Fransa vize fiyatları

R. Gezer 10/03/20, 14:47
Temmuz ayında iki arkadaş 1 haftalığına Fransa’ya gitmek istiyoruz. İkimizde üniversite öğrencisiyiz. Fransa vize fiyatları nedir? Öğrenci olduğumuz için herhangi bir indirim var mıdır? Vize başvurusu için toplam masrafımız ne kadar olur?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Fransa ve diğer Schengen üye ülkeleri, Ekim 2015 yılından itibaren, ülkelerine kısa süreli vize talepleri için başvuruda bulunan kişilerden kayıt etmek için parmak izi ve dijital verilerini talep etmektedir. Bu kayıtları VİS bilgi sisteminde 5 yıl boyunca muhafaza etmektedir. Vize başvuru dosyasının ve belgelerinin teslim alınması ve kabul edilmesi aracı kurum aracılığı ile yapmaktadırlar. Fransa, vize başvuru değerlendirmesini İstanbul Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından yapılarak sonuçlandırılmaktadır. Fransa vizesi fiyatları aşağıda sunulmuş olup, Fransa vizesi başvurusunda konsolosluk ödemesi ve aracı kurum hizmet bedeli ödenmektedir. 

Fransa vize fiyatları

Talebinize istinaden ek ücret ödeyerek başvurunuzu özel vip servisi ve erken saat başvuru randevusu seçeneklerini de kullanarak yapabilirsiniz. Fransa, kısa süreli vize başvuru fiyat bilgilerini 03 Şubat 2020 tarihi itibariyle güncellemiştir. Fransa vizesi fiyatları, 60 euro olan konsolosluk harcı 80 Euro olarak güncellenmiştir. Aracı kurum koordinasyon bedeli 30 Euro’dur. Ziyarette bulunacağınız tarihleri kapsayan 30.000 Euro teminatlı zorunlu seyahat sağlık sigortası gün sayısına göre değişiklik göstermektedir. Seyahat gün sayısının 1 hafta - 10 gün arasında olması durumunda ortalama 10 ila 15 Euro olmaktadır. 

Başvuru sırasında başvuru formunuzun doldurulması, fotokopi çıktı hizmeti, kurye hizmeti ücreti gibi hizmet aldığınızda ödemelerinize ek olarak fiyat ödemeniz gerekir. Vip servis ücreti 50 Euro, erken saat başvuru randevu 25 Euro ek ödeme yapmanız gerekir. Ek hizmetlerden satın almanız, vize değerlendirme sürenizin kısalmasına ya da vize başvurunuzun onaylanacağı garantisi vermemektedir. 

Vize Merkezi, başvuru yapmaya yetkili bir kurumdur ve sizin, Fransa ve diğer Schengen üye ülkelerinden herhangi bir ülkeye son beş sene içerisinde vize başvurusunda bulunmuş olmanız ve onaylı bir vizenizin olduğu durumlarında, tekrar başvuruya gitmenize gerek olmayıp sizin adınıza başvurunuzu yapabilmektedir. Parmak izi ve dijital verilerinizin alınmadığı ya da silinmiş durumunda da, başvuru esnasında yetkili vize danışmanlarının sizinle birlikte başvurunuzu hızlı bir şekilde yapılmasında yardımcı olmaktadır. 

Vize başvuru evraklarınızı hazırlama aşamasında Vize Merkezi yetkili danışmanlarını arayıp Fransa vize fiyatları ve size uygun evrak listesini temin edebilirsiniz. Belgeleriniz, Vize Merkezi’ne gelmesi ile birlikte randevunuz alınıp, dosyanız hazırlanarak başvurunuz yapılacaktır.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Fransa vize fiyatları

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x