Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Amerika’ya seyahat edecek olan tüm başvuru sahiplerinin doldurma ve hazırlama zorunluluğu olan bazı belgeler vardır. Öncelikle vize türünü ayırt etmeden her vize çeşidinde lazım olacak olan Amerika vizesi için gerekli evraklar listesini sizlere sunuyoruz.

Amerika Vizesi İçin Ortak Evrak Listesi

 1. Amerika vize başvuru formu (DS-160 Formu): Göçmen olmayan tüm vize türlerinde başvuru sahipleri elektronik ortamda doldurulmuş DS-160 formunun onaylı çıktısını alması gerekmektedir.
 2. Geçerli Bir Pasaport: Vize sayfasının basımı için iki adet boş sayfası olan, 10 yıldan eski olmayan ve dönüş tarihinizden sonra 6 ay daha geçerli tarihi olan bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir.
 3. Varsa Eski Pasaportlarınız: Eski ve yeni şimdiye kadar almış olduğunuz tüm pasaportlarınız gerekmektedir.
 4. Kimlik Fotokopisi: Kimliğinizin ön ve arka yüzünün olduğu bir fotokopi gerekmektedir.
 5. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Adres, aile, anne ve baba bilgilerini içermelidir.
 6. 2 Adet Fotoğraf: Maksimum son 3 ay içinde çekilmiş olan, kişinin güncel halini yansıtan, daha önceki pasaport ve vizelerinde kullanılmamış olan ve rötuş, yüzde gölge olmayan beyaz fon üzerinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Önemli Not: 1 Kasım 2016 tarihinden itibaren gözlükle çekilmiş fotoğraflar kabul edilmemektedir.
 7. Şahsi vize talep dilekçesi: Konsolosluğa hitaben yazılmalı, seyahat boyunca tüm masrafların kendisi tarafından karşılayacağı belirtilmelidir.
 8. Uçak bileti ve otel konfirmasyonu: Eğer varsa, uçak biletinizi aldıysanız ya da otelde yeriniz ayırttıysanız sunmanızda fayda vardır. Aksi takdirde Konsolosluk tarafından talep edilen belgeler değildir. Sunmanıza gerek yoktur.

Amerika vize başvuru formunuzu Amerika vize uzmanlarımız verdiğiniz bilgilere ve belgelere göre eksiksiz ve hatasız hazırlayacaktır. Sizler de sorunsuz bir vize başvurusu yaparak profesyonel yardım almak istiyorsanız [email protected] adresine mail ya da 0212 970 05 02 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Amerika Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Amerika turistik vizesi için gerekli olan evraklar kişinin iş durumu ve pozisyonuna göre değişiklik göstermektedir. Sizler de size uygun olan kısımdan Amerika vizesi için gerekli belgeler listesini inceleyebilirsiniz.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar – Sigortalı Çalışanlar

 1. Antetli kâğıda hazırlanmış vize talep dilekçesi: Konsolosluğa hitaben İngilizce yazılmış, şirkette imza yetkisi olan kişiler tarafından kaşelenerek imzalanmış seyahat amacını içeren yazı sunulması gerekir.
 2. Güncel faaliyet belgesi: Kaşeli orijinal belgeler 3 ay, e imzalı belgeler 1 ay geçerlidir.
 3. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 4. Şirketin imza sirküleri fotokopisi
 5. Son tarihli vergi levhası fotokopisi
 6. Maaş bordrosu: Son 3 aya ait kaşe ve imzalı olması gerekmektedir.
 7. SGK işe giriş bildirgesi: İşe giriş bildirgenizin barkotlu olması gerekmektedir. Eğer barkod yok ise ıslak imza ve kaşe gerekmektedir.
 8. SGK tescil ve hizmet dökümü: e-devlet üzerinden alabileceğiniz barkotlu ya da Sosyal Güvenlik Kurumundan alınmış, ıslak imza ve kaşeli SGK tescil ve hizmet dökümü sunulmalıdır.
 9. Şahsi vadesiz banka hesap dökümü: En az 35.000TL bakiyeli, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.
 10. Ek Gelirler: Varsa kira gelirleri, tapu ve araç ruhsat fotokopileri gerekmektedir.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Şirket Sahipleri ve Şirket Ortakları

 1. Antetli kâğıda hazırlanmış vize talep dilekçesi: Konsolosluğa hitaben İngilizce yazılmış, şirkette imza yetkisi olan kişiler tarafından kaşelenerek imzalanmış seyahat amacını içeren yazı sunulması gerekir.
 2. Güncel faaliyet belgesi: Kaşeli orijinal belgeler 3 ay, e imzalı belgeler 1 ay geçerlidir.
 3. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 4. Şirketin imza sirküleri fotokopisi
 5. Son tarihli vergi levhası fotokopisi
 6. SGK tescil ve hizmet dökümü: e-devlet üzerinden alabileceğiniz barkotlu ya da Sosyal Güvenlik Kurumundan alınmış, ıslak imza ve kaşeli SGK tescil ve hizmet dökümü sunulmalıdır.
 7. Şahsi vadesiz banka hesap dökümü: En az 35.000 TL bakiyeli, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.
 8. Ek Gelirler: Varsa kira gelirleri, tapu ve araç ruhsat fotokopileri gerekmektedir.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Belgeler – Devlet Dairesi Çalışanları

 1. Çalışma Belgesi: Bağlı bulundukları kurumdan alınmış, ıslak imza ve mühürlü olması gerekmektedir.
 2. Kurum Kimlik Kartı: Çalıştığınız kuruma ait kimlik kartı fotokopisi gerekmektedir.
 3. İzin Belgesi: Bağlı bulundukları kurumdan alınan, ıslak imza ve mühürlü izin belgesi gerekmektedir.
 • Maaş Bordrosu: Son 3 aya ait kaşe ve imzalı olması gerekmektedir.
 • Şahsi vadesiz banka hesap dökümü: En az 35.000TL bakiyeli, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.
 • Ek Gelirler: Varsa kira gelirleri, tapu ve araç ruhsat fotokopileri gerekmektedir.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Emekliler

 1. Emeklilik belgesi:  www.turkiye.gov.tr sitesinden alınan Barkotlu SGK tescil ve hizmet dökümü (e-devlet şifreniz ile alabilirsiniz)
 2. Emeklilik maaşı aldığı bankadan son üç aya ait banka dökümü alınması gerekir. Son 3 aya ait, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır
 3. Banka hesap özeti: En az 35.000TL bakiyesi olan, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.
 4. Ek Gelirler: Varsa kira gelirleri, tapu ve araç ruhsat fotokopileri gerekmektedir.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Belgeler – Öğrenciler

Sponsor olacak ebeveynin mesleğine ve çalışma statüsüne uygun olan yukarıdaki listeye göre sponsor evrakları hazırlanmalıdır.

Sponsorunun hazırlayacağı evrakların dışında öğrencilerin hazırlaması gerekenler:

 1. Öğrenci Belgesi: Okuduğu okuldan alınmış öğrenci belgesi
 2. İzin Yazısı: Okulu devam eden öğrenciler için okuldan alınacak izin yazısı
 3. Muvafakatname: Kişi 18 yaşından küçük ise anne, baba tarafından imzalanmış, noter onaylı belge gerekmektedir.

Amerika Uzun ve Kısa Süreli Eğitim Vizesi İçin Öğrencilerden İstenilen Gerekli Evraklar

 1. Kabul Mektubu (I-20 Belgesi): Başvurucunun Amerika’da eğitim göreceği kurumdan alınmış davet mektubu, eğitim tutarının faturası ve I-20 formunun orijinalini sunması gerekmektedir.
 2. SEVIS I-901 ödeme dekontu
 3. Transkript: Okuduğu okuldan alınmış transkript ve diplomalar
 4. Uzun süreli eğitime gidecekler için dil yeterlilik puan belgesi: TOEFL, SAT, GRE, GMAT ve benzeri kurumlardan alınan dil yeterlilik puanlarını gösteren belge. (Yalnızca bazı öğrenci vizeler için gereklidir)

Eğer Amerika’da okula devam ederken okul süresi uzar ise USCIS Form I-539'u doldurmaları gerekir.

Amerika Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Amerika Ticari Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerden istenen evrakların büyük kısmı Amerika Turistik Vize evrakları ile aynıdır. Amerika’da geçireceğiniz zaman diliminde kuracağınız ticari ilişkilere istenen evraklar ise aşağıda yer almaktadır.

 1. Şirketin antetli kâğıdına hazırlanmalı, iş gezisinin amacı, gidecek olan kişinin şirketteki görevi ve ne zamandan beri şirkette çalıştığı, tüm masrafların şirketi tarafından karşılanacağı belirtilmeli ve İngilizce yazılmalıdır.
 2. Ticari Davetiye: Amerika’daki şirketin antetli kâğıdına hazırlanmalı, davet ettiği şirketin ve kişilerin bilgileri yer almalı, ülkeye giriş ve çıkış tarihleri belirtilmelidir. Davetiye şirket yetkilisi tarafından imzalanmalı ve davetiyeyi gönderen yetkilinin pasaport ve kimlik fotokopisi eklenmelidir.
 3. Fuar Davetiyesi: Fuar bileti, fuar giriş kartı ya da fuar bilgilerini içeren dokümanlar gerekmektedir.

Amerika vize mülakat randevusunu nasıl yapmanız gerektiği hakkında detaylar ve vize başvurusu ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için Amerika vize uzmanlarımızı 0212 970 05 02 numaralı telefondan arayarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Amerika vize başvurunuzda kararı Amerika Konsolosluğu verecektir. Vize Merkezi’nin Amerika Konsolosluğu üzerinde herhangi bir yetkisi, yaptırım hakkı bulunmamaktadır. Vize Merkezi sizlere Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar listesini gönderdikten sonra gelen evraklar eşliğinde sizin adına başvuruyu eksiksiz ve hatasız bir şekilde yapmaktadır ve vize alabilmeniz için nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Amerika Vizesi Ön Başvuru Formu

Amerika ile ilgili sizden gelen sorular

17 sorudan en popüler 17 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022
  S. A., 23 Şub 2022, 15:19

  Merhaba, Biz eşim, çocuğum ile birlikte Amerika’daki kuzenimizi ziyarete gideceğiz bu vize türü hangisi acaba ve Amerika vizesi için gerekli evraklar 2022 yılında nelerdir? Bizi bu konuda bilgilendirir misiniz? Davetiyemiz var kuzenim bize sponsor da olacak, oranın vatandaşı çünkü. Onun ne gibi evraklar hazırlaması ve yollaması gerekli? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2021
  Y.E., 21 Ara 2020, 10:52

  Merhabalar, Amerika vizesi için gerekli evraklar 2021 yılında değişiklik gösterdi mi? Amerika’ya turistik amaçlı gitmek istiyorum. Uzun süredir devlet memuru olarak çalışıyoruz. Evrakları hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz? Bu konuda sizler bize yardımcı oluyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Nişanlılık Vizesi Gerekli Evraklar
  S. A, 12 Nis 2020, 16:25

  İyi günler Amerika’da nişanlım var kendisi ile uzun süredir birlikteyiz. Amerika nişanlılık vizesine başvuru yaptık ve Amerika’dan onayımız geldi. Bizim şöyle bir sorunumuz var. Nişanlımın ekonomik durumu çok yeterli değil. Konsolosluk için randevu sürecini ben bilmiyorum ve hazırlamamız gereken evraklar konusunda bilgiye sahip değiliz. Türkiye tarafında sizler bu vize konusunda da yardımcı oluyor musunuz? Benim hazırlamam gereken evraklar konusunda lütfen bana yardım edin. Amerika nişanlılık vizesi gerekli evraklar nedir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vizesi Gerekli Belgeler
  Ş. Tazeci, 19 Ara 2019, 15:48

  Merhaba, Amerika vizesi başvurusu yapacağım; fakat Amerika vizesi için gerekli belgeler hakkında bilgi sahibi değilim. Amerika vizesi gerekli belgeler nelerdir? Bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vizesi Başvuru Evrakları
  M. Karadeniz, 19 Ara 2019, 14:57

  Merhaba, Amerika vizesi başvurusu yapmak istiyorum. Merak ettiğim bir soru var, Amerika vizesi başvuru evrakları nelerdir? Teşekkür ederim. Cevabınızı bekliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
  F. Arkin, 29 Kas 2019, 13:39

  Amerika vizesi için gerekli evraklar için bilgi rica ediyorum. Başvuru için neler gereklidir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vizesi İçin Muvafakatname Gerekli Midir?
  H. Kara, 29 Kas 2019, 10:02

  Selam, ben eşim olmadan çocuğumla Amerika'ya gitmek istiyorum. Amerika vizesi için muvafakatname gerekli midir? Evraklar içinde onu da hazırlamam gerekir mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika vizesi için gerekli işlemler hakkında detaylı bilgi
  İ.İ.Z., 17 Oca 2019, 14:30

  Amerika vizesi için gerekli işlemler hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vizesi İçin Muvafakatname
  A.C., 11 Ara 2018, 16:28

  Merhaba, Amerika Vizesi İçin Muvafakatname almak gerekir mi? bir şirkette SGK'lı olarak çalışıyorum. Eşim, emekli ve ev hanımı. 15 yaşında bir kızımız var. Bir kolejde hazırlık sınıfında okuyor. Okulların kapanmasının ardından ailecek 2019 Haziran ayında NewYork'a bir hafta süreli bir seyahat yapmayı planlıyoruz. Ama henüz uçak veya konaklama anlamında kesinleştirdiğimiz bir rezervasyonumuz yok. Bu bilgilerden sonra üç sorum olacak: 1)Vize işlemlerini şimdiden başlatabilir miyiz? 2) Kızım bizimle (anne-baba) birlikte seyahat edeceği halde Muvafakatname gerekiyor mu? 3) Tarih henüz kesinleşmediğinden vize başvuru dilekçesi ekinde iş yerinden izinli olacağım tarihlere ilişkin bir yazı alamam. Bu bir sakınca yaratıyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Eski Pasaportumu Kaybettim
  Z.A.Ş, 24 Kas 2018, 00:33

  Merhaba, 2 sene önce pasaportumu kaybettim ve karakoldan gerekli belgeyi alıp sunarak yeni pasaportumu çıkarttım... Bu yeni pasaportta 2 adet Schengen vizem var, Fransa tarafından verilmiş. Kaybolan pasaportumda 2022 yılına kadar geçerli Amerika Vizem vardı ama geçerliliğinin olmadığını biliyorum. Yeniden başvuru yapacağım. Formda eski pasaportumu kaybettiğimi belirteceğim. Başka bir şeye gerek var mı? Açıkçası zamanında karakoldan aldığım kayıp belgesi de artık bende değil, saklamadım. Yeni pasaport çıkmış ve üzerine vizeler alınmış olduğuna göre zaten kayıp işlemi gördüğü belli, değil mi? Yeni pasaportum ve başvuru belgelerimle gitmem, formda da eski pasaportun kayıp olduğunu belirtsem yeterli?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
  A.E., 09 Kas 2018, 12:34

  Merhaba, Amerika vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Eşim, 2 oğlumla birlikte Amerika'ya turist vize ile gitmek istiyoruz. Eşim ve ben çalışıyoruz. Çocuklar ise henüz 2 ve 4 yaşında. Ne yapmam gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • ABD vizesi başvurusunda çocuklar için hangi evraklar sunulmalı?
  F. A., 03 Tem 2018, 18:25

  ABD vizesi için başvuruda bulunacağım. Çocuklara vize alımı esnasında eşimin de bulunması gerekiyor mu? Çocuklar için muvafakatname düzenlemek şart mı? Başvuruda çocuklar adına DS 160 formunun doldurulması zorunlu mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Emekliler için Amerika Vizesi Gerekli Evrak Listesi
  h. kovanlık, 21 Haz 2018, 17:59

  Yayınlanmış olan duyurular ve bültenlerde sgk emeklisi olan kişilerin hazırlayacağı evraklar ile ilgili liste göremedim. Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vizesi Alırken Seyahat Planım Olmalı mı?
  M.A.Ö., 03 Nis 2018, 14:36

  Merhaba, Amerika Vizesi Alırken Seyahat Planım Olmalı mı? USA vizesi almak için mutlaka program, otel rezervasyonları yapmak ve uçak biletlerini almak zorunda mıyım yoksa tarihi henüz belli olmayan seyahatlere hazırlık için vize başvurusu yapabilir miyim. (örneğin zaten vizesi olan ve sıkça gidip gelen eşimin bir daha ki gidişine vizemi hazır edip birlikte gitmek için ya da ani gelişen bir toplantıya katılabilmek için ki gerçek nedenlerim bu ikisi) Nasıl bir yol izlemeliyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika davetiye mektubu nasıl olmalıdır?
  B.E., 01 Haz 2017, 17:51

  Merhaba Amerika davetiye mektubu nasıl olmalıdır? 6 yıldır Amerika Birleşik Devletlerinde yaşıyorum. Annemin bizi ziyaret etmesini istiyorum. Davet mektubu nasıl olmalı, bir örneği lütfen..

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika davetiye mektubu nasıl olmalıdır?
  C.T., 11 Oca 2017, 05:09

  Amerika davetiye mektubu nasıl olmalıdır? Amerika'da bulunan bir arkadaşım bana nasıl davetiye gönderir? Ve davetiye için ne kadar ücret gerekir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika vize işlemleri için gerekli belgeler
  A.K., 11 Ara 2016, 02:07

  Merhabalar, şubat ayında Amerika seyahatim olacak. Amerika vize işlemleri için gerekli belgeleri hazırlarken ticaret sicil gazetesi isteniyor, ancak çalıştığım yerin ticaret sicil gazetesine bağlılığı yok. Amerika vizesi almamda sorun olur mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Amerika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp