Çorlu

Telefon

+90 (850) 460 15 30

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Fransa Vize Merkezi, Çorlu

Vize Merkezi Çorlu şubesi aracılığı ile Fransa Schengen vize başvurularına dair vize başvuru formuna ve güncel belge listelerine sahip olabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Fransa Schengen vize başvurularına dair Çorlu şubesi ile iletişime geçmek için +90 850 460 15 30 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da dilerseniz [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Tekirdağ Çorlu, Süleymanpaşa, Ergene, Marmaraereğlisi, Şarköy, Hayrabolu, Saray, Muratlı, Kapaklı, Malkara ve Çerkezköy ilçelerimiz başta olmak üzere Kırklareli, Edirne ve Çanakkale gibi çevrede olan illerden gerçekleştirilmek istenen Fransa vize başvurularına dair tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Fransa Vizesi Kimlere Gerekir? Çorlu

Fransa, Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden birisidir. Bu sebeple Fransa vizesi almak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Fransa seyahatlerinin öncesinde geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ya da Hususi (Yeşil) pasaportlardan birisine sahip olan vatandaşların 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Önceden herhangi bir Schengen vize ayrımında yer alan ülkelerin birisinden alınan bir vizeniz varsa hala güncelse ve konaklama gün sayısı yeterliyse yeniden vize almanıza gerek olmadan Fransa seyahati yapabilirsiniz.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Çorlu

Fransa Schengen vize başvurularından önce seyahat gün sayınızı kararlaştırmanız ve seyahat gerekçenizi bilmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Çorlu şubesi aracılığı ile hizmet verilen Fransa vize türleri aşağıda listelenmiştir.

Fransa seyahatiniz için gerekli olacak evrak listelerine ilgili vize başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gün sayınıza göre ya da seyahat amacınıza göre vize türü yukarıda yer almıyorsa ya da hangi vize türünün seyahatinize uygun olduğunu belirlemekte güçlük çekiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 850 460 15 30 numaralı telefonu arayarak Çorlu şubesindeki görevlilerle irtibata geçebilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Formu Çorlu

Fransa seyahati için en gerekli belge özelliği taşıyan Fransa vize başvuru formu, sitemizden kolaylıkla bulunur ve internet üzerinden doldurulur. Seyahatinizin iptal olmaması veya seyahat sürecinizin uzamaması için vize başvuru formu doldururken eksik bilgi girişi, hatalı bilgi girişi veya gerçeği yansıtmayan bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz. Dilerseniz size bu konuda deneyim sahibi olan yetkililer gereken desteği sağlayarak sizden gelecek bilgilerle formunuzu doldurarak hazırlar.
Fransa vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Çorlu

Fransa Schengen vize başvurularının sonuçlanma süresi 3 ila 15 iş günü arasında değişim göstermektedir. Bu süre Fransa resmi tatilleri, Fransa konsolosluk yetkilileri tarafından istenecek ek belge talebi, Fransa konsolosluk dönemsel yoğunlukları, hatalı belge ya da eksik belge nedeniyle uzayabilmektedir. Seyahatinde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmak istemeyen vatandaşların, seyahat başlangıç tarihlerinden en az 1 ay önce Çorlu şubesindeki yetkililerle iletişime geçmeleri tavsiye edilmektedir.
Vize Merkezi Çorlu şubesi yetkilileri ile görüşme sağlayabilmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz veya +90 850 460 15 30 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Çorlu

Fransa vize başvurusuna sahip olabilmek için yapılması gereken 5 aşama mevcuttur. Vize Merkezi Çorlu şubesi aracılığı ile bu aşamalar açıklamalı olarak aşağıda listelenmiştir.

  • Fransa Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Fransa konsolosluk yetkililerinin seyahatiniz için sizden talep edeceği belgelerin listesini sizlerle paylaşırız. Talep edilen belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız hususunda gerekli bilgilendirmeleri yaparız. Evraklarınızın hazırlama sürecinin sona ermesiyle bize ulaştırdığınız belgeler yetkililer tarafından dikkatli bir şekilde incelenir ve hatalı ya da eksik evrağa rastlanılması durumunda arayarak sizi bilgilendirirler.
  • Fransa Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Fransa vize başvurularının işleme alınması için yapılması gereken ilk aşama vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Fransa vize başvuru ücreti tüm harç ödemelerinden, Çorlu şubesinin size vereceği danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi Çorlu şubesinden talep edeceğiniz hesap numarasına transfer ederek kolaylıkla ödeyebilirsiniz ya da Çorlu şubesini ziyaret ederek kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Fransa vize başvuruları için randevu alınması gerekmektedir. Çorlu şube yetkilileri sizinle irtibata geçerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve seyahat planlamanızı sizin için yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasına taraf olması nedeniyle Fransa vize başvuruları için parmak izi verilmesi gerekir. Parmak izi verme sürecinizin tamamlanması ile birlikte yetkililer hazırlamış olduğunuz evraklarınızı Fransa konsolosluk yetkililerine teslim eder ve günlük olarak dosya durumunuzu sorgular.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Fransa vize başvurunuzun tamamlanması ile birlikte pasaportunuz konsolosluktan teslim alınır. Pasaportunuzu ofise uğrayarak kendiniz teslim alabilirsiniz ya da Çorlu şubesinden kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Fransa Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Çorlu

Schengen vize uygulamasında yer alması sebebiyle Fransa vizesi almak isteyen 12 yaşını dolduran bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen vatandaşların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Çorlu şubesinin size vereceği danışmanlık hizmet bedeli kapsamında bir yetkili sizi karşılar ve size rehberlik yapar.Schengen vize uygulamasında yer alan ülkenin aldığı karar ile 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek duyulmadan Fransa vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer bilmeniz gereken durum ise Fransa konsolosluk çalışanları gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu konsolosluk yetkilileri tarafından sürekli yapılan bir uygulama olmayıp nadiren görülen bir olaydır.

Fransa Vize Merkezi Çorlu

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp