Bursa

Adres

Demirsubaşı Mahallesi, Ahmet Dural Meydanı No:4 Gemlik/BURSA

Telefon/Faks

+90 (224) 322 20 38

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

Amerika Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa Ofisimize Hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, Amerika vizesine Bursa’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır. Amerika vizenizi kolay bir şekilde Bursa’dan alabilmek için aşağıda belirtilen bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Bursa ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Bursa’dan alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya bursa@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Amerika vizenizi Bursa’dan alabilmek için takip etmeniz gereken 5 adım

  1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biometrik verileriniz beyan edin.
  5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Amerika vizesi Bursa başvuruları için hazırlanması gereken evraklar hakkında

Amerika’ya kısa süreli seyahat edecekler “Göçmen Olmayan Vize” kategorisindeki Amerika vizelerine başvuru yapmaları gerekir. Amerikan vizesi seyahat amacına göre farklılık göstermektedir. Amerika vizesi için başvuran herkes Amerikan Konsolosluğunun web sitesinde yer alan DS-160 Vize Başvuru Formunu online olarak doldurmakla yükümlüdürler. Form İngilizcedir ve dikkatli doldurulması gerekir.

Amerika vizesi Bursa başvuruları sırasında meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Meslek durumunuza göre şekillenecek Amerika vizesi için istenen belgeleri sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bursa vize ofisimiz aracılığıyla yapmış olduğunuz Amerika vize başvurunuzu vize işlem takip formu ile takip edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! Amerika vize başvuru kabulü yapılabilmesi için Amerika vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sebeple eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden Amerika Konsolosluğuna hitaben durumu anlatır bir mektup yazmaları talep edilebilir.

Amerika vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Amerika vizesine Bursa’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebileceklerdir. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Bursa ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,

Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Amerika vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

İzmit, Yalova, Kocaeli, Balıkesir, Bilecik, Adapazarı, Kütahya, Zonguldak gibi şehirlerde ikamet ediyorsanız tüm Amerika Vizesi başvurularınızı Vize Merkezi Bursa şubemizden gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika vizesi Bursa başvuruları için alınacak randevular hakkında

Bursa’dan yapılacak Amerika vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Amerika vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Amerika vizesine Bursa’dan yapılacak başvurularda nelere dikkat edilmeli?

Başvuru için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin.

Amerika vizesine Bursa’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. Amerika vizesine Bursa’dan yapacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’dan yapılacak başvurulara oranla daha uzun bir süreye ihtiyacınız olabilir. Amerika vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. Amerika vizesine Bursa’dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Dikkat! Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapın.

Amerika’ya kısa süreli turistik, ticari ya da aile ziyareti amaçlı seyahat edecekler “Göçmen Olmayan Vize” kategorisinde Amerika vize başvurusu yapmaları gerekir. Amerikan vizesi, Turistik Vize, Ticari Vize, Öğrenci ve Değişim Programı Vizesi ve Aile Ziyareti Vizesi olarak seyahat amacına göre farklılık gösterebilmektedir.

Amerika vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin. Amerika’da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise Amerika aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Amerika’da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Amerika turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Amerika’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Amerika ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Amerika vizenizi sorunsuz bir şekilde Bursa’dan alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun

Amerika vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Amerika Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Amerika’ya giriş yapamayacaksınız.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Amerika vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Amerika vize başvurularında Konsolosluk başvuru sahibinin biometrik verileri ile parmak izini almakta ve mülakat yapmaktadır. Konsolosluk görevlisi seyahatinizin sonunda Amerika’dan ayrılma niyetinizin olup olmadığını, seyahat masraflarını karşılayacak maddi gücünüzün bulunup bulunmadığını anlamaya çalışır. Bunun için başvuru sahibinin durumuna göre bazı sorular sorar.

Bursa vize ofisi olarak başvuru sahiplerini sorulabilecek muhtemel sorular konusunda bilgilendirerek mülakata hazırlıklı gitmelerini sağlıyoruz.

Amerika vizesine Bursa’dan başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin yetki alanı içindedir.

Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

Amerika vizesine Bursa’dan yapacağınız başvurularda biometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Vize başvurunuz kaç günde sonuçlanır?

Bursa’dan yapacağınız Amerika vize başvurularınız 15 iş gününe yakın zaman da sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Amerika vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Amerika vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından ne sebeple red aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve Konsolosluk tarafından işaretlenmiş red sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun red edildiğini öğrenebilirsiniz. Amerika vize başvurunuzun olumsuz ( red ) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Amerika vize başvuruları konusunda Vize Merkezi Bursa ofisimiz, sizlerin verdiği bilgiler doğrultusunda DS 160 formunun doldurulması, randevunuzun alınması, başvurularınızı gerçekleştirme, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

amerika-vize-merkezi-bursa

Vize Merkezi Personel

Amerika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Bursa'da oturuyoruz ama Amerika vizesine Ankara'da başvurabilir miyim? E.E. 08/01/17, 13:04
Bursa'da oturuyoruz ama vize işlerini Ankara'da yapmak istiyorum, mümkün mü?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5628