Turistik Vize Dilekçe Örneği

Turistik Vize Dilekçe Örneği

Hollanda’ya turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Hollanda Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Hollanda Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

 • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Hollanda Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
 • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Hollanda Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Hollanda Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Hollanda Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
 • Hollanda Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Hollanda Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Hollanda Turistik Vize Dilekçe Örneği

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar

 • Hollanda Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Hollanda turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
 • Hollanda Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Hollanda Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Hollanda Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Hollanda
 • Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Hollanda Vize Evrakları

Hollanda ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Hollanda Vizesi Dilekçe Örneği
  T. Cantürk, 09 Mar 2020, 15:59

  Sizde Hollanda vizesi dilekçe örneği var mı? Dilekçeyi siz mi yazacaksınız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hollanda Vizesi İçin Antetli Kağıda Dilekçe Örneği
  Semiramis, 14 Ara 2018, 01:39

  Merhaba şirket ortağıyım kızlarımla Hollanda için vize talebinde bulunacağım . Dilekçeyi şahsım mı yazacak yoksa şirket imza Yetkilisi mi yazacak

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Hollanda için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp