Amerika Vize Reddi

M. Yılmaz 04/03/20, 23:38
Merhaba, Geçtiğimiz Temmuz ayında turist vizesine başvurup Amerika vize reddi aldım. Önümüzdeki ay içinde tekrar başvurmayı düşünüyorum. Tekrar vize başvurusunda bulunsam yine mi red alırım? Ayrıca benim görüşmeye gitmeden vize almam bu durumda mümkün olur mu? Başvuruyu benim adıma Vize Merkezi olarak siz yapabiliyor musunuz? Ben konsoloslukta görüşmeye katılmak zorunda olur muyum yine? Bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi günler dilerim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba

Amerika vize reddi sonrası tekrar başvuru yapmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Dilediğiniz zaman tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken husus neden ret aldığınız ve ret nedeninizi yeniden başvuruda bulunurken düzeltmiş olmanızdır. Yani herhangi bir şekilde vize reddi nedeninizde olumlu yönde bir gelişme sağlamadıysanız yeniden red alma olasılığınız söz konusudur. Vize Merkezi olarak bizim görevimiz en doğru şekilde evraklarınızın hazırlanmasını sağlamak ve başvurunuzun red olma olasılığını en aza indirgemektir.Hiçbir şekilde konsolosluk kararına müdahalemiz olmamakla birlikte son kararı konsolosluk vermektedir.

Öncelikle Amerika turistik vize reddi nedeninizi detaylı bir şekilde incelememiz gerekir. Vize red nedeninizi iletmediğiniz için genel olarak vize red nedenlerinden bahsederek ilerlemek isteriz. Firmamıza başvuran birçok ziyaretçimiz başvuru dosyasında herhangi bir eksik olmamasına rağmen Amerika turistik vize reddi aldıklarını iletmelerine rağmen dosyalarını incelediğimizde gözden kaçan bir evrakta eksik ya da hatalı beyan gibi sebeplere rastlamaktayız. Bunun nedenleri bazen vize memurunun seyahat sonrası ülkeye döneceğinize ikna olamaması olabilmektedir. Bu durumu ülkeye sizi bağlayan durumları net olarak belgeleyerek önleyebilirsiniz. Bunun dışında mali yetersizlikler, öğrenciyseniz sponsor yetersizliği, seyahat amacınızın doğru olarak ifade edildiği dilekçenizin yeterli olmaması, davetiye aldıysanız sizi davet eden kişinin eksiklikleri olabilmektedir. Bu durumu net ifade edebilmek için evraklarınızı detaylı kontrol etmemizde fayda olacaktır.

Amerika vize reddi sonrası süreç;

Amerika vize reddi sonrası tekrar başvuru öncesinde yeniden bir red almamanız için uzman kadrosuyla 20 yıllık tecrübeye sahip Vize Merkezi olarak sizlere hizmet vermek isteriz. Bu hizmetimizde vize başvuru sürecinizin analizi, evraklarınızın kontrolü, formlarınızın eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması ve dosyanızın hazırlanmasının yanı sıra konsolosluktan randevu alma işlemleri vardır. Randevu tarihinizde bir yetkilimiz sizi konsolosluk önünde karşılayarak mülakat süreci için hazırlanmanızı sağlayacaktır. Fakat iletmiş olduğunuz gibi mülakata sizin katılmama gibi bir durumunuz maalesef söz konusu olmayacaktır. Amerika Konsolosluğu 1 yıl içindeki vize yenilemeleri dışında her başvuru sahibinin mülakata katılmasını zorunlu kılmıştır. Sadece daha önce vizeniz varsa ve süresi bitmişse 1 yıl içinde yenilemek için başvuruda bulunduğunuzda mülakata ihtiyaç duymadan vize yenileme başvurusunda bulunulabilmektedir.

Bu cevabımızda Amerika vize reddi konusundaki sorunuza açıklama yaptık. Daha detaylı bir şekilde görüşüp işlemlerinizle ilgili bilgi almak için 0212 970 05 02 numaralı telefonumuzdan Amerika ülke uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Sizlere destek olmaktan memnuniyet duyarız.

Saygılarımızla

Vize Merkezi

Eda Baş

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x