Diyarbakır

Telefon

+90 (850) 460 15 77

Hollanda Vize Merkezi, Diyarbakır

Kıymetli ziyaretçilerimiz, 

Gerçekleştirmeyi amaçlamakta olduğunuz Hollanda seyahatiniz öncesinde almakta zorunlu kılındığınız Hollanda Schengen vizesi ile ilgili olarak Vize Merkezi Diyarbakır ofisi olarak sizler için hazırlamış olduğunuz sayfamıza hoşgeldiniz.

Hazırlamış olduğumuz sayfamızın devamında Hollanda Schengen Vize başvurusu ile alakalı olarak sizlere lazım olacak olan evrakların 2024 güncel listelerine, vize başvuru ücretlerine ve vize başvurularının hangi işlemlerden geçeceğine kapsamlı bir şekilde kolaylıkla ulaşmanız mümkün olacaktır. 

Devam etmekte olan sayfalarımızda başta Diyarbakır, Bağlar, Lice, Çınar, Çermik, Kocaçınar, Silvan, Hazro, Yenişehir, Dicle, Sur, Hani, Eğil, Kayapınar, Ergani, Kulp, Bismil, Kocaköy ve Çüngüş ilçeleri olmak üzere Şanlıurfa, Batman ve Elazığ gibi yakın çevrede bulunmakta olan illerimizden yapılmak istenen Hollanda vize başvuru formuna ve Hollanda vize başvuruları için gerekli olan evrak listelerine erişmeniz mümkündür.

Hollanda vize başvuruları için danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için ve detaylı bilgiye ulaşabilmek için Vize Merkezi Diyarbakır şubemize veya dilerseniz [email protected] mail adresimize e-posta atarak bizlere ulaşabilir dilerseniz de 0850 460 15 77 numaralı telefonumuzu tuşlayarakta bizlere ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Kimlere Gereklidir?- Diyarbakır

İlk olarak içlerinde Hollanda`nın da bulunduğu 5 avrupa ülkesi arasında 14 Haziran 1985 yılında imzalanan Schengen Antlaşması dahilinde günümüzde toplam 26 farklı ülke yer almaktadır.

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Hollanda seyahatlerini yapmadan önce vize almak ile mükelleftirler. Şayet daha öncesinde hali hazırda geçerliliği devam etmekte olan herhangi bir Schengen Vizesine sahip olan vatandaşlarımız ise seyahatlerini sahip oldukları bu vize ile gerçekleştirmeleri mümkündür. 

Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siiyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportuna sahip olan vatandaşlarımız ise 180 günlük süre zarfında 90 günlük konaklamayı aşmayacak şekilde olan bu ziyaretlerini vizeden muaf olarak gerçekleştirebilmektedirler. 

Hollanda Schengen Vize başvurularında sadece ülkemiz sınırları içerisinde yer alan Hollanda dış temsilcileri yetkiye sahiptirler. Hollanda Schengen Vize başvurularında ilgili konsolosluk sayfasına ulaşarak konsoloslukların adresine, iletişim numaralarına ve  tatil günlerine rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu'na ek olarak ülkemiz sınırları içerisinde Hollandaya ait olan fahri konsoloslukları da yer almaktadır fakat fahri konsoloslukların vize başvuru aşamalarında herhangi bir diplomatik yetkileri yer almamaktadır. Bu başvuruların sonuçlandırılması ve değerlendirilmesinde yetki sahibi olan kurumlar İstanbul ve Ankara'da bulunmakta olan dış temsilciliklerdir.

Hollanda konsolosluklarında görev bölgesi kısıtlaması yer almaktadır. Konsoloslukların görev bölgesi içerisinde olan illerimizin tam listesini konsolosluk sayfalarından bulmanız mümkündür.  

Konsolosluk bilgilerinin hepsini kapsamış olduğumuz sayfamıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Belgeler-Diyarbakır 

Hollanda Vize başvurusunda bulunurken seyahatinize uygun olan vize çeşidine başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapacak olduğunuz vize türünü hatasız ve eksiksiz bir şekilde belirlemiş olmanız büyük bir önem taşımaktadır.

Ekipmanlarımız aracılığı ile hazırlanmış olan bilgilerin paylaşılmış olduğu Hollanda vize çeşitleri sayfaları aşağıda yer alan ara başlıklar halinde sizlere sunulmuştur. Bu başlıklara tıklayarak evrakların nereden temin edileceğine, gerekli evrakların listelerine, başvuru gerçekleştirecek olduğunuz vize türü ile ilgili olarak detaylı bilgilere kolaylıkla erişmeniz mümkündür. 

Seyahatinize uygun olan vize çeşidinin hangisi olduğu hakkında herhangi bir fikir sahibi olamıyor veya sizlere uygun olan vize türünün yukarıda listelenmiş olan başlıklar içerisinde bulunmadığını düşünüyorsanız  eğer Vize İşlemleri sayfamızı inceleyebileceğiniz gibi Vize Merkezi Diyarbakır şubemize sizler için hizmet veren  danışmanlarımızdan rehberlik talep etmek için 0850 460 15 77 tel numaralı telefonumuzu tuşlayarak bizlere ulaşabilir veya [email protected] e-posta adresimize mail göndererek sizlerin bilgilendirme maili talebinde bulunmanız mümkündür.

Hollanda Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır? - Diyarbakır 

Vize Merkezi ofisleri tarafından sizlere yapacak olduğunuz Hollanda Schengen Vize başvurularınızın birçok aşamasında ekipmanlarımız sizlere eşlik edecek ve herhangi bir zahmete girmenize gerek kalmadan profesyonel ekibimiz eşliğinde sonuca odaklı bir çalışma gerçekleştirmiş olacaksınız. Hollanda Vize başvurularınız 4 kısa aşamada basit bir şekilde gerçekleşebilmektedir.

1. Aşama: Hollanda Vize Başvurusu için Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Başvurularınızı sağlayabilmek için öncelik olarak gerekli evrakların temin edilmesi gerekmektedir. Uzmanlarımız vize çeşidine göre sizler için özel olarak belirlenmiş olan evrak listesine sizlere mail yolu ile ulaştırmayı sağlayacaklardır. Sizlere gönderilmiş olan bu evrakların tamamlanmasının ardından gerekli kontroller yapılmakta ve herhangi bir hata veya eksik olması durumunda sizlerle iletişime geçilerek en kısa süre içerisinde düzeltilmesi sağlanacaktır.

2. Aşama: Hollanda Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi 

Evrakların tamamlanması sonrasında başvuru işlemlerinin başlaması için Hollanda Vize başvuru ücretlerini ödemeniz gerekmektedir. Talepte bulunulan başvuru ücreti içerisinde; işlem ücretleri, tüm harç bedelleri, danışmanlık bedeli ve diğer giderler bulunmaktadır. 

Hollanda vize başvuru ücretini isterseniz banka hesap numaramıza havale ya da EFT olarak yatırabilir isterseniz de Diyarbakır şubemizi ziyaret ederek vize danışmanlarımıza teslim edebilirsiniz. 

Güncel Hollanda başvuru ücretleri ile ilgili olarak kapsamlı ve detaylı bilgi edinmek istiyorsanız Vize Merkezi Diyarbakır şubemizi 0850 460 15 77 tel numaralı telefonumuzu tuşlayarak arayabileceğiniz gibi [email protected]​ e-posta adresimizden mail olarak da uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz. 

3. Aşama: Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması 

Profesyonel ekipmanlarımız gerekli işlemlerin yapılmasının ardından konsolosluğun uygunluğuna göre en yakın tarihe sizler için bir randevu alacaklardır. Sizler için belirtilmiş olan bu tarih ve saatte konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Hollanda vize departmanımız kapsamında hizmet vermekte olan vize danışmanlarımız size eşlik edecek ve sizler parmak izi verme işlemi gerçekleştirirken dosyalarınızın gerekli makamlara teslim edilmesini gerçekleştireceklerdir.

4. Aşama: Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi 

Hollanda konsolosluğu tarafından değerlendirilmesi yapılmış olan Hollanda Schengen Vizenizin takibini sizler için vize uzmanlarımız yapacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır vizenizin neticelendirilmesi ve pasaportunuzun teslim alınmasının ardından sizlerle iletişime geçilecek ve pasaportun sizlere teslim edilmesi sağlanacaktır.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Diyarbakır 

Hollanda Schengen Vize başvurunuz, gerekli evrakların temin edilmesi, dosya sunumunun eksiksiz bir şekilde yapılması ve parmak izi verme işlemlerinin problemsiz bir şekilde gerçekleşmesi sonrasında aşağı yukarı konsolosluk yoğunluğu veya ek evrak talebi olmaması durumunda 4 ile 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması ya da Hollanda resmi tatil günleri bu sonuçlanma zaman zarfını etkileyebilecek olan etmenler arasında bulunmaktadır. Bu durumları da göz önünde bulundurarak ziyaret planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile ilgili olarak görüşmek için uzmanlarımız en az bir ay öncesinde başvuru işlemine başlamanızın büyük önem taşıdığını belirtmektedir ve yapmanızı önermektedir.

Vize merkezi Diyarbakır ofisimizde sizlere hizmet vermekte olan danışmanlarımızı 0850 460 15 77 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresine mail göndererek de sizlerle  iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkündür. 

Vize başvurularınızda  bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve Hollanda seyahatinizde Vize Merkezi Diyarbakır ofisi olarak keyifli yolculuklar dileriz.

Hollanda Vize Merkezi Diyarbakır

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp