (1 TL) kurye hizmeti, %18 KDV (60 TL) başvuru sonrası kurye %18 KDV ( 60 TL ) Form doldurma (35 TL)  internet kiosk ücreti (20 TL) ek olarak ödenmektedir. VİP başvuru ücret bedeli 300 TL, erken saat başvurusu için ek 150 TL ödeme yapmak gerekmektedir. Hollanda Antilleri vizesi için ise fiyat tamamen değişiklik göstermekle beraber 0-5 yaş çocuklar için ücret alınmaz. 6 ve üzeri yaş başvurularından vize ücreti 228 TL, başvuru merkezi hizmet bedeli ise 118 TL alınmaktadır. Vize ücretleri Hollanda ödemeleri nakit olarak TL bazında başvuru merkezine yapılmaktadır. Uzun dönem vize başvurularında aile birleşimi-uzun dönem Erasmus vb. vize başvurularında vize ücreti farklı değerlendirilmektedir.

Konsolosluk direk işlem almamakla birlikte konsolosluğun yetkili başvuru merkezine başvurular yapılmaktadır. Hollanda vize ücreti 2020 içinde yer alan ve 80 Euro olarak bilinen vize ücreti sadece Konsolosluk harcıdır. Başvuru merkezi hizmet bedeli ve yetkili danışman firmalar ile yaptığınız başvurularda ek olarak hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca 30 Bin Euro Teminat sigortası zorunlu bir evraktır ve gün sayısına ve yaşa bağlı sebeplerden dolayı ücret değişiklik göstermektedir.

Başvuru için vize uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
E. K 10/08/20, 11:27

Merhabalar, Hollanda’da yapılacak olan bir fuara şirketimin yetkilendirmesi ile ziyaretçi olarak gitmek istiyorum. Şirketimin muhasebesine ve yönetimine bilgi vermek adına Hollanda vize ücreti 2020 yılında ne kadar? Aynı zaman güncel evraklar hakkında değişiklikler var mı? Ben 10 yıla yakındır supervisor görevinde hizmet etmekteyim. En son 3 yıl önce Fransa’ya gitmiştim. Hollanda ile arasında değişiklikler var mı başvuru için. Teşekkürler.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 10/08/20, 11:28

İyi günler, başvurularınız ile ilgili Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Schengen vizesi başvuruları için başvuru sahibinin 10 yıldan eski olmayan ve seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği bulunan pasaport sahipleri için Hollanda vizesi başvurularını gerçekleştirebilmekteyiz. Ek olarak Hollanda Konsolosluğu vize değerlendirmesi adına başvuru sahiplerinin yaşam statülerine ilişkin gerekli evrakları ibraz etmemiz gereklidir. Hollanda vizesi için gerekli evraklar her sene güncellenmekte olup kontrollü şekilde başvuru yapılması gereklidir.

Hollanda vize ücretleri 2020 yılında tüm Avrupa ülkelerine gelen zam nedeni ile değişmiştir. Güncel ücretlendirme Konsolosluk ve başvuru kabul merkezi toplamda 750 TL talep etmektedir. Vize Merkezi olarak bizlerin danışmanlığı hizmet bedeli ise 30 Euro + KDV olarak sizlere sunmaktayız. Hollanda vize ücreti 2020 ve güncel evraklar hakkında gerekli tüm ayrıntılara Vize Merkez uzman müşteri temsilcilerimizden edinebilirsiniz.

Saygılarımızla.

Hollanda vize ücreti 2020

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x