Kanada Aile Ziyareti Vizesi

Kanada Aile Ziyareti Vizesi

Kanada’daki bir aile üyesini ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları Kanada aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunabilir. Kanada aile ziyareti vizesi yasal olarak Kanada ziyaretçi vizesi olarak geçmektedir. Tek fark, vize başvurusunda bulunanın Kanada’da yaşayan Kanada vatandaşı ya da oturum izni sahibi aile üyesinden bir davetiye alarak başvuru evraklarına bu davetiyeyi ekliyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Kanada aile ziyareti vizesine başvurabilmek için Kanada Göçmenlik ve Mülteci Koruma Yasası’nın tüm şartlarını yerine getirdiğinizi, geçici olarak Kanada’da kalacağınızı ve seyahatiniz bitiminde ülkenize döneceğinizi, Kanada’daki seyahatiniz boyunca kişisel masraflarınızı ve birlikte seyahat edeceğiniz aile üyelerinizin masraflarını karşılayabileceğinizi kanıtlamanız gerekir. Ayrıca bir iş bularak Kanada’da çalışma niyetinizin olmadığını, Kanada yasalarına saygılı olacağınızı, ülkenin güvenliğini tehdit etmeyeceğinizi ve istenmesi durumunda tıbbi muayeneye gireceğinizi taahhüt etmeniz gerekir.

Aile üyeleri kavramı eş ve bakmakla yükümlü olduğunuz çocukları kapsamaktadır. Çocuklar 19 yaşından küçük ve evlenmemiş olmalıdır. 19 yaşından büyük çocukların bakmakla yükümlü olunan (dependent) sayılabilmesi için fiziksel veya zihinsel bir sorun nedeniyle maddi olarak kendisine yeterli gelemiyor olması gerekmektedir.

Kanada aile ziyareti vizesi başvurularınızı Kanada vize uzmanlarımız aracılığı ile yapabilirsiniz. Durumunuza göre kişiselleştirilen evrak listesi ve başvuru işlemleri ile ilgili tüm bilgiler için iletişim numaralarımızdan veya e-mail adreslerimizden bize ulaşabilir, Kanada vizesi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Vize uzmanlarımızdan Kanada vizesi için gerekli evrakları ücretsiz talep edebilirsiniz. Vize uzmanlarımıza ulaşmak için [email protected]adresi üzerinden mail yoluyla ya da size en yakın şubemiz üzerinden telefonla iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Ebeveyn Süper Vizesi

Kanada aile ziyareti vizesi kapsamında Kanada vatandaşı veya oturum izni sahibi çocukları ya da torunları olan anne-baba ve büyükanne-büyükbabalara bir ayrıcalık tanınmıştır. Bu vize türüne Ebeveyn ve Büyükanne-Büyükbaba Süper Vizesi denilmektedir. Bu vize kapsamında Kanada’ya seyahat edebilmek için Kanada’da yaşayan Kanada vatandaşı ya da oturum izni sahibi çocuğu olan anne ya da baba olmanız veya Kanada’da yaşayan Kanada vatandaşı ya da oturum izni sahibi torunu olan büyükanne ya da büyükbaba olmanız gerekmektedir. Söz konusu anne-baba ya da büyükanne-büyükbabaların bakmakla yükümlü olduğu diğer çocuk veya torunları bu vize türüne başvuramaz. Bunların, Kanada turistik vizesi için başvuru yapmaları gerekmektedir. Ayrıca tüm Kanada vizelerine başvuranlar için geçerli olan genel koşulların da mutlaka sağlanması gerekir.

Kanada ebeveyn süper vizesi ile Kanada’ya gidecek anne-baba ve büyükanne-büyükbabalar, başvuru sırasında bazı kriterleri yerine getirmek zorundadır. Bunun neticesinde vize verilmesine karar verecek olan memurlar, başvuranların Kanada’dan seyahatleri bitiminde ayrılacaklarına ikna olmalıdır. Dolayısı ile başvuranların ülkeleriyle olan bağları, ziyaretlerinin amacı, aileleri ve maddi durumları, Türkiye’nin genel ekonomik durumu ve siyasi istikrarı ile en önemlisi Kanada’da yaşayan çocuk ve torunların davetiyesi önem arz etmektedir.

Kanada Ebeveyn Süper Vize Başvuru Şartları

Aile ziyareti vizesi için başvuran anne-baba ve büyükanne-büyükbabalar;

 • Kanada’da yaşayan çocuk veya torunları tarafından maddi olarak destekleneceklerine dair bir davetiye mektubu almalıdırlar.
 • Kanada’da bulunacakları zamanı da kapsayan en az 1 yıllık Kanada sağlık sigortası yaptırmalıdırlar.
 • Şartları vize başvuru merkezi tarafından kendilerine bildirilecek olan göçmenlik muayenesini yaptırmalıdırlar.

Çocuk veya torunların Kanada kanunlarına göre asgari ücretin üzerinde bir gelir kaynakları olması gerekir. Bunun için başvuru sırasında vergi beyannamelerini, işyerinden alınacak iş tanımı ve maaş bilgilerini içeren bir mektubu, sigorta primlerini gösteren belgeleri, serbest meslek sahibi ise bir muhasebeciden alınmış yılık gelirini gösteren bir belgeyi ve diğer gelir kaynaklarının kanıtlarını ibraz etmeleri gerekebilir.

Kanada aile ziyareti vizesi kapsamında Kanada ebeveyn süper vizesi için başvuran anne-baba ve büyükanne-büyükbabalar, Kanada’da yaşayan çocuk veya torunları ile olan akrabalık ilişkilerini kanıtlayan her türlü belgeyi de başvuru sırasında mutlaka ibraz etmelidir.
Yaptırılması gereken sağlık sigortası hastaneye yatış ve Türkiye’ye geri dönüşü kapsayan, en az 100.000 ABD Doları değerinde ve Kanada’ya yapılacak tüm girişler için geçerli olacak bir sağlık sigortası olmak zorundadır. Ayrıca parmak izi ve biyometrik fotoğrafınızın alınması için konsolosluk tarafından belirlenecek bir tarihte mülakata da çağrılabilirsiniz.

Kanada Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada aile ziyareti vizesi başvurularının normal süreci 11-15 gün arasında sonuçlanır. Kanada ebeveyn süper vize çıkma süreleri daha uzun sürmektedir. Amerika vizeniz varsa aile ziyareti vizesi başvurunuz 5 iş günü içinde sonuçlanır. Bu sürelerin tamamı Kanada Büyükelçiliği’nin inisiyatifindedir. Başvuru yoğunluğu ve koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Not: Kanada aile ziyareti vizesi başvuruları Covid 19 salgını süresince kapalı olduğundan, şu anda bu süreç başvurunuzu yaptıktan sonra 2 ila 3 ay arasındadır.

Kanada Aile Ziyareti Vize Ücreti

Kanada aile ziyareti vizesi danışmanlık ve hizmet bedeli 120 Dolar’dır. Kanada aile ziyareti vizesi için güncel danışmanlık ve hizmet bedelini öğrenmek için ikamet ettiğiniz yere yakın ofislerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Kanada vize ücretlerisayfamıza bakabilir Kanada vize bedelleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kanada Aile Ziyareti Vize Harcı Ne Kadar Ve Nereye Yatırılır?

Kanada aile ziyareti vize başvuruları için ödenmesi gereken Kanada Aile Ziyareti Vize Harcı ücreti100 CAD ( 75 $) ve başvuru merkezinde vereceğiniz parmak izi için 85 CAD ( 65$ )’dır.

Kanada Büyükelçiliği Kanada vizeniz olumlu sonuçlandığında Pasaportlarınıza vizeyi basıp, teslim etmede, Covid 19 salgını nedeniyle değişiklik yapmıştır: Kanada Büyükelçiliği vize sonucunuz belli olduğunda vizeniz onaylandığına dair pasaport talep mektubu (passport request letter) gönderiyor. Vize onay mektubu geldiğinde, hangi Kanada Vize Başvuru Merkezinden parmak izi verdiyseniz pasaportunuzu oraya kargo yapmanız gerekiyor. Pasaportları kargo ile göndermeden önce Kanada Büyükelçiliğinin vizenizi pasaporta yapıştırıp kargo ile adresinize göndermesi için pasaport başına toplam 632 TL ücreti ( Eğer parmak izi verildiğini gösteren sticker yok ise 932,50 TL ) , Kanada Vize Başvuru Merkezinin Garanti Bankası hesabına yatırıp, ödeme dekontunu ve Başvuru Merkezinin sizin adres bilginizi öğrenmek için gönderdiği formu doldurup, aynı kargo ile göndermeniz gerekiyor.

Vize Uzmanımıza Muvafakat Formu doldurarak Vekâlet verirseniz pasaportunuzu teslim etme ve alma işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirebiliriz. Vekâlet ile birlikte önlü arkalı Kimlik fotokopinizi de eklemeniz gerekir.

Kanada Aile Ziyareti Vize Başvuru Formu

Kanada aile ziyareti vizesi için iki farklı form doldurulmalıdır. Kanada aile ziyareti vize başvuru formu: Şahsi bilgileriniz ve yolculuğunuza ait bilgileri doldurduğunuz bir formdur. Kanada’ya yapacağınız seyahat için ülkeye gireceğiniz ve çıkış yapacağınız tarihleri dilekçenize yazdığınız tarihler ile aynı olmalıdır.

Kanada aile bilgi formu: Türkiye’ye sizi bağlayan aile durumunuzun olup olmadığını görmek için aile bilgilerinizi girdiğiniz bir formdur. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu yazmış olduğunuz aile bilgilerinizin doğru olmasıdır. Yanıltıcı bilgi verdiğinizde ya da yanlışlıkla doğru olmayan bilgiler verdiğinizde Kanada aile ziyareti vize başvurunuzun sonucu olumsuz sonuçlanabilir. Bu Form; her vize türü için doldurulması gereken ortak bir formdur.

İki Formunda bilgisayarda doldurulması gerekmektedir. Formda ad, soy ad, pasaport, seyahat kariyer bilgileri, davet eden kişi hakkında bilgiler sorulmaktadır. Ayrıca aile bireylerinizin ad, soy ad, doğum tarihleri, meslekleri, adresleri ve medeni halleri hakkında detaylı bilgiler istenmektedir.

Kanada Aile Ziyareti Vizesi Başvuru Belgeleri

 • İngilizce olarak yazılmış vize talep dilekçesi (Kanada Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmalıdır. Kişinin seyahat amacı ve tarihlerini yer almalı, ıslak imzalı olarak sunulmalıdır)
 • Son 3 aylık banka hesap özeti (Vadesiz banka hesap dökümü bakiyesi en az 35.000 TL olmalıdır. Kaşelenmiş, ıslak imzası olan bir belge olmalıdır. Yanında mutlaka banka imza sirküleri ile sunulmalıdır)
 • Kira gelirleri, tapular ve otomobil ruhsatı fotokopileri (eğer varsa)
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi (evliyseniz)
 • Nüfus cüzdanı veya yeni kimlik kartı fotokopisi. Başvuran yabancı uyruklu ise oturum izni kartının arkalı önlü fotokopisi
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz olarak yakın zamanda çekilmiş olmalıdır)
 • Pasaport (Son 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 1 yıl geçerliliği olan)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi
 • Aile ve adresi bilgileri
 • Evli kadınların evlenmeden önceki soyadları belgede mutlaka yer almalıdır.
 • Kanada vize başvuru formu
 • Aile bilgi formu

Davet eden kişiden istenilen evraklar;

 • Davetiye (Kanada’ya davet eden kişinin adres ve tüm iletişim bilgilerini içermelidir. İmzalanmış olmalıdır. Taranıp mail olarak gönderilebilir ve çıktısı alınabilir)
 • Davet eden kişi Kanada vatandaşı ise Kanada pasaportu, Kanada kimliğinin fotokopisi, Kanada vatandaşı değil ise oturum izni kartının fotokopisi
 • Seyahatin masraflarını davet eden kişi karşılayacaksa son 3 aylık maaş bordrosu ve banka hesap dökümleri ayrıca Kanada ebeveyn süper vizesi için başvurulacaksa gerekli diğer mali kanıtlar

Kanada Aile Ziyareti Vizesi İçin Başvuranın Durumuna Göreİstenen Belgeler

Kişi Şirket Sahibi İse;

 • Orijinal Faaliyet Belgesi fotokopisi (Son 3 aylık)
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
 • Son tarihli Vergi Levhası fotokopisi
 • SGK (4b) Hizmet dökümü
 • Son 3 aylık Şahsi Banka Hesap Cüzdanı veya vadesiz banka hesap dökümü (Bakiyesi en az 35.000 TL olmalıdır. Kaşelenmiş, ıslak imzası olan bir belge olmalıdır. Yanında mutlaka banka imza sirküleri ile sunulmalıdır)

Kişi Kamu Çalışanı İse;

 • Görev ve İzin yazısı (kişinin görev yaptığı kurumdan alınmış mühürlü ve ıslak imzalı olmalıdır)
 • Görev kimlik kartı fotokopisi
 • Maaş Bordrosu (son 3 aylık, imzalı ve mühürlü)
 • Kişi Doktor, Avukat, Tüccar ise;
 • Oda Sicil kaydı (Son 3 ay içerisinde alınmış)
 • Güncel tarihli Şirket Evrakları (sicil gazete, imza sirküleri, vergi levhası fotokopileri)
 • Meslek kimlik kartı fotokopisi
 • SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü
 • Maaş Bordrosu (son aylık kaşe ve ıslak imzalı)

Kişi SGK'lı Çalışan İse;

 • Güncel tarihli Şirket Evrakları (faaliyet belgesinin orijinali, vergi levhası belgesi, imza sirküleri, ticaret sicili gazetesi)
 • SGK İşe giriş bildirgesi ve Hizmet dökümü
 • Son 3 aylık banka hesap özeti (Vadesiz banka dökümü bakiyesi en az 35.000 TL olmalıdır. Kaşelenmiş, ıslak imzası olan bir belge olmalıdır. Yanında mutlaka banka imza sirküleri ile sunulmalıdır)
 • Maaş bordrosu (son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)

Kişi Emekli İse;

 • Emeklilik kartı fotokopisi (varsa)
 • Emekli olunan kurumdan alınmış ıslak imzalı bir yazı ya da e-devlet web sitesinden e-devlet şifrenizle alacağınız emeklilik kaydı ve emeklilik maaş bilgisi belgelerinin çıktısı)
 • Emekli maaşınızı aldığınız bankadan son 3 aylık banka dökümü ve banka yetkilisinin imza sirküleri
 • Son 3 aylık Şahsi Banka Hesap Cüzdanı veya Vadesiz Banka Hesap Dökümü (Bakiyesi en az 35.000 TL olmalıdır. Kaşelenmiş, ıslak imzası olan bir belge olmalıdır. Yanında mutlaka banka imza sirküleri ile sunulmalıdır)

Kişi Öğrenci İse;

 • Öğrenci belgesi (güncel tarihli, orijinal)
 • Muvafakatname (kişi 18 yaşından küçük ise hem anne hem de baba tarafından imzalanmış ve noter tarafından onaylanmış belgenin orijinali)

Kanada Vizesi İle İlgili Önemli Uyarılar

►Vize başvurunuzun seyahat tarihinize kadar sonuçlanması için, seyahat tarihinizden en azından birkaç hafta önce başvuru işlemlerine başlamış olmanız gerekmektedir.
Kanada Turistik Vizesi başvurularında 31 Temmuz 2018 tarihinden itibaren parmak izi uygulaması başlamıştır. Evraklarınızı eksiksiz kargo ile gönderir ya da en yakın ofisimize getiridiğiniz taktirde hemen parmak izi randevunuzu alacak , vize uzmanlarımız sizi randevunuz hakkında bilgilendirecektir.
►Vize başvurunuzda kesinlikle sahte belge kullanmayınız ve başvurunuzun hiçbir aşamasında yanıltıcı ya da yanlış bilgiler vermeyiniz.
►Kanada Konsolosluğu ihtiyaç halinde başvuranı bir mülakata çağırabilir veya ek evrak talebinde bulunabilir.
►Başvurunuzla ilgili nihai karar her zaman Kanada Konsolosluğu’na aittir. Kanada turistik vizesi başvurunuz reddedilirse itiraz hakkınızın bulunmadığını unutmayınız. Bu durumda ancak yeniden vize başvurusunda bulunabilirsiniz.
►Kanada vizesi ile ilgili tüm başvurularınız için iletişim numaralarımızdan veya e-posta adresimizden Kanada vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Kanada Vize Ücreti

Kanada ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Kanada Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi
  n.m., 27 Eyl 2023, 16:50

  Kanada aile arkadaş ziyaret vizesi başvurusu yapabilmem için hangi evrakları hazırlamam gerekiyor? Davet mektubu gerekli mi? Başvuru mu problemsiz tamamlayabilmem için bana yardımcı olur musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kanada Süper Vize
  Ş. Yüksektepe, 25 Mar 2020, 09:18

  Kanada süper vize ne işe yarıyor? Faydaları neler? Başvuru ücreti diğer vizelere göre farklı mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kanada Aile Ziyareti Vizesi
  N. Karadaş, 24 Mar 2020, 18:13

  Oğlum ve eşini görmek için vize istiyorum. Kanada aile ziyareti Vizesi için neler gereklidir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kanada Ziyaretçi Vizesi
  B. K., 27 Şub 2020, 15:00

  Kanada ziyaretçi vizesi almak istiyorum. Babam Kanada’da onu görmek için nasıl başvuru yapabilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kanada için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp