Fransa aile ziyareti vizesi için davetiye nasıl olmalıdır?

M.D. 29/03/17, 16:11
Merhaba;
Fransa'da ikamet etmekteyim. Türkiye'de yaşayan ailem için Fransa aile ziyareti davetiyesi göndermek istiyorum. Fransaya davetiye ile gitmek için ne yapmak gerekir? Vize başvurusu için ne tür evraklar, forumlar lazım? Yardimlariniz için teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba;

Fransaya davetiye ile gitmek için öncelikle sizi Fransa'da ziyaret edecek olan aileniz Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi için başvuru yapmalıdır. Fransa aile ziyareti davetiyesi Fransa'da ikamet ettiğiniz belediyeden onaylı olmalıdır. Fransa Konsolosluğu vize başvurularında belediye onaylı bu davetiyenin orjinalini kabul etmektedir. Davetiyede ailenizi ne süreyle davet ettiğiniz ve nerede konaklayacaklarına dair bilgilerin bulunması gerekmektedir. Davetiye ile birlikte varsa oturum kartınız fotokopisini, eğer Fransız vatandaşıysanız Fransız kimliğinizin, pasaportunuzun fotokopisini de göndermeniz gerekmektedir.

Fransa vize başvurusunda bulunacak kişiler Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçtikleri takdirde gerekli evrak listesi kendilerine mail ile bildirilir. Bilgilendirme e-postasında Fransa vizesi için gereken evrakların yanında vize prorsedürüne dair bilgileri göreceksiniz.

Fransa vize evrakları kişilere mesleki durumlarına göre gönderilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizle yapacağınız görüşmelerde mesleki durumunuzu ve ikamet ettiğinizi şehri bildirmeyi unutmayınız. İkamet ettiğiniz bölgeye göre parmak izi işlemi için gideceğiniz Fransa dış temsilciliği de değişmektedir. 

Vize Merkezi İstanbul, Gökhan KEÇECİ

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
h. a 17/08/19, 11:03

Merhaba, Martın 5'inde Paris'e gitmeyi düşünüyoruz arkadaşım ile birlikte. Orada bulunan arkadaşımızdan davetiye isteyeceğiz ve farklı ülkelere de geçeceğiz. Benim sorum şudur, davetiye isterkenki bilgi ve belgeler nelerdir? Ben daha önce vize aldım turistik vize Avusturya'ya ancak gitmedim. Bir sıkıntı olur mu parmak izi falan vermeme gerek var mı?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/08/19, 11:24

Merhaba;

Fransa vizesinin sonucuna dair karar veren tek yetkili kurum Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliğidir. Bu nedenle daha önceki Schengen vizenizin yeni başvuruda nasıl değerlendirileceğine dair karar bu kurumlara aittir. 

Fransa aile ziyareti vizesi davetiyesi sizin seyahat tarihlerinizi ve konaklama bilginizi içermelidir. Fransa'da ne süreyle kalacağınıza dair bilgiyi de içermelidir. Davetiyeyi gönderen kişi Fransa vatandaşı değilse oturum kartı ve pasaport fotokopisini size iletmelidir. Fransa'daki arkadaşınızı davetiyeyinin orjinalini size göndermelidir. 

Aklınıza takılan sorular için sol bölümde yer alan size uygun olan bölgedeki şubemizden destek alabilir ve ücretsiz olarak güncel evrak listesini temin edebilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul, Gökhan KEÇECİ

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
b.k. 17/08/19, 11:53

Merhaba; Fransa'da bir süre akrabalarımda kalacağım, davetiye mektubu gerekli mi? Otel rezervasyonu yapsam yeterli olur mu?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 17/08/19, 12:03

Merhaba,

Fransa'da akrabalarınızın yanında kalacaksanız davet mektubu almanız zorunludur. Bu tür başvurular ziyaret vizesi başlığı altındadır ve bu durumda otel rezervasyonu yapılmasına gerek yoktur. 
Fransa'da yaşayan ve sizi davet eden akrabanızın göndereceği davetiye akrabanızın ikamet ettiği belediyeden onaylı olmalıdır. Akrabanız davetiyenin aslını size yollamalıdır, Eğer ziyaretine gideceğiniz yakınınız Fransa vatandaşı ise Fransa kimliği, pasaport fotokopisini; değilse oturum izni kartının fotokopisini de davetiye ile birlikte başvuru evraklarının arasına koymanız gerekmektedir.

Fransa aile ziyareti vizesi için randevu oluşturmak ve başvuru oluşturmak için size uygun şubemizi sol menüden seçerek müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul, Gökhan KEÇECİ

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
M.K. 19/08/19, 11:20

Merhaba, Fransa'ya gitmek istiyorum. Bunun için dayım bana davetiye gönderdi. Dayım olduğuna dair benden kanıtlayıcı belge isteniyor, nasıl bir evrak verebilirim? Teşekkürler.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 19/08/19, 11:27

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi için davetiye en temel belgedir. Davet eden kişinin bağlı bulunduğu belediye üzerinden onaylı davet belgesi çıkarması ve bu belgenin aslını size kargo ile size iletmesi gerekmektedir. Fotokopisi ya da mail ortamında gönderilmiş olması kabul edilmemektedir.

Ancak Fransa Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için davetiye tek başına yeterli değildir. Davet eden kişiye ait Fransa'daki oturum veya vatandaşlık durumunu kanıtlayan belgelerin sunulması, davet ettiği kişi ile arasındaki akrabalık derecesinin nüfus kayıt örneği ile kanıtlanması ve aynı zamanda elle Fransızca dilinde durumu açıklayan dilekçe yazılması gerekmektedir. 

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti vize başvurusu için başvuru sahibinin Türkiye'de yaşadığı resmi ikamet şehrine göre bölge ayrımı bulunmaktadır. Randevu oluşturmak ve başvurunuzu başlatmak için size uygun şubemizi sol menüden seçerek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
E. K 19/08/19, 12:00

Fransa aile ziyareti vizesi almak için Fransa'da bir Belediyeden alınmış eşim ve benim adıma 1 adet orjinal davetiyemiz var. bununla eşim ve benim adıma müracaatta bulunabilir miyiz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
A.D. 27/11/19, 10:58

Merhaba; Fransa'dan aile ziyareti için istek kağıdı (davetiye) geldi. Vizem onaylandı. Davetiyede belirtilen tarihten önce giriş yapabilir miyim?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 27/11/19, 11:00

Merhaba H

angi ülkeden yani Fransa veya Almanya'dan hangisinden ilk önce giriş yapacaksanız o ülkedeki arkadaşınızdan davetiye almanız ve vize başvurunuzu o ülke üzerinden yapanız faydalı olacaktır. Ayrıca seyahat planınızı ve konaklama durumunuzu dilekcenizde belirtirtmeniz de önemli. Fransa'ya mutlaka gitmeniz gerektiğini ve önceliği o ülkeye verdiğiniz için Fransa vizesi için başvuruda bulunmak ve davetiyeyi Fransa'da yaşayan arkadaşınızdan almanız yeterli olur. Sonrasında Almanya'ya gidecek olsanız bile oradaki arkadaşınızdan ayrıca bir davetiye almanıza gerek yok. Fransa davetiyesi belediyeden onaylı olarak orijinal olarak siz gönderilmelidir ve eğer arkadaşınız Fransa vatandaşı değilse Fransa ikamet izninin ve pasaport fotokopilerinin de Fransa vize başvurusunda kullanılması gerekmektedir. Eğer il tercihiniz yani Schengen bölgesine giriş yapacağınız ülke Almanya olacaksa aynı prosedür geçerli olacaktır.

Sigortalı çalışan için Schengen vizesi için şirketinizden izin yazısı, şirketin imza sirküleri, faaliyet belgesi ve vergi levhası gibi evrakları almanız gerekmektedir. Eğer .çalışma durumunu belgeleyemiyorsanız ya da serbest çalışan durumda iseniz seyahatinize birinci dereceden bir yakınınızın sponsor olması ve seyahat masraflarının onun tarafından karşılanacağına dair bir sponsorluk yazısı-dilekcesi hazırlanmalıdır. Vize Merkezi profesyonel vize danışmanlığı veren bir firmadır ve vizenin sonucuna dair bir bildirimde bulunmaz ancak vize başvurusunun Schengen vize prosedürlerine göre yapılmasında ve vize başvuru sahiplerinin doğru şekilde yönlendirilmesinde onlara destek olur. Fransa vizesi veya Almanya vizesinin sonucuna karar verecek olan resmi kurumlar bu ülkelerin Konsosluklarıdır. Aklınıza takılan sorular için sol bölümde yer alan size uygun olan bölgedeki şubemizden destek alabilir ve ücretsiz olarak güncel evrak listesini temin edebilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
M.K. 27/11/19, 11:00

Merhabalar ben Avusturya da yaşayan halamın yanına gitmek istiyorum amcamın oğlunun düğünü var bu amaçla gitmek istiyorum halam davetiye yollicak onun evinde konaklıcam. Benim şöyle bi sorum olucak daha önce hiç gitmedim şimdi pasaport çıkarttırıcam onlar istek yollicak fakat çalışmıyorum 1 yıldır ev hanımıyım üzerime kayıtlı birşey de yok ama banka hesabım var benim ne yapmam gerek yani ev hanımı olarak vize almam mümkün değilmi evliyim çocuğum yok

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
h.k. 27/11/19, 11:01

Merhaba;

Ben turistik amaçlı tek başıma gideceğim. Amacım aile akraba ziyareti değil ancak kalacağım yer akraba sayıldığım kişilerin evi. Dolaasıyla aile ziyareti kısmına mı giriyor almam gereken vize?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 27/11/19, 11:02

Merhaba;

Fransa aile ziyareti vizesi için Fransa yakın akrabanız var ise Aile ziyareti vizesine başvuru yapacak olup Fransa Belediye onaylı orjinal davetiye almanız gerekmektedir. Eğer davetiye almakta güçlük çekiyorsanız, turistik vize başvurusu da yapabilirsiniz. Eğer seyahat masraflarınızı karşılayabilecek güçte iseniz veya birinci dereceden akrabanız seyahat masraflarınızı karşılamak üzere size sponsor oluyorsa turistik vize alarak da Fransa'ya seyahat edebilirsiniz. Aklınıza takılan sorular için sol bölümde yer alan size uygun olan bölgedeki şubemizden destek alabilir ve ücretsiz olarak güncel evrak listesini temin edebilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul Murat

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
D.G 27/11/19, 11:02

Merhaba,

Annem 2 yıl önce Fransa'da yaşayan kardeşimin yanına 3 aylığına gitmişti. Bu senede tekrar gitmek istiyor. Fransa'da yaşayan kardeşim davetiyeye en fazla ne kadar süre yazabilir?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 27/11/19, 11:02

Merhaba;

davetiye hazırlanışı esnasında en fazla 90 günlük süreyi kapsaması dikkate alınmalıdır. Fransa vizesi başvurusu olumlu sonuçlandığı taktirde başvuru sahibine azami 180 gün içinde en fazla 90 gün kalma hakkı vermektedir. Dilekçenizde uygun bir şekilde ilerleyen dönem veya senede tekrar ziyaret etme isteğinizi belirterek uygun olan geliri beyan etmeniz halinde uzun süreli vize olarak talep edebilirsiniz.

Konsolosluk kararı neticesinde vize onayı sunulmakta olduğundan garantisi olmasa da vize geçmişinize ve doğru kullanımınıza bağlı olarak uzun süreli vize sunabilmektedir. 5 Yıllık vize alsanız dahi oturum süresi max. 90 gündür. Ancak bu 5 yılda ancak 90 gün kalabileceksiniz demek değildir. İyi bir planlamayla 5 yıllık vizeyle toplam 2.5 yıl kalabilirsiniz. Tek yapacağınız şey son 180 günde (Yani 6 ayda) toplam kalış sürenizin 90 günü (Yani 3 ayı) aşmamasıdır.

Vize Merkezi İstanbul, Murat

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
G.T. 27/11/19, 11:02

Merhaba,

Fransa' da yaşıyorum 4 kişilik bir aileyi ziyaret için davet etmek istiyorum. Anne baba ve iki çocuktan oluşan bir aile her birey için ayrı davetiye ile mi çağıracağım yoksa tek bir davetiye yeterli oluyor mu?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 27/11/19, 11:03

Merhaba,

Türkiye'de ikamet eden kişileri, Fransa'ya aile ziyareti kapsamında davet etmek için, Fransa'daki bağlı bulunduğunuz belediyeden çıkartacağınız davet mektubunun orjinalini Türkiye'de ikamet eden, Fransa aile ziyareti vizesine başvurmak isteyen kişilere göndermeniz gerekmektedir. Çıkartacağınız davet mektubunda, Fransa kanunlarının müsade ettiği kişi sayısı kadar aynı davet mektubuna kişi sayısı yazdırabilirsiniz. Ancak her bir bireyin başvurusu için ayrı başvuru formu hazırlanacağından her birey için bir davet mektubu çıkartmanızda fayda vardır.

Ziyaret amacıyla gelecek olan yolculara belediye onaylı davet mektubu çıkarılması için, yolcuların pasaport görüntüsü ve ev adresi bilgisini ibraz etmeniz gereklidir. 90 güne kadar davetiye düzenlenebilir. Fakat ilk defa schengen vizesi alacak yolcuların seyahat sürelerini belli oranda kısa tutmaları gereklidir. Ek olarak kalınacak gün kadar hesaplanan güncel banka ekstesi bakiyesi olması olumlu sonuçlanma oranını yükseltecektir. Davetiyenin onay tarihi ile planladığınız seyahat tarihi başlangıcı arası 90 günü geçmemelidir.

Davetiyenin orjinali beraberinde oturum kartı veya kimlik fotokopiniz ile iletişim numaranız ve mail adres bilginiz başvuru formlarında gerekli bilgiler olması sebebiyle önemlidir. Davetiyede yazılan adres bilgileri okunaklı ve güncel olmalıdır. Aile Ziyareti vize başvuruları genel bilgilendirme sayfamızdan detaylı bilgi ve evrak listesine ulaşabilirsiniz. Fransa konsolosluğu talep ettiği evraklarda zaman içerisinde güncelleme yapma hakkına sahiptir. Aklınıza takılan sorular için sol bölümde yer alan size uygun olan bölgedeki şubemizden destek alabilir ve ücretsiz olarak güncel evrak listesini temin edebilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul, Murat

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
S.A. 27/11/19, 11:16

Merhaba; Fransa'da ikamet ediyorum kardeşim ve esini davet etmek istiyorum belediyeden yapacak olduğumuz davetiye ayrı ayrı mı yapılmalı yoksa ayni davetiyede ikisinin isminin bulunması yeterli midir? Teşekkürler.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 27/11/19, 11:16

Merhaba,

Aynı davetiyede aile bağına göre her iki isim de yer alabilir. Aksi durumda ayrı ayrı davetiye gönderilmelidir. Fransa aile ziyereti vize başvurusunda kullanılan davetiye Fransa'da belediyeden onaylı olmalı ve orijinal olrak sunulmalıdır. Davetiyeyi gönderen kişinin oturum izni kartı veya belgesinin ve pasaportunun ve eğer varsa kimlik fotokjopisinin de Fransa vize başvuru evrakları arasında olması gerekmektedir. Fransa aile ziyareti vize evrakları Fransa Konsolosluğunun inisiyarifinde, koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Aklınıza takılan sorular için sol bölümde yer alan size uygun olan bölgedeki şubemizden destek alabilir ve ücretsiz olarak güncel evrak listesini temin edebilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul Murat

Fransa aile ziyareti vizesi için davetiye nasıl olmalıdır?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.