Hollanda Öğrenci Vizesi Ücreti

D. Doğru 13/03/20, 14:58
Merhaba efendim, Hollanda öğrenci vizesi ücreti ne kadar? Önümüzdeki sene için şimdiden üniversite bakıyorum. Eğitim ve yerleşme gibi konularda ne kadar harcamam yapacağımı hesaplıyorum da ona ne kadar vermem gerekecek?
Vize Merkezi
Merhaba, Hollanda Öğrenci vize başvurusu yapmanız için önceliğiniz Hollanda’da bir üniversiteden okul kabul kağıdınızın gelmiş olmasıdır. Öğrenci vizesi ücreti Hollanda iki kategoride ödenmektedir. Hollanda Konsolosluğu harcı ve Hollanda vize başvuru merkezi bedeli olarak ödenmektedir. Hollanda öğrenci vize ücreti Konsolosluk harcı 80 € olmakla beraber Hollanda vize başvuru merkezi bedeli 25 € olarak ödenmektedir. Bu durum yaşa ve gidiş amacınıza göre değişiklik gösterebilir. Hollanda’da öğrenci olmanız için Felemenkçe’yi öğrenmeniz zorunlu değildir. Ayrıca Hollanda yükseköğretiminde uluslararası eğitim ve dersler sunulur.
 
90 günden fazla olan vize talepleri için 2 aşamalı bir süreç vardır;
Provisional ResidencePermit (MVV)
Residence Permit
 
A. Provisional Residence Permit ( MVV)
Hollanda’ya girmek için alacağınız vize ülkenize göre değişmektedir. Birçok öğrenci vize sürecinde Provisional Residence Permit vizesini tercih etmektedir. Bu vize türü; Hollanda’da oturma izini almadan öncesi 6 ay süre ile Hollanda’da kalmanızı sağlayan bir vizedir. Bir başka değişle Hollanda’da oturma izni alma sürecinden önceki geçiş dönemidir. Bu vizede öğrenciler Hollanda’ya gidiş tarihinden en az 3 ay önce başvuru işlemlerine başlamalıdır.
 
B. Residence Permit
Provisional Residence Permit başvurunuzu yapıp kabul edildikten sonra Hollanda’ya giriş yaptığınız ilk 15 günde oturma izni için başvurunuzu yapmalısınız. Giriş vizesi ve oturma izni başvurusu birbirini tamamlayan bir süreçtir. Oturma izni alındıktan itibaren 6 ay boyunca Schengen ülkeleri arasında serbest dolaşımım hakkına sahip olursunuz.
 
Öğrenci vizesi ücreti Hollanda için farklılıklar göstermektedir. Hollanda öğrenci vizesi ortalama 10 - 15 iş günü arasında çıkmaktadır. Ama Hollanda Konsolosluğu’nun tavsiyesi gidiş tarihinizden en az 4 hafta önce vize sürecine başlamalısınız. Bu tarihler arasındaki özel, resmi ve tatil günleri dikkate alınmalıdır. 
 
Hollanda öğrenci vizesi ücreti hakkında detaylı bilgi edinmek ve Hollanda vize başvurunuzu eksiksiz bir şekilde yapmak için bizi arayabilirsiniz.
 
Saygılarımızla,
 
Vize Merkezi
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x