Fransa Vizesi Ret İtirazı

T. Yenice 30/03/20, 18:37
Geçen yıl Fransa’dan ret aldım, bu sene yaz tatilinde akrabalarımın yanına gitmek istiyorum. Yine ret almaktan çok korkuyorum. Sizinle ilgili olumlu yorumlar gördüm. Bu başvurumu sizinle yapmak istiyorum, ailem ile birlikte oturuyorum. Oturduğumuz ev babamın adına kayıtlı, benim adıma da araba var. Bunları göstersem faydası olur mu? Bir olumsuzluk olursa Fransa vizesi ret itirazı yapabilir miyiz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Fransa’ya kısa süreli ve uzun süreli seyahat ya da kalma amacıyla yapılan vize başvurularında, başvuru sahibinin istenilen şartları sağlayamadığı durumlarda vize değerlendirmesi ret ile sonuçlanabilmektedir. Turizm, iş görüşmesi, fuar ziyareti, dil kursu, arkadaş- akraba ziyareti gibi 180 günlük süre içerisinde en fazla 90 gün kalışlı seyahatleriniz için yapılan vize başvurusu C tipi bir vize olup, kısa süreli vize başvuruları içerisinde yer almaktadır. Çalışmak, öğrenim görmek, aile fertleriyle birlikte yaşamak için yapılan vize başvuruları D tipi vize türü olup, süresi daha uzundur ve oturum izni gerektirmektedir.

C tipi vize başvurularının incelenmesi ve sonuca bağlanması Fransa’nın İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği tarafından Schengen Anlaşması hükümleri çerçevesinde değerlendirilerek yapılmaktadır. D tipi vize başvurularının incelenmesi ve karara bağlanması için konsolosluğun veya büyükelçiliğin vereceği kararın yanında Fransa’nın ulusal yetki alanına girdiğinden Fransa’daki yetkili makamların vereceği kararlar doğrultusunda sonuçlandırılmaktadır.

Fransa Vizesi Ret İtirazı

Fransa vizesi reddine itiraz etmeden önce bir önceki yıl yapmış olduğunuz Fransa vize başvurunuzun, seyahat etme amacınıza uygun olarak yapılıp yapılmadığını tespit etmek ve seyahatinize uygun evrakları hazırlayıp ve bu evraklara uyumlu başvuru formunuzun hazırlanıp hazırlanmadığını anlamak gerekir. Fransa’da akrabalarınızın bulunması ve başvurunuzu davet mektubu temin ederek yapmanız faydalı olacaktır. Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olan bazı durumlar vardır. Bunlar; davet mektubu almadan uzun süreli vize istenmesi, maddi durumunuzun yetersiz bulunması, banka dökümlerindeki bakiyenin kaynağının yeterince açıklanamaması, uçak ya da konaklama bilgilerinizin seyahat tarihlerinizle uymaması, Türkiye’ye tekrar döneceğinize dair kanıtlayıcı belgelerin yeterli olmaması, başvuru formunuzun vize türü veya seyahat planınıza uygun doldurulmaması gibi nedenlerdir.

Vize Merkezi; Fransa vizesi ret itirazı ile birlikte seyahatinize uygun yeni vize başvurularınızda hazırlanması gereken dilekçeler ve evraklar konusunda danışmanlık hizmeti vererek vize başvurunuzun sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olmaktadır.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
N.F 07/07/20, 16:56

Merhabalar, çok yakın bir zamanda Fransa vizesi için başvuru yaptım fakat ret aldım. Verdikleri ret sebebinde geriye döneceğime inanmadıklarını bildirmişler. Fakat benim burada düzenli bir yaşamım ve işim var neden böyle düşünmüş olabilirler? Normalde aile ziyareti için gidiyordum fakat davetiye sağlayamadığım için turistik yaptım bu bir etken midir? Fransa vizesi ret itirazı mı daha doğru bir yol yoksa tekrardan mı başvuru yapmamız daha iyi? Sizlerden gelecek olan bilgiye istinaden bundan sonraki süreçte sizinle işlem yapmak istiyorum. Saygılar.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 07/07/20, 16:58

Merhabalar, öncelikle işlemlerinize ilişkin Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşamış olduğunuz olumsuz durum için üzgün olduğumu belirterek olumlu bir sonuç almak adına tüm desteğimizi tarafınıza sağlayacağız. Söylemiş olduğunuz üzere arkadaş ziyareti amaç ama turistik vize başvurusu yapılmış. Bu noktada sizlerden alacağımız başvurunuz ile ilgili tüm detaylar bir sonra ki adımımız için çok büyük önem arz etmektedir. Vize Merkezi uzman müşteri temsilcilerimiz tarafından yapılacak olan görüşmenizde en doğru yol ve düzen gösterilecektir.

Fransa vizesi ret itirazı için başvuru sahibinin şahsen bir itiraz mektubu yazıp hem mail hemde posta yolu ile ret kağıdında sizlere belirtilen adrese iletmesi gerekmektedir. Genel anlamda itiraz süreci uzun sürmektedir. Yolcularımız çoğu zaman tekrar başvuru yapma isteğinde oluyorlar. Bu durumda ise sizin konunuz üzerinden ilerlersek var sayım ile tursitik seyahatlerde sunacağınız otel tarihleri 1 haftadan fazla olması halinde kişi eğer Türkiye’de çalışıyorsa fazla inandırıcı gelmeyebiliyor. Sanırız bu durum size olumsuz bir sonuç yaşatmış olabilir. Tekrardan başvuru yapma durumunda sizlerden gerekli tüm evraklarınızı teslim alarak ve bir önceki başvurunuzda ki olumsuzluktan bahsederek yens yapılacak olan başvurunuzun vize sonuçlanması talebinizi iyi niyet dilekçesi ile ilgili makama belirtmemiz önemli bir konudur.

Fransa vizesi ret itirazı veya yeniden başvuru süreci ile ilgili yapılacak olan tüm işlemler ve prosedürler hakkında Vize Merkezi yetkililerimiz ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Saygılarımızla.

Fransa vizesi ret itirazı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x