Kanada Süper Vize

Kanada Süper Vize

Kanada süper vize ( Ebeveynler ve Büyükanne- Büyükbabalar için) Kanada vatandaşlarının ya da Kanada'da sürekli oturum izni olanların ebeveynlerini, büyükanne ve büyükbabalarını 2 yıl boyunca birlikte kalmalarına olanak tanıyan geçici oturum vizeleri arasındadır.

Süper vizesi başvuru sahiplerine Kanada'ya her ziyaret edişlerinde 2 yıla kadar kalmasına izin verir. Kanada'ya gittiğinizde uzun süre kalmak istemiyorsanız 6 ay ya da daha kısa süreyle kalmak istiyorsanız, Kanada aile ziyareti vizesine başvurmanız gerekir.

Kanada’da yaşayan çocuğu ya da torunu olanlar için aile bireyleri ile daha çok görüşebilme olanağı tanımakta, çalışan anne ve babalar için ise çocuklarının ebeveynleri tarafından büyüme olanağı tanınmıştır.

Kanada Süper Vize Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada Süper vize başvuru süreci 459 günde sonuçlanabilmektedir. Vize sonucu süreçlerinin normalden uzun olması Kanada Büyükelçiliği’nin inisiyatifinde bulunmaktadır.

Not: Kanada Süper vize başvuruları, Pandemide daha uzun sürelerde sonuçlandırıldı. Seyahatinizi planlarken bu süreçleri göz önünde bulundurmalısınız.

Kanada Süper Vize Ücreti

Kanada Süper vize için başvuru danışmanlık ücreti 160 Dolar’dır. Kanada Süper vize başvurularınız için güncel olan danışmanlık ve hizmet ücretleri bilgisini oturduğunuz yere en yakın Vize Merkezi ofisimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Kanada vize ücretleri sayfamızı ziyaret ederek diğer Kanada vize türlerindeki ücret listelerine ulaşabilirsiniz.

Kanada Süper Vize Harcı Ne Kadar Ve Nereye Yatırılır?

Kanada Süper Vize başvurularında ödemeniz gereken Kanada Süper Vize harcı ücreti100 CAD ( Yaklaşık 83$ ) , parmak izi ücreti ise 85 CAD (Yaklaşık 65$ )’dır.

Kanada Süper vizeniz onaylandığı zaman pasaportunuzu Kanada Büyükelçiliği’ne vizeniz basılması için göndermeniz gerekir. Hangi Kanada Vize Başvuru Merkezine parmak izi verdiyseniz pasaportunuzu oraya kargo yapmanız gerekir. Kanada Büyükelçiliğinin vizenizi pasaporta yapıştırıp kargo ile adresinize göndermesi için pasaport başına toplam 632 TL ücreti ( Parmak izi verildiğini gösteren sticker yok ise 932,50 TL ) , Kanada Vize Başvuru Merkezinin Banka hesabına yatırıp, ödeme dekontunu ve Başvuru Merkezinin sizin adres bilginizi öğrenmek için gönderdiği matbu formu doldurup, aynı kargo ile göndermeniz gerekiyor.

Ödediğiniz tüm ücretler Kanada Dolarının kur durumuna göre hesaplandığından, Amerikan Doları karşısındaki kur farklılıkları değişikliklere neden olmaktadır. Göndereceğiniz kargonun alıcı kısmına, Kanada Vize Başvuru Merkezi yazmayı unutmayın!

Vize Uzmanımıza Muvafakat Formu doldurarak Vekâlet verirseniz pasaportunuzu teslim etme ve alma işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirebiliriz. Vekâlet ile birlikte önlü arkalı Kimlik fotokopinizi de eklemeniz gerekir.

Kanada Süper Vize Başvuru Formu

Kanada Süper Vize başvurusu yapabilmeniz için iki farklı formun doldurulması gerekir. Kişisel bilgiler ve en son mezun olduğunuz okulunuzun bilgileri, çalıştığınız iş yerinin bilgileri bu formda belirtilmelidir.

Kanada aile bilgi formu: Büyükelçiliğin Türkiye’de bulunan aile bağlarınızı görebilmesi için bu formun doldurulması zorunludur. Aile bilgi formundaki bilgileri doğru aktarım yapmalısınız. Nüfus cüzdanlarında ya da ikamet belgelerindeki bilgilerle aynı olmasına dikkat edin! Harf yanlışlıklarınız olursa Kanada Süper Vize başvurunuzun sonucu olumsuz olabilir.

Kanada Büyükelçiliği vizeyi sonuçlandırmak için bu formlardaki bilgileri dikkate alacağı için mutlaka bilgisayar ortamında ve eksiksiz doldurulması gerekir.

Kanada Süper Vize İçin Kimler, Nasıl Başvuru Yapabilir?

Kanada vatandaşı ya da süresiz oturum izni olan ve Kanada’da yaşayanların ebeveynleri, büyükanneleri, büyükbabaları Çocuğunuzdan ya da torununuzdan sizi Kanada'ya davet ettiğini belirten, imzalı bir davet mektubu olmalıdır. Yapılacak seyahatin uzunluğu ve bunu nasıl karşılayacağını belirten bir mali durumu hakkında bilgi vermelidir. Kanada’da ikamet ettiği evde kaç kişi yaşadığını belirtmeli ve yaşayan kişilerin listesini de yapması gerekir.

Kanada Süper Vize Başvurusu Gerekli Evrak Listesi

 • Kanada’ya gelecek olan başvuru sahibi için Kanadalı bir sigorta şirketinden, 1 yıl geçerli 100.000 $ teminatı olan sağlık sigortası yapılmalıdır. Sağlık sigortasının bedeli ödendiğine dair belgeniz olması gerekir, teklifler kabul edilmemektedir
 • Süper vizesine başvuru yapabilmek için Kanada’da dışında olmanız gerekir.
 • Yaşadığı ülkede Kanada Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş doktorlardan sağlık raporu alması gerekir.

Davet eden kişinin mali durumunu ve yatırımlarını gösteren belgeler:

 1. En son vergi yılı için Değerlendirme Bildirimi (NOA) veya T4/T1
 2. İstihdam Sigortası taslaklarının sunulması gerekir.
 3. Çalıştığı firmadan antetli kağıda dilekçe; Her ay aldığı maaş bedeli ve işe alınma tarihini içermelidir.
 4. Son üç aya ait maaş bordroları
 5. Sonunda bakiye olan son üç aya ait banka hesap dökümleri

Ayrıca Kanada Büyükelçiliği davet edilen kişinin de Türkiye’deki durumunu gösteren belgeler ve bilgiler talep etmektedir.

Başvurduğunuzda şunlara bakacağız:

 • Başvuru yaptığı ülke ile ilgili olan bağlarını gösteren belgeler
 • Ziyaretinizin amacını belirten detaylı dilekçe
 • Aileniz ve mali durumunuzu gösteren belgeler.

Tabi aynı zamanda Kanada Büyükelçiliği değerlendirme yaparken başvuru yaptığınız ülkenin genel ekonomik ve siyasi istikrarını da göz önünde bulundurmaktadır.

Kanada süper vize için bilgi verdik. Kanada vizesi için bizleri arayabilirsiniz. 0212 970 05 63

Kanada ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Kanada için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp