Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar

Fransa Konsolosluğu, Turistik - Ticari - Aile ve Arkadaş ziyareti amaçlı vize başvurularında Türk pasaportu sahipleri için 90 günden az olan seyahatleri için Schengen vizelerini  başvuruların yapıldığı günden itibaren en az 3 iş günü içerisinde sonuçlandırabilir. 

Türkiye'den oturumu olan  yabancı uyruklu yolcuların Turistik - Ticari - Aile ve Arkadaş ziyareti amaçlı vize başvurularında 90 günden az olan seyahatleri için Schengen vize başvuru değerlendirmeleri başvuru yapıldığı günden itibaren en az 7  iş günü sürmektedir. Türkiye'den oturumu olan  yabancı uyruklu yolcuların ülkelerine göre başvuru değerlendirmeleri farlılık gösterecektir. 

Fransız Konsolosluğunca ek olarak talep edilebilecek  durumlarda bu süre daha uzun olabileceği için  uçak biletinizi satın almamanızı ve Fransa’ya gideceğiniz günden 15 gün önce vize başvurusunda bulunmanızı önemle tavsiye ederiz. 

Fransa vize başvuru süreci ile ilgili aklınıza takılan sorular için sol menüdeki size en yakın şubemizi arayabilir 2019 yılı güncel evrak listesini ücretsiz isteyebilirsiniz.

Yükleniyor...
Telefon
x