Hollanda Öğrenci Vizesi

Hollanda Öğrenci Vizesi

Vize Merkezi bu vize türünde HİZMET VERMEMEKTEDİR.Hollanda öğrenci vizesi(Kısa süreli, uzun süreli, dil okulu) başvuruları için başvuru yaparken mutlaka okul kabul kağıdınızın gelmiş ve gideceğiniz okul koşullarını yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Okul kaydınız bulunmama durumunda okul kabul kağıdı gelmeme gibi durumlarda öğrenci vize başvurusu kabul edilmemektedir. Aynı zamanda koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu koşullar aşağıdaki gibidir;

 • Geçici olarak bir üniversitede veya uygulamalı bilimler üniversitesi tarafından akredite edilmiş bir eğitim programı ve kabul kaydının tarafınıza elinize ulaşmış olması gerekmektedir. (Üniversite sponsorluk sunabilmektedir.)
 • Devamlılığı olan ve devam eden bir gelir Sponsor sunulmalıdır.
 • Her öğrenim görünen yıl için gerekli kredinin en az yarısını temin etmiş olmanız gereklidir.
 • Türk Vatandaşları ve onların aile üyeleri için başka şartlar aranabilmektedir.
 • Hollanda öğrenci vizesi için başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri İngilizceyi en iyi akıcı şekilde konuşuyor olmaları gerekmektedir.

Konsolosluk Hollanda öğrenci belgelerine ek olarak ek belge talep etme hakkına sahiptir. Başvuru yaparken konaklayacağınız yurt belgesi, kira kontratı veya herhangi bir konaklama belgeniz yok ise minimum 15 günlük otel rezervasyonu sunmanız zorunludur.

Hollanda Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda öğrenci vize başvuruları randevudan sonra ortalama 10-15 iş günü sürmektedir. Kısa süreli, Uzun dönem, Dil okulu gözetmeksizin gerekli belgeler hazırlanarak başvurunuz gerçekleştikten sorna bu süre ortalama aynıdır. Lakin Konsolosluğun yoğunluğuna ve tatil günlerine göre bu süre uzayabilir veya kısalabilmektedir.

Hollanda Öğrenci Vize Başvuru Formu

Öğrenci vizesi vize başvuru formu eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalı ve başvuru yapılmalıdır. Herkes için başvuru formu zorunludur. Ve uzun dönem öğrenci olma durumunda buna uygun olarak doldurulması gerekmektedir.

Hollanda Öğrenci Vize Başvurusu İçin Gereken belgeler

Öğrenci vizesine başvuru yapacak olan başvuru sahipleri gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve sunmalıdır. Hollanda öğrenci vize başvurusu için gerekli olan belgeler aşağıdaki gibidir.

 • Pasaportunuz
 • Biyometrik fotoğraf( 2 adet)
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz
 • Kimlik fotokopi
 • Öğrenci iseniz orijinal öğrenci belgeniz
 • Öğrenciliğin bulunmaması durumunda son mezun olunan okul diploma fotokopisi
 • Sponsor evraklarınız gelir belgelerinin tamamı ( Banka, tapu, gelir belgeleri)
 • Sponsor masrafları karşılayacağına dair dilekçeniz
 • Konaklama belgeleriniz yurt belgesi, kira kontratınız veya Hollanda eğitim döneminizde kalınacak bir ev otel ayarlayacak iseniz en az 15 günlük otel Konfirmeniz gerekmektedir.
 • Dil okulu süresince istenilen bir diğer evrak ise kapsamlı seyahat sağlık sigortanız gerekmektedir.

Öğrenci VizeBaşvurıları İçin Bölge Ayrımı Var Mı?

Hollanda öğrenci vizesi için dilediğiniz şehirden size en yakın başvuru merkezinden başvuru yapabilirsiniz herhangi bir bölge ayrımı bulunmamaktadır.

Hollanda Vize Merkezi hizmet vermiyoruz

Hollanda ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Hollanda eğitim vizesi
  Ş.K, 14 Mar 2022, 11:56

  Selamlar, Hollanda’da bir üniversiteden kabulüm geldi. Hollanda eğitim vizesi için başvuru yapmam gerekiyor. Öncelikle gerekli evrak ve fiyat bilgisi öğrene bilir miyim? Başvuru için randevu bulamıyorum. Benim okulum yaklaşık 1 ay sora başlayacak acil vize randevusu için yardım rica ediyorum. Başvurumu nereden ve nasıl en hızlı şekilde yapabilirim? Bilgi verirseniz çok sevinirim, Güzel çalışmalar, teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Hollanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp