DS-160 Formu

DS-160 Formu

DS 160 Formu, Amerika vizesi almak isteyen T.C. pasaport sahiplerinin Amerikan Konsolosluğunun resmi internet sitesi üzerinden online olarak doldurmaları gereken vize başvuru formudur.  DS-160 Formunun dikkatle doldurulması gerekir. Amerika Dış İşleri Bakanlığının resmi sitesi olan https://ceac.state.gov/ceac/ adresindeki online DS-160 Formu İngilizce dilindedir ve Türkçe versiyonu bulunmamaktadır. DS-160 Formu Göçmen Olmayanlar için Vize uygulaması kapsamındadır. Amerika’ya hangi amaçla seyahat ederseniz edin DS-160 Formunu doldurarak başvuru yapmanız gerekir.

**Eğer öğrenci ve değişim programı veya geçici çalışma vizesi için başvuruda bulunuyorsanız başka online ek formları da doldurmanız gerekmelidir.

DS-160 formu nedir?

Amerika vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinden dijital parmak izi alınmakta ve mülakat yapılmaktadır. DS-160 Formunda vereceğiniz bilgiler vize mülakatı açısından önemlidir. DS 160 formunda verdiğiniz ayrıntılı bilgilerin Amerika vizesi için konsoloslukta gireceğiniz mülakatta vereceğiniz bilgilerle çelişkili olmaması gerekir.  DS 160 formu, vize başvurusundan en geç 3 iş günü önceden doldurulup, online başvurunun yapılmış olması gerekir. Elektronik bir vize başvuru formu olan DS-160 formuna Amerikan konsolosluğunun belirlediği standartlarda dijital bir fotoğrafınızı yüklemeniz gerekmektedir. Fotoğrafın güncel olması ve son 6 aylık dönemde çektirilmiş olması önemlidir. Eski ve içerik bakımında kriterleri karşılamayan fotoğrafların kullanılması vize başvuru süresinin uzamasına sebep olur. Vize Merkezinin deneyimli danışmanları, bu tip ve benzeri sorunlarla karşılaşmamanız için Amerika vize başvuru sürecini profesyonelce yöneterek, arzu ettiğiniz vizeyi almanızda size yardımcı olacaklardır.

Göçmen olmayan Amerika vizeleri için elektronik DS-160 başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. DS-160 formundaki bilgiler elektronik olarak onayladığınız anda konsolosluğa girdiğiniz tüm bilgiler aktarılır. Amerika vizelerinde DS-160 formunun doğru doldurulması çok önemlidir. Amerika Konsolsoluğunun sizin için vereceği vizenin onay alması bu bilgilerin doğru olması ile mümkün olacaktır. Konsolosluktaki vize görüşmenize girebilmeniz için, gelirken mutlaka DS-160 onay sayfanızın çıktısını getirmeniz gerekmektedir.

Amerika DS-160 Formu

Amerika ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • DS 160 Formu doldururken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?
  Ş.K., 23 Oca 2019, 14:11

  ds-160 belgesi doldururken 3 adımda beni sistemden attı ve ıd numarası ve doğum son 4 hane soyadım son 4 hane girmeme rağmen ds-160 belgeme devam edemiyorum yol gösterir misiniz ? yeni formada müsade etmiyor. DS 160 Formu doldururken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • DS 160 Formunu Yeniden Doldurmam Gerekir Mi?
  B.O, 19 Kas 2018, 00:29

  Merhaba, 2014 yilinda almis oldugum F-1 vizesinin tarihi 2019 haziranda doluyor. Suanda Amerikada STEM OPT altinda calisiyorum (F-1 vizesi). Vizemi uzatmak icin postayla basvurabilecegimi okudum ama durum STEM OPT altinda calisanlar icinde gecerli midir? Ve vize tarihim dolmadan basvurursam yine de yeni DS-160 formu doldurmam gerekiyor mu? Simdiden tesekkurler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika DS-160 Formu Hataları
  K.I., 24 Haz 2018, 14:14

  Merhaba, DS-160 formunu doldurdum ve vize ücretini ödeyerek başvurumu yaptım. Amerika DS-160 Formu Hataları sorun olur mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerika Vizesi DS-160 Formu Onayı
  K.A., 20 Haz 2018, 12:13

  İyi günler. DS 160 formunu doldurdum onayladım ve 22 Haziranda randevumu aldım fakat doğum yeri sorusunu yanlışlıkla yaşadığım şehri yazdım bunu değiştirebilme şansım var mı? Randevu tarihimi değiştirmeden. Amerika Vizesi DS-160 Formu Onayı nedir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Amerika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp