Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar

Fransa vizesi kaç günde çıkar en merak edilen sorulardan biridir. Başvuru sonrasında ortalama 4-7 gün arasında başvuru sonucunuz tarafınıza iletilir. Konsolosluk değerlendirme sürecinde sizden ek ve alternatif evrak isteyebilmektedir. Konsolosluğun ek evrak talep etmesi durumuna karşılık, uçak bileti almamanız ve Fransa’ya gideceğiniz günden minimum 15 gün önce başvuru yapmanız tavsiye edilir.

Fransa Konsolosluğu vize işlemleri değerlendirme konusunda tek yetkilidir. Anlaşmalı olarak başvurunuzu yapan firmalar da hazırladığınız evrakları herhangi bir inceleme yapmadan Konsolosluğa iletir ve vize randevunuzu prosedür çerçevesinde düzenler. Bu firmalar, vize sonucunuzda ya da evraklarınızın niteliğini inceleme noktasında yetkili değildir.

Fransa vize sonuçlanma süresi için Fransa Konsolosluğu, Turistik - Ticari - Aile ve Arkadaş ziyareti amacıyla yapılan vize başvurularında T.C. pasaportu sahipleri için 90 günden az seyahatlerde Schengen vizelerini başvuruların yapıldığı günden itibaren en az 3 iş günü içerisinde sonuçlandırabilmektedir.

Türkiye'de oturumu olan yabancı uyruklu kişilerin Ticari - Turistik - Aile ve Arkadaş ziyareti amaçlı vize başvurularında 90 günden az olan seyahatleri için Fransa vize sonuçlanma süresi ve vize başvuru değerlendirmeleri başvurunun yapıldığı tarihten itibaren minimum 7  iş günü sürmektedir. Türkiye'de oturumu olan yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin ülkelerine göre başvuru değerlendirmeleri farklılık gösterecektir. 

Fransa Schengen başvuru süreci kurallara dayalı bir süreçtir. Bu sebeple evraklarınızın içeriği, düzeni, kanıtlanabilirliği ve güncel olması büyük önem arz etmektedir. Fransa vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı da bu etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Bu noktada Fransa vizesi alabilmek adına profesyonel destek almanız her zaman için en iyisi olacaktır. Bu konuda da her türlü bilgi almak ve vize başvurusu yapmak için kurumumuz vize uzmanlarıyla dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın ki ret almanız bir sonraki başvurunuzun sonucunu önemli ölçüde etkilemektedir.

Fransa Vize Merkezi Şubeleri

Fransa ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Fransa vizesi kaç günde çıkar?
  M.M., 27 Ağu 2017, 15:26

  Merhaba, Eşim çifte vatandaş Fransa'da ikamet etmekte tüm işlemlerimizi yaptık ama henüz vizem çıkmadı, Fransa vizesi kaç günde çıkar? teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Fransa vizesi ne kadar zamanda çıkar?
  O.A., 17 Oca 2017, 12:05

  Merhaba, Fransa vize ücreti tam olarak ne kadar ? vize ne kadar sürede çıkar ?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Fransa için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp