Bursa

Telefon

+90 (224) 322 20 38

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Amerika Vize Merkezi, Bursa

Amerika vize merkezi bursa

Bursa ve çevresinden Amerika vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilere özel olarak hazırladığımız bilgi sayfamızda, ilgili süreç hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Bursa şubemiz aracılığıyla, bu bölgede yaşayan kişilere Amerika vizesi başvuru işlemlerinde kolaylık sağlamak için destek sunduğumuzu hatırlatmak isteriz. Amerika vize başvuruları konusunda Bursa şubemizden danışmanlık almayı tercih ettiğiniz takdirde, temsilcilerimizle sürece dair görüşmeler yapabilirsiniz. Uzman ekibimizle yüz yüze görüşme talep etmeniz durumunda, çalışma günleri ve saatleri içerisinde Bursa ofisimize ziyarette bulunabilirsiniz. Danışmanlarımıza ulaşmak için [email protected] e-posta adresimizi veya telefon numaralarımızı kullanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Amerika vizesi başvurusu esnasında konsolosluk, başvuru sahibini tanımak ve seyahat amacını öğrenmek amacıyla talep ettiği belgelerin eksiksiz olarak sunulmasını ister.

Başvurulan vize türüne bağlı olarak, başvuru sahibinin sunması gereken belgeler de farklılık gösterebilir. Bursa ve çevre illerde yaşayan Amerika vizesi başvurusu yapacak kişiler, kuruluşumuzdan danışmanlık hizmeti alarak hangi belgeleri hazırlamaları gerektiği konusunda bilgi edinebilirler.

Amerika'ya vize başvurusu yapacak kişilerin, hangi vize türüne başvurduklarına bakılmaksızın sunmaları gereken belgeler bulunmaktadır. Aşağıda bu belgeler sıralanmıştır:

 • Amerika Vizesi Başvuru Formu (DS-160 Formu)
 • Kimlik Fotokopisi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Pasaport (Seyahatten sonra en az 6 ay daha geçerli olmalıdır)
 • Eski Pasaportlar (Mevcut ise)
 • Amerika Vize Talep Dilekçesi
 • Güncel Biyometrik Fotoğraf
 • Konaklama ve Ulaşım Belgeleri

Başvurulan vize türüne göre, yukarıdaki belgelerin yanı sıra ek belgelerin talep edilebileceğini hatırlatmak isteriz. Talep edilen belgelerin eksiksiz bir şekilde sunulması, değerlendirme sürecini doğrudan etkileyen bir faktördür. Kuruluşumuzdan danışmanlık alarak, belgelerinizin titizlikle inceleneceğini ve en doğru şekilde düzenleneceğini belirtmek isteriz.

Amerika Vizesi Kimler için Gerekli Sayılır?

Amerika'ya seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ilk adım olarak Amerika vizesi başvurusunda bulunmaları gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize muafiyeti uygulanmamaktadır. Dolayısıyla hangi pasaport türüne sahip olunursa olunsun Amerika için vize talebinde bulunmak gerekmektedir.

Vize Merkezi olarak Amerika vize işlemleri ile vize başvurusunda bulunmayı düşünen kişilere, başvuru sürecini doğru şekilde yönlendirmek için danışmanlık hizmeti sağladığımızı hatırlatmak isteriz. Kuruluşumuz aracılığıyla Amerika vizesi başvuruları, konsolosluğun taleplerine uygun bir şekilde gerçekleştirilir. İşlemlerin hatalı veya eksik yapılması, başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Amerika vizesi başvurularında profesyonel destek almak, başvuru sahiplerinin sıkça yaptıkları hataları önlemek anlamına gelir. Bu sayede, vize talebinin sadece işlemlerin yanlış yapılması nedeniyle olumsuz sonuçlanmasının önüne geçilir.

Amerika Vize Türleri - Bursa

Amerika vizesine başvuracak kişilerin, başvuru sürecinde dikkat etmeleri gereken konulardan biri, başvuracakları vize türünü doğru belirlemektir. Amerika için çeşitli vize türleri bulunur ve bu nedenle vize türlerinin incelenip seyahat amacına en uygun olanın seçilmesi önemlidir. Seyahat amacına uygun olmayan bir vize türüne başvuran kişilerin vize talepleri olumsuz bir kararla sonuçlanabilir.

Amerika vizesi için hangi vize türüne başvurulması gerektiği konusunda emin olunamayan durumlarda, danışmanlarımız gerekli desteği sağlar. Seyahat detaylarına bağlı olarak hangi vize türünün tercih edilmesi gerektiği, temsilcilerimiz tarafından başvuru sahibine aktarılır. Amerika'da farklı vize türleri de bulunur.

Aşağıda Amerika için bazı vize türleri sıralanmıştır:

 • Turistik Vize
 • Ticari Vize
 • Transit Vize
 • B1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi
 • ESTA Vizesi VWP
 • Öğrenci Vizesi
 • Evlilik Vizesi
 • Çalışma Vizesi
 • Mürettebat Vizesi
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Tıbbi Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi

Amerika için belirlenen vize türleri, başvuruda talep edilen belgelerin de farklılık göstermesine yol açmaktadır. Bu nedenle başvuru sürecini başlatırken, öncelikle hangi vize türüne başvurulacağının doğru bir şekilde belirlenmesi son derece önemlidir.

Amerika - Bursa Şubemiz

Bursa ve yakın çevresinde ikamet eden kişiler, Amerika'ya vize başvurusunda bulunacakları zaman Vize Merkezi olarak desteğimizden faydalanabilirler. Bursa şubemiz, Amerika vize başvurularının doğru şekilde gerçekleştirilmesi konusunda başvuru sahiplerine yardımcı olur. Danışmanlık desteği alan kişiler, süreçte şahsen görüşülmesi gereken durumlarda ofisimize

ziyarette bulunabilirler. Şahsen görüşme gerekmeyen durumlarda ise temsilcilerimizle iletişim halinde kalarak uzaktan yönetilebilir.

Bursa şubemizden Amerika vizesi için danışmanlık desteği almak isteyen kişiler, temsilcilerimize [email protected] e-posta adresimiz veya telefon numaralarımız üzerinden ulaşabilirler. Şahsen görüşme yaparak süreci tamamlamak isteyen kişiler ise çalışma saatleri içerisinde Bursa ofisimize kolaylıkla ziyarette bulunabilirler.

amerika vize merkezi bursa

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp