Amerika Vizesi İçin Muvaffakatname

A.C. 11/12/18, 16:28
Merhaba, bir şirkette SGK'lı olarak çalışıyorum. Eşim, emekli ve ev hanımı. 15 yaşında bir kızımız var. Bir kolejde hazırlık sınıfında okuyor. Okulların kapanmasının ardından ailecek 2019 Haziran ayında NewYork'a bir hafta süreli bir seyahat yapmayı planlıyoruz. Ama henüz uçak veya konaklama anlamında kesinleştirdiğimiz bir rezervasyonumuz yok. Bu bilgilerden sonra üç sorum olacak: 1)Vize işlemlerini şimdiden başlatabilir miyiz? 2) Kızım bizimle (anne-baba) birlikte seyahat edeceği halde muhaffakatname gerekiyor mu? 3) Tarih henüz kesinleşmediğinden vize başvuru dilekçesi ekinde iş yerinden izinli olacağım tarihlere ilişkin bir yazı alamam. Bu bir sakınca yaratıyor mu?
Vize Merkezi

Merhabalar

Amerika'ya gerçekleştireceğiniz seyahatiniz için Amerika turistik vizesine başvurmanız gerekmektedir. Amerika vizeniz onaylamadan uçak bileti ya da ücretli otel rezarvasyonu yapmanızı önermemekteyiz zira vizenize onay gelmezse aldığınız bilet ya da ücretli otel rezarvasyonunuz yanabilir. Sorduğunuz diğer soruları cevaplayacak olursak;

Amerika vizesi 10 yıllık şeklinde verildiği için Amerika'ya gerçekleştireceğiniz seyahatten en az 90 gün önce başvurabilirsiniz. Amerika vize uzmanımız sizleri telefonla arayarak gerekli bilgilendirmeyi vererek, Amerika turist vizesi ile ilgili gerekli evrak listesini ilettiğiniz mail adresine e-posta olarak iletecektir.
Muvaffakatname çocuğunuz ebeveynlerden yalnız biriyle gideceği durumda ya da okul gezisi gibi durumlarda muvaffakatnamede belirtilen öğretmen ya da 3. şahıs kişileri belirterek seyahatini gerçekleştirebilmektedir.
Amerika vizesi başvurularınızda vize başvurusu dosyanızda iş yerinizden alacağınız izin dilekçesi vizenizi alabilmek için çok önemlidir. Vizenizi onaylarken Konsolosluk görevlileri sizin iş yerinizin bilgisi dahilinde seyahat edeceğine inandığı için sizlere vize onayı vermektedir, aksi takdirde kaçak gideceğinizi ya da oradan dönmeyeceğinizi düşünerek vizenize onay vermeyebilir. Fakat bu belirttiğiniz tarih kesin o an gideceğiniz anlamına gelmeyip, vizeniz onaylandıktan sonra Amerika seyahatini gerçekleştireceğiniz tarihi değiştirebilirsiniz
Amerika vizesi için gerekli evraklar 2019 yılında Türkiye'de ki iş durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple siz SGK' lı çalışan olduğunuz için; eşinizin banka hesabında yeterli miktarda parası olmaması durumunda eşinize ve kızınıza sponsor olmanız gerekmektedir. Amerika vizesi için bankada kişi başına 7000TL bakiye bulunması gerekmektedir. Bu hesapların son 3 ayı kapsayacak şekilde detaylı banka ekstresi ile vize başvurusu yapılmalıdır. 

Amerika vizesi ile ilgili detaylı bilgiyi sol menüde belirtilen size en yakın şubemizi arayarak bilgi alabilir, evrak listesinin en güncel halini ücretsiz isteyebilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul, Burcu

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon