Hollanda Vizesi Ne Kadar?

F. Günok 12/03/20, 17:25
Hollanda vizesi ne kadar? Ücretler için bilgi verebilir misiniz? Nereye ne kadar ödeyeceğiz falan bilgi verebilir misiniz?
Vize Merkezi

Hollanda Büyükelçiliği veya konsolosluğunda vize başvurusu yapıyorsanız bir ücret ödemeniz gerekir. Hollanda vize başvuru ücretleri de her yaşa göre ve gidiş amacına göre değişiklik göstermektedir.

Hollanda vizesi ücreti ne kadar diye soracak olursanız: 12 yaş ve üzeri kişiler için toplamda 130 Euro; vize resmi harç ücreti; 100 Euro ve vize danışmanlık bedeli 30 Euro olurken, 0-6 yaş için totalde 90 Euro; vize resmi harç ücreti 60 Euro ve kurumumuz hizmet bedeli 30 Euro’dur.

Yabancı ülke vatandaşları için bu durum değişiklik göstermektedir. Ermenistan, Azerbaycan, Gürcistan, Kosova, Ukrayna ve Rusya vatandaşları için konsolosluk Harcı 35 Euro olmakla birlikte Hollanda başvuru merkezi hizmet bedeli 122 TL olarak alınmaktadır. Bazı durumlarda vize bedeli alınmamaktadır.

Hollanda vize başvurusunda vize ücretinin alınmadığı durumlar:

  • 6 Yaş ve Küçük çocuklardan
  • Eğitim veya öğretim amacıyla okul ziyaretinde bulunan öğrenciler lisansüstü öğrenciler ve refakatçi öğretmenler
  • Bilimsel araştırma yürütmek, bilimsel bir seminer veya konferansa katılmak amacıyla seyahat eden araştırmacılar
  • Kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından düzenlenen seminerlere, konferanslara, spor, kültürel veya eğitim etkinliklerine 25 yaş ve altı temsilcilerinden

Hollanda vize ücreti alınmamaktadır.

Hollanda vize ücretleri 2016 yılında Hollanda Konsolosluğu’nun biometrik parmak izine geçmesi sebebiyle Hollanda vize başvuru merkezinden alınmaktadır. Ödemelerin tamamı Hollanda vize başvuru merkezine yapılmaktadır.

Hollanda Konsolosluğu vize işlemi veya vize ödemesi almamaktadır. Hollanda Konsolosluğu uzun dönem vize başvurularını ve Türkiye’de bulunan Hollanda vatandaşları için pasaport, ölüm belgesi, doğum belgesi, evlilik, kimlik ve noter işlemleri için işlem almaktadır.

Kısa dönem 90 gün ve altı vize başvuruları Hollanda vize başvuru merkezinden yapılmakta ve ödemeler başvuru esnasında Hollanda vize başvuru merkezi tarafından nakit veya kredi kartı ile alınmaktadır.

Hollanda vizesi ne kadar sorunuzun yanıtı ve detaylı evrak ile fiyat bilgisi için vize merkezini arayarak profesyonel destek alabilir, vize işlemlerinizi eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi.

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x