Kanada Vize Türleri

Kanada Vize Türleri

Saygıdeğer ziyaretçilerimiz Kanada’ya seyahat etmek istiyor ancak Kanada vize türleri arasından hangisine başvuru yapmanız gerektiğine karar veremiyorsanız bu yazımız sizin için rehber niteliği taşıyabilir. Sayfamızın devamında Kanada vize türleri hakkında bilgi edinebilir, Kanada vize çeşitleri ve Kanada vizesi başvuru aşamaları ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Kanada oturum izni ve Kanada vatandaşlığına geçiş işlemleri hakkındaki bilgileri de yazımızın devamında bulabilirsiniz. Özel bir vize programı olan Kanada Can Plus’la ilgili detaylar da yazı içerisinde yer almaktadır.

Kanada’ya turistik gezi, akraba ziyareti, eğitim, çalışma veya iş toplantısı amacıyla giriş yapmak için almanız gereken Kanada vize türleri birbirinden farklıdır. Yine Kanada vize başvuru evrakları da bulunduğunuz iş statüsüne ve yaşınıza göre değişiklik göstermektedir.

Dilerseniz Vize Merkezi’mizin alanında uzman danışmanlarının tüm Kanada vizesi başvuru sürecinizde yanınızda olmasını sağlayarak sonuca pratik, hızlı ve sorunsuz bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Kanada Vize Türleri

 • Kanada turistik vize
 • Kanada ticari vizesi
 • Kanada aile/arkadaş ziyareti vizesi
 • Kanada aile birleşimi vizesi
 • Kanada transit vize
 • Kanada öğrenci vizesi
 • Kanada çalışma vizesi
 • Kanada oturum izni vizesi

Kanada Vize Türleri Başvuru

Dilerseniz şimdi tüm Kanada vize türlerini detaylı olarak inceleyelim. Öte yandan Kanada vize işlemleri ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını bulmak isterseniz de Vize Merkezi Kanada sayfalarımızda dolaşabilir, iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kanada Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada’ya turistik bir gezi ya da kısa süreli ziyaret amacıyla giriş yapmak istiyorsanız başvurmanız gereken vize türü Kanada turistik vizedir. Bu ülkede en fazla 6 aylık dolaşım hakkı elde edebileceğiniz bu vize, Kanada geçici yerleşim vizesi veya Kanada ziyaretçi vizesi adıyla da Kanada vize türleri arasında yerini alır.

Kanada turistik vizesi için gerekli evrakları eksiksiz olarak tamamladıktan sonra başvuru işlemine geçebilirsiniz. Başvurunuzu isterseniz online olarak isterseniz de yetkili Kanada vize başvuru merkezlerine yapabilirsiniz.

Kanada turistik vize başvuru formunu doldurup, Kanada turistik vize harç ücretini yatırdıktan sonra işleminizi tamamlayabilirsiniz. Kanada turistik vize başvuru süreci ortalama 10 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanıyordu. Fakat Covid sonrasında süreç 2- 2,5 aya kadar uzamıştır. Kanada turist vizesi ile ilgili tüm detayları sayfalarımızdan dilediğiniz zaman öğrenebilirsiniz.

Kanada Can Plus Programı Nedir?

Kanada vize başvurusu yapanlara yönelik olarak ülke yetkilileri tarafından geliştirilen bu sistem sayesinde turistik vize başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresi kısalmaktadır. 2016 yılından itibaren yürürlükte olan uygulama ile vize başvurusu sırasında istenen evrak sayısı en aza indirgenmiştir.

Kanada vize türleri arasında; ziyaretçi vizesi, transit vize ve turist vizesi için yapılan başvurularda büyük ölçüde kolaylık sağlayan Can Plus Programı ile yapılan ortalama 5 iş günü içerisinde vize başvuru işlemleri sonuçlanmaktaydı. Fakat Covid dönemi sonrasında sonuçlanma süresi 2- 2,5 aya kadar uzamıştır. Can Plus Programı ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını 0 212 970 05 63 no’lu iletişim hattımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Kanada Ticari Vizesi Nedir?

Kanada’ya ticari bir iş birliği yapmak, iş gezisine katılmak, farklı iş kolları ile ilgili araştırma yapmak amacıyla gitmek istiyorsanız Kanada ticari vizesi için başvurmanız gerekmektedir. Kanada ziyaretçi vize türleri arasında yer alan ticari Kanada vizesi ile en fazla 6 ay bu ülkede dolaşım hakkı elde edebilirsiniz.

Kanada ticari vizesine başvururken, ülkede bulunacağınız süre içerisinde hangi iş kolu ile ilgili çalışmalar yapacağınızı ve kendi esas geçim kaynağınız olan işi detayları ile açıklamanız beklenir. Yine bu ülkede kalacağınız süre boyunca konaklama ve diğer masraflarınızı karşılayabilecek maddi yeterliliğe sahip olduğunuzu ve ülkeden ayrılmak için gerekli şartları taşıdığınızı da belgelerle açıklamanız gerekmektedir.

Kamu çalışanı, şirket sahibi, emekli gibi değişik statüler için pek çok farklı Kanada ticari vize başvuru belgesi istenen bu vize türüne başvururken kendi durumunuza uygun evrak listesini temin etmeniz oldukça önemlidir. Bunun için dilediğiniz zaman Vize Merkezi’ne mail atarak gerekli belgelerin bulunduğu listenin size gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Kanada ticari vizesi için gerekli evrakları hazırlayıp, Kanada ticari vize başvuru formunu hatasız bir şekilde doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Kanada ticari vize harç ücretini ve parmak izi bedelini ödedikten sonra Covid öncesi vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ticari Kanada vizesi başvuruları ortalama 10 ile 15 gün içerisinde sonuçlanmaktaydı. Fakat Covid sonrası sonuçlanma süreci 2- 2,5 ayı bulmaktadır.

Kanada Aile / Arkadaş Ziyaret Vizesi Başvuru Aşamaları Nedir?

Kanada’da yaşayan aile üyelerinizi, akrabalarınızı veya yakın arkadaşlarınızı ziyaret mi etmek istiyorsunuz? O halde Kanada aile ziyareti vizesine başvuru yapabilirsiniz. Kanada ziyaretçi vizesi kategorisinde değerlendirilen bu başvuruyu online olarak ya da yetkili Kanada vize merkezlerine şahsen yapabilirsiniz.

Kanada’da ziyaret edeceğiniz kişi tarafından sizin adınıza gönderilen davetiye mektuplarının Kanada akraba ziyareti vizesi evraklarınız arasından olması şarttır. Toplamda 180 gün Kanada’da kalma hakkı tanıyan bu vize türü ile ülkede çalışamaz, herhangi bir kazanç elde edecek işlerde görev alamazsınız. Gerekli evrak listesini Vize Merkezi’mizden talep ederek eksiksiz hazırladıktan sonra vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hatasız bir başvuru süreci geçirmek isterseniz uzman Vize Merkezi Kanada temsilcilerimizden destek alarak Kanada aile vizesi başvuru formunu birlikte doldurabilirsiniz. Kanada aile ziyareti vizesi ve Kanada akraba vizesi evrakları ile ilgili tüm bilgilere Vize Merkezi Kanada sayfalarımızdan dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Kanada Aile Birleşimi Vizesi için Aranılan Şartlar Nelerdir?

Kanada vatandaşı olan veya Kanada’da yaşamak için oturum iznine sahip olan kişilerle evlenerek bu ülkede yaşamaya başlayacak olan kişiler Kanada vize türleri arasından Kanada aile birleşimi vizesine başvurmalıdır. Yalnızca evlenerek değil sponsor kişi aracılığı ile de aile birleşimi vize türüne başvuru yapabilirsiniz.

Kanada’da yaşayan veya vatandaşı olanlar; çocuklarına, partnerlerine ve ebeveynlerine sponsor olarak bu kişilerin Kanada vizesi almalarının önünü açabilir. Bu vize türünde esas olan sponsor kişinin, Kanada aile birleşimi vize başvurusu yapan şahsın her türlü masrafını karşılayacağını beyan etmesidir. Başvuru yapan kişi sayısına göre sponsordan beklenen gelir miktarı da değişmektedir.

Kanada kalıcı oturum izni vize türleri arasında sayılan aile birleşimi vizesi için başvurular online olarak yapılmaktadır. Kanada aile birleşimi vizesi başvurusu için Ankara’daki Kanada Büyükelçiliğine başvuru yapmanız gerekir.

Kanada Transit Vize Başvuruları Nereye Yapılır?

Kanada üzerinden başka bir ülkeye geçiş yapmak istiyorsanız almanız gereken vize türü Kanada transit vizesidir. Yalnızca hava yolu ile ulaşımlarda geçerli olan Kanada transit vizesi ile kara, deniz ve demir yolunu kullanarak Kanada’dan geçemezsiniz. Bu gibi durumlarda Kanada ziyaretçi vizesine başvurmanız gerekmektedir. Bu vize, Kanada’da bulunan havalimanlarına iniş yaptıktan sonra, diğer uçuşunuza kadar geçen süre içerisinde size dolaşım alanda dolaşım hakkı tanır.

Kanada transit vize süreçleri Covid salgını öncesi 10 günde sonuçlanırken şu anda diğer vize türlerinde olduğu gibi daha uzun sürmektedir. Seyahatinizin içeriğine ve uzunluğuna bağlı olarak transit Kanada vizesi ile bu ülke havaalanlarında 48 saate kadar kalabilirsiniz. Seyahat planlarınıza bağlı olarak 1 veya 2 giriş için geçerli olabilir. Kanada Transit vizesi evrak hazırlama ve başvuru sürecinizde Vize Merkezi Kanada temsilcilerimizden dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Gelişmiş eğitim imkânları ile dikkat çeken Kanada’ya öğrenim görmek, dil okuluna gitmek veya kısa süreli eğitim programlarına katılmak amacıyla gitmek için Kanada öğrenci vizesi başvuru koşullarını yerine getirmeniz beklenir.

Kanada’da hayatınızı idame ettirecek maddi birikime sahip olduğunuzu ispatlamanız ve öğrenim süreniz bittikten sonra ülkeden ayrılacağınızı garanti etmeniz bu koşullar arasında ilk sıralarda yer alır. Kanada’da öğrenim göreceğiniz eğitim kurumundan aldığınız kabul kağıdı ve eğitiminizin süresi ve içeriği ile ilgili detayları gösteren belgelerle birlikte Kanada vizesi için gerekli evrakları da hazır ederek başvuru sürecinize başlayabilirsiniz.

Oldukça kapsamlı ve detaylı bir belge hazırlama süreci bulunan Kanada öğrenci vize başvurusu aşamasında tek bir hata yapmanız hâlinde vize reddi alabilirsiniz. Bu nedenle tecrübeli Vize Merkezi Kanada ekibimiz ile iletişime geçerek birlikte hareket edebilir, sorunsuz bir başvuru süreci geçirebilirsiniz.

Kanada Çalışma Vizesi Şartları Nelerdir?

Kanada’da yaşayarak orada meslek edinmek ve para kazanmak amacıyla çalışmak istiyorsanız Kanada çalışma vizesi şartlarını yerine getirmeniz gerekir. Kanada vize türleri kapsamında yapılan çalışma vizesi işlemleri kendi içerisinde de kategorilere ayrılır.

Kanada sınırları içerisinde bulunduğunuz sürede çalışma vizesine başvurabileceğiniz gibi Kanada’ya gitmeden de bu vize türü için başvuru yapabilirsiniz. Kanada çalışma vizesi alarak bu ülkeye gidebilmek için Kanada’da hangi iş kollarında istihdam açığı olduğunu iyi araştırmalısınız.

Kanada çalışma vize başvurularında aranan şartlardan bir diğeri de dil yeterliliğidir. Çalışma izni de içeren Kanada vize türleri arasında bulunan çalışma vizesine başvurmak için iş kolu farketmeksizindil seviyenizin ülkede yaşamak için yeterli düzeyde olması gerekmektedir.

Kanada çalışma vizesi almak için ilk olarak Kanada çalışma izni başvurusu yapmış olmanız beklenir. Açık çalışma izni ve işverene özgü çalışma izni olmak üzere 2 ayrı çeşidi bulunan Kanada çalışma izni başvurularının hangisinin sizin için ideal olduğunu Vize Merkezi’mizi ziyaret ederek öğrenebilir, başvuru sürecinize devam edebilirsiniz. Kanada hükümeti yetkilileri, her yıl hangi meslek gruplarından eleman alımı yapılacağını açıklamakta ve listeyi güncellemektedir.

Bu listelerde size uygun bir meslek olup olmadığını bu şekilde kontrol edebilir daha sonra Kanada çalışma vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Size uygun Kanada çalışma vizesi evraklarını hazırladıktan sonra vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Özellikle çalışacak olan kişiler başvuruyu yapmadan önce çalışacağı iş yerini bulması gerekir. Çalışacağınız firmayı biz bulamıyoruz. Çalışacağınız şirket ile sözleşme imzalamalı ve şirket sizin adınıza LMIA sertifikası çıkartıp size göndermesi gerekir.Kanada çalışma izni vize başvuruları 3 hafta da sonuçlandığı Büyükelçiliğin sitesinde yazmasına rağmen bu süreç 24 haftaya kadar uzayabilmektedir. Kanada çalışma izni ve Kanada çalışma vizesi ile ilgili tüm bilgileri edinmek için Vize Merkezi Kanada sayfalarına göz atabilirsiniz.

Kanada Oturum İzni Başvuru Süreci Nasıl İşler?

Kanada’da hayatını geçirmek ve kalıcı olarak bu ülkede yaşamak için oturum izni almanız gerekmektedir. Oldukça kapsamlı ve detaylı bir süreç gerektiren Kanada oturum izni alma başvurularının pek çok farklı kategorisi bulunur. Kanada oturum izni başvuru kategorileri şu şekilde sıralanır:

 • Nitelikli işçi başvurusu: Puanlama sisteminden geçer not alan ve dil yeterliliğine sahip olan kişiler Kanada oturum izni için işçi statüsünde başvuruda bulunabilir.
 • İşadamı başvurusu: Meslek sahibi kişilerin Kanada’da oturum izni başvurusu yapabilmeleri için serbest meslek, yatırımcı ve girişimci olmak üzere üç farklı kategori bulunmaktadır.
 • Şehir adayı başvurusu: Kanada’nın özellikle belirli bir şehrinde yaşamak istiyorsanız o bölgenin göçmenlik bürosu ile irtibata geçerek oturum izni başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.
 • Aile oturum izni başvurusu: Hâlihazırda Kanada’da oturum iznine sahip bir aile üyesi olanlar o kişinin sponsor olması vasıtasıyla Kanada oturum izni için başvuruda bulunabilir.
 • Seçilmiş göçmenlik kategorisi başvurusu: Yalnızca Quebec eyaletinde geçerli olan bu başvuru türünde aranan şartlara uygunluk sağlıyorsanız Kanada oturum izni için gerekli adımları atmaya başlayabilirsiniz.

Kanada oturum izni kategorileri ve bu süreçte Kanada vize türleri arasından hangisine başvurmanız gerektiği ile ilgili detayları Vize Merkezi’mizin bizzat ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Kanada Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Kanada vatandaşlığına geçiş yapmak için yasalar çerçevesiyle belirlenen şartlara sahip olmanız gerekmektedir. Kanada vatandaşlık başvurularında ülkeye geliş nedeniniz ve şekliniz, kaç yıldır Kanada’da ikamet ettiğiniz ve oturum izni statünüz belirleyici olur.

Aranılan şartlara uygunluk sağlıyorsanız Kanada vatandaşlığına geçiş işlemlerinize başlayabilirsiniz. Kanada’ya göçmen olarak gittiyseniz en az 3 yıl geçmesinin ardından vatandaşlık için başvuru sürecine adım atabilirsiniz. Ayrıca Kanada vatandaşlığına geçmek isteyen kişilere özel bir test de uygulanmaktadır. Kanada vatandaşlığı hakkında gerekli araştırmaları yaptıktan sonra gerekli şartlara uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Kanada’ya turistik gezi, ticari ziyaret, aile ziyareti, çalışmak, öğrenim görmek, transit geçiş yapmak gibi farklı amaçlarla giriş yapmak istiyorsanız almanız gereken Kanada vize çeşitleri ile ilgili önemli bilgilere yazımızda değindik.

Diğer Kanada Vize Türleri

 • Kanada bakıcı vizesi,
 • Kanada akademik vize,
 • Kanada diplomatik vize,
 • Kanada çiftçi vizesi,
 • Kanada şoför vizesi,
 • Kanada gemici vizesi veya
 • Doğum amaçlı Kanada vizesi gibi farklı vize çeşitleri hakkında detaylı bilgilere Vize Merkezi’mizin iletişim alternatiflerini kullanarak ulaşabilirsiniz. Uzun ve kısa süreli tüm Kanada vize başvurularında üstün hizmet kalitesiyle hareket eden ekibimizden en güncel ve doğru bilgileri öğrenebilir, dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz.

Kanada ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Kanada için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp